Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Binbaşı
10 Nisan 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme (?)
87 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
6 ay
Kablonet CS:GO Ping Dışı Gecikme...

Merhabalar. İlginç bir sorunum var. 4-5 senedir kablonet kullanıyorum ve memnunum genel olarak. Şuan 100mbit olan tarifeyi kullanıyorum ve yeterli hızı da alıyorum. Ama CS:GO oynarken bir sorun dikkatimi çekti. Birine ateş ettiğimde kan belli bir gecikmeden sonra ortaya çıkıyor. Pingim olağan seviyelerde (65-100). İnternetteki bir kopmadan sonra telefonun internetiyle oyuna devam ederken bir sorun olduğunu anladım. Yıllardır oynadığım oyunda telefonla bağlanınca (daha yüksek ping olmasına rağmen) böyle bir gecikme yoktu. Arayıp arıza kaydı bıraksam ping sorunum yok. CGN havuzuna dahil olduğumdan ordan da çıktım ve sorun devam ediyor. Diğer kablonet kullanıcıları karşılaştırabilirler mi? Hem telefonun internetiyle hem kablonet internetinizle bağlanıp oyunu belli bir online modda test edebilir misiniz? Öyle ahım şahım bir kasma var diyemeyiz ama Global Elite ve Faceit üst seviyelerde oynayan biriyseniz bayağı bir sıkıntı olduğunu anlıyorsunuz. Açıkçası 2 yıl daha taahhüt verdim ama sorun genel ise cayma bedelini ödeyip farkli bir iss düşünmem mümkün olabilir.

8 ay
Maximum Kart vs Enpara Kredi Kartı

Merhabalar.


Üniversitedeyken aldığım İşbank Üniversiteli kartımın limiti 2000 TL kadar ve daha da artmıyor. Muhtemelen aidatsız kart olduğu için artırmak istemiyorlar. Kendimize ait bir işimiz var ve sigortam asgari ücretin iki katından fazla olarak yatıyor. Üzerime de kayıtlı araçlar ve mülkler var. Taksitli alışveriş için kullanabileceğim kart ihtiyacım vardı ve Enpara Kart'a başvurunca (enparayı hesap olarak kullanıyorum ve çok memnunum) 4900 TL'lik kart hemen onaylandı ve şuan kuryeye verildi. Muhtemelen bir kaç güne elimde olur. Ama Enpara şubesiz bir banka olduğu için kartı da herhangi bir bankaya ait görünmüyor. Haliyle QNB ile anlaşmalı olanlar dışında herhangi bir taksit ya da bonus durumu da yok. Zaten QNB firmalar tarafından çok ta tercih edilen bir banka değil Bonus, World ve Maximum karta kıyasla.


Karttan beklediğim limitler bu seviyelerde. Buna istinaden İşcep'ten yaptığım başvuruda doğrudan bir kart onaylandı ama herhangi bir limit verilmedi. İki karta ihtiyacım yok. Birini iptal edeceğim. Sizce Enpara Kartı mı kullanayım yoksa Maximum'u mu? Enpara'nın avantajı aidat yok ve 3000 TL'ye kadar olan tek çekimlerde 3 taksite kadar faizsiz bölüyor. Maximum tarafında ise 86 TL'lik bir aidat söz konusu ve anlaşmalı yerlerden oldukça tatmin edici taksit sayılarına ulaşılabiliyor.


Kullananlar yardımcı olabilirlerse memnun olurum.

9 ay
Berat Albayrak hesap verecek mi?

Eski Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak, görevini sürdürdüğü sürede ekonomimiz ciddi zararlar gördü ve değer kaybetti. Sağlık sorunları nedeniyle de (tekrardan geçmiş olsun) görevini bıraktı. Haliyle bu ekonomik zararın sorumlularından hesap sorulmasını isteyecektir halk. Çünkü devlet işlerinin bir sorumluluğu vardır diye düşünüyorum. Bununla ilgili bir soruşturma ya da Sayıştay/Danıştay çalışması olacak mıdır diye merak etmekteyim. Bu konu hakkında diğer forum üyeleri ne düşünmektedir?

11 ay
PCR testi 48 saati geçti sonuç yok!! (72 saat sonra pozitif!!)
23.08.2020 tarihinde Şehir hastanesine giderek muayene oldum ve pandemi bölümüne sevkedildim. Test talep edildi. Semptomların bir çoğu mevcut. Yoğun kas ağrıları, baş ağrısı, öksürük, ishal vs. Kan ve PCR testi yapıldı. PCR testi 48 saati geçmesine rağmen sonuçlanmadı. Mevcut yoğunluğu tümüyle kabul ediyorum ama eğer pozitifsem karantinaya gireceğim. Kimseye bulaştırmaya hakkım yok. Değilsem de maskeli bir şekilde işlerimin başına dönmem gerekiyor.

Sırası ile "ALO 186"yı aradım ve kayıt bıraktım. İlçe sağlık müdürlüğünü de aramamı tavsiye ettiler ordan. İlçe sağlık müdürlüğünü aradım halk sağlığı müdürlüğünü arayın dediler. Aradığımda ise sadece "henüz test sonucumun çıkmadığı" bilgisine ulaşabildiler kayıtlardan.

Dediğim gibi yoğunluğun farkındayım ama "45 dakikada sonuçlanan test kiti" lafı falan dönüyordu ortalıkta. Acelemin sebebi "işimin çabuk çözülmesi" değil. Eğer taşıyıcıysam toplum açısından bir an önce önlem alınabilmesi. Sizce de 48 saat çok uzun değil mi? Gerçi ne zaman açıklanacağı da belli değil.
12 ay
HyperX Servis Yalan Söylüyor
30.12.2018 tarihinde MediaMarkt üzerinden HyperX Cloud 2 oyun kulaklığı satın aldım. Gayet memnun şekilde kullanıyordum. Bir kaç ay öncesinde ise mikrofonu arızalandı. Ses bazen gidiyor bazen gitmiyordu. Giderse de yüksek hışırtılı gitmekteydi.

Ben de 19.07.2020 tarihinde garantiye gönderdim. 13.08.2020 tarihinde MediaMarkt'tan mesaj geldi ve ürünümün servis işleminin tamamlandığı bildirildi. Uğradığımda ise resmen şok oldum. Servis "Kulaklığın menteşelerindeki çatlaklardan dolayı ürün garanti kapsamı dışında tutulmuştur" diyerek herhangi bir onarım işlemi yapmadan olduğu gibi geri göndermiş. Garanti kapsamı dışında olduğunu bana bildirme zahmetine girmediler bile arayıp. Olduğu gibi geri göndermişler.

İşin koptuğu nokta şurası ki menteşelerde en ufak bir çatlak/kırığı geçtim çizik dahi yok. Koskoca firma resmen yalan söylüyor. Zaten kulaklıkla alakalı sıkıntım da yok. Sorun ayrı parça olan mikrofonda.

Ürünü bilenler bilir ki mikrofonu tamamen ayrı çubuk gibi bir parça. Kulaklıkla, heleki menteşesiyle hiç ama hiç bir alakası yok. Kaldı ki onarımı dahi kabul edecektim yani. Çünkü kulaklıktan memnunum.

HyperX Europa a ait yorumlarda kullanıcılar çok memnundu. Hatta yabancı forumlarda sadece mail atarak doğrudan yeni mikrofona erişebiliyorlardı. Bizim ülkemizdeki servis ise kulaklık menteşesini bahane ederek ürünü komple garanti kapsamı dışında tuttu. Tekrar ediyorum menteşede çatlak, kırık, çizik bulunmuyor. Ürünü temiz kullandım.

Doğrudan tüketici hakem heyetine başvurdum. Şimdi oldukça uzun bir süre bu süreci takip edeceğiz bakalım. Sonuçları buradan paylaşırım.
geçen yıl
Kıbrıs Giriş-Çıkış

Bayramdan sonra tatil için kıbrısa gideceğiz. Gitmeden covid testi istiyorlar. o kısımları anladık ama bilgiler oldukça karışık. bazı yerlerde test istenmediği, girişte yapılacağı yazıyor. Bazı yerlerde 3-5 gün arası yapılmış test istendiği yazıyor. İşin içinden çıkamadık. Yakın zamanda gitmiş olup aydınlatacak birileri var mıdır forumda?

geçen yıl
Esenboğa havalimani dış hatlar

bayramdan sonra kibristan gelecegiz. Adana havalimani gibi xray ile kontrol var mi? 2 siseden fazla alkol getirirsek yakalanma durumumuz hakkinda tecrubesi olan varsa yardimci olsun bi.

geçen yıl
Kibris tatil

kibrisa tatil planliyoruz. Prosedür ile alakali bilgisi olup aydinlatabilecek var mi? Kumarhaneler calisiyor mu? Diger kategoriye konu actim fakat oraya bakan yok. Feribot ile gitmeyi planlıyoruz. Yakin zamanda tecrube eden varsa bi yardimci olursa sevinirim.

geçen yıl
Kıbrıs tatil
kibrisa tatil planliyoruz. Prosedür ile alakali bilgisi olup aydinlatabilecek var mi? Kumarhaneler calisiyor mu?
geçen yıl
CS:GO ping dışı gecikme sorunu
Merhabalar.

11 yıllık TTnet rezilliğinin ardından son 4 senedir büyük bir memnuniyetle kablonet kullanmaktayım. Oyunlarda ideal seviyede ping alıyorum ve hızımdan da gayet memnunum. Fakat uzun süredir CS:GO'da bir sorun dikkatimi çekmekteydi. Oyunlarda bir gecikme hissi vardı. Şöyle tarif edeyim. Birine nişan alıp ateş ettikten sonra karşı taraftan kanın çıkması bir süre sonra gerçekleşmekteydi. Oyun gayet akıcı fakat bu sorun uzunca süredir dikkatimi çekiyordu ve oyunu Global seviyelerde oynayınca haliyle !problem haline gelmekteydi. Sistemden mi deyip sistemi tamamen sıfırladım. Modemi odama çekip kablo ile bağlandım, piyasada kabul görmüş kalitede Lan kablosu edindim ama nafile. "Acaba eskiden dikkatimi çekmiyordu da son yıllarda mı dikkatimi çekmeye başladı acaba?" diyerek farklı alanlarda problemler aradım ve önce 144 hz ardından da 240 hz monitör edindim.

Sonra oyunun yapısının bu şekilde olduğuna karar kılmıştım ki 4 yıllık kablonet aboneliğimde toplamda 2 defa yaşadığım internet kopması sorunundan dolayı, gece de ekiple oyuna gireceğimiz sırada telefonla ve "kablosuz" olarak bağlandım. Ve oyunun o gecikme hissinin tamamen kalktığını gördüm. Tabi çok umursamayıp normal devam ediyorken son 2 gündür yazlık evimizdeyim. Burada TTnet kullanıyoruz ve modeme oldukça uzak bir yerden kablosuz olarak bağlanıyorum. Ping arada fırlasa dahi çok daha akıcı bir oyun deneyimi yaşamaktayım.

Kablonet kullanıcılarında bu şekilde sorun yaşayan başka biri var mı? Bu fiyata bu hız ve kaliteden çokça memnunum. Günlerce TTnet teknik servisinin yolunu gözlediğim günlerden akşam dahi eve gelebilen bir teknik servise sahip Kablonetten gerçekten çok memnunum ama iş güç yoğunluğundan bir zevkimiz var. Ve oyun kalitesine etki eden bir durum da var ortada. Önümüzdeki nisan ayı gibi taahhütüm sona erecek. Bir çözüm yolu var mıdır yoksa alternatifleri düşünmeli miyim?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.