MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
A

Çavuş
31 Temmuz 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
50 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
A
6 ay
HDD'den Samsung EVO 860'a Geçiş hakkında yardım.

Arkadaşlar selamlar, günlerdir araştırıyorum hala kesin bir kılavuza ulaşamadım lütfen yardımcı olun. Asus x550vx laptopumdaki HDD'yi söküp yerine SSD'yi, DVD-ROM'a da HDD'yi takacağım. Bu işlerden pek anlamıyorum.


Herhangi bir klonlama işlemi yapmadan SSD'nin ve HDD'nin montajını yapsam, dvd-rom'a takılıp yeri değişmesine rağmen HDD Windows'u açar mı?

Bu montaj işleminden sonra Samsung Data Migration programından HDD'den C'yi, SSD'ye klonlayabilir miyim?


Bu klonlama işleminden sonra HDD'nin yerine SSD'yi nasıl C olarak tanımlayabilirim?


SSD'yi ve HDD'yi bu şekilde bağlayıp kurulumunu yapar birisi yardımcı olursa çok sevinirim çünkü bu işin içinden çıkamıyorum.  

A
6 ay
Kitapmatik iade problemi hakkında yardım (ilgisiz satıcı-mağdur müşteri)

Merhabalar;


21.10.2020 tarihinde alacağım 2 ders kitabı sadece kitapmatik.com.tr sitesinde aynı anda stokta olduğu için alışveriş yaptım. (Ürünlerde tedarik süresi 2 iş günü olduğu belirtilmişti)


28.10.2020 tarihinde sipariş durumumu öğrenmek için firmaya mail attım, cevap verilmedi. (Telefonları zaten açmıyorlardı.)


03.11.2020 tarihinde kendi sitelerinde belirttikleri şekilde sipariş iptali talebimi yine mail olarak ilettim, cevap verilmedi.


04.11.2020 tarihinde bankamı arayarak durumu anlattım, para iademi banka aracılığı ile almak istedim. ve chargeback(ters ibraz) talebi oluşturdum. 10 gün içerisinde talebimin sonuçlanacağı söylendi.


12.11.2020 tarihinde firma bütün iptal girişimlerimi yok sayarak ürünleri kargoya verdi.


Ben başka bir yerden satın aldığım için siparişimi iade etmek istiyorum lakin kargo ücreti ile ilgili şöyle bir karışıklık var. Firmanın satış sözleşmesinde iade işlemi bu şekilde anlatılmış;


''Satın alınan ürün veya hizmetin iade şartları tüketici hakları çerçevesindedir. Satın alınan ürün orijinal halde (tekrar satışa uygun), şartlara da uygun olarak üç gün içerisinde tarafımıza herhangi bir neden göstermeksizin iade edilebilir. Üç günden sonra ki bu tarz iade talepleri dikkate alınmayacaktır. İadelerde kargo masrafları tamamen müşteriye aittir. Ödemeli kargolar kesinlikle kabul edilmeyecek, teslim alınmayacaktır. İade edilen ürünün şartlara uygunluğu kontrol edilecek uygun ise geri ödeme sonucun müşteriye bildiriminden itibaren en geç 1 ay içerisinde yapılacaktır. Geri ödemede firmamızın karşılamış olduğu banka aracılık, kargo gibi masraflar düşülecektir.''


Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğin de ise bu şekilde:


"MADDE 7 − (1) Mesafeli sözleşmelerde tüketici, yedi gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin bu süre içinde yazılı olarak veya bir sürekli veri taşıyıcısıyla bildirilmesi yeterlidir.


MADDE 8 − (1) Tüketicinin cayma hakkını kullanması hâlinde satıcı veya sağlayıcı, cayma bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren en geç on gün içerisinde almış olduğu toplam bedeli ve tüketiciyi borç altına sokan her türlü belgeyi tüketiciye hiçbir masraf yüklemeksizin iade etmek ve yirmi gün içerisinde de malı geri almakla yükümlüdür."


Firma ile olan satış sözleşmesinde iade edersem kargo ücretlerini benim ödemem gerekirken, mesafeli sözleşmeler yönetmeliğinde kargo dahil bütün masrafların bana iade edilmesi gerekiyor. Bu konu hakkında nasıl bir yol izlemem gerekiyor?
Normalde 15-20TL'nin peşine düşmezdim ancak sıkıntılı zamanlardayız ayrıcabu işletmenin ilgisizliği sebebiyle derslerimde mağdur duruma düştüm.

A
5 yıl
Amerika'ya posta göndermek?
Amerika'ya bir tane çocuk kazağı göndermek istiyorum yalnız Christmas bitmeden önce teslim edilmesi gerekiyor. Hangi postayla en uygun gönderebilirim?
A
6 yıl
kodi çizgi film belgesel vs.
Kodi de jetix nickelodeon gibi çizgi film kanalları ve discovery i national geografic gibi kanalları türkçe olarak izleyebiliyor muyuz? Hiç bir yerde bulamadım
A
6 yıl
Ebay satıcı tüymüş
3 gün önce satıcının puanına ve satış sayısına güvenerek bir ürün aldım dün satıcı ürünün durumunu shipped yaptı. Bugünde dükkanı kapatıp gitmiş. Ebayden şöyle bi mesaj "The listing you're interested in is no longer available" geldi. Ödemeyi paypalla değil enpara ile yapmıştım nasıl para iadesi alabilirim?
A
6 yıl
halı yıkama şirketi halımızı mahvetti
Arkadaşlar evdeki nepal halısını annem arkadaşının önerdiği bir halı yıkamacıya vermiş halı pres yapılmış gibi yanmış ipleri birbirine yapışmış 2 kez düzeltmeye çalıştılar değişen bir şey yok işleten kişi tüketici derneğine verin sigortamız karşılar diyor. 1 sene sigortadan gelecek parayı bekleyemeyiz. Pahalı bir halı aynısını alacak durumumuzda yok. Bu konu hakkında ne yapabiliriz önerileriniz bekliyorum. Teşekkürler.
A
6 yıl
...
...
A
6 yıl
Bursa da muay thai
Bursa da muay thai yapabileceğim düzgün bir salon biliyor musunuz ve fiyatlar hakkından bi fikriniz var mı? Teşekkürler
A
6 yıl
asus tf201 donma
Arkadaslar 2 sene once aldigim tabletimde youtube videolari bazen hic acilmiyor acilsada 20-30 saniye sonra donup kaliyor devam etmiyor VKda muzikler yarida donup kaliyor videolar hic acilmiyor ayni sekilde tarayicilarda da durum boyle internette sikinti yok. sizce sebebi nedir?
A
6 yıl
Siyah ekran
Bugun parcalri sokup kasanin icini temizleyip geri taktim kasada monitorde calisiyor ama ekran surekli siyah yardimci olur musunuz
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.