Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
K

Yüzbaşı
09 Ocak 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
30 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
K
11 yıl
davalı taraf vw olduğu için burada paylaşıyorum
http://www.ekotrent.com/ozel-haber/haber/926024-sifir-aractaki-hatayi-fabrikaya-kabul-ettirdi

Samsunlu işadamı, 'sıfır kilometre' otomobildeki hatayı kabul etmeyen firmaya karşı başlattığı hukuk mücadelesini kazandı.

İlkadım ilçesinde elektronik büro malzemelerinin distribütörlüğünü yapan İhsan Kaptanoğlu, 4 yıl önce 57 bin liraya Wolkwagen'den 'sıfır kilometre' Passat araba aldı.

Arabaya binmeye başladıktan bir süre sonra boyasının döküldüğünü fark eden İhsan Kaptanoğlu, aracı servise götürdüğünde, boyanın dökülmesinin yollardaki çakıl taşlarından kaynaklandığı yanıtını aldı.

Problemin aracın değişik bölgelerinde devam etmesi üzerine başka servislere de aracı götürerek bilgi alan Kaptanoğlu, sorunu çözülmeyip 'kullanıcı hatası' diye geçiştirilince mahkeme yolunu tercih etti.

ASLİYE TİCARET MAHKEMESİNE DAVA AÇTI

Aracın bedelinin yüksek olması nedeniyle tüketici mahkemesi yerine Samsun Asliye Ticaret Mahkemesi'ne dava açan İhsan Kaptanoğlu, 4 yıl süren hukuk mücadelesinin ardından hem aracın bedelini hemde mahkeme giderlerini firmaya ödetmeyi başardı.

Parayı tahsil eden Kaptanoğlu, "Bana Wolkwagen servisinden problemin kullanıcı hatasından kaynaklandığı söylendi. Halbuki diğer servisler ve bilirkişi, aracımdaki boya dökülmesinin astar ile boya arasındaki uyumsuzluktan kaynaklandığını ortaya koydu.

'Her şey net' olmasına rağmen firma, niyeyse sürekli problem çıkardı. Dava bu nedenle 4 yıl sürdü. Ne işimde, ne de evimde bu yüzden 'huzur' kalmadı. Aracı o halde her gördüğümde kahroldum. Bütün işimi gücümü bıraktım, bu işle uğraştım.

Aracın bedelini ve mahkeme masraflarını sonunda firma ödedi. Ama özel avukatlar tuttuğum için 7 bin lira bana ekstra avukatlık masrafı çıktı. Sonuç her ne kadar lehime olsa da, çektiğim sıkıntı nedeniyle sevinemiyorum." dedi.
K
12 yıl
makyajlı c serisi 2012
K
12 yıl
volkswagen ikinci eller
arkadaşlar ikinci el golf yada passat bakıyorum. fiyatlar çok yüksek. sıfırından fazla fiyat söyleyen mi dersin, sıfırıyla bin lira farkla 2 yaşında araba satmaya çalışanlar mı.. anlamadım gitti. bi anormallik yokmu sizce de? bana sıfır aldıracaklar illaki ya.
K
13 yıl
a3 stronic sorusu
arkadaşlar ikinci el a3 bakıyorum. yalnız stronic özellikle tercihim. a3 lerin stronic olduğunu nasıl anlarız? belli bi yerde yazıyormu? bide 1.6 stronic hangi yıl çıktı?
K
13 yıl
2011 jetta
K
13 yıl
tsi 160 bg nasıldır?
arkadaşlar özellikle kullanan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa sevinirim. golf 160 bg dsg araç almayı düşünüyoruz. yalnız bir oto dergisinde bu motorların çok arıza yaptığına dair birkaç bi yorum gördük. özellikle dsg olanlar. sizin araçlarınızda yaşadığınız sorunlar varmı?
K
13 yıl
cd çalara para düştü
merhaba arkadaşlar. cd çaların içine para kaçtı. cd çaları servise götürmeden sökmenin bi yolu varmıdır? en yakın servis 100km uzakta. özel oto teypçiler yapamazmı bunu. bir yere sordum gerçi, o da kızak lazım dedi. kızak denen zımbırtı sadece servistemi bulunur?
K
14 yıl
ford fiesta dizel 90bin bakımı
arkadaşlar geçen gün fiesta 90bin bakımına 700 lira istedi servis. sizlerden yakın zamanda 90bin bakımı yaptıran oldu mu?

bu fiyat anormal geldi bana. zira çok kaliteli özel servisler var, 500 liranın altına bitiriyorlar. ben ford servisini tercih ettim daha kaliteli olabilir diye ki 101 nokta kontrolü v.s. diye bişeyden bahsettiler. ama gördümki ne 101 noktası, hiç bi noktasını kontrol etmiyorlar bunlar. aracın lastik basıncını dahi kontrol etmediklerini gördüm.

bi daha servise yaptırır mıyım bilmiyorum. herhalde ucuz çözümlere yönelirim..
K
14 yıl
mercedes b serisi
arkadaşlar mercedes b serisi kullanan test etmiş olan varmıdır? o fiyata makul bi araçmıdır? artıları eksileri nedir? konfor, sürüş zevki, yol tutuş, performans, yakıt açısından nasıldır?
K
14 yıl
golf 7
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle