Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
M

Binbaşı
22 Eylül 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
15 üye
Görüntülenme (?)
80 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
M
3 yıl
Hız Tutarsızlığı
Merhaba, öncelikle bu olay için arıza kaydı açtırdığımı ve 3-4 gündür beklediğimi söylemek isterim. :)
Aşağıdaki ekran görüntülerini görüyorsunuz; modeme gelen hız ve 2 tane yaptığım download hızları ortada. Fakat torrent download hızım ve speedtest hızım aynı neden bu tutarsızlık var onu anlamadım. :) Speedtest ilkten vuruyor 25mbit hıza sonra bu hale kadar düşüyor.

3-4 gün önce modeme gelen hız 25mbit olarak görüyordum download hızım 2-2,2mbit civarındaydı yani stabildi. Sonra bir anda download hızım düştü 1,6mbite; twitterdan yazdım ve hız profilini güncellediklerini söylediler hemen modeme baktım evet güncellemişler fakat download hızımda bir değişme olmamıştı yine 1,6mbit civarındaydı. Bugünde bu şekilde hız değerleri anlamadım yani artık. Hız testlerini 3-4 kere yaptım yaklaşık hep aynı değerler çıkıyor, speedtest üstünde server değiştirdim yine yaklaşık sonuçlar çıktı...

Modeme gelen sinyal


Download


Download


Test


Test
M
3 yıl
Dsmart'tan Tivibu ip tvye geçiş
Merhabalar, hali hazırda uzun zamandır Dsmart mega paket kullanıyorum 19TL aylık ve tahhütüm 3.ayda bitiyor. Tivibu ip tvye geçmeye gerek varmı? Birde internet olarak Türknet kullanıyorum, iptvye geçiş için ttnet internet kullanmak gerekli mi?

Tivibu ev paketi sanırım iptv bu oluyor, mega paketi 39TL diyor sitesinde, bir kampanyası mevcut mu.

M
4 yıl
CI Smartcard Girişli Uydu Alıcı (D-smart için)
Merhabalar, hali hazırda Philips tv üzerinden dsmart izliyorum smart kart kullanarak. Fakat bazı kanallarda tvnin uydu tuneri iyi olmadığından bozulmalar oluyor yani tv yazılımı kötü. :)
O yüzden uydu alıcı bakıyorum ve linkteki ürünleri gözüme kestirdim, 2 cihazda kart girişli sanırım dsmart kart/ modülünü takarak izleyebilirim. Yada bu fiyat aralıklarında önerebileceğiniz cihazlar varsa incelemek isterim. Teşekkürler şimdiden.

Goldstar Goldstar Hd-33000 Pvr Dijital Uydu Alıcısı 320 TL
http://www.hepsiburada.com/goldstar-goldstar-hd-33000-pvr-dijital-uydu-alicisi-p-HBV000006N2ZH

Next Ye-2000Hd Cx Full Hd Uydu Alıcısı 283 TL
http://www.hepsiburada.com/next-ye-2000hd-cx-full-hd-uydu-alicisi-p-HBV0000060UZD
M
4 yıl
Sokak kedisi sahiplenildi. Bazı bilgiler gerekli.
Merhabalar, geçtiğimiz cuma günü 2 gündür balkonun altında ağlayan acı acı bağıran bir yavru kedi vardı; ilk gün önemsememiştim ama ertesi günü arabanın altında yatarken buldum aldım direk. Sonra Veterinere götürüp genel muayenesi ve 2 gün peş peşe aşıları yapıldı. Dış parazit için damla sürüldü. 1 pakette mama aldım veterinerden o geceyi öyle geçirdik. Ertesi günü hemen hb'dan kum,küreği vs. aldım. Veterinerin söylediğine göre fiziksel herhangi bir problemi yok ama çok badire atlamış zaten halinden belli oluyor, bir tek patilerinde yıpranma olmuş onun içinde krem verdi günde 3-4 sefer sürüyoruz patileri topladı sayılır.

