Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yarbay
16 Haziran 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
32 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
6 yıl
Kusur kimde, bilgili arkadaşlar yardım...
Yan yolda sol şeritten sinyalimi verip sağ şeride geçerken arkamdaki araç frenleme yapmayarak benim sağ arka çamurluğuma aracının sol ön kısmından sürttü. Kusur bende mi karşı tarafta mı?
7 yıl
Cd çaları açarken hoparlörlerden çat pat sesi
Aracımda imzamda belirttiğim ses sistemim var. Son zamanlarda tepbin kafasını takıp açtığımda ve kapadığımda, source değiştirirken hoparlörlerden çat pat sesler geliyor. Ne olabilir sizce?
7 yıl
Subwoofer kabini için kaplamalık halı nerede bulabilirim?
Aracımın bagajı malum olduğu üzere çok küçük. Eski subwooferımın kabinini marangozumda özel ölçüde küçülttürdüm fakat üzerindeki halıyı kaplamak için uyduramadım. Sıfır halı arıyorum nereden alabilirim?
7 yıl
Düşük güç girişli tonlaması güzel 30cm bass arıyorum
Kenwood subwooferım (Kfc 1012) bana tonsuz ve sert geliyordu. Az önce kendisini bir arkadaşa sattım.

Enstrumental ve jazz dinliyorum. Bass notalarını rahat duymak istiyorum. Tonlaması güzel 30cm lik bir bass istiyorum.

Sony amfime gireceğim. 170watt güç çıkışı var köprüde o yüzden de düşük güç girişli bass tercihimdir.

Ne önerirsiniz?
7 yıl
Cidden kararsızım: iPhone 4s - Lumia 925 - Xperia M2
Ailede tarife değişikliğini fırsat bilerek cihaz almaya niyetlendim. Bana uygun olarak bu 3 cihaz arasında kaldım.

Beklentilerim:
İyi kamera, resim çekmeye hasret kaldım.
Kulaklık çıkışından net ses(iPhone kullandım ses ile ilgili diğer cihazların durumu ne bilmiyorum)
Tüm sosyal ağları eksiksiz destek(Lumia kafa karıştırıyor)
Akıcı işletim sistemi(Android burada patlıyor)

Siz olsanız bu beklentiler çerçevesinde hangisini tercih edersiniz. Neden?
Teşekkürler.
7 yıl
Max 1500TL ye ikinci el hangi mac alınmalı?
Artık oyun oynayacak pek vaktim olmadığı için imzamdaki oyun kasasını dağıyorum. Kişisel bilgisayar olarak mac ile devam etmek istiyorum. Günlük işlerde kullanılacak 1500 liraya kadar hangi mac alınmalı?

1.i5 li eski nesil Macbook Airler var genelde baz modeller 2gb ram ve 64ssd şeklinde
2.Aluminyum kasa fakat core2 duolu ekran kartlı Macbook Prolar var
3.Veya 1200dolaylarında Mac Miniler var. 1500tl olan baz modele nasıl 1200tl istenir onu da anlamış değilim. Troydan öğrenci indirimi, kendi indirimleri vs ile 1500tl ye sıfır garantili Mac Mini veriyor. Elimde ekran klavye fare gibi bileşenler var. Herhangi bir ekstra olmadan onu da direkt kullanabilicem.

Bunlardan hangisini almak daha mantıklı. Doğrusu masaya bağımlı olmak istemiyorum fakat elimde zaten 4. Nesil hatlı iPadim var. Çoğu günlük kullanım ihtiyacımı da görüyor. Dışarıda taşımaya da erinmiyorum.

Fikirleriniz benim için önemli ciddi manada kararsız kaldım.
7 yıl
Kapaklı jantın kapağını takmamanın zararı var mı?
Jant kapaklarımda kırıklar ve yarıklar var. Lastiğe kadar taşan bazı kısımlar var. Balans yapıyor gibi bir hisse kapılıp kapakları söktüm. Sanki düzeldi gibi. Sökerken kapaklardan birer avuç da kum çıktı.(evimin civarında inşaat var iş makineleri çalışıyor)

Doğrusu geri takmak istemiyorum. Bir sıkıntı yaratır mı?
7 yıl
ALPINE CDE-110UB vs PIONEER DEH-X 3550
Ana ünitemi düzgün bir cihazla değiştirmeyi düşünüyorum. 2si arasında kaldım 200-250TL dolaylarında bütçe ayırdım.

Beklentim ilk olarak net ses. İkincisi 2 amfi çıkışı olması. Üçüncüsü ise tuş renginin ve ışıklandırmanın değişebilmesi. Aracımda amber renk ışıklandıma olduğu için farklı renk dikkatimi dağıtıyor ve bütünlüğü bozuyor.

Sesin kalitesi ikinci ve üçüncü beklentimi kenara alabilir. Çünkü şuan tek amfi kullanıyorum ve amfimde de 2 kanal in modu var.

Alpine ses kalitesi olarak bariz önde fakat Pioneer da diğer iki beklentimi karşılıyor ve daha ileriye dönük. 2.amfi de alsam aracımı da değiştirsem kullanmaya devam edebileceğim.

Kısacası sizce hangisi?
8 yıl
Sesi yüksek açınca gelen koku(yanık kokusu değil)
Sisteme 2. Bir sıfır subwoofer ekledim. Sesi 4te 3 ün üstüne açtığım vakitte elektronik devre kokusuna benzer bir koku geliyor. Bilen bu kokuyu anlamıştır. Bu koku kesinlikle yanık kokusu değil. Sebebi ne olabilir? Amfide ısınma-kesme gibi bir durum yok.
8 yıl
Kawai KW-720 USB SD AUX Oto teyp inceleme

Merhabalar,

Teybi Carrefour'da gezerken tesadüfi olarak gördüm. Reyondaki en ucuz oto teypti. 39.90TL gibi komik bir rakama USB AUX SD ve RCA çıkış veren bir cihazdı. Ucuz olunca orjinal teybimi sökmeden aracıma takmak üzere aldım. Normalde Citroen'in orjinal teybine converter ile rca çıkış alıp amfiye bu şekilde bağlıydı. Ses olarak beni tatmin etmiyordu.

Kutu içerisinden soket kabloları, uzaktan kumandası, metal çerçevesi ve sökme aparatı çıkıyor. 1-2 sayfalık gereksiz denebilecek kullanım klavuzu var.

Cihazın menüsü oldukça basit.

Usb bellek taktığınızda direkt usb modu açılıp şarkıları aramaya başlıyor.

Belleği tanıması ve çalmaya başlaması kısa sürüyor.

Şarkılar arası geçişler hızlı sayılır.

Klasörler arası geçiş var. Sanatçı yada tür şeklinde ayarladığım klasörlerle bellekte istediğim şarkıyı bulmam kolay oluyor.

Cihazın tuşları sert. Tuş alıgısı güzel. Bir iki defa algılamadığı oldu fakat benim yumuşak basışımla da alakalı olabilir.

Kumanda kart biçimli basit tip. Ucuz çin malı benzeri. Kumandayı cihaza doğrultmazsanız algılamıyor. Şahsen kendisini torpidodan çıkarmıyorum.

Usb girişe Android telefon bağladığınızda bellek olarak gösterip içeriği okutabiliyorsunuz. Bu giriş şarj da edebiliyor.

Ses kalitesi olarak cihazdan fiyatına göre fazlasıyla memnun kaldım. Sistemimde güçlü sayılacak bir amfi ve iyi kablolama olduğu için bunların da etkisine bağlı teybi maksimum performansta kullanabildim. İşimi gördü diyebilirim. Hoparlör çıkışı ne durumda onu amfi kullandığım için bilemiyorum.

Cihazın anten girişi aracımın anten soketine uymadığından kesme biçme yapmadığımdan taktırmadım. Bu konuda yorum yapamayacağım.


Artılar
+Fiyat
+Basit menü
+Ses kalitesi

Eksiler
-Şarkı geçişlerinde çat pat sesi, dip gürültüsü
-Kumanda

40 liraya şayet beklentiniz yüksek değilse alabileceğiniz en güzel ürün. Lütfen farklı yerlerden yüksek fiyatlara almayın. Carrefourlarda cihaz mevcut.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.