Şimdi Ara

T100 almalımıyız iyimidir ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Malum project car çıktı ve yeni sim-yarış oyuncuları direksiyon arayışına girdi ve 350 tl gibi fiyatı olan bu direksiyon bizi mutlu eder mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• project cars ve drive club şu an destekliyor. gt 7'nin de destekleyeceği resmi ağızlardan söylenmiş olmasa da; böyle bir kanı oluştu artık. destekleyeceğini düşünüyorum.
    resmi ps4 destekli T80'den en büyük farkı force feedback denilen olay. yani titremesi diyorum kabaca.

ben şahsen seçimimi T100'den yana kullandım ve yarın elimde olacak bir aksilik olmaz ise. düşüncem; ilk bunu kullanıp, direksiyon olayına ısındıktan sonra T300RS modeline geçmek.
    çünkü biri 350 TL, biri hem bulunmuyor, bulabilirsen de 1500 TL bandında :)
  • Konu ile ilgili üstatların yorumlarını bekliyoruz.
  • Herkesde de aynı soru :) ben de bugün yarın siparişini vericem, adamlar oyunla beraber direksiyon satsa , bundle yapsa ne para kazanirlarmis belli değil . Daha oyunu alamadan direksiyon peşinde kosuyoruz. T300e verebilecek para yoksa en iyi alternatif t100mus günlerdir project cars konusunu okuyup çözdüm ben de direksiyon işini. T80 için tencere kapağını al dondur ha bire aynı şey diyorlar :) En uygun fiyatlı yeri arıyorum ben de, 350den uygununu daha görmedim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 270 derece dönüş açısı olan, dfgt'den çok daha aşağı kalitede olan ve buna rağmen dfgt ile aynı fiyatlara satılan dandik ötesi bir direksiyondur.O yüzden asla alınmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GT_55

270 derece dönüş açısı olan, dfgt'den çok daha aşağı kalitede olan ve buna rağmen dfgt ile aynı fiyatlara satılan dandik ötesi bir direksiyondur.O yüzden asla alınmaz.

-1

Derecenin önemi yok sonuçta 900 derece döndürmüyoruz oyunda en fazla 180 derece dönndürülüyor, ayarıda var oyunda. DFGT çalışmadıktan sonra isterse 3974 derece dönsün hiçbir önemi yok.Aldım çok memnunum.

Ayrıcca FFB titreme demek değil gei bildirim hem titreme hemde geri bildirim var.gerçek hayattaki araba direksiyon tepkileri, sarsıntısı vs. oyundan oyuna detayları değişiyor DC hissetmeiğiniz direksiyon özelliği başka oynda hissediyorsun.iş oyunda bitiyor ne kadar destek verdiğide.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turki5hmo -- 7 Mayıs 2015; 15:47:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turki5hmo

quote:

270 derece dönüş açısı olan, dfgt'den çok daha aşağı kalitede olan ve buna rağmen dfgt ile aynı fiyatlara satılan dandik ötesi bir direksiyondur.O yüzden asla alınmaz.

-1

Derecenin önemi yok sonuçta 900 derece döndürmüyoruz oyunda en fazla 180 derece dönndürülüyor, ayarıda var oyunda. DFGT çalışmadıktan sonra isterse 3974 derece dönsün hiçbir önemi yok.Aldım çok memnunum.

Ayrıcca FFB titreme demek değil gei bildirim hem titreme hemde geri bildirim var.gerçek hayattaki araba direksiyon tepkileri, sarsıntısı vs. oyundan oyuna detayları değişiyor DC hissetmeiğiniz direksiyon özelliği başka oynda hissediyorsun.iş oyunda bitiyor ne kadar destek verdiğide.

-10
    Derecenin çok önemi var.Piyasadaki bir çok aracın 900 derece açısı vardır. Eğer oyunda derece ayarı yoksa, oyun 900 dereceye ayarlı olduğu için, 270 derecelik direksiyon, 3 kat daha fazla tepki verecektir.Bu da oynanışı olumsuz etkiler.Araba saçma sapan hareket etmeye başlar.Hassasiyet çok fazla olur. Ayrıca sen 900 derece direksiyon kullanmadığın için, 900 derecenin ne kadar önemli bir açı olduğunu anlayamazsın.

• UyGaR___ kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam, nereden aldınız?
  • quote:

quote:

quote:

-1

-10
    Derecenin çok önemi var.Piyasadaki bir çok aracın 900 derece açısı vardır. Eğer oyunda derece ayarı yoksa, oyun 900 dereceye ayarlı olduğu için, 270 derecelik direksiyon, 3 kat daha fazla tepki verecektir.Bu da oynanışı olumsuz etkiler.Araba saçma sapan hareket etmeye başlar.Hassasiyet çok fazla olur. Ayrıca sen 900 derece direksiyon kullanmadığın için, 900 derecenin ne kadar önemli bir açı olduğunu anlayamazsın.

-100

Derece ayarı Pcarsta var GT'de zaten vardı GT7 de olacak DriveClubta hiç sorun olmadı o konu.
    Kısaca
    Boş teneke çok ses çıkarır

• quote:

quote:

quote:

quote:

-1

-10

-100

Derece ayarı Pcarsta var GT'de zaten vardı GT7 de olacak DriveClubta hiç sorun olmadı o konu.
    Kısaca
    Boş teneke çok ses çıkarır

-1000
    Baktım ayarlara, hatta sana da gösterdim ayarları, derece ayarı yok oyunda. Kısacası t100'ler çöpe.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sonic.Storm

Hayırlı olsun hocam, nereden aldınız?

teşekkür ederim hocam, kliksa sitesinden aldım. 355 TL idi.
  • quote:

Hocam cahilligime verin eger yanlis biliyorsam ama fiyat olarak nasil ayni fiyatlara satiliyor onu pek anlayamadim biri 350 Tl bandindayken digeri 550-600 bandinda satiliyor. Sahsen benim gibi ogrenci icin 250 tllik fark buyuk ucurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fantastiko_92

quote:

Hocam cahilligime verin eger yanlis biliyorsam ama fiyat olarak nasil ayni fiyatlara satiliyor onu pek anlayamadim biri 350 Tl bandindayken digeri 550-600 bandinda satiliyor. Sahsen benim gibi ogrenci icin 250 tllik fark buyuk ucurum.

Şimdi logitech direksiyonlardan desteğini çektiği için fiyatlar artmış olabilir.Ama 450 tl'ye bulmak mümkündür.
    http://www.hizlial.com/logitech-driwing-force-gt-941-000021/10210215?utm_source=akakce&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_cpc&v=1.65

Zamanında 130 tl'ye kadar düşmüştü dfgt. Aşağı yukarı aynı fiyata denk geliyor işte.

• Project CARS için DİREKSİYON - GAMEPAD - ARABA AYARI paylaşım alanı açılmıştır.

Project CARS için [Direksiyon - Gamepad - Araba ayarı] paylaşım alanı
    http://forum.donanimhaber.com/m_105545983/f_//tm.htm#105546036

Linkini paylaştığım konu, Project CARS simülatörünün, Playstation, Xbox, Wii, PC versiyonlarının ortak paylaşım alanı olarak tasarlanmıştır. Bu tür derin bilgilerin, tek bir yerde derli toplu olması, kaliteli bir veritabanı oluşturulması açısından en doğru olanıdır.

Yarış simülasyonu tutkunu arkadaşlar;

Bu konuyu, Project CARS da ki en ideal direksiyon, gamepad ve araba setuplarını paylaşalım diye açtım. Project CARS'ın ana konusunda paylaşılan en ufak ayar, saatler içinde geri sayfalarda yok olup gidiyor.

Bu konu altında daha göz önünde ve daha kalıcı olur diye düşünüyorum. Keşfettiğiniz ayarları esirgemeyiniz. Simülasyonla yeni tanışan, direksiyonla yeni tanışan, araba setupları ile yeni tanışan arkadaşlara destek olun.

Emek verip paylaştığınız ayarların, hızlı ilerleyen ana konuda, saatler içinde göz önünden yok olup gitmemesi için, linkini paylaştığım konu içerinde paylaşım yapmanızda fayda var.

İlgili konuda ilk paylaşımı yaptım. Thrustmaster, resmi sayfasında direksiyonları ile ilgili önemli bir şey paylaşmış. Şu şu ayarları yapın diyor. Detaylar...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.