Benim sormak istediklerim şöyle; veterinerin söylediğine göre 3 aylık civarıymış hangi mamayı alalım. Kuru mama almalıyız sanırım ben "Whiskas Pouch Multipack Yavru yaş Kedi maması" aldım ama okuduğum yorumlara göre pek iyi değilmiş.

İlk 2 gün ishal şeklinde kaka yapıyordu şimdi düzeldi katı olarak yapıyor sanırım normal; yaş mama etkisimidir yoksa dışarda yediklerininmi bilemiyorum.

Evde 1 yaşında kızım var ve veteriner tırnaklarını kesti, başka herhangi bir aşı vs. yaptırmam gereklimi ne önerirsiniz.

Aldığım günden beri resimlerini ekledim kendini baya toparladı artık severken oyun oynuyor benle sevmeyi bırakınca pati atıyor devam et der gibi.
Kum için tuvalet almadım daha doğrusu düşünemedim bende karton kutu bulup pratik zeka bir tuvalet yaptım hemen öğrendi gidip orada yapıyor sadece sanırım içgüdüsel miş.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.M
6 yıl
Modem Seçimi ASUS AC68& TP Archer VR900
Merhaba, benim modem cortladı iyice, bundan 5-6 ay kadar önce ASUS N66U kullanıyordum modem arıza yapınca para iadesi yaptılar. Şimdi başlıkta belirttiğim gibi bir modem almam lazım, fiyat önemli değil ADSL ve fiber destekli ileri dönük olsun yeter. Belirlediğim modellerden hangisini önerirsiniz.

Asus DSL-AC68U Çift Bant Kablosuz-AC1900 Gigabit ADSL/VDSL Modem Router
http://www.hepsiburada.com/asus-dsl-ac68u-cift-bant-kablosuz-ac1900-gigabit-adsl-vdsl-modem-router-p-BD801548
https://www.asus.com/tr/Networking/DSLAC68U/

TP-LINK Archer VR900 AC 1900 Wireless Dual Band USB 3.0 WPS EWAN Fiber Destekli Gigabit VDSL2/ADSL2+ Modem Router
http://www.hepsiburada.com/tp-link-archer-vr900-ac-1900-wireless-dual-band-usb-3-0-wps-ewan-fiber-destekli-gigabit-vdsl2-adsl2-modem-router-p-BD803890
http://www.tp-link.com.tr/products/details/?categoryid=&model=Archer+VR900
M
6 yıl
ASUS N66U AYARLAR SIFIRLANIYOR.
Merhaba, ocak ayında aldığımı modemi mutlu mesut kullanıyorum, fakat 1.0.9.2 ve 1.0.9.3 versiyonlarına yükselttikten sonra modem ayarlarını saklamamaya başladı. Bütün ayarları yaparak kullanabiliyorum ama modemi açıp kapatınca direk bütün ayarlar sıfırlanıyor, garantiye göndermeden önce aşağıdaki yaptıklarım harici yapmam gereken birşey var mı?

MODEM GÜNCELLEMESİNDEN SONRA HARD RESET ATILDI.
FABRİKA AYARLARINA DÖNDÜRME İŞLEMİ YAPILDI.
GÜNCELLEME DOSYASINI 2-3 KERE TEKRAR KURDUM.

Edit eski versiyon olan 1.0.7.8 kurdum modem düzeldi şimdi, yeni sürümde problem var sanırım ama neden bir tek bende sorun yapıyor
M
6 yıl
ASUS N66U AYARLAR SIFIRLANIYOR.
Merhaba, ocak ayında aldığımı modemi mutlu mesut kullanıyorum, fakat 1.0.9.2 ve 1.0.9.3 versiyonlarına yükselttikten sonra modem ayarlarını saklamamaya başladı. Bütün ayarları yaparak kullanabiliyorum ama modemi açıp kapatınca direk bütün ayarlar sıfırlanıyor, garantiye göndermeden önce aşağıdaki yaptıklarım harici yapmam gereken birşey var mı?

MODEM GÜNCELLEMESİNDEN SONRA HARD RESET ATILDI.
FABRİKA AYARLARINA DÖNDÜRME İŞLEMİ YAPILDI.
GÜNCELLEME DOSYASINI 2-3 KERE TEKRAR KURDUM.

Edit: eski versiyon olan 1.0.7.8 kurdum modem düzeldi şimdi, yeni sürümde problem var sanırım ama neden bir tek bende sorun yapıyor.
M
6 yıl
Sinema Sistemi Seçim Hakkında... LG&Sony
Merhaba, salonuma hazır 5+1 sistem almak istiyorum Bluray okuyuculu. Aşağıdaki 2 model arasında kaldım, hazır Bluray alıp izlemekten çok dizi/film indirip izlerim. Burda format desteği önemli oluyor, 2 cihazda güncel çoğu formatı destekliyor gördüğüm kadarı ile. Bu işte tecrübesi olanlar yönlendirme yaparsa sevinirim. Bütçem ürünlerin fiyatlarından az çok bilgi vermiştir. :)

Ürünlerin arasında 300 TL gibi fark var, 300 TL farkla Sony almaya değer mi?

LG BH7540TW 1200W 3D BLU-RAY EV SİNEMA SİSTEMİ 1.500 TL Civarında.
http://www.lg.com/tr/ev-sinema-sistemi/lg-BH7540TW/technical-specifications
http://www.teknosa.com/urunler/110100814/lg-bh7540tw-1200w-3d-blu-ray-ev-sinema-sistemi
SONY BDVN9200WB CEL 1200W 3D BLURAY EV SİNEMA SİSTEMİ 1.800 TL Civarında.
http://www.sony.com.tr/electronics/hepsi-bir-arada-sinema-sistemleri/bdv-n9200w-n9200wl
http://www.teknosa.com/urunler/110100762/sony-bdvn9200wb-cel-1200w-3d-bluray-ev-sinema-sist

M
6 yıl
Tablet Tavsiyesi (Bütçe 1.250 TL'ye kadar)
Merhaba, Win8 yüklü tablet arıyorum ama kriterlerimi karşılayan modellere baktıktça kafam karıştı. :) Tablette istediklerim;

3G
HDMI (mini/normal fark etmez)
en az 10" (üstü olursa iyi olur tabi.)

Cihazı seyahate vs. gittiğimde 3g şart oluyor, USB üstünden şarj olursa araç çakmaklığından hallederim o zaman süper olur. :)
Marka önemli değil kaliteli sorunsuz olsun yeter.
M
7 yıl
Modül yada Kart Girişli Uydu Alıcı HK.
Merhaba, Philips 2013 model 55" tvde modülle Dsmart izliyorum tvnin kendi uydu alıcısından. Bu 4A uydu değişikliğinden önce bazı HD sinema ve HD belgesel kanallarında karlanma atlama oluyordu, sonra sanırım yeni frekans değişikliği oldu dsmarta bu kanallar düzeldi şimdi başka kanallarda aynı problemi yapıyor. Bina merkezi sistemde ve dsmart, diji, hotbird falan hepsi var tv hepsini buluyor.

Yukarıda bahsettiğim kanal bozukluklarının tvnin kendi uydu cihazının yetersiz gelmesinden olduğunu söyledi uyduya bakmaya gelen arkadaş. Bana Dsmart Kartını yada modülü takıp sorunsuz izleyebileceğim hangi cihazı önerirsiniz. Birde alacağım uydu cihazında modüllemi yoksa direk kartı takıp izleyince mi iyi performans verir. Yabancıyım bu konulara kusura bakmayın, forumda baya okudum kafam karıştı iyice. Bütçe olarak 400-600 arası verebilirim yeter ki iyi ve uzun vadeli bir cihaz olsun istiyorum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.