Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
01 Mart 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
28 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
6 yıl
Dış mekan access point
airties modeme bağlı 3 adet tp-link iç mekan ve 1 adet planet marka toplam 3 adet access point var. planet dış mekan access point sağlıklı çalışmadığından bir tane yerine takmak istiyorum. hangi marka dış mekan access point önerirsiniz?. Tp Link Cpe 210 nasıldır?
7 yıl
ofis için bilgisayar tavsiyesi
Merhaba
word excel ve internet için kullanılacak windows lisanslı bilgisayar alınacaktır. Bu bilgisayar nasıldır. yada başka hangi bilgisayarı tavsiye edersiniz.
EXPER DIAMOND DEX159
8 yıl
Asus N53SN-SZ024V servis
Merhaba
Bilgisayarımdaki sorun; Bilgisayar pille çalışırken pilin şarjı bitmiş bilgisayar kapandı. Şarja takılıp
güç düğmesine bastığımda bilgisayarın üstündeki ışıklar yanıyor ama görüntü
gelmiyor. Bu sorun neden kaynaklanıyordur?
Asus kendi teknik servisi tahmini servis süresini 10 iş günü dedi. buda 1 ayı bulur bilgisayarın bana gelmesi. başka Güvenilir Teknik servis arıyorum.. bir firmayla görüştüm güç soketinin değişmesi gerek ve 90tl ücret istedi...oda 3 iş günü içinde ürünü tamir edip verecekmiş. sorun geçekten güç soketinde olabilirmi?
9 yıl
ttnet fiberoptik modem
merhaba arkadaşlar. Benim Adsl olan netim fibere çevirmişler. 2 aya kadar güzel çalışıyordu...2 aydır nette kopmalar oluyor.. modem değişikliği de olmadı..adsl de kullandığım modemi kullanıyorum...modem TP-link TD-W8901G 54Mbps Kablosuz ADSL2+ Modem Router modeli...Bu modem fiberde sıkıntı yaratırmı..yani fiber nette bu modem kullanılırmı?...
13 yıl
Asus Eee PC 4G (701) 2gb RAM
Merhaba

Asus Eee PC 4G (701) marka bilgisayara 2 gb ram takılırmı?Takılırsa KINGSTON 2GB 667MHZ DDR2 Ram uyarmı bu bilgisayara?yada başka bir ram tavsiyeniz ne olabilir?...

Ürünün Linki

iyi günler.
14 yıl
....................................
..............
14 yıl
Uyuma ey Türk! Diriliş - Çanakkale 1915
Merhaba

Söze ATATÜRK'ün sözünden alıntı yaparak başlamak istiyorum

"En büyük sevinci, savaş konularında bir şeyler okuduğum zaman duyuyorum" Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

Şu çılgın Türkler kitabının yazarı Turgut Özakman'ın son kitabı.Yazarın daha önce Şu çılgın Türkler(3 kez okudum ara sıra herhangi sayfasını açıp okurum) ve 19 mayıs 1999 ATATÜRK Yeniden Samsunda kitaplarını okudum. Bu kitabıta en az Şu çılgın Türkler(Her geçen gün yeni baskısı çıkıyor buda beni mutlu ediyor.) kadar güzel kitap olacağnı inanıyorum..

Kitabı okuduğumda yorumumu buraya yazarım...Bu arada kitap 8 Mart 2008 de çıkacak...

Kitabın tanıtım yazısı...

Tarihin en eski milletlerinden biri, ateşten geçerek, kan içinde, bir daha uyumamak, benliğini unutmamak, kandırılmamak, sömürülmemek, ezilmemek, ölmemek üzere çığlık çığlığa diriliyordu.
Ünlü Yazar Turgut Özakman, şöyle anlatiyor:
"Diriliş'i yazarken bazı şehitlerin omuz başımda durdukları, yazdıklarımı denetledikleri duygusuna kapıldığım çok oldu.
Ey sevgili gençler! Bu savaşları, lütfen sabırla, dikkatle, düşüne düşüne okuyunuz.
Bunları heyecanlı, kanlı savaş sahneleri anlatmak için, hele savaşı övmek için yazmadım.
Bir milletin dirilişinin, uyanışının aşamalarını oluşturdukları için anlattım, bilmenizi istedim."

Düşmanın hangi kanada yürüyeceğini tesbit etmek için uçağa ihtiyaç vardır. Ancak, Türk ordusunun sadece 4 uçak kalmıştır, onlarda yedek parça olmadığı için Ankara'da beklemektedirler. Keşfe çıkan tek uçak ise havada arızalanır ve düşer. Yunan ordusu taarruza geçmiştir.
14 yıl
Ateşe Dönen Dünya: Sarıkamış
Prof. Dr. Bingür Sönmez ve Reyhan Yıldız'ın birlikte yazdıkları 'Ateşe Dönen Dünya: Sarıkamış' İkarusYayınları'nca yayınlandı.

Kitap; geçen yıl CNN TÜRK'te yayınlanan aynı adlı belgeselin DVD'sinin yanısıra Bülent Ağaoğlu'nun hazırladığı, yurtiçi ve yurdışında Sarıkamış Harekatı ile ilgili kitap, makale, tez çalışması, gazete - dergi haberlerini ihtiva eden 1000'i aşkın yakın referans içeren 'Sarıkamış Harekatı Kaynakçası' ile birlikte satışa sunuldu. Belgesel DVD'sinde Genelkurmay'ın isimlerini belirleyebildiği 17. 000 Kafkas Cephesi şehidinin ve Sarıkamış Harekatı şehitlerinin künyelerini -isim, baba adı, askerlik şubesi, doğum ve ölüm yılı, şehit olduğu yer- gösteren iki ayrı liste de yeralıyor. Savaşın gerçek kurbanları olan kadınlara, ' Allahuekber Dağlarında çığlıkları yankılanan çocukların annelerine' ithaf edilen 'Ateşe Dönen Dünya: Sarıkamış' kitabının telif geliri Sarıkamış'ta açılacak 'Sarıkamış Müzesi' için harcanmak üzere Sarıkamış Dayanışma Grubu'na bırakıldı.


Sarıkamış ve 1. Dünya Savaşı ile ilgili bugüne kadar yayınlanmış anı ve incelemeler gözden geçirilerek, şimdiye kadar 'Sarıkamış literatürü'ne girmeyen kitap ve yazılı kaynaklardan yararlanılarak yazılan kitapta henüz yayınlanmamış anılardan bölümler de yer alıyor.'Ateşe Dönen Dünya: Sarıkamış' Osmanlı İmparatorluğunun 1. Dünya Savaşı öncesindeki mali ve idari yapısını, İttihat ve Terakki iktidarını, İmparatorluğun savaş öncesi ittifak arayışlarını, Osmanlı ordusundaki 'Alman Nüfuzu'nu, Teşkilat-ı Mahsusa'nın oluşumunu ve savaştaki konumunu, savaşla birlikte adeta bir yarışa dönüşen propaganda faaliyetlerini, Azap ve Köprüköy Muharebelerini ve Sarıkamış Harekatı'nı dönemin konjonktürü ile birlikte inceliyor. Askerin içinde bulunduğu fiziki koşullar kadar 'savaş psikolojisi' üzerinde duruyor, savaşın askerler kadar siviller üzerindeki etkisini de irdeliyor. Sarıkamış Harekatı'nın yanı sıra 1. Dünya Savaşı ve Osmanlının son dönemi ile ilgilenenlerin ilgiyle okuyabileceği 'Ateşe Dönen Dünya: Sarıkamış'ta başta Prof. Dr. Bingür Sönmez'in özel arşivi olmak üzere yurtiçi ve yurtdışındaki özel arşivlerden temin edilen ve birçoğu Türkiye'de ilk kez yayınlanacak olan 70'ten fazla fotoğraf ve belge de yer alıyor.


Ürünü hiçbir internet sitesinde bulamadım. Ama gittigidiyorun sponsorluğunda satışa çıkmış..ilgilenlere duyurulur.

Sipariş verebileceğiniz link
14 yıl
pkk'lı hacker'ların 'ulusalcı maili' bilgisayar çökertiyor.
pkk'lı hackerlerin hazırladığı 'ulusalcı mail'i açanların bilgisayarları çökertiliyor. MSN listesinde görüşme yaptığı bütün arkadaşlarına bu virüs gönderiliyor. Özellikle Avrupa ülkelerinde yayılan bu virüs Türkiye'ye de geldi.

İSTİHBARAT SERVİSİ- Son günlerde internette dolaşan bir mail internet kullanıcılarını oldukça tedirgin ediyor. Bu mailde, internet kullanıcılarına gelen posta ile bilgisayarlarının PKK'lı hacker'lar tarafından çökertileceği belirtiliyor. PKK'lı hacker'lar tarafından yazılan mailin bilgisayarı çökerttiği gibi msn listesinde veya posta kutusunda bulunan listeye de bu maili gönderdiği belirtiliyor.
Gelen maile göre; bir grup pkk'lı hackerın geliştirdiği bu virüs tüm bilgisayarları tehdit ediyor. Tanıdığınız veya tanımadığınız birinden size 'Terörü Lanetliyoruz. Herkesi Birlik Olmaya Çağırıyoruz' konulu bir mail gelirse sakın açmayin. Çünkü içinde bulunan .pps(Powerpoint) sunusu olan mailde dosya açıldığı zaman tamamen zararsız ve milliyetçi gibi görünen bir Powerpoint sunusu eşliğinde sözde terör karşıtı resimler ve yazılar çıkıyor. En sonun da ise bunun pkk'lı hacker tarafından yapıldığını ve tamamen aldatmaca olduğunu içeren Türkiye karşıtı kürdistan yanlısı bir resimle (bölünmüş Türkiye ve kürdistan haritası) bütün sisteminizin çöktüğünü, bilgisayarınızdan bütün verilerin silindiğini söylüyor.
Artık çok geç kaldınız bütün verileriniz siliniyor. Silinmeden önce de açıldığı ilk anda msn listenizdeki tüm arkadaşlarınıza maili yolluyor. Yine aynı şekilde msn listenize laneththeteror@hotmail.com <mailto:laneththeteror@hotmail.com > eklenmek isterse sakın kabul etmeyin.
Bu da yine aynı kişilerin kullandığı mail adresi ve eklediğiniz anda bütün adres defteriniz pkk'lı hackerların eline geçiyor. Siz kabul etmeseniz de virüslü bir dosyayı bilgisayarınıza yolluyor.

kaynak
14 yıl
Airties RT205 ADSL2+
Merhaba arkadaşlar... Airties RT205 ADSL2+ modem almayı düşünüyorum.Ama bir iki sorum olacak. Modeme kablolu yada kablosuz bir masaüstü pc , playstation 3 , 2 dizüstü bilgisayar bağlanacak. modemin playstation'a uzaklığı 25 metre ve arada 2 duvar var...Bu modemi alsam isteklerimi karşılarmı? Karşılamaz ise modem tavsiye edermisiniz..

ürünün linki..http://www.weblebi.com/UrunDetaylari.aspx?Id=hLBMtxui5cXxjdxclSz95Q
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.