Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yüzbaşı
29 Nisan 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
241 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
7 ay
VPS-domain yönlendirme
Merhabalar, vps sunucusunda nginx, gunicorn ile çalışan flask uygulamam var ve ip üzerinden erişebiliyorum. server_name olarak nginx dosyasına ve Domain’e vps sunucusunu nameserver olarak ekledim fakat domain üzerinden erişemiyorum. Sunucuyu aldığım site panel olmadığı için destek vermiyor. Nasıl çözebilirim, Fikri olan var mı acaba?
3 yıl
Türkiyedeki Covid 19 Gerçekleri(Ailecek pozitif) Rezillikler Eklendi
Merhaba arkadaşlar
Hem bilgilendirme amaçlı hem de bazı yanlışlar olduğunu belirtmek için açtım.

Bir hafta önce babamda üşütme belirtileri vardı. Yüksek ateş, öksürük, ishal gibi belirtiler olmadığı için fazla önemsemedik. Devam eden hafta boyunca göğüs ve üst tarafında çok fazla terleme vardı. (Üşütme belirtileri vardı, burun tıkanıklığı, hafif boğaz ağrısı, damakta yanma hissi, balgam)


Hafta boyunca ailecek hafif üşütme belirtileri gösterdik. Babamdan bulaştığını düşünüyorduk. Hafif öksürük, ara sıra ateş çıkıyordu.

Geçtiğimiz cumartesi annem koku alamadığını söyledi. Hatta çamaşır suyunun burnunu yaktığını ama kokusunu almadığını söyledi.
Pazar günü kardeşimde de koku kaybı oluştu. Babamda sadece terleme vardı. Bir kaç doktor arkadaşıma olayları anlattığımda test yaptırın dediler. Asıl rezillik burdan sonra başlıyor. Fazla belirti olmadığı için devlet test yapmıyor. Arkadaşım nöbetçiyim, ben hepinize yardımcı olurum dedi ve dün akşam sekiz-dokuz arası test yaptırdık. Babamın tomografisi de çekildi. Tomografi sonucunda akciğerde buzlanma gözüküyordu ve hastanede kalacağını söylediler. Test yapılan yerde hiçbir tedbir uygulanmıyor. Maskesini çıkarıp öksürenden tutun yan yana 6 kişi sıkış pıkış test sırası bekleyenlere kadar.

Babamı bırakırken hastanede yer olmadığını söylediler. Bşaka bir hastaneye geçelim dediğimde KAYSERİDEKİ tüm hastanelerin dolu olduğu söylendi ve oda için 9. sıradasınız dendi.
Arkadaşlar bilen biliyordur. Kayseriye şehir hastanesi açıldı, öve öve bitiremediler ve çevre illere hizmet edecek kadar büyük deniliyordu ama sonuç ortada BİR TANE BİLE YATAK, ODA kalmamış.

Babam bugün 15:30 civarı pandemi hastanesine yatırıldı. Kendisiyle konuştuğumda, hastaneden çıkarken covid19 pozitif hastalarının sedyelerde 2-3 kişinin oturduğunu, kimisinin oturacak sedye kalmayıp ayakta gezdiğini söyledi. Bakın burası çokomelli odayı yatağı geçtim, bekleyenler için sedye dahi yok ama günlük 1500 vaka açıklıyorlar.

Yaklaşık bir saat önce annem, kardeşim ve benim de testlerim pozitif çıktı. Çok şükür hiçbirimizin kronik hastalığı yok. İnşallah en kısa zamanda atlatacağız.

Lütfen dikkat edin. İşiniz olmadığı sürece dışarı çıkmayın. Sayılara aldanmayın. Ara ara güncellerim sağlıcakla kalın.


Sağlık ekipleri kişi başı birer tablet verdi.


1 Eylül--- Babam inşallah tedaviye yarın evden devam edecek. Sonuçlar şimdilik iyi. Annem ve kardeşim hafif hafif tat ve koku aldıklarını söylüyorlar, maalesef benim tat ve koku tamamen gitti. Çok garip bir durum.

2 Eylül--- Rezillikler devam ediyor. Babam sabah kontrol sonrası eve geleceğini söyledi. Hastaneden yakınınız gelip alması lazım denilmiş. Olaylar burada patlak veriyor. Babam henüz atlatmış değil hala pozitif ve hasta olmayan birisine bulaştırma ihtimali var. Akraba veya taksi ile getirilmesi ne kadar mantıklı. Devlet hastanesini aradığımızda pandemi hastanesinin ambulans hizmeti olduğu söylendi ve o hastaneyi arayın dediler. Pandemi hastanesine hiçbir şekilde ulaşamıyoruz. 184 numarası ile sağlık bakanlığına ulaşamıyoruz. En komiği ise bize karantinada durumumuz ciddileşirse aramamız için 4 tane numara verildi, bu numaraların hiçbirisine de ulaşılmıyor. Avrupanın kıskandığı sağlık sistemimiz bizi yine yanıltmıyor. Açtıklarında yüzümüze kapatıyorlar veya kayseride koskoca kayseride ambulans olmadığını söylüyorlar. Balkondan 400 metre uzaklıktaki İtfaiye Daire Başkanlığında boş boş yatan ambulanslara bakarak çay içiyorum

3 Eylül--- Babamın tedavisi dünden itibaren evde devam edecek. İlaçlarını dün akşam görevlendirilen eczane çalışanları getirdi ve kullanmaya başladı. Çok şükür durumu iyi. Annem, ben ve kardeşimde tat koku kaybı devam ediyor. Kardeşim sırtında ve göğsünde ağrı olduğunu söyledi. Eskisi gibi derin nefes alamıyorum.

4 Eylül--- Düne nazaran değişen pek bir şey yok ama esnerken boğulacakmış hissine kapılıp esnemem yarıda kesilmeye başladı. Gözlerim de çok sızlıyor. Göğüs kafesimde ara sıra bıçak ağrısı hissediyorum
3 yıl
Kardiyo Yaralanma
merhabalar evde kardiyo programı uyguluyorum. diz kapağı ve kol dirseklerimde zedelenme tarzında yaralar oluşacak gibi. dizlik filan mı almam gerekiyor acaba? nasıl bir ekipman almam lazım?
3 yıl
Yüzme Havuzu

Merhabalar, ben bu korona virüsü patlamadan önce haftada 3 gün havuza gidiyordum. Tekrar başlamak istiyorum. Güncel olarak giden gelen var mı acaba? Temizlik filan nasıl oluyor, yoğunluk fazla mı?

3 yıl
sevgililer günü akşam yemeğim SS'li

kendi yaptığım turşunun suyu
4 yıl
Parola problemi
halledildi silinebilir..
5 yıl
viewsonic xg2401 hakkında
elimde bu mnonitör var pubg ağırlıklı oyun oynuyorum. bazı ayarlarda oynama yaptığımda kalite düşüyor. sizin kullandığınız ideal bir ayar var mı acaba?
5 yıl
Sistem tamamen elimde güncellenecek
Öncelikle @Angelmax @nightsniffer @asko56 @Atik Abi ye yardımları için teşekkürlerimi borç bilirim.
Sistem
Ryzen 5 2600 1143,68₺
Gtx 1060 6gb palit marka 1948,99₺
ASUS prime b350-k 438,79₺
Hyperx fury 2*4 2666 cl15 579,70
Dark n10 kasa 500w 80+ 429,9
Bu beşini yeni aldım dolar kuru 4.45ti. Rami netsipariş.com diğerlerini hepsiburadadan aldım.
Ssd olduğu için almadım.

Monitör Viewsonic xg2401 2 aylık ikinci el aldım
Klavye hyperx alloy Elite 5 aylık ikinci el
Mouse Razer Elite önceden vardı
Kulaklık hyperx cloud 2 önceden vardı

Sistemi tamamladıktan sonra güncellerim
5 yıl
...
s
5 yıl
bu fiyat doğru mu ?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle