Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Çavuş
29 Nisan 2003
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
0 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
14 yıl
VCO'dan anlayan var mı?
Merhaba, bitirme projesi olarak VCO (voltage controlled oscillator) yapıyorum. VCO nun çalışma prensipleri konusunda yardımcı olabilirmisiniz? Her türlü kaynağa, anlatıma ufak tefek her türlü bilgiye açığım, faydalanmak isterim.

Elinizde yüksek frekansta çalışan 100 Mhz den yüksek 1 Ghz den küçük bir değerde gerçekleyebileceğim VCO devre şeması var mı?

Son olarakta şunu sormak istiyorum; bir bobinin iç direncini (direnç değerini) nasıl bulabilirim? Anladığım kadarıyla bir kapasitöre bağlayıp rezonansa sokarak hesaplanabiliyor ama tam olarak nasıl yapıcağımı anlatabilirmisiniz? teşekkürler...
15 yıl
GX developer bilen var mı?
Şuanda staj yapıyorum ve mitsubishi plcye yüklemek üzere GX developerda yazmam için müdür basit bir proje verdi. Örneğin ilk adımında fan 5 sn çalışıp 20 sn durması gerekiyor bunu kontrol edicek ladder diagramı gx developerda nasıl yazabilirim yardımcı olabilicek biri var mı acaba?

x0 girişi verdiğimde hem y0 çıkışı versin hem sayıcı başlasın 5 sn sayıp aynı çıkışı kapatsın istedim bi türlü yapamadım.
17 yıl
3 GB mail isteyen?
17 yıl
ADSL ethernetsiz modem3 kullanıcı???
Şimcik olay şu; bende adsl var 256k. Kendi başıma kullandığım için ethernetsiz bi modem almıştım. Ama şimdi yan komşumla anlaştım ortak kullanalım diyoruz hatta 3. bi kişide eklenebilir. Şindi bu nası olucak elimizde adsl modem var ama ethernetli diil. 1 modem daha alsak hem pahalıdır, hem eskisi nolucak.

Nese kısacası; ethernetsiz bi modeme 3 kişi bağlamanın bi yolu var mı? ne bilim ethernet kartı üzerincen carttan curttan nası olursa. Bide olabiliyosa bile onların girebilmesi için, ben bilgisayarı açık tutmak zorunda mı kalıcam? (Ethernetli modemler elektriğe bağlanıp gece günzdüz pc kapalıyken de mi bağlı kalıyo?)
17 yıl
BİLGİSAYAR ALIYORUM YARDIM!
Aslında ben diil de arkadaşa alıcaz. Bu cumartesi almaya gidicez de 2 mizide donanım bilgisi yok.Bilgisi olmayan adamıda bu konularda kolay kazıklıyolar malum. 800 milyona nasıl bir bilgisayar toplanabilir?(Arkadaş mp3 dinlicek, oyun fln oynayabilsin yeter). Parça isimleriyle önerebilirseniz sevinirim. Bide nerden alabiliriz, en uygun nerden alınır. Arkadaş mecidiyeköy gold bilgisayara gidelim dio ama ben onların biraz kazıkçı olduğunu duymuştum, yannış hatırlamıyosam. Yardımcı olabilirseniz sevinirim...

Not : arkadaşım harddiski var yeni bir harddisk almıycak.
17 yıl
Yeni Peugeot 207
Nasıl sizce? Hatları çok yumuşak kalmış bence, daha agresif yapsalarmış daha ii olurmuş sanki...
17 yıl
Harddiski nasıl bölerim???
20 gb lık hardiskimi 10-5-5 lik 3 ayrı diske bölmek istiyorum. (zaten böleydi format atınca bozuldu). Gerekirse bilgisayara formatta atıcam artık.Zahmet olucak ama ayırma işlemini nasıl yapıcağımı anlatabalirmisiniz, daha önce hiç yapmadım(fazla anlamadığım için ayrıntılı anlatabilirseniz sevinirim) HELP!
17 yıl
KAFAYI YEMEK ÜZEREYİM "ADSL" YARDIIMMMMM!!!
Merhaba;

1 haftadır kafayı yedim, dellendim. 2 ay bekle adsl açılsın diye sonrada böle sorunlar yaşa...
Adsl hattım açıldı, zoom 5510 modem aldım. Yükledim ilk bağlandığımda 30 la 40 la dosya çekmeye başladı ben sevinçten evde sağa sola koşmaya başladım . Tabi daha sonra kabus haline geliceğini bilemezdim. Sonra bağlantı her girdiğimde 2 dk içersinde dehşet yavaşlamaya başladı. 30 kb la başlayan download hızı düşe düşe 500 b e kadar düşüp o hızda kalıyodu. Sonra windowsta system32/isass.exe hatası oluşup 60 sn geri sayıp bilgisayarı resetlemeye başladı. Bilgisayara komple format atıp 2000 yükledim aynı sorun bidaha format attım xp yükledim aynı sorun . En az 10 kere format attım. Düzelmio bi türlü. Virüstür diodum format atınca nasıl gitmez ki?

İşin ilginci bu sorun sadece adsl modem bağlandığında link ışığı yandığı zaman oluyo(2dk sonra). Bilgisayar adsl ye bağlanmazsa hiç bir sorun yok. Bağlandığında bi iki dk içinde 60 sn sorunu oluşuo svchost.exe soru u oluo RPC sorunu oluyo. Anlamadım gitti. yüklerken windows uyumluluk sınavından geçemedi diyodu ondan dolayımı acaba? Lütfen yardım edin işkenceye dönüştü 1 haftadır ugraşıyorum 10 format 10 windows kurulumu denedim halledemedim...
17 yıl
Windows her girişimde kendini kapatıyo YARDIMMM!
Windows a girdiğimdde 5 dk içinde bi pencere açılıyo 1 dk sonra windows kapanıcaktır diyo geri sayıp kapatıo. format attım 2000 dede xp dede aynı sorun var ısass.exe system 32 deki bu dosya hata verio nasıl düzeltirim?. gene kapandığı için hemen yazıyorum :) .
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.