Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
T

Yüzbaşı
09 Ekim 2001
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme (?)
43 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
T
8 yıl
Miracast vs DLNA vs HDMI vs USB
Merhaba arkadaşlar,

yeni bir SmartTV (40H6290) kullanıcısı olarak artık telefonu HDMI'dan (Lg G3 - Slimport) bağlamaya alternatif pek çok yol geldi. Ama hangisi ideal, hangisinin ne artıları eksileri var, kurcalıyorum test ediyorum ama emin olamıyorum :-)

Amaç: kayıtlı yüksek kalite videoları TV'den izlemek

Yöntemler:

-Telefonu slimport adaptörü üzerinden HDMI ile TV'ye bağlıyorum. Bu yöntemin avantajı, telefondaki görüntüyü birebir aktarması (yazılım konusunda büyük avantaj sağlıyor). Fakat sorun cihazdan mı, TV'den mi, adaptörden mi bilmiyorum, bir süre sonra görüntü gidebiliyor. Telefonda yayın var ama sanki kablo bağlantı kesilmiş gibi oluyor.

- DLNA ile ev networkü üzerinden dosyayı görüp, videoyu TV'den oynatıyorum. Yüksek çözünürlük filmlerde takılmalar oluyor, buffer ediyor sürekli. TV kumandasını kullanabiliyor olmak avantaj fakat yazılım olarak TV'ye bağımlı olmak kötü.

-Miracast en pratiği. Hem telefon yazılımını kullanabilmek hem de kablosuz bağlantı. Fakat bağlantı ne kadar kaliteli aktarılır, 10000 bitrate filmlerde ne kadar düşme olur bilemiyorum.


Telefonu USB'den TV'ye bağlamayı denedim fakat bu durumda sadece fotoğrafları görüyor, videoları bulamıyorum (DLNA ile bağlandığımda Videolar da var).

Ek olarak, HDMI'dan bağladığımdaki TV görüntü ayarları genişken, DLNA-Miracast ile görüntü aldığımda TV'deki bazı görüntü ayarları deaktif oluyor.


Bu şekilde farklı yöntemleri karşılaştıranlar oldu mu? Tavsiyeleriniz nelerdir? 10GB 10GB film indirmek güzel ama bir anlamı olmayacaksa kasmanın da bir anlamı olmayacak zira :-)
T
8 yıl
AVEA mağazasından alınan telefonun garantisi
Merhaba arkadaşlar,

farklı şehirdeki bir Avea bayinden alınan telefonun garantisi (Lumia 830) nasıl çalışıyor acaba? 1 haftalık telefon arızalı, hangi distribütör firmadan garantili olduğunu da bilemiyorum.
Bu telefonu nereye verebilirim, herhangi bir Avea mağazasına versem kabul etmezler muhtemelen.

Teşekkürler.
T
9 yıl
Köln - Kaiserslautern maçı
Arkadaşlar merhaba,

bu maça bakınca, takımların son form durumu, Köln'ün seyirci desteği ile banko 1 gibi duruyor ama İddaa bile 1.85 veriyor, Tempo'da 2.15'e çıkmış durumda.

Bilmediğim bir şey mi var acaba? Yoksa banko ev araba yatırmalık maç gibi sanki ;-)
T
12 yıl
Cata key'leri gönderilmeye başladı
Merhaba arkadaşlar,

hala Cata almamış olanlar ve 7sinde gecikmemek isteyenler, ayrıca pahalıya alıp kazıklanmak istemeyenler için, ebay'deki satıcılar key'leri göndermeye başladı. Hesabı direk upgrade edebiliyosunuz Cata'ya.

Paypal-ebay hesabı olanlar düşünsün derim, 23.50 Euro/46 lira yani sadece. Boşuna fazla para vermeyin derim ben
T
15 yıl
Accounttan accounta transfer.. Yardım!
Selamlar arkadaşlar,

bi hesaptaki karakterlerden birini yeni bi hesaba aktarmak istiyorum, bu account-account transfer işlemiyle ama ayrıntılarını bilmiyorum. eğer bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?
Öncelikle bu işte transfer ücreti ne kadardır? Ve eğer server da değiştirmek istersem, ayrıca 20 euro vermem gerekir mi?

Cevaplar için teşekkürler..
T
15 yıl
Satılık Nightfall
Elimde Guild Wars Nightfall bulunmakta. Kutu içeriği eksiksiz ve tamamen temiz durumda. Oyunu çok az oynadığımdan, içinde bahsetmeye değer karakterler yok.

İstanbul içine elden teslim edebilirim, fiyatı 50 YTL..
T
16 yıl
Satılık Nightfall 50YTL
Elimdeki Nightfall paketini 50 YTL'ye satmayı düşünüyorum. Kutu içeriği eksiksiz ve temiz durumda. İstanbul içine elden teslim edebilirim.
T
21 yıl
dikkat ettim de tüm overclock isteyenler intelci
demekki intellerin normal performansı kimseye yetmiyor!
T
21 yıl
Die for civ!
Civ çıkacak ve tüm listeleri alt üst edecek
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle