MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yarbay
05 Aralık 2003
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
109 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
7 ay
"Great Barrington Declaration"

Corona önlemlerine karşı tüm dünya'da başlatılan ve birçok bilim adamı ve doktor tarafından da imzalanan "Great Barrington Declaration" ı imzalamaya davet ediyorum hepinizi. Sitede türkçe seçeneği de var...


www.gbdeclaration.org

9 ay
Yeni Peugeot 508 - Cam sorunları ve kalitesiz işcilik
Merhaba arkadaşlar, forumda yeni 508 baya övüldü, herkes otomatik şanzımanını, tasarımını ve konforunu yere göğe sığdıramıyor. Bende bu durumdan etkilendim ve aracı ciddi şekilde araştırmaya başladım. Fakat bu forumda hiç şikayet yokken internette yeni 508'in cam, cam çerçeveleri ve sunroof'un aşırı kalitesiz işciliği hakkında çok fazla haber ve yorum var. Kullanan arkadaşlar yorum yapabilir mi? Örnekler:
https://www.sikayetvar.com/peugeot/peugeot-yeni-508-duz-yeri-yok
https://www.sikayetvar.com/peugeot/yeni-508-cam-tavani-patladi-peugeot-magdur-ediyor

"Peugeot Sol Taraf Tavan Çıkıntısı Sorunu
UnsalUnsal25 Haziran 23:59 Şu anda 26 kişi, seninle birlikte Peugeot şikayetlerini okuyor.
11/2019 508 Allure 1.5 hdi eat8 aracımın tavanın sol kısmı ile cam çerçevesinin birleştiği yer bariz olarak daha yüksekte bu sorunla ilgili PSA grubu ne demektedir... Veya servislerin buna yönelik açıklaması nedir araç karşıdan bakıldığında belirgin farklılık göze çarpmaktadır."


Hamit
26 Temmuz 23:56

Sadece tavan değil. Ön ve arka cam monajı ayrıca arka kaput eğri. Gördüğüm 3-4 araç inceledim. En az 10 kişiye almaktan vazgeçirdim. Elime geldiğince de uğraşacağım. Ha hata olur arkasında durursun. Ama o da yok. Aracım engelli olmasa 1 dakika tutmaz
https://www.sikayetvar.com/peugeot/peugeot-yeni-508-araba-arizasi


Bu arada isterseniz aynı şikayetlerin yer aldığı Almanya, Fransa ve Hollanda sitelerinden de insanların şikayet yorumlarını paylaşabilirim, hepsinin ortak özelliği ön camlar, cam fitilleri, sunroof ve aşırı rüzgar sesi ile ilgili.
geçen yıl
Tivibu vs. D.Smart vs. Digiturk vs. Turkcell TV
Merhaba arkadaşlar, eve yeni bir TV platformu ve internet sağlayıcısı aboneliği alacağız. Hem internet, hem tv olsun istiyoruz ve uzun süredir piyasayı tahip etmedim. Hangisini tavsiye edersiniz?
-Digiturk
-Tivibu
-D.Smart
-Turkcell TV

veya alternatif önerin.

Teşekkürler
geçen yıl
AKP'nin 15 temmuz şehit ve gazi yakınları için topladığı 309 milyon TL ortada yok!!!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu haftalardır neredeyse her toplantıda 15 Temmuz darbe girişiminden sonra şehit yakınları ve gaziler için toplanan paraların akıbetini soruyor. Toplanan 309 milyon liranın nereye harcandığı sorusuna yanıt bulamadıklarını ifade eden Kılıçdaroğlu, paraların toplandığı iddia edilen vakıfla ilgili somut bir bilgiye de ulaşamadıklarını dile getirdi.

CHP’Lİ VEKİLLER VAKFIN PEŞİNE DÜŞTÜ

Kılıçdaroğlu’nun çağrısının ardından paranın peşine düşen CHP’li bir grup millet vekili de 309 milyon liranın toplandığı iddia edilen vakfı bulmaya çalıştı. Vakfın resmi kayıtlardaki adresine giden vekiller eli boş döndü. Verilen adreste vakıf bulunamazken telefonlarına da ulaşılamadı.

HER İŞİNİZ SAHTE

Grupta yer alan CHP Milletvekili Mehmet Ali Çelebi Twitter hesabından konuyla ilgili yaptığı paylaşımda “15 Temmuz sonra kampanyalar düzenlendi, dernekler kuruldu. Vakfın adresi yok. Şehit yakınları ve gaziler için toplanan paralar nereye gitti. 15 Temmuz için para topladın, nerede bu para, cevap yok? 15 Temmuz şehit ve gazilerimiz için vatandaştan 309 milyon topladılar. Hala şehit yakınlarına, gazilerimize dağıtmadılar. Paranın akıbetini sorduk vakıf kurduk dediler. Adrese gittik vakıf ortada yok. Telefonu zaten yok. Her işiniz sahte!” dedi.

PARALAR NEREDE?

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir’de vakfa ait olduğu söylenen adreste kısa bir açıklama yaptı. Emir kendi hesabından paylaştığı açıklamada “15 Temmuz şehit yakınları ve gazileri için kurulan vakfın resmi kayıtlarda görünen ve Bakan Z. Zümrüt Selçuk’un da vakfa ait olduğunu iddia ettiği adresine milletvekillerimiz ile geldik. Adreste böyle bir vakıf yok’ diye konuştu. Resmi açıklamalara göre 3 yıl önce 309 milyon lira toplandığını hatırlatan Emir “Bu paralar nerede, toplanan para hak sahiplerine neden dağıtılmadı, kurulduğu söylenen vakıf nerede, ” diye sordu.

Kaynak:https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/chpli-vekiller-kayip-309-milyon-liranin-pesine-dustu-5462112/
geçen yıl
TT Net in çökmüş olması ve müşteri hizmetlerinin devre dışı olmasi
Merhaba arkadaşlar, bugün TT Net Istanbul'da hizmet vermiyor, müşteri hizmetleri devre dışı. Acaba bilgisi olan var mı? Sizde de durum aynı mı?
2 yıl
PSA-Opel ve Fiat-Chrysler birleşiyor
Evet, az önce yabancı basında çıktı ve PSA haberi doğruladı. Amaç krizde olan otomotiv sektöründe dünyanın en büyük ve rekabetçi otomotiv grubunu oluşturmak deniliyor. PSA haberi onayladıktan sonra Borsa'daki hisseleri %7,5 değer kazanmış.

Kaynak:https://www.tagesschau.de/wirtschaft/chrysler-psa-fusion-101.html
2 yıl
Geçmiş olsun, 2020'den itibaren TR'de dizel Skoda satılmayacak :)
Merhaba arkadaşlar, evet Golf'ten sonra 2020 Octavia için de açıklama yapıldı, en küçük dizel motor seçeneği 2.0 tdi olacakmış. Bu durumda C200d'den pahalıya gelecek, üstelik yeni dizel motor diğer araçlarda da kullanılacak. Aynı açıklama yeni Golf için de yapıldı, 2.0 tdi'nin altında dizel motor seçeneği olmayacak diye.

Bu durumda Skoda Octavia - Superb ailesinden tek bir tane dizel satamaz, bu vergi sistemiyle Octavia Mercedes C200d'den pahalıya geliyor...
2 yıl
İstanbul'da GAIT testi (yürüme ve koşu analizi) nerede yapılır?
Merhaba arkadaşlar, forumun spor bölümüne kimseler uğramadığı için konuyu buraya da açıyorum. Ben günlük olarak düzenli koşan birisiyim. Avrupa'da koşu ayakkabısı almaya gittiğinizde spor mağazaları GAIT testi yapıyor, ona göre ayakkabı öneriyorlar. GAIT testi ile yürüme ve koşu analizi yapılıyor. İçe mi, dışa mı basıyorsun, ayağı koşarken ne kadar yuvarlıyorsun vs.vs. ölçülüp ona uygun koşu ayakkabısı gösteriliyor.

Yeni profesyonel ayakkabı alacağım, ama koskoca Istanbul'da GAIT testi yaptıabilecek bir yer bulamadım. Google'dan araştırınca bile bulamadım... Koskoca Türkiye'de hobi olarak koşanlar hiç GAIT testi yaptırmıyor mu? GAIT testi yaptırmadan tam uygun ayakabbıyı bulmanız mümkün değil, nasıl buluyorlar?
2 yıl
İstanbul'da nerede GAIT testi (yürüme ve koşu analizi) yaptırabilirim
Merhaba arkadaşlar, ben günlük olarak düzenli koşan birisiyim. Avrupa'da koşu ayakkabısı almaya gittiğinizde spor mağazaları GAIT testi yapıyor, ona göre ayakkabı öneriyorlar. GAIT testi ile yürüme ve koşu analizi yapılıyor. İçe mi, dışa mı basıyorsun, ayağı koşarken ne kadar yuvarlıyorsun vs.vs. ölçülüp ona uygun koşu ayakkabısı gösteriliyor.

Yeni profesyonel ayakkabı alacağım, ama koskoca Istanbul'da GAIT testi yaptıabilecek bir yer bulamadım. Google'dan araştırınca bile bulamadım... Koskoca Türkiye'de hobi olarak koşanlar hiç GAIT testi yaptırmıyor? GAIT testi yaptırmadan tam uygun ayakabbıyı bulmanız mümkün değil, nasıl buluyorlar?
2 yıl
Erdoğan'ı kuşatıyorlar
Erdoğan, BM Genel Kurul toplantıları için gittiği New York'ta yaptığı konuşmada “Birileri istemese de gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın, Mısır Cumhurbaşkanı Muhammet Mursi'nin hakkını aramaya devam edeceğiz” dedi.

Güzel.

Peki… Hemen ardından Erdoğan'ın ilk görüşmeyi ABD'li Senatör Lindsey Graham ile yapmasını nasıl değerlendirmek gerekiyor? Ne alaka bu senatör?

Adam… ABD Senatosu Yargı Komitesi Başkanı. 22 senatörün bulunduğu bu komitenin görevi; Adalet Bakanlığı'nı (DOJ) denetlemek, insan hakları hukuku, göçmenlik, fikri mülkiyet, anti-tröst yasası, internet gizliliğiyle ilgili önerilen yasa tekliflerini gözden geçirmek…

Evet, Senatör Graham ile Erdoğan görüşmesi çok dikkatimi çekti.

Adam… Güneyli bir Baptist, Korint Baptist Kilisesi üyesi. Yani, Evangelist!

İsrail'in kayıtsız-şartsız destekçisi.

BM Güvenlik Konseyi'nin 5 Ocak 2017'de Batı Şeria ve Doğu Kudüs'teki İsrail yerleşim binalarını uluslararası hukuka aykırı olarak kınamasına “ses etmeyen” Obama'ya ateş püskürdü…
Kudüs'ün İsrail'in başkenti olmasını en hararetli savunan senatör. ABD Büyükelçiliği'nin geçen yıl Kudüs'te açılması törenine katıldı. Bu yıl Trump yönetiminin Golan Tepeleri'ni İsrail'in parçası olarak tanımasında büyük rol oynadı.

Demek Erdoğan, “Mursi'nin hakkını” bu tür görüşmelerle arayacak öyle mi? Tipik Erdoğan faydacılığı; söz ve eylem hep “ayrı telden” çalar!

Agresif müdahaleci
Senatör Lindsey Graham…

Müdahaleci bir dış politikayı destekliyor. Kendisini “Reagan tarzı Cumhuriyetçi” olarak nitelendiriyor.

Irak'a askeri harekat olması yönünde oy verdi; işgali destekledi

Libya'ya yapılan saldırıyı destekledi.

Suudi Arabistan'ın Yemen'e saldırısını destekledi.

İran'ı “ölümcül düşman” olarak ilan etti. (“Dünyanın en korkunç olayı, DNA testinde İran asıllı olduğunun çıkması” dedi.) Kuşkusuz İran'a askeri müdahaleyi destekliyor…

Venezuela'da Nicolas Maduro'yu devirmek için askeri istila çağrısında bulundu.

Afrika Togo'da dört Amerikan askeri öldürülünce “hemen bu ülkeyi işgal edelim” çağrısında bulundu. (Zaten işgalleri altında olduğunu bilmiyordu!)

Hiç şaşırtıcı değil bunlar…

Lindsey Graham bir hukukçu! Eski askeri savcı ve askeri hakim olarak görev yaptı.

Irak ve Afganistan işgallerinden sonra bu ülkedeki “hukukçuları” beş yıl eğitti! ABD Bronz Yıldız Madalyası aldı…


Guantanamo ve Ebu Garib'de tutuklu bulunan Müslümanların işkenceli sorgularının yasallığını savundu! “Avukatımı istiyorum” diyenlere, “Kapa çeneni. Avukat tutamazsın. Sen düşman savaşçısın ve El Kaide'ye neden katıldığın hakkında seninle konuşacağız” yanıtını verdi…

ABD'de doğan göçmen bebeklerin Amerikan vatandaşı sayılmamasını savundu…

Erdoğan böyle bir karanlık senatörler ile ne konuşabilir ki?

İtibarımızı ucuzlatmayın
Neler döndüğüne dair iğneyle kuyu kazıyorum!

Erdoğan ile New York'a giden gazeteciler bu tür görüşmelerin perde arkasını yazmıyor. Sadece Erdoğan'ın sözlerini naklediyorlar! Salt demeç gazeteciliği Erdoğan'a ve itibariyle Türkiye'ye zarar veriyor. Diplomasinin karmaşık koridorlarını yazmak gazetecilerin görevidir.

Örneğin…

Geçtiğimiz hafta ABD Ticaret Bakanı Wilbur L. Ross Jr. ile ilgili makalemde dedim ki, “Dünya baronu Rothschild yetiştirmesi bu ‘Akbaba' Türkiye'de teamüllere aykırı olarak beş gün neyin müzakeresini yaptı?”

Tabii ki yanıt veren olmadı…

Ticaret Bakanı Ross'un bir dönem, dünyayı yöneten kardeşlik topluluğu “Kappa Beta Phi” başkanlığını yaptığını yazdım.

Tesadüf mü Senatör Lindsey Graham da bu “kardeşlik topluluğunun” yönetici!


Endişe duymak zorundayız. Biliyoruz ki Erdoğan çabuk kandırılabiliyor. Birinin şunu açıklaması gerekiyor; Erdoğan “Kappa Beta Phi” topluluğu yöneticisiyle neden sıkça görüşüyor; masadaki dosyada ne var?

Yukarıda yazdığım niteliklere sahip Lindsey Graham gibi bir senatör ile kuzey Suriye dahil hangi konuda uzlaşmaya varılabilir ki?

Meselenin diğer vahim yanı:

Amerikalı bir senatör almış karşısına T.C. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve T.C. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'na bir şeyler anlatıyor!

Kim ki bu karanlık adam Türkiye Cumhurbaşkanı ve Dışişleri Bakanı görüşme yapıyor? Böyle bir tabloyla Türkiye'nin itibarını “ucuzlattıklarının” kimse farkında değil mi?

Yazık.

Soner Yalçın - Sözcühttps://www.sozcu.com.tr/2019/yazarlar/soner-yalcin/erdogani-kusatiyorlar-5349941/


Erdoğan hiçbir zaman ve halen Rothschild bağını inkar edemiyor, konu ile ilgili yorum yapmıyor... kimse de bu konuya değinmiyor...
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.