Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Çavuş
23 Ağustos 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
72 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
3 yıl
Taşınabilir Harddisk Sata Bağlama
Taşınabilir harddiskte problemler vardı. Sata olarak bağlayıp denemek istedim. İçini açtım fakat bağlantı göremedim. Bu sanırım IDE bağlantısı oluyor. Bunu nasıl yapabilirim. Eğer düşündüğüm gibi IDE ise eski bilgisayarlarda öyleydi, orada denesem olur mu? Fotoğrafları ekliyorum, daha iyi anlaşılacak.4 yıl
Seagate Harici Disk İçeriğine Girilmiyor
2 TB Seagate taşınabilir hdd var. Bitlocker ile korumalı. Fakat hdd'yi bilgisayara takınca bilgisayar donuyor, içindeki dosyalar gözükse bile tıklayamıyorum. İçerisinde fotoğraflar, videolar vb. hatıralar var. İçerisindeki bilgileri kurtarsam bana yeter hdd umrumda değil. HDD'yi takıyorum ışığı yanıp sönüyor, bilgisayar donuyor. Açılsa bile içindeki her şeyi görüyorum fakat ne dosya atılıyor ne de alınıyor. Farklı kabloyla denedim, başka bilgisayara takıp denedim fakat nafile. Birde laptop'a Win7 kurup deneyeceğim, hiç sanmıyorum ancak denemekte yarar var.

Daha öncede 1 TB HDD'de Bitlocker şifresini unutmuştum ancak onu kurtarmak için 2 TB HDD almıştım, ancak o şekilde olmuştu. Yine aynısını yapmayı düşündüm ancak 2 TB üstü depolama alanına ihtiyacım var. Çünkü kurtarılan disktten daha fazla depolama alanı gerektiyor. Benim dosyaları kurtarma şansım yok mu? Yardımcı olabilecek kimse var mı?
4 yıl
İmza Kampanyası: KYK Yurtlarındaki İnternet Kotası Kaldırılsın
Arkadaşlar, imza kampanyasına desteklerinizi bekliyoruz. Değişmez demeyin, en azından denemiş oluruz. İlgisini gösterip destek veren herkese teşekkür ederim.quote:

Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı devlet yurtlarında, öğrencilere kişi başı aylık 16 GB internet kotası uygulaması getirildi. Aylık 16 GB’lık kota, her öğrenci için günlük ortalama 500 MB’lık internet kullanım hakkı demek. Bu da hemen hemen birkaç kısa video ya da müzik dinleyerek kısa sürede dolacak bir kota anlamına geliyor. Elbette öğrenciler günlük bir sınırlamaları olmadığı için her ayın ilk günleri rahatken, kısa süre içinde aylık kotayı tamamlayacaklar. Özellikle dershaneye gitmeyip, internet üzerinden sınavlara hazırlanan öğrenciler için bu kota çok yetersizdir. 16 GB kota günümüz şartlarında oldukça düşük kalıyor. Kampanya destekçileri ile beraber talebimiz kota uygulamasına son verilmesini arz ediyoruz.
4 yıl
3500 Liraya Kadar Oyun Sistemi
Merhabalar, amcamın çocuğu bilgisayar almak istiyor. Bende 4-5 senedir bu işlerle hiç ilgilenemedim, teknolojiyi takip edemedim. 3.500 liraya kadar sadece kasa tavsiye eder misiniz? Vatan Bilgisayardan olması tercihimdir. AMD - İntel fark etmez, performans odaklı olması yeterli. OC yapılmayacak.
5 yıl
Ev Sahibi Kira Sözleşmesi Dolmadan Çıkartmaya Çalışıyor
Merhaba arkadaşlar, ciddi bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.

Ekim ayında 1 yıllık kira sözleşmesi imzalayarak emlakçıdan ev tuttuk. Emlakçı bize evi satacağını vs. söylemedi, sözleşmedeki belirtilen süre içinde kalacağımız kesindi. Emlakçı evi sattı, ev sahibi değişti. Borçlar Kanununa göre eğer kendisi oturacaksa bizi çıkartabiliyor fakat bunu yapmadılar, emlakçı bize sözleşme bitimine kadar kalabileceğimizi sözlü olarak belirtmişti.

Bugün ise yeni ev sahibi bize sms yoluyla 20 Aralık'ta evi boşaltmamızı istedi. Fakat tam kışın ortasındayız ve final haftasına denk geliyor. Yani o sıralarda final haftasına denk geliyor, normalde olsa belki bu kadar sorun etmezdik. Çok kötü mağdur durumda kaldık.

Öncelikle borçlar kanuna göre bizi çıkartacağını yazılı olarak bildirmesi gerekiyordu, fakat bu olmadı, sms ile bugün attı. Bunu bildirse dahi 1 ay kadar vaktimiz var diye biliyorum.

Biz bu durumda ne yapabiliriz? Sonuçta burası bir hukuk devleti ve bu kadar kolay olmaması gerekiyor. Tam olarak haklarımız nelerdir? Yarın emlakçıyla görüşeceğiz, elim sağlam olsun istiyorum.
5 yıl
Yönetim Biçimleri Üzerine Kitap Tavsiyesi
Merhaba, yönetim biçimleri üzerine kitap arıyorum. Fakat kitabın içeriği önemli yani detaylı bilgiye sahip olabileceğim kitap var mıdır?

Örneğin, Stratokrasi, Meritrokrasi, Otonomi, Merkantilizm ve diğerleri hakkında detaylı içeriğe sahip?
5 yıl
Xiaomi Mi 8 Alınır Mı?
Uzun zamandan beri LG G4 kullanıyordum. Artık bu telefonu düzeltmeye çalışmaktan bıktım. Sürekli kendi kendine kapanıp açılıyor, donuyor. Bin bir türlü sorunu var. Yeni bir telefon almaya karar verdim fakat ben telefonu uzun süre kullanan biriyim. Yani her sene telefon değiştirmem, bu telefon bozulmasa yeni de almayacaktım ama iyice gitti. Tam acil işin oluyor bakıyorsun telefon kapanmış kendi kendine, açıyorsun yine anında kapanıyor. Neyse...

Xiaomi Mi8 zaten aklımdaydı açıkçası Xiaomi telefon almak istiyordum, sizce alınır mı bu telefon? Yani bunun muadillerinde daha iyisi var mı yoksa bu fiyat fazla mıdır? Şuan fiyatı 3800 civarında belki indirim falan gelirse daha da düşer de bu kurlarla çok zor bir şey.

Başka bir telefon tavsiyesi olan varsa iletebilirsiniz.
5 yıl
Kazandığı Bölüme Renk Körlüğünden Gidememek
Merhaba, benim kardeşim renk körü. Bunu biliyorduk, ona göre tercihlerini yapıyordu. Fakat bize hiç danışmadı ve arkadaşıyla tercihini yaptı. Kocaeli Havacılık Yönetimi gelmiş, fakat şartlar kısmında renk körlüğünü atlamış, görmemiş. Yani kazandı fakat zaten okula almayacaklar. Bu durumda ek tercih hakkı yada myp ile geçiş hakkı var mı? Ne yapabiliriz? Yoksa seneye tekrar girecek?
6 yıl
Max 80 ₺ Kulaklık Tavsiyesi
Merhaba, Urbanears kulaklık kullanıyordum, bozuldu. Yeni kulakiçi kulaklık almam gerekiyor. Günlük kullanım için. Sesi dışarıya vermesin, cızırtı yapmasın yeterli.

Bu fiyat aralığında kulaklık önerir misiniz? xiaomi kulaklıklar nasıldır?
6 yıl
..........
........
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle