Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yüzbaşı
11 Ağustos 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
33 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
11 yıl
2012 Hyundai İ30
Yeni nesil Hyundai i30, önümüzdeki ay düzenlenecek olan Frankfurt otomobil fuarında tanıtılacak bu yılın sonlarında satışa sunulacak.

2012 Hyundai i30′un Hyundai’nin benimsediği dinamik tasarım çizgisine göre yeniden şekilleneceği beklenirken model hakkındaki detaylı bilgiler yakın zamanda Hyundai tarafından paylaşılacaktır.

 2012 Hyundai İ30
11 yıl
2012 Opel İnsignia
Opel kendisine has bir tasarım çizgisi olan Insignia’yı biraz daha spor bir görünüme kavuşturmayı hedeflemiş. Şimdilik yeni Insignia ile ilgili detaylar basınla paylaşılmadı ancak Opel yeni modelini çok fazla saklamayacaktır

 2012 Opel İnsignia
11 yıl
HYUNDAİ modelleri ödül almakla bitiremiyor (eac kapak)
Dünyanın en hızlı gelişen otomotiv markası Hyundai’nin modelleri tüm dünya çapında başarılarını ödüllerle taçlandırmaya devam ediyor. Hyundai’nin Premium Segmentteki Amiral Gemisi Equus, Amerika’da J.D. Power tarafından segmentinin en iyisi seçilirken Sonata da Strategic Vision tarafından “Toplam Kalite Endeksi” araştırmasında segmentinin lideri oldu. İngiliz Auto Express, Hyundai’nin Avrupa’ya özel i-Serisi modellerinden ix20’yi MPV-B segmentinin, i10’u ise küçük sınıfın en iyisi seçti.

J.D. Power’ın son 16 yıldır gerçekleştirdiği APEAL (Automotive Performance, Execution And Layout – Otomotivde Performans, Uygulama ve Teknik) araştırmasında, araçlar toplam 1000 puan üzerinden performans, donanım ve tasarım gibi konularda değerlendiriliyor. Lüks Premium Sedan Segmentinde toplam 900 puan alarak rakiplerini bu yıl geride bırakan Equus, juri üyelerinden etkileyici tasarımı, zengin donanım listesi ve yüksek performansı için en yüksek notları alarak öne çıktı. Aynı değerlendirmede kompakt sedan segmentinde yer alan Elantra ise 816 puan alarak, 818 puanlı liderden sadece iki puan farkla ikinci oldu.

Hyundai’nin orta sınıftaki sedanı Sonata ise Amerika’da faaliyet gösteren global derecelendirme kuruluşu Strategic Vision’ın her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği TQI (Total Quality Index – Toplam Kalite Endeksi) araştırmasının bu yılki sonuçlarına göre birinci seçildi. Otomobilin kalitesi ile birlikte yeni kullanıcılar üzerindeki duygusal etkisinin de değerlendirildiği araştırmada Hyundai Sonata segmentindeki birçok iddialı Amerikalı, Avrupalı ve Japon rakibinin önüne geçti.

Bağımsız bir kuruluş olan Strategic Vision’ın Başkanı Alexander Edwards, Hyundai’nin başarısı ile ilgili yaptığı konuşmada “Araştırmalarımız sonucunda aracı kullananların duygusal bir bağ kurduğunu gördük. Sonata, üstün yenilikleri ve beklentileri fazlasıyla karşılayan özelliklerinin yanı sıra yüksek kalitesiyle de değerlendirmedeki rakip otomobillerin arasından sıyrılarak segmentinin en kaliteli aracı ödülünü almaya hak kazandı” dedi.

Hyundai Sonata, araştırmada bir rekora da imza attı. 14 yıldır düzenlenen değerlendirme raporunda, lüks sınıf da dahil olmak üzere geçmişten günümüze tüm segmentlerde alınan en yüksek puanı elde etti. Bu başarı ile Hyundai Sonata, bugüne kadar ilk kez verilen “Özel Toplam Puan” ödülünü de aldı.

Hyundai Motor America Ürün Planlama Direktörü Scott Margason, bu başarıyla ilgili olarak “Hyundai’nin almış olduğu bu ödüller otomobilin yüksek kalitesi ve kullanıcıları üzerindeki olumlu etkisinin en temel göstergesi. Etkileyici tasarımı, yüksek ikinci el değeri ve sınıfının en düşük yakıt tüketimi ile Sonata orta sınıfta liderliği yakaladı. Yıl başından beri Amerika’da elde ettiğimiz başarılı satış grafiği de bunun bir diğer kanıtı” dedi.

Hyundai çok yakın zamanda Avrupa pazarında i40 modelini satışa sunmaya hazırlanıyor. Hyundai Sonata, Avrupa için hazırlanan özelliklere ve farklı bir tasarıma sahip olan i40 ismiyle 2011 yılının son çeyreğinde Avrupa ve Türkiye yollarına çıkacak. Hyundai’nin Amerika, Orta ve Uzak Doğu’daki başarılarının ardından Avrupa Pazarında da başarıyı yakalamak üzere tamamen Avrupa pazarına yönelik hazırlanan i40, Almanya’da bulunan Hyundai Motor Avrupa Ar-Ge Merkezi’nde geliştirildi. Markanın Modern Premium imajının en kuvvetli temsilcisi olacak i40’ta düşük yakıt tüketimi ve emisyon değerleriyle birlikte üstün performans sunan yeni nesil çevre dostu motor seçenekleri bulunuyor.

Avrupa pazarı için geliştirilen iki diğer model olan i10 ve ix20 ise, İngiltere’nin dünya çapında kendini kanıtlamış en seçkin dergilerinden Auto Express tarafından bu yıl segmentlerinin en iyi otomobilleri seçildiler. Auto Express Editörü Graham Hope, Hyundai modellerinin almış olduğu bu başarı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada özellikle rekabetin çok sıcak olduğu mini segmentteki i10’un iki yıl üst üste bu başarıyı elde etmesinin gerçekten önemli olduğunun altını çizdi. Hope Hyundai ix20 için ise; “Rekabete çok kısa süre önce dahil olan ix20 henüz bir yıldan kısa bir süredir satışta olsa da bugün geldiği noktada segmentinin standartlarını belirliyor. Özellikle kabin içi kalitesi ve yüksek donanım paketi ile ix20, İngiltere gibi diğer Avrupa ülkelerinde de başarıyı yakaladı” dedi.
11 yıl
Dacia Logan Ferrari :))
biraz önce facebookta gördüm hosuma gitti paylasmak istedim ben hep diyorum bu ihtişamlı kasaya 1.5 dci motor az gelir diye bunun hakkı ferrari motoru :)))

 Dacia Logan Ferrari :))
11 yıl
Hyundai İki Önemli Ödül Daha Kazandı
Hyundaı İki Önemli Ödül Daha Kazandı

Son yıllarda dünya çapında en büyük gelişimi kaydeden otomotiv üreticisi olan Hyundai, bu başarılarıyla paralel olarak ödüller kazanmaya devam ediyor. Dünya çapında en büyük marka danışmanlık şirketlerinden biri olan Interbrand, Hyundai’yi dünyanın en çevre dostu markalarından biri olarak gösterirken, Amerika’nın saygın derecelendirme kuruluşlarından olan Kelley Blue Book da Hyundai’nin marka sadakati konusunda önemli firmaları geride bırakarak ilk sıraya yükseldiğini duyurdu.

Interbrand’in yeni gerçekleştirdiği Dünyanın En İyi 50 Çevre Dostu Markası raporunda dünyada ki tüm markalar arasında 11’inci sırada yer alan Hyundai, otomotiv markaları sıralamasında da Avrupalı ve Amerikalı birçok ismi geride bırakarak 4’üncü sırayı elde etti. 10 farklı ülkede 10 binden fazla katılımcıyla yapılan araştırmada, her şirketin çevrenin korunması için gerçekleştirdiği çalışmalar ve tüketici tarafından algılanması ölçüldü. Şirketlerin global performansları, çevreye karşı sorumlulukları, sürdürülebilir büyüme stratejileri ve sosyal sorumluluk programlarının değerlendirildiği araştırmada, Hyundai’nin 2008 yılında uygulamaya başladığı çevre dostu Blue Drive stratejisinin ve sıfır emisyonlu hidrojenle çalışan yakıt hücreli elektrikli araç geliştirme programlarının bu sonuçta büyük etkisinin olduğu vurgulandı.

Dünyanın ilk LPG’li hibrid otomobili olan Elantra LPi modelini 2009’da, Sonata Hybrid’i de 2011’de yollara çıkaran Hyundai, kısa bir süre içinde şarjlı hibrid otomobillerini ve şu an testleri yapılan hidrojenli yakıt hücreli araçlarıyla birlikte tam elektrikli BlueOn modellerini satışa sunmaya hazırlanıyor.

Kelley Blue Book da Hyundai’yi Birinci Seçti

Hyundai’nin diğer önemli başarısı ise Kelley Blue Book’un ölçümlediği Marka Sadakati araştırmasında elde edildi. 2011 yılının ikinci çeyreğinde yüzde 52,3’lük müşteri sadakati oranı yakalayan Hyundai, önemli markaları geçerek ilk sıraya yerleşti. Böylece mevcut Hyundai kullanıcılarının yeni araç alımlarında bir kez daha Hyundai’yi tercih edecekleri ortaya çıkmış oldu.

İlk kez 1926’da kurulan ve hem tüketici hem de otomotiv endüstrisi tarafından güvenilen tek değerlendirme ve bilgilendirme kuruluşu olan Kelley Blue Book’dan Pazar Araştırma Müdürü Arthur Henry, “Hyundai’nin modellerinde sağladığı gelişim ve değişim, yepyeni müşteriler kazandırmanın yanı sıra onların daimi Hyundai kullanıcıları olmalarını sağlıyor. Bizim marka sadakati araştırmamız ise, çekici tasarımlarla birlikte müşterilerin bir sonraki araçlarını alırken pazarlama açısından da merak uyandıran çalışmaların ne kadar etkili olduğunu gösteriyor. Çoğu marka mevcut müşterilerini ellerinde tutmak için can çekişirken Hyundai yepyeni bir yol çizdi ve sadık müşteri profilini korumayı başardı. Bunun sebepleri arasında etkileyici pazarlama aktiviteleri ile özellikle yeni Elantra ve Sonata’nın oldukça çekici tasarımları gösterilebilir” diyerek Hyundai’nin haklı başarısını övüyor.

Hyundai Motor America Başkanı ve CEO’su John Krafcik ise şunları söylüyor: “Kelley Blue Book’da elde ettiğimiz birincilik bize müşterilerimizin araçlarımıza sahip olmaktan duyduğu mutluluğu ve araçlarına ne kadar bağlı olduklarını gösteriyor. Sunduğumuz garanti programı, sağladığımız avantajlar ve yepyeni araçlarımızla müşterilerimizin Hyundai’ye sadık kalmaması için hiçbir neden kalmıyor”.

 Hyundai İki Önemli Ödül Daha Kazandı
11 yıl
YENİ PEUGEOT 308
Yeni Peugeot 308, Peugeot’nun yeni marka kimliğini sergileyen çizgilere bürünürken, yenilikçi mikro-hibrid e-HDi teknolojisinden yararlanıyor ve %15’e varan yakıt tasarrufu dolayısıyla kullanım maliyeti tasarrufu sunuyor.

Access ve Active donanım seviyelerine sahip olan ve 5 motor seçeneği ile farklı vites kutusu kombinasyon olanakları sunan Yeni Peugeot 308, 38 bin 500 TL’den başlayan anahtar teslim fiyatlar ile Türkiye pazarına sunuldu. Yeni Peugeot 308 ile e-HDi teknolojisini hem manuel hem de Auto6R vites kutusu seçenekleri ile sunan ilk ve tek marka olan Peugeot, standart olarak sunulan ESP donanımı ile de farklılığını ortaya koyuyor. Yeni Peugeot 308’in stili LED’li farları ile ön plana çıkıyor.

Peugeot 308, yeni çizgileriyle Peugeot markasının yeni stil kodlarını sergiliyor. LED’li ön farlarının simgelediği gibi daha teknolojik bir zarafete doğru değişim gösteren Yeni Peugeot 308, genlerinde her zaman var olan dinamizm ve heyecanı ön plana çıkarıyor.

Yeni Peugeot 308 otomobilde üst düzey keyif ve konfor sunuyor. İç mekandaki genişliğin yanında, yüksek üretim kalitesi ile üst gam seviyesine ulaşılıyor. Yeni Peugeot 308 yolcuları panoramik cam tavan sayesinde “güneşli” bir iç mekandan yararlanabiliyorlar. Panoramik cam tavan toplam camlı yüzeyin 4,86 m²’ye çıkmasına yol açıyor.

 YENİ PEUGEOT 308

 YENİ PEUGEOT 308
11 yıl
Yeni Opel Combo (yani doblo :) )
Yerli Opel Combo 2012 yılı başında Türkiye ve Avrupa pazarlarına girecek.
Rekabetçi fiyatıyla da segmentine renk getirecek.
Yeni Opel Combo, gelişmiş teknik özellikleri ve çok çeşitli seçenekleri ile kompakt van sınıfına hareket getirecek. Panel Van ve Binek olarak 2 gövde tipiyle satışa sunulacak Yeni Combo, 6 motor seçeneği, 2 dingil mesafesi seçeneği ve yük hacmiyle segmentinde liderliği hedefliyor.
Panel Van tipi Yeni Combo, 2.755mm ve 3.105mm dingil mesafesi seçenekleriyle birlikte 1.85m ve 2.10m tavan yüksekliği, 5 veya 7 koltuk ve panelli veya camlı gövde seçenekleriyle çok amaçlı kullanım imkanı sunacak.
Panel Van tipinde bagaja erişimi kolaylaştırmak için 1 veya 2 sürgülü kapı seçenekleri mevcut.
Binek otomobil versiyonunda ise 2 sürgülü kapı standart donanıma dahil ve üsten menteşeli bagaj kapağıyla sunulacak. Ayrıca asimetrik bir çift kanatlı kapı da var.
Yeni Opel Combo, dingil mesafesi seçenekleriyle koltuklar yatıkken 3.800lt’den 4.600lt’ye kadar değişik yük hacmi sunacak. Böylece Yeni Combo her iki sınıfta da en yüksek hacme sahip otomobil olacak.

1 tona kadar taşıma kapasitesi ile sınıfının lideri Yeni Combo, sürgülü kapısının açılma genişliğiyle sınıfının lideri olacak.
Yeni Combo 6 motor seçeneği ile pazara giriyor. Dizel serisi 4 motor, bir benzinli motor ve bir CNG (sıkıştırılmış doğalgaz) motor ile düşük maliyetlerle çevre dostu motor özelliklerini birleştirecek. Düşük yakıt tüketimiyle olduğu kadar uzun bakım aralıklarıyla da kullanım masraflarını oldukça düşürecek.
Yeni Combo, çeşitli seçeneklerinin yanında standart donanımıyla da cezbedici: merkezi kilitleme sistemi, yükseklik/mesafe ayarlı direksiyon kolonu, elektrikli camlar, 4 yönde ayarlanabilen sürücü koltuğu, sürücü hava yastığı, ABS’li frenler ve bir lastik onarım kiti.
Binek versiyon da Essentia, Enjoy ve Cosmo donanım özellikleriyle satışa sunulacak.
Hangi gövde tipi veya donanım seçilirse seçilsin, Yeni Combo hem kullanışlılığıyla hem de fiyat ve karşılığında sunduklarıyla beklendiğine değeceğe benziyor.
Yeni Combo Şubat 2012′de satışa sunulacak. Opel’in bu projedeki ortağı Fiat’ın Doblo Van modeli (2011 Uluslararası Yılın Vanı ödüllü) esas alınarak üretilen Yeni Combo ticari sınıfta Opel’in gözdesi olacak.
Combo, model ömrünün sonuna yaklaşmasına rağmen hala birçok pazarda sınıfında ilk üç içinde. “Uluslararası Yılın Vanı” ödülünden AutoBild’in “En Değerli Van” zaferine kadar birçok ödül alan Combo, şimdi yerini yeni zaferler için Yeni Combo’ya bırakacak gibi gözüküyor.

 Yeni Opel Combo (yani doblo :) )
11 yıl
HYUNDAİ ACCENT 250 BİN SATIŞ RAKAMINA ULASTI
Hyundai'den yapılan yazılı açıklamada, İstanbul'da Hyundai Coşkun Plaza'nın 250 bininci Accent Blue'yu kullanıcısıyla buluşturduğu belirtilen açıklamada, 1997 yılından itibaren Hyundai Assan İzmit Fabrikası'nda üretilen Accent'in, Hyundai'nin dünyada en çok tercih edilen modelleri arasında yer aldığı kaydedildi. Açıklamada, şunlar yer aldı:

''Bugüne kadar ülkemizde iç pazar için 234 binden fazla Accent üretilirken, 143 binden fazla Accent ise çeşitli ülkelere ihraç edildi. Bugün ülkemizde yerli üretim Accent Era ve ithal Accent Blue modelleri aynı anda satılıyor. Satışa sunulduğu günden bugüne, geçirdiği 17 yıllık serüvende sürekli artan satışları ise bir ikon haline gelen Hyundai Accent, bu sürede 4 farklı jenerasyonu ile karşımıza çıktı.

Türk tüketicisi ile ilk olarak 4'üncü jenarasyonu ile buluşan Accent, daha sonra 1999 yılında yenilenerek 5'inci jenerasyonu ile satışa sunuldu. 2005 yılında ise Türkiye 6'ncı nesil Accent ile tanıştı. Güncel model Accent Blue ise bu yılın Nisan ayında satışa çıktı.''

Hyundai Assan Genel Müdürü Ümit Karaarslan'ın görüşlerine yer verilen açıklama, şöyle devam etti:

''Bugün ülkemizin en çok tercih edilen otomobillerinden biri olan Accent'in 250 bin adetlik satış adedine ulaşmasının haklı gururunu yaşıyoruz. Gelişerek yenilenen Hyundai markasının geçmişten günümüze almış olduğu mesafenin en açık kanıtı olan Accent, bugün modelin 7'nci nesli Accent Blue ile Hyundai'nin ülkemizdeki yüzü konumundadır.

Tüm Accent kullanıcılarına markamızı tercih ettikleri için teşekkür eder, ömür boyu müşteri bağlılığı yaratma hedefimiz doğrultusunda yeni Hyundai modelleri ve satış sonrası mükemmel hizmet anlayışımızla sürekli birlikte olmaktan mutluluk duyacağımı belirtmek isterim.''
11 yıl
Transporter cam sesi ve stop lambaları sorunu
2007 model sıfır aldıgımız t5 aracımızdan camları gıcırdama ve kapı içlerindeki sesleri bir türlü kesemedik yemin ederm 2 dk önce servisten geldim onlarda kesemedi lanet olsun dedim cıktım. birde dikkat ediyorum yolda 10 tane t5 görsem kesin fren lamlarınıdan birisi yanmıyor benimki 3 ay sonra hem fren lambası hemde plaka lambası sorunu cıkarttı sizinkin dede aynı olaylar varmı

 Transporter cam sesi ve stop lambaları sorunu
11 yıl
5.0 motor v8 429 hp lik HYUNDAİ GENESİS
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle