Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
V

Binbaşı
16 Nisan 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
967 (Bu ay: 29)
Gönderiler Hakkında
V
2 ay
Laptop ram ekleme ve masaüstü mavi ekran sorunu.

Merhaba. Öncelikle 2 olay var. Birincisinde masaüstü bilgisayara 8 gb kingston ram aldım ama aldığımdan beri mavi ekran sorunum var. 8 gb kingston vardı sorun çıkarmaz diye yine kingston almıştım. İki ramin hızlar birbirini tutmuyor birisi 3200 diğeri 2666. Biostan 2666 olarak ayarlasam bile sorun çıkarıyor. Ramlerin yerini değiştirdim yine olmadı. Önceden ikinci slotta 4 gb 2400 mhz ram vardı 2-3 sene hiç sorun çıkarmamıştı. Eski 8gblik rami satıp aynısından 3200 mhz ram almaktan başka çare yok gibi.


İkinci olayda amazondan bir asus laptop aldım. 8 gblik. Buna ekleme yapacağım ama aynı sorunları yaşamamak için içini açıp ram çipine bakıp almak mantıklı değil mi? Galiba garanti yanacak ama mavi ekran sorunu çıkmasından bıktım. Uyumsuzluk sorunu katlanılır birşey değil.

V
2 ay
İş Bankası bana neden limiti düzgün bir kredi kartı vermiyor?

Arkadaşlar 12 senedir bu bankada hesabım var. Bankada mevduatım var, borsa işlemlerini yapıyorum. Borcum da yok.

Tamam şu an bir yerde çalışmıyorum ancak kira gelirim var. Bu geliri de belgeleyebilirim ayrıca kiralar iş bankasına yatıyor.


Bana öğrenciyken bir kredi kartı verdiler. Limit 2 bin lira. Yıl olmuş 2023 hala 2 bin lira limitli kartım var. Şaka gibi. Limiti artırmadılar. Bu kartı kullanmıyorum bile.


Başka hangi bankaya geçebilirim? Şöyle en azından 10-15 bin limitli kartım olsaydı.

V
5 ay
Whatsapp'ta kimsenin bana mesaj gönderememesini nasıl yaparım

Arkadaşlar 2-3 gün kimsenin mesaj göndermesini istemiyorum. Mesaj bana ulaşmasın bile. Yani çift tık olmasın. 2-3 gün kafa dinlemek istiyorum. Telefonu komple kapatacaktım ama günde 1-2 kere banka uygulamasına girmem gerekiyor. Onun dışında uçak moduna alacağım ama 2 dakika bile açık olsa tüm mesajlar ulaşır.

Bu ulaşılamama durumunu nasıl yaparım.

V
7 ay
20-30 bin arası laptop tavsiyesi

Merhaba arkadaşım için laptop tavsiyesi lazım. Kendisinin bilgisayar donanım bilgisi yok. Benimde dizüstü bilgisayarda pek bilgim yok. Oyun oynasın, film izlesin diye laptop arıyor. Gemide çalışıyor diye onun yerine ben araştırıyorum. Pek oyun oynayacağı da yok ama öyle istiyor.

Belki işini 15 binlik bir makinede görür ama pahalı iyidir mantığıyla düşündüğü için 20-30 bin lira arası biraz ekranı büyük bir model lazım.

V
geçen yıl
195/60/15 ölçü için hangi lastik alınır?

Merhaba arabam 2005 corolla. Üzerinde 6 yaşında goodyear efficient grip var. Dişleri erimemiş olsa bile ömrü bitti. Mevcut fiyatlarla aynı kalite lastik alamam. Gerçi goodyear lastikte taş topluyordu. Sürekli lastik kanallarına taş girerdi. Bu ölçü ara ölçü olduğundan lastikler pahalı oluyor. Yanak 65 olsa fiyatlar bayağı düşüyor. Orjinal ölçüyü bozmak istemiyorum.

Tek beklentim lastiğin biraz sessiz olması. Falken gibi markalara bakıyorum.

V
geçen yıl
Buzdolabı kafasına göre çalışıyor veya çalışmıyor

15 senelik arçelik 5192nf buzdolabımız var. Senede 3,5 ay kadar çalışır. Şubat ayında çalıştırırken sesi değişikti evi kapattım gittim. Martta gittiğimde hiç çalışmadı hava çok soğuktu belki soğuktan çalışmadı dedim ama mantıklı da gelmedi. İç ışıkları yanıyor ama motoru devreye girmiyor. 3 gün aç kapa yaptım çalışmadı. Servisi çağırdık servis gelip bakmış çalışıyor demiş. Şimdi yine çalışmıyormuş.


Bunun kompresörü mü bozuldu anlamadım. Aynı ayarda bir dolap alsak 10 bin lira vardır. Sağlamken soğutma gücü çok iyiydi.

V
2 yıl
Tavanı hangi malzemeyle tamir ederim?

2 sene önce odamın tavanını boyarken ince küçük parçalar halinde kaplaması düştü. Nasıl yapılacağını bilmediğimden boyadım ama güzel olmadı.


Bina 1975 yapısı tavanlarda saten alçı yok. Saten olsa pürüzsüz olurdu pürüzlü bir malzeme. Öyle duvara sürülen alçı gibi dümdüz değil. İnce bir tabaka biraz kazıyınca alttan pürüzsüz beton çıkıyor. Nalburdan sıva alçısı aldım ama aynı değil.


Kalekim sür diyen oldu, hazır ince sıva al kullan diyen oldu. Bu işlerden anlayan varsa neyle düzeltilir fikir lazım.

V
3 yıl
Bianchi Scorpion?

Merhaba yıllar sonra bir bisiklet alayım dedim tam letgoda 1-2 bisiklet beğenmişken bir anda 2.el fiyatlar artmaya başladı 500 liraya bisikleti satamayan 700 yazmış hoşuma giden bir bisiklet vardı 300'e kawasaki marka satıldı.

Kala kala bianchi scorpion diye bir bisiklete kaldım. 300'e aldım. Ancak bu bisiklet çok hantal, ağır çıktı.

Ben yıllarca bisiklet sürdüm eski aspid sf modelinden meta proya, toplama ucuz bisikletlere kadar bir sürü bisikletim oldu. Bu bisiklette bir acayiplik var yürümüyor sanki bayağı yoruyor. 5-6 km gittim zorladı beni.

Tabi ben öyle ortadan amortisör falan bilmediğimden buna kanarak bisikleti aldım önceden öyle şeyler pek yoktu.


Lastikler yamuk bisiklette. Jantlar orjinal değil bisan marka. Janttan kıllandım ama bisiklet tamircisi kalem gibi dedi lastik yamukmuş ben böyle yamukluk görmedim ya.

Gidonu paslı yenisini alayım dedim de gidon dediğin şey bir boru acayip fiyatlar var.

Bu bisiklet uğraşmaya değer mi ki? 3-5 yerini değiştirsem bayağı masraflı olacak gibi. Fren sistemini, vites tellerini kablolarını komple değiştireyim dedim selede rahatsız. Bisiklet parçacıları da eskisi gibi değil ne sorarsam yok olanda fahiş satıyor.

V
3 yıl
Pencere kenarına hangi malzemeyle tamirat yapabilirim?
Evi boyayacaktım hazır elim değmişken kabaran yerleri kazıyıp alçı çekeyim düzgün olsun dedim. Ancak pencere kenarına el atınca hepten kabardığını bayağı çürüdüğünü hatta duvardan tuz kusup alüminyum çerçeveleri bile erittiğini gördüm.
Şimdi buraları hep kazıdım. Pencereye dışarıdan silikon çekeceğim. Saten alçı veya sıva alçısı kullanacaktım ama işe yaramayacak çünkü zemin kattayız duvara zeminden su geliyor bence.
Nalbur kazıdığım yerlere seramik yapıştırıcısı tavsiye etti benim aklıma yatmadı ben derz dolgu alıp süreyim dedim. Aklıma başka birşey gelmiyor başka bir malzeme önerisi olan var mı?
V
4 yıl
Numara taşımaya operatörün izin vermemesi ne demek?
Telekom faturasız hattı vodafona geçirmek için geçen hafta başvurdum. 2 günde açılır dediler 1 hafta geçti bi türlü vodafona geçemedim. Vodafone bayisine gittim cevap olarak telekom taşımaya izin vermedi dediler.
Benim telekomda taahhüdüm falan yok, faturalı hattım yok, borcum yok, bağım yok bunlar nasıl olur da geçişe izin vermez?
Böyle bir hakları var mı? Kafalarına göre izin vermiyorlar.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle