Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
Ü

Onbaşı
11 Eylül 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
38 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
Ü
5 yıl
5-mobil-pazarlama-yontemi-ile-eticaret-markasi-olusturma
Mobil Pazarlama Yöntemi İle Eticaret Markası Oluşturma

5 Mobil Pazarlama Yöntemi İle Eticaret Markası Oluşturma
İyi bir mobil pazarlama yapabiliyor olmak bugün piyasaların vazgeçilmezdir. İnternette artık İnsanlar genci yaşlısı bay veya bayan fark etmiyor masaüstü bilgisayarlardan ziyade daha çok mobil cihazlarda akıllı telefonlarda ve tablet gibi gelişmiş özellikli cihazlarda zaman geçiriyorlar.

Büyük markalar mobil kitleye ulaşabilmek adına, pazarlama bütçelerini ve zamanlarını daha yüksek oranda bu alanda çalışarak gelirlerini artırma yönünde odaklanmış durumdalar.

Mobil cihazlardaki sayfalarınız veya mağazalarınız kullanıcıya karar verme ve satın almada mümkün olduğunca sorunsuz ve anlaşılır olmalıdır.

Bu E-ticaret Sektöründeki Şirketler İçin Özellikle Önemlidir.

İlk defa mobil pazarlama alanına gelmiş olan marka sahibi firmalar veya yeni girişim markası oluşturmaya çalışanlar, mobil cihaz pazarından kaliteli ve sürekliği olan bir ticaret için titiz bir çalışma ile kullanıcılarına iyi bir deneyim sunan mobil site sahibi olmalıdırlar.

Sonuçta, mobil pazarın potansiyel müşterilerinin ilgisini çekmek ve daha sonra değerli tekrar müşteri haline getirme yeteneği, başarılı bir marka inşa etmek adına önemlidir.

Bu sadece stratejik ve tutarlı mobil pazarlama stratejisi sayesinde mümkün hale getirilebilir.

Eğer e-ticaret siteniz veya web siteniz mobil uyumlu değilse veya uyumlu ama kullanıcılara rahat gezinme ve alışveriş imkânları sunmuyorsa yeni müşteriler edinmeniz veya satış yapmanız da pek mümkün olmayacaktır.

Bu makale ile sizlere Mobil Pazarlama ile markanızı oluşturabileceğiniz veya var olan markanızı en iyi biçimde mobil pazarlama ağında güçlü hale getirecek 5 Başlıkta Önemli Mobil Pazarlama Yöntemleri
Ü
5 yıl
Cevap: Eticaret yazılımı
Mehabala dasey;

Öncelikli cevabi ?imdi yaziyor olmam mesajinizi yeni görmüs olmamdandir. (Umarim geç kalmis degilizdir.) herhangi bir uyari mail gelmedigi icin ile mesajinizi görmemiştim.

sorularinizi tümüne olumlu ve tecrübe edilmis cevaplarimiz var. Cok dilli paketlerimizde dil alanlarini kendiniz yönetebilirsiniz, para birimi fakli kulanabilirsiniz. Para birimlerinin hem kendi cinsinden tahsilat hemde sizin beliryeceginiz bir para birimine çevirip tahsilat yapmaniz mümkün hatta, ayni anda ayni sitede farkli para birimleri ile tahsilat dahi mümkündür. Detaylari örnekleri ile size gösterebiliriz. Uluslararasi kargo seçenekleri ve ülkelere göre gönderim bedelleri de sistemlerimizde mevcuttur.

Detay ve bilgi iççin bana ula?abilece?iniz tel;
Ü
6 yıl
Sosyal Medya Uzmanlar İş arıyormusunuz
Sosyal Medya Hesap yöneticileri aranıyor hem eğitim alacak hem de aktif çalışacak aynı zamanda web sitesi ve e-ticaret sitesi yönetimi, bilgi girişleri, makale yazımları, tercihen fotoshop bilen ve ekip çalışmasına yatkın arkadaşlar Başvuru için
Ü
6 yıl
E-ticaret sitesi kurmak hazırlamak
E-ticaret sitesi nasıl olmalıdır, E-ticaret Sitesi kurmak için gerekenler nelerdir.

E-ticaret e başlamak için kendi durumunuza göre davranmalısınız, Neler yapacağınızı size maddeler halinde anlatıyoruz. Bunları yapmadan E-ticarete başlamayın, Başarı olmak için muhakkak yapmanız gerekenler var.

İlk defa ticaret yapacaksanız siz bir girişimcisiniz,

Ticarete devam eden bir firma iseniz KOBİ sınıfındasınız,

Eğer global büyük ölçekli çalışmak istiyor ve sektörünüzde büyümek istiyorsanız Büyük işletmesinizdir.

İyi bir planlama yapılmalı ;

Herkesin durumu farklıdır, siz de şu anki durumunuza göre cevapları arayınız, Durumunuzu belirleyin,

Merdivenleri adım adım çıkmak her zaman sıçramaktan daha etkili sonuç verecektir.

GİRİŞİMCİLER ; İlk defa e-ticaret sitesi kurarak işe atılmak isteyenler

1. Planlama ; Hangi alanda olduğunuzu belirleyin. Hedeflerinizi planlayın.

2. Sektör Analizi Yapın; İlgili olduğunuz sektördeki rakiplerinizin sitelerini, durumunu inceleyin, sadece Google da ana sayfada çıkabilenlere değil arka sayfalarda çıkan sitelere de bakın. Gözünüze batan ve en başarılı gördüğünüz siteleri not alın. Birkaç gün sonra tekrar bakın, birkaç gün sonra yine tekrar bakın, güncelleme yapılıyor mu?, sürekli reklam veriyorlar mı not alın.

3. Tedarik kaynakları ; Bu araştırmaları yaparken bir taraftan da satışını yapmayı düşündüğünüzü ürünün tedarik kaynaklarını iyi belirleyin, hatta anlaşın.

4. Satış Politikanızı belirleyin ; Satış yapacağınız ürünlerin fiyatlarını ve çeşitleri belirleyin. Aynı anda hem tekstil hem kozmetik gibi farklı alanlarda girişimden uzak durun, Çünkü çeşit çokluğu reklam gücünüzü azaltacaktır.

5. Bütçenizi belirleyin ; yazılım bedeli, muhasebe giderleri, depo ve ofis masrafları, ürün stok maliyetleri ve en önemlisi reklam giderlerinizi planlayın.

6. Reklam Yapın ; Google ve facebook gibi etkisi kuvvetli reklam alanları için reklam bütçeniz olmalıdır. Tanıtım yapamayacağınız bir durumda iseniz beklentileriniz de düşük olmalıdır.

7. Özel durumunuzu ön plana çıkarın ; Şayet herkesin satmadığı veya satamayacağı özel üretim ürünleriniz varsa avantajlısınızdır. Bu ürünlerde iyi çekimler yapılmış fotoğraflar hazırlayın, Unutmayın sizin sitenize gelenleri etkilemelisiniz, Rakiplerinizden farkınızı açıkca ortaya koyun. Tüketiciye hissettirin

8. Profesyonel E-ticaret ; İyi bir e-ticaret yazılım sahibi olun. (Daynex size en keliteli profesyonel e-ticareti sağlamaktadır. Tüm özellikleri aktif sınırsız bir e-ticaret sunmaktadır)

9. Altyapınız İyi Olsun ; E-ticaret siteniz sanal pos altyapısı olan, çeşitli kampanya ve indirimleri uygulayabildiğiniz, hediye çeki veya indirim kuponu basıp kullandırabildiğiniz, toplu mail gönderebildiğiniz, müşteri gruplarına göre indirimler, kampanyalar oluşturabildiğiniz alt yapısı olmalıdır.

10. Alternatif ve seçenekleriniz olsun ; Satın alacağınız e-ticaret sitesinde seçenekli ürün (beden seçeneği, renk seçeneği, ebat veya numara seçeneği.. gibi) tanımlayabileceğiniz alt yapıda olmalıdır (daynex in tüm seviye paketlerinde bu özellikler vardır) Çünkü Müşterilerinize ne kadar seçenek ve alternatif sunarsanız müşteriyi o derece sitenizde tutabilir ve satış yapabilirsiniz.

11. Özel bir ürün satacak iseniz örnek : Üzerine kişiye özel yazı, işleme, resim eklenecek ürünler ise bu tarzda satış yaparken müşteri resim ,yazı ve not gibi isteklerinde siparişle geçilebileceği bir mimari olmalıdır e-ticaret sitenizde. (daynex in tüm seviye paketlerinde bu özellikler vardır)

12. Toplu mailler gönderin ; Tanıtımlar illa reklam ile olmayabilir. Sitenizden üyelerinize özel toplu mailler gönderin kampanya ve indirimler yapın ilgi çekici olun. Sosyal medyada paylaşımlarda bulunun.

13. Zamanınız olmalıdır ; Her gün sitenize bakabileceğiniz, farklı saatlerde müşterilerinizden gelecek istek veya siparişlere cevap verebileceğiniz, sitenizde ürün girişleri, güncellemeleri gibi işlemleri zamanında yapabileceğiniz değerli bir zaman ayırabilmelisiniz.

14. Profesyonel Destek Alabilmelisiniz ; Etrafınızda, çevrenizde bu işte başarılı olmuş kişilerden destek alın. Veya daha etkili olanı çalışacağınız firmadan hem yazılım desteği, hem site tasarım desteği, hem reklam ve yönetim desteklerini alabilmelisiniz. Teknik destek ten daha ilerisi danışmanlık hizmeti de firmanızdan alabilmelisiniz.

15. Canlı destek hattınızı oldukça uzun süre açık tutabilmelisiniz.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.