Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
04 Aralık 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme (?)
48 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
6 yıl
%0 Kullanılabilir ( Prize takılı, doluyor) HATASI !!!
Arkadaşlar Yeni aldığım laptobumun bataryasını takıyorum fakat batarya fişini çektiğim an kapanıyor. Prize takılı doluyor diyor fakat dolmuyor %0 da kalıyor

PC markası ve serisi : Asus x550C

Yardımcı olursanız sevinirim ayarları varmıs fakat bilmiyorum
8 yıl
-- LOL Oynayanlar Şu Konuya Baksın --
8 yıl
-- LOL Oynayanlar Şu Konuya Baksın --
8 yıl
RİOT GRAVES [~ ÇEKİLİŞ ~]
Arkadaşlar elimde fazladan Riot Graves kodu bulunmaktadır, çekilişle birisine vermek istiyorum çekiliş yarın akşam 20:00'de açıklanacaktır.
6 Taneden 1 tanesini çekilişle birisine vermek istedim.
http://forum.donanimhaber.com/m_91861747/f_//tm.htm#91861747


Çekilişe katılmak istiyorum - yazmanız yeterlidir.
8 yıl
Dünyanın en kilolu adamı öldü !!!
2006'da 560 kilogram ağırlığıyla Guinness Rekorlar Kitabı'na giren Meksikalı Manuel Uribe 48 yaşında hayatını kaybetti. Vinç yardımıyla evinden alınan Uribe kalbindeki ritim bozukluğu şikayetiyle hastaneye kaldırılmıştı
Meksikalı Manuel Uribe, 2006 yılında 560 kilogram ağırlığıyla Guinness Rekorlar Kitabı'na girince haftalarca dünya basınını meşgul etmişti.

Yıllarca yatağa mahkum bir şekilde yaşamını sürdüren 48 yaşındaki Manuel Uribe, kalbindeki ritim bozukluğu şikayetiyle 2 Mayıs tarihinde vinç yardımıyla hastaneye kaldırıldı.

Doktorları Uribe'nin ölüm nedeniyle ilgili henüz bir açıklama yapmadı. Ancak bir zamanlar dünyanın en kilolu kişisi unvanını elinde bulunduran Manuel Uribe'nin ciğerlerinde de problemler olduğu biliniyordu.

Manuel Uribe 1992 yılında 115 kilogram ağırlığındaydı. Daha sonra hızlı bir şekilde kilo almaya başlayan Uribe, 2002 yılından bu yana yatağa bağlı yaşıyordu. Uribe'nin günlük ihtiyaçlarını annesi ve kardeşleri sağlıyordu.

Uribe, Guinness Rekorlar Kitabı'nı giderek dünyaca ün kazandıktan sonra 2008 yılında Claudia Solis ile dünyaevine girmişti. Uribe'nin nadir dışarı çıktığı günlerden biri de evlendiği gündü.
8 yıl
'İstanbul'un 100-110 günlük suyu kaldı'
'İstanbul barajlarındaki su 100 - 110 gün için yeter...' Bu sözler Devlet Su İşleri Genel Müdürü Akif Özkaldı'ya ait...3. İstanbul Uluslararası Su Forumu'nda İstanbul'daki su sorunuyla ilgili açıklamalarda bulunan Özkaldı 'Bu sene belli ölçüde kuraklık var. Ancak bu içme suyu sorunu yaşayacağımız anlamına gelmiyor' dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Erdoğlu da 'Yağışlarda yüzde 30 civarında eksiklik var. İnşallah bunu da atlatacağız' dedi ve vatandaşlara su tasarrufu çağrısında bulundu. Meteoroloji İşleri Genel Müdürü ise 'Yağışlarda azalma var. Gelecek yağışlarla vatandaşı rahatlatırız' diye konuştu.

Devlet Su İşleri Genel Müdürü Akif Özkaldı:

"Bu sene de belli ölçüde kuraklık var doğrudur. Ancak bu içme suyu problemi yaşayacağız anlamına gelmiyor. İstanbul'da da gerekli önlemleri aldık. Barajlardaki ne kadar yeter? Yaklaşık 100-110 gün civarı yeterli. İstanbul'da günde 2 buçuk milyon metreküp su tüketiliyor. Yaklaşık 500 bin barajlarımıza su geliyor. Biz bunu kendi haline bırakmadık, 110 gün yetecek ve bekleyecek değiliz. Önlemlerimizi aldık.

“SAKARYA NEHRİ’NDEN SU VERİLECEK”

İSKİ tarafından şu anda bizim bitirdiğimiz Melen'in birinci hattının yanına ikinci hat yapılıyor. Haziran ayında da bu hat bitecek. Ama bu sefer Melen'de beklediğimiz su olmayacağı için buraya desteği Sakarya nehrinden vereceğiz. İstanbul'da kullanılan suyun yaklaşık üçte birini Sakarya'dan vereceğiz. İlave bir destek vermiş olacağız. Eylül Ekim aylarını yakalayacağız. O zaman yağışların arttığı aylardır.

“EN BÜYÜK EKSİKLİĞİMİZ…”

İstanbul’daki en büyük eksikliğimiz mevcut depolama kapasiteleri olması gerektiği kadar değil. Tabi belli sayıda barajımız var. Yani bir daha dolacak ki gelecek yılı karşılasın. Biz geçen yıl büyük bir projeyi başlattık. Melen Barajı'nın temelini attık. Melen Barajı kendi başına, İstanbul'daki bütün barajların kapasitesinin yüzde 80'ini kapsıyor. Depolama kapasitesini artırdığımız zaman baraj yapacağız."

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu:

7 YILDA BİR KURAKLIK OLUYOR, BU YIL DA VAR

"İstanbul'da 7 yılda bir kuraklık oluyor. Ben İSKİ Genel Müdürü'yken kuraklık vardı. Sonra 2000 yılında bir kuraklık oldu. Biz vatandaşa hissettirmeden bunu atlattık. 2007 yılında da bir kuraklık oldu. Vatandaşa yine hissettirmedik. 2014 yılında tekrar bir kuraklık var. Yüzde 30 civarında yağışlarda eksiklik var. İnşallah bunu da atlatacağız

“BARAJLARIN DOLULUK ORANI YÜZDE 28”

Barajların doluluk oranı yüzde 28’lerde. İstanbul'u susuz bırakmamak için elimizden gelen bütün gayreti sarf ediyoruz. İnşallah önümüzdeki Cuma'dan itibaren yağmurlar da geliyor. Su sıkıntısı çekmemek için azami gayretler sarf ediliyor.Geçmiş dönemler olsaydı İstanbul çoktan susuz kalacaktı. Ama onu çoktan önledik.

“İSRAF ETMEDEN SUYU KULLANSINLAR”

Vatandaşların tasarruf etmesinde fayda var. Dünya nüfusunun 3'te 1'i yeterince suya ulaşamıyor. 2 milyar insan suya erişemiyor. Son 10 yıldan beri susuz köyümüz bile kalmadı. Su zengini değiliz. Türkiye yarı kurak iklim bölgesinde. Suyu geri kazanmak, az su kullanmak , suyu tasarruflu kullanmak bizim kültürümüzde var. İsraf etmeden suyu kullansınlar ama boşa akıtmasınlar. Bilhassa gençlere dişini fırçalarken nasıl fırçalaması gerektiğini öğretmemiz gerekiyor."

Meteoroloji Genel Müdürü İsmail Güneş:

“YAĞIŞLARDA AZALMA VAR”

"Bu sene yağış olarak ülkemizde genelinde yağış azlığı var. Özellikle Ekim'den bu tarafa Kasım Aralık Ocak ayında yağışlarda azalma oldu. Mart Nisan ve bu ayda yağışlar mevsim normallerinin üzerinde oldu. İstanbul'da Mayıs ayında beklediğimiz yağış fazlalığı var.

GELECEK YAĞIŞLARLA…”

Bu daha önceki açığı kapatır mı? Tamamıyla kapatmış diyemeyiz. Gelecek olan yağışlarda gelecek olan suyu yağışı alarak vatandaşlarımızı rahatlatırız.

“1937’TEN BU YANA HER 6-7 YILDA BİR…”

İstanbul'da Ekim ayından sonra Eylül ayından sonra yağışlı mevsim başlar. En fazla yağışa aldığı aylar Kasım-Aralık-Ocak aylarıdır. Ama biz Mayıs ayında uzun yıllara göre fazla yağış aldık. Önemli bir yağış düşüklüğü görülmüyor. 1973'ten bu yana baktığımızda 6-7 yılda bir yağışlarda bir azalma görülüyor. Ama genelde bu yağışların azlığı uzun sürecek diyemeyiz."
8 yıl
Sizi yorgun düşüren 5 şey !
Yorgunluk, iş hayatımızdan sosyal ilişkilerimize kadar bizi olumsuz etkiliyor. Peki toplumda çok sık rastlanan yorgunluğun nedeni nedir?

SUSUZLUK: Normal bir susuzluk (ki bu kilonuzun yüzde 3 ünün kaybına yol açabilir) beyninizi tembel yaradılışlı ve ağır hissetmenize; ayrıca konsantrasyon eksikliğine yol açar. Bir dahaki sefer kendinizi halsiz ve tembel hissettiğinizde sadece yemek yemeye ihtiyacınız olduğunu düşünmeyin. Bir veya iki bardak su içmeyi deneyin.
CEP TELEFONLARI: Yatağa yatmadan cep telefonlarınızı kapattığınızdan emin olun. Sadece cep telefonları değil, mavi ışık saçan tüm elektronik cihazlar uyku hormonu olan melatonini bastırır. Ulusal Uyku Vakfı tarafından 2011 yılında yapılan bir ankete göre; 19- 29 yaşları arasındaki gençlerin yüzde 20'sinin arama, mesaj ve ya e-mail alımından dolayı haftanın birkaç gecesi uykularından uyanıyor. Uyumadan önce telefonunuzu kapatın.


FAZLA EGZERSİZ: Egzersiz yaptığınız zaman vücudunuz stres hormonu kortizolun etkisinden uzaklaşır ve terleme sürecini uzatır. Mesela normal bir oranda 30 dakikadan fazla koşmak, kortizol üretiminin hızını artırır. Aralıklarla yapılan egzersiz sağlam bir egzersizle birleştirilebilir. Böylelikle kortizol hormonunu kontrol altında tutarsınız.

DEMİR EKSİKLİĞİ: Mineraller vücudunuzdaki oksijeni taşır ve hücrelerinizi temizler. Eğer günde 18 mg demir almıyorsanız vücudunuz normal çalışmıyor ve savaşıyor demektir. Kendinizi bitkin ve harap hissedebilirsiniz. Düşük demir seviyeniz kansızlığa yol açabilir. Eğer bitkin hissediyorsanız doktorunuzdan basit bir kan testi isteyin, belki tamamlayıcı demir ilacı almanız gerekebilir.
İLAÇ: Birçok ilacın enerji düşürücü yan etkisi vardır. Bunların başında antidepresanlar, bazı alerji ilaçları, migren ve tansiyon ilaçları gelir. Yeni bir ilaca başlamadan önce normalden daha fazla uyuşuk olmamak için doktorunuzla alternatifler hakkında görüşün. Eğer alternatifiniz yoksa ilacınızı yatmadan önce için.
8 yıl
'Eriyor, durduramıyoruz' Deniz seviyesi yükselecek !!!Araştırma çerçevesinde 40 yıl boyunca Amundsen Körfezi’nde altı büyük buzul akıntısı üzerinde yapılan gözlemler incelendi ve şu anda hiçbir şeyin buzulların erimesini durduramayacağı sonucuna varıldı.
Bilim insanları, buzulların gerçekten yok olması halinde, küresel deniz seviyesinin kabaca 1 metre 20 santimetre yükseleceği görüşünü savundu.
Profesör Eric Rignot’nun verdiği bilgiye göre, ılık okyanus suyu buzulların ön cephelerini durmaksızın aşındırıyor ve bölgede deniz yatağının geometrisi, erozyonun şu anda kontrolden çıkmış bir süreç içinde olduğunu gösteriyor.
Rignot, çekilmenin dünya çapında deniz seviyesinin yükselmesine büyük katkısı olacağını, deniz seviyesini 1 metre 20 santimetre kadar yükselteceğini, aynı zamanda Batı Antarktika Buz Tabakası’nın bitişik bölümlerine etki ederek, deniz seviyesindeki bu yükselişi üç katına çıkarabileceğini belirtti.

Eric Rignot, bölgedeki buzulların arkasında bariyer görevi görecek ve çekilmeyi engelleyecek büyük bir tepenin var olmadığına dair yeni bir kanıt sunduklarını ifade ederek, "Bu nedenle bu bölümde buzulların kaybolmasının durdurulamaz olduğu sonucuna vardık" dedi.
NASA’nın kriyosfer programı uzmanlarından Tom Wagner da "Söz konusu altı buzul için eşiğin geçildiği açık" derken, sonuçların bilgisayar simülasyonlarına ya da sayısal modellere değil gözlemlerin yorumlanmasına dayandığına dikkati çekti.
Amundsen Körfezi, dünyanın en büyük ve en hızlı hareket eden bazı buzullarına sahip.
8 yıl
Silinsin
8 yıl
Napıyım beyler yatayımmı ??
Uykum var yaticam
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.