Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
H

Yarbay
31 Mart 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
26 üye
Görüntülenme (?)
72 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
H
10 yıl
Hifiman RE400 İncelemesi - Türkiye'de bulunabilen fiyat/performans kulaklığı
RE400, Hifiman'in yeni seri kulakiçi kulaklıklarından ilki. RE262 ve 272'nin şu an satışta olmamasıyla Hifiman'in tek IEM'i denilebilir. Fiyatı head-direct'te 100$+kargo, audioavm.com 'da ise şu an 226TL görünüyor. (%15 indirim var)

Kulaklığın kargoda zarar görmesi pek mümkün değil dış yüzeyi sert plastik olan Bir kutuda geliyor kulaklık. Kutu içeriği; 5 adet yedek filtre(hifimanin yedek filtre vermesi çok güzel zamanla kirlenen yada zarar gören filtreleri değiştirebiliyorsunuz) ,3 adet çift katlı silikon uç,1 adet ortasından bölünmüş olan daha önce görmediğim farklı bir uç,kulaklığı sarmak için kauçuk ve kulaklıktan oluşuyor.

Kulaklığın jacktan başlayarak y biçimindeki ayrımına kadar olan kısmı kumaş kaplı ve bu sayede karışmıyor. Kumaş kaplaması sayesinde oldukça hafif bir kulaklık.Kasa kısmı ise alüminyumdan kulağın içine tamamen giriyor ve dışarıda kalan kısmı yok.Rahatlığını tarif etmem gerekirse en az Phonak Pfe kadar rahat bir kulaklık.Y kısmında sürücülere kadar olan kısımda Hifiman Re-0 la aynı malzeme kullanılmış.Kısacası oldukça konforlu ve kaliteli gözüken bir işçiliği var.

Kulağınıza uygun ucu kullandığınızda ;dış sesleri dinlediğiniz müziği engelleyecek oranda duymuyorsunuz .Bugün canlı müzik olan, mekan olarak çok büyük sayılmayacak bir cafede rahatlıkla müzik dinleyebildim.Otobüs yolculuğunda ise ses normal yükseklikteyken izolasyon iyiydi .Yol yada otobüs içindeki gürültüyü hissetmedim.

Ses kısmına girmeden önce biraz spoiler vermiş olacağım ama bu rakamlarda zaten baslı bir çok kulaklık önerebiliyorduk fakat açık/rahat çalan alternatif önerilerimiz PFE 112'nin dışında yoktu ve işin aslı ben PFE önermekten yorulmuştum. RE400'ün gelmesiyle bu gruba bir yandaş katıldı diyebilirim. Bu açıdan denediğime çok memnunum.

Ses konusuna gelecek olursam;

Yukarıda da bahsettiğim gibi RE400, ses rengi açık gruptan. Yalnız bu açık gruptan farklı olarak sıcak çalıyor diyebilirim. Genel olarak mid ağırlıklı, peşinden tiz ve çok çok az farkla bas frekanslar geliyor. Yani açık karakterli olmasına rağmen yormayan rahatça kendini dinletebilen bir sunuma sahip.

Baslar şiddet olarak az. PFE112 kulakiçi AKG kafaüstü sevenler grubu için yeterli olacaktır. Fazlasını bekleyenlerin tatmin olabileceğini sanmıyorum.

Midler konusunda öncelikle şunu belirteyim, ben bugüne kadar Hifiman IEM'lerini beğenen biri olmadım. Bana göre midlerinde sürekli bir gariplik, özellikle üst midlerde parlama/kayma (honkiness) vardı. RE400'de bu durumu gidermişler diyebilirim. Belki belli belirsiz biraz hissettiriyor ama eskilerine oranla çok daha iyi.

Tizler yumuşak, nispeten yavaş bundan dolayı hafiften dağıtan bir yapıda. PFE serisi gibi bazen sivrilip rahatsız etme durumu yok, daha çok tatlı bir şekilde eşlik ediyorlar.

Açık karakterli bir kulaklığa göre gövdeli çalan bir yapısı var. Genele kıyasla ise yine de çok gövdeli olduğunu söyleyemem tabi ama PFE112'deki şikayet edilen (hatta sürülemiyor dedirten) cılızlık yapısı kesinlikle yok.

Sahne olarak fiyatına göre gayet iyi buldum diyebilirim. Yanlamasına ve derinlemesine olarak çalıyor. Ve kesinlikle sıkıştırma yapmıyor, rahat çalıyor diyebilirim.

Ayrıntı olarak selefleri ile benzer. Koyuluğu ve hafif yavaşlığı (PFE112'ye göre) sebebiyle PFE112'den bu konuda biraz daha geride hissettiriyor.

PFE112'ye göre tarif edecek olursam, PFE112'nin sıcak ve biraz daha yavaş, tizleri biraz daha geride olanı. Sahne sanki RE400'de biraz daha iyiyken, PFE112'nin ise ayrıntısı biraz daha iyi denilebilir. RE400 ise daha gövdeliyken, PFE112 daha cılız kalan bir kulaklık gibi.

Sonuç olarak;

Bence 100$ civarına açık bir kulaklık arayanlar için çok güzel bir seçenek çıkmış oldu. Sadece birazcık ayrıntı hissinden mahrum kalıp, PFE112'nin cılızlığından kurtulmak için çok iyi bir kulaklık.

Benim tavsiye edeceğim kulaklıklar arasına girdi.

 Hifiman RE400 İncelemesi - Türkiye'de bulunabilen fiyat/performans kulaklığı

 Hifiman RE400 İncelemesi - Türkiye'de bulunabilen fiyat/performans kulaklığı

 Hifiman RE400 İncelemesi - Türkiye'de bulunabilen fiyat/performans kulaklığı

 Hifiman RE400 İncelemesi - Türkiye'de bulunabilen fiyat/performans kulaklığı

 Hifiman RE400 İncelemesi - Türkiye'de bulunabilen fiyat/performans kulaklığı

 Hifiman RE400 İncelemesi - Türkiye'de bulunabilen fiyat/performans kulaklığı
H
10 yıl
Galaxy S3, fake IMEI ve Ankara'da telefoncu yardımı
Şimdi elimde bir Galaxy S3 var. Forumdan alıp, kayıtlı diye dolandırılanlardan biriyim.

Malum olarak kaydı düştüğü için, bir süreliğine fake imei attırdım içine. Şu an akrabam yurtdışından döndüğü için orjinale döndürüp, pasaport kaydı yaptırmayı düşünüyorum.

Sorunlarım şunlar,

1. Fake IMEI bir kez attırılınca, orjinale dönsek de, güncellemeleri alamıyor muyuz?

2. Orjinale dönmek için gene telefoncuya gidicem. Bu telefoncular benim IMEIyi gene kenara yazacak, orjinali de düşecek, sonra uğraş dur. Ankara'da güvenilir telefoncu tanıdığı olan var mı? Veya IMEI'yi ben değiştirebilir miyim?

Şimdiden teşekkürler.
H
11 yıl
Rolex Sky-Dweller ?
Bundan haberi/bilgisi olan var mı?

GMT Master gibisinden birşey olacaktır ama sanırım.

 Rolex Sky-Dweller ?
H
12 yıl
Afyon'da Honda Servisi Hakkında Öneri
H
12 yıl
İkinci el yurtdışı 3Gs alacağım, nelere dikkat etmeliyim?
Yarın ikinci el olarak elden iPhone 3Gs almayı düşünüyorum. Cihaz yurtdışı.

IMEI kaydından başka nelere dikkat etmeliyim?

iPad baseband felan birşeyler yazıyor biryerlerde. Kontrol etmem gereken şeyleri sıralayabilir misiniz?

Aklıma gelenler: Ekran, tuşlar, aşağı hoparlör ve mikrofon, kulaklık ve dock çıkışı, vidaları, wifi, gps, 3g, IMEI kaydı, hatlarla çalışma konusu.

Var mı başka birşey?
H
12 yıl
Güç kablosunun ağırlığı ne kadardır?
Kasaların içinden çıkan standart güç kablosunun ağırlığı hakkında fikri olan var mı acaba? Gram olarak..
H
12 yıl
Kredi kartı ile ödeme yapılabilen web sitesi yapımından anlayan birileri aranıyor
Merhaba,

Başlıkta dediğim gibi bir site yapılacak, bu sitede birkaç ürün olacak ve kredi kartı ile alınabilmesi isteniyor. Ben web tasarımı işinden az çok anlıyorum fakat böyle birşey bugüne kadar daha yapmadığım için yardım gerekiyor.

Bu işten anlayanlar lütfen PM atabilir mi?

Ücret vs. konuşulur...
H
12 yıl
Jailbreak şarjı öldürüyor mu?
Başlık biraz başka bir konuyu anımsatsa da

Sanki telefonuma Jailbreak yaptıktan sonra şarjı daha az gitmeye başladı?

Veya sürekli Cydia'dan vs. birşeyler indirirdiğimden mi az gidiyor?

Yoksa psikolojik mi?


Tecrübe etmiş olanlardan bilgi veya görüş alabilir miyim lütfen?
H
12 yıl
Vodafone'da iPhone cihaz bulunmaya başladı mı?
Vodafone sitesinden iPhone kalmamıştır yazısını kaldırmış. Bir arkadaş da kontratlı olarak aldım vs. yazmış.

Artık cihaz bulunuyor mu Vodafone'da acaba?
H
12 yıl
Ankara'da güvenilir temiz çalışan iPhone servisi?
Uzun sürelerdir kullandığım iPhone 3Gnin orta tuşu artık biraz zor basmaya başladı da, değiştirteyim diyorum. Ankara'da temiz çalışan, güvenilir iPhone'dan anlayan bir yer var mı?

Tahmini ne kadar masraf tutar?

Bir de orjinal beyaz arka kasaların fiyatı hakkında bilgisi olan var mı?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle