Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
27 Haziran 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
14 üye
357535 Gün Cezalı
357276 gün 23 s.
Gönderiler Hakkında
2 yıl
Türknet VAE hat değerleri
Oturduğum sitede, tamda binanın altında küçük bir saha dolabı var. Türknet VDSL kullanıyorum, 35Mbit. Sizden hat değerlerimi yorumlamanızı istiyorum.
3 yıl
(ÇÖZÜLDÜ) Türknet beni ADSL'e geçirdi
EDIT:
Aslında ADSL'e geçirilmemişim, modem ayarları ile alakalı bir durumdu. Benzer sorunla karşılaşırsanız diye;


Yönetim - DSL Ayarı - DSL Modülasyonu "VDSL"
Yönetim - DSL Ayarı - G.INP (G.998.4) "devredışı"

yaptığımda modem VDSL olarak online oldu.

EDIT 2: Şuanda bağlantım oldukça stabil durumda. Ping ve hız değerleri Kablonet ve TT'ye oranla oldukça iyimser.


Bakım çalışması yapıldı mesajından sonra hattım VDSL'den ADSL'e geçirildi. "Biz size VDSL veriyoruz, sorun yok" denmesine rağmen ben ADSL ile bağlanmaya devam ediyorum. Önceden VAE'den bağlanıyordum, YAPA'ya almışlar fakat ADSL olarak geçişim yapılmış.

Modemi ne zaman ADSL moduna alırsam o zaman bağlantı sağlıyor, IP alabiliyor. VDSL modunda bağlantı sağlanamıyor. Fakat bana hala ısrarla "VDSL'e tanımlısınız" diyorlar.

Daha önce VAE ile 35/3 hızlarını sorunsuz alıyordum.

Modem: Asus AC51, cihaz sinyali otomatik olarak ADSL algılıyor.
3 yıl
Türksat'ın bakır kabloları yerlerde sürünüyor.
Burası Avcılar'da bir sokak, sokağın ortasında ise binadan binaya giden Türksat bakır kablosu. Kablo, önce bir binanın balkonuna tutturulmuş ardından karşı kaldırıma, kaldırımdan da bir ağaca bağlanmış. Kablonun üzerinden araçlar ve yayalar geçiyor. Bu durum 1 haftadır sürüyor, bende bilerek sesimi çıkarmıyorum, ne işe yarayacaksa artık firma devlet kurumu diye CİMER'e şikayet ettim. Daha önce ne mailler ne faxlar gönderdim Kablonet'in bağlantı sorunlarından dolayı, onlarca arıza kaydı bıraktım, neler neler yaptım ama çözüm üretmediler. Neyseki iptali bastım, iptal bedelini bile ödedim ve kurtuldum.3 yıl
Kablonet vs. Türknet karşılaştırması (hat değerleri, ping, hız, tracert)
Merhaba, uzun bir süredir Kablonet kullanıyorum (50/4 sınırsız). Kablonet'in ping süreleri istediğim düzeyde olmadığından Türknet aboneliği başlattım(VAE 35/3). Bu karşılaştırmadan faydalanacak çok fazla kişi olduğunu düşünüyorum. Türknet hattım 4-5 günlük bir süreçte bugün açıldı.


Benim yorumum;

Kablonet: -vaat ettiği hızı veriyor, sonuçta modeme kadar altyapı kendi elinde.
-ping süreleri bir kablo internet sistemine göre kötü durumda, özellikle akşamları artışlar mevcut. (SOL omurgası bir nebze daha iyi, ama yeterli değil)
-hız stabil. (Hız isteyen Kablonet'e)

Türknet: -hızı vaat edemiyor, altyapı TT'nin ve sizin kontrolünüzde.
-ping süreleri oyuncular için ideal, yurtdışına peering konusunda daha iyi
-hız konusundaysa bende düşüş olmadı.
-YAPA'ya bağlıysanız +3 Upload ve +35 Download avantajınız var.Tüm testler saat 20:00'da kablolu bağlantı ile yapılmıştır.

Kablonet - 50/4 - Superonline omurgası - Sabit IP - Dolaptan binaya koaksiyel bakır kablo - yeni bina - ek yok - data filtre ekli


Türknet - 35/3 - VAE - Türknet omurgası - CGN IP - Santralden saha dolabına ve daireye bakır - 400m santral mesafesi - yeni bina - ek yok - splitter yok


Avcılar bölgesinde ki bağlantı kalitesi için TurkNet'e teşekkür ederim. @TurkNetDestek
3 yıl
Silinsin
Edit 30.01.2019: kurulum ve aktivasyon sürecinden sonra YAPA için talepte bulunacağım.

Edit 01.02.2019: bağlantı sağlandı, gayet memnunum.
https://mobile.donanimhaber.com/kablonet-vs-turknet-karsilastirmasi-hat-degerleri-ping-hiz-tracert--136951315#136956537

4-5 gün önce başvuru yaptım, ilk görselde görüldüğü üzere YAPA mevcut ve başvuruyu bu şekilde gerçekleştirmişim. 2-3 gün sonra beni VAE'ye bağladıklarını gördüm. Henüz kurulum yaptırtmadım, hizmet aktif ama IP almadım modemden. "Kurulumu gerçekleştirdikten sonra bölgenizde varsa sizi YAPA'ya alırız" dendi bana. Bende net tarih istedim, ben altyapılarını denemek için başvurdum yoksa bir ton firma var VAE kullanıyor..

Başına buna benzer bir şey gelmiş olan var mı?


@TurkNetDestek
3 yıl
7. Nesil i5'lerin 2.el fiyatı nedir? (Upgrade)
Merhaba, g4560/1050ti'li sisteme i5 7400 veya 7500 almak istiyorum, bunların şuan ki 2.el değeri nedir? 2.el bölümünde uzun süredir satışta göremiyorum. Ve yapacağım upgrade fiyata oranla değecek mi?
3 yıl
Netspeed kullananlar; yurtdışı çıkışları ne durumda?
Selam, engelli sitelere sadece DNS değiştirerek giriş yapıldığını duydum. Netspeed'in kendi pop noktası vs. olduğu olduğu söyleniyor, doğru mu?
Tracert ve ping çıktıları paylaşabilir misiniz?
3 yıl
Kablonet, Avcılar ilçesinde FTTB'ye geçiş yapacak.
Merhaba, paylaşmak istedim. Bugün sokağımda gördüğüm ve sohbet ettiğim şebeke ekipleri; "Bahçelievler'de fiber optikler çekilmeye başlandı, izinler alınır alınmaz Avcılar'da da fiber optikler binalara çekilecek" dedi. Teknik bilgim yüzelsel, umarım bu değişiklik santral cihazlarınada yansır, yada bilmiyorum belkide cihaz yönünden de değişiklik yapmak zorundalardır.

Ekiplerlerin büyük araçlarla sokağa intikal etmesinin sebebi benim İstanbul Müdürlüğüne kadar uzanan şikayetler silsilesi.
Mesajlarım ana konuda mevcut: https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/136774369
3 yıl
Türksat altyapısından Superonline'a geçersem aynı omurgadan mı çıkarım?
Kablonet kullanıyorum ve Superonline omurgasına bağlı 46'lı IP bloğundayım. Ping değerleri çok iyi olmadığından Superonline'a geçersem farklı bir IP bloğundan çıkış yapar mıyım?
3 yıl
En iyi yurtdışı çıkışı sağlayan ISS
Merhaba, Kablonet kullanıyorum ve Superonline ip bloğundayım. Ping değerlerim kötü değil, fakat daha iyi olabileceğinin farkındayım. Hat değerlerim iyi.
Bildiğiniz üzere Superonline da Kablonet altyapısı üzerinden hizmet vermeye başladı. Superonline'a geçmek mantıklı olur mu? Yurtdışı çıkışım iyileşir mi?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.