Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Binbaşı
28 Mayıs 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
358864 Gün Cezalı
357360 gün 14 s. 10 dk.
Gönderiler Hakkında
4 yıl
CS 1.6 Kasma
Arkadