Şimdi Ara

T4 TRANSIT TRAFIC

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Daha öncede bununla ilgili bir konu açmıştım ama yeterli bilgi toplayamadım. Birazda olaya farklı bir açıdan bilgi edinmek istiyorum. 98 model T4 2.5 TDI 9+1 imiz var. Bu arabayı özel servisteki biri bize söylediği için satmak istiyoruz. Sebebide araç daha önce kaza geçirmiş ve şöför tarafının gidik olduğunu ve baska bir yerde toplandğını, başımızın ağrımaması için elimizden çıkarılması gerektiğini söyledi. Aynı zamanda arabanın biz almadan önce yakın bir zamanda turbosu değişmiş ve triger setinin değişmeye ihtiyacı olduğunu söyledi. Arabanın yürürü güzel şu anda hiç sorun çıkartmadı marş motoru dışında. Birde sıfır lastik ve çelik jant almak zorunda kaldık. Vw parçalarının ne kadar pahalı olduğunu biliyorsunuz ve bu arabanın ileride motoruda bitebilir başka parçalarındada sıkıntı olabilir. Bu arada ön takımlardan gacır gucur sesler gelmeye başladı. Sizce bu riski göze alıp devam etmelimiyim yoksa ihitiyacımız olan 8+1 yada 9+1 şeklinde yeni bir aracamı yönelmeliyim?? Eğer yeni bir araç diyorsanız transit 300sf 5+1 alıp koltuk mu ekleteyim yoksa trafic passenger 8+1 mi alayım. Transit rahatsız ve çok hoplatıyor örneği vereceklere t4 ten önceki arabamız 96 model h100 grand saloon du. Ve kasisten çok az hızlı geçtiğimizde arkadakilerin kafaları tavana vuruyordu. O yüzden bu kullandığımız arabadan daha çok zıplatan bir araba değil diye düşünüyorum.

Ocak yada şubat ayında transitin 8+1 modeli üretilecekmiş. Fiyatıda aşağı yukarı traficle aynıymış. Yoksa bu arabyı bekleyip almak daha mı mantıklıdır?

Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wetoone -- 16 Aralık 2010; 19:51:25 >

• internette hangi t4 ilanlarına baksam motoru sıfır yazıyor demekki aracın kronik sorunları var ön takım dediginiz gibi t5 tede gıcırtı yapıyor ve turbo sorununu hala çözemediler bence biran önce elinizden cıkartın vw masraf acmaya başladımı altından kalkamazsını zaten o kdar övülücek bir arac degil neyse arkadasım ben sana trafic i öneririm yakıtı gidişi konforu gercekten cok güsel 6 ileri oldugu için sessiz motor ve yakıtı düşük piyasasıda güsel ama yük taşıyacaksan tabiki transit derim ama fazla konfor bekleme yada 2006-2008 arası crdi motor 140 beygir starex alabilirsin cok felaket bir çekişi var ve yakıt sorununu çözdüler masraf denen bişey yok dedigim gibi imkanın varsa t4 ü cıkart elinden
  • Evet elden çıkaracağımız kesin bi daha lades olmayacak.Kesin sıfır alacağız. Zaten yaptığımız iş gereği kendini garanti süresi dolmadan amorti edebilir. Aklıma forumdaki yazıları okuduktan sonra yeni Transporterın girmesine engel olamadım. Panelvan alıp 8+1 e dönüştürme yaptırsak mantıklı olurmu traficle transitin yanında
  • transiti öneririm çok güçlü bi motoru var inanılmaz güzel çekişi var
  • %7 indirim hakkım var Transit'te.4'lü koltuk koyup işlettirsem bile %7 lik indirim koltuğu amorti ediyor en yakın rakibi traficle arasıdna 6 milyar oynuyor. Yada biraz daha şartları zorlayıp yeni Transporterın panelvanını açtırmak var. Ama transporterın bakım masrafları ve kötü ünvanı yüzünden transit ağır basıyor. Herhalde transit olacak.

Yeni transit 8+1 çıkıpta düşündüğümden daha iyi olursa kafamı nereye vurarım bilmiyorum.

Bu arada kendi kendime yazıyorum. Bu arabalar yüzünden balatayı sıyırıyorum herhalde.
  • quote:

Orijinalden al�nt�: boodvenst

%7 indirim hakk�m var Transit'te.4'l� koltuk koyup i�lettirsem bile %7 lik indirim koltu�u amorti ediyor en yak�n rakibi traficle aras�dna 6 milyar oynuyor. Yada biraz daha �artlar� zorlay�p yeni Transporter�n panelvan�n� a�t�rmak var. Ama transporter�n bak�m masraflar� ve k�t� �nvan� y�z�nden transit a��r bas�yor. Herhalde transit olacak.

Yeni transit 8+1 ��k�pta d���nd���mden daha iyi olursa kafam� nereye vurar�m bilmiyorum.

Bu arada kendi kendime yaz�yorum. Bu arabalar y�z�nden balatay� s�y�r�yorum herhalde.

transit al hocam h100den sonra sana s class gibi gelir transporterın kronik sorunları çok fazla diye duymuştum bilmiyorum ama bu birazda şans işi tabi

• Elimizdeki T4 ü satarsak en mantıklı seçim transit duruyor. Muhtemelen onu alacağız tabi aralık ayı içinde satabilirsek.
  • arkadasım 2007 yılında sıfır t5 aldık 40 binde arka bilyaları dagıldı ve arabamı tertemiz kullanırım yük bile koymam o halde bile sana sakın transporter alma diorum git transit al keyfine bak
  • Evet eğer satarsak tek tercihim transit olacak.
  • traffic i öneririm
  • Trafic in parçası hem yurt dışından geliyor. Hemde sağlamlığı transite göre biraz daha nazik kalan bir araba. Evet kullananalr var çevremde hakkını yemeyeyim ama transit kadar yedek parçası ucuz ve sağlam bir araba yok. Bu arada arabanın nasıl ve ne aşrtlar altında üretildiğini teyzeoğulları ve komşulardan biliyorum. Eğer onlar onay vermeseydi zaten düşünmezdim. Trafic yolları güzel olan şehir ve ülkelere gider. Bizim yollarımız gibi çukur ve yama dolu yollarda biraz daha hassaslaşır. Kaldı ki bizim kullanacağımız yerlerin büyük bir bölümü bayağı belediye çukuru olan yerler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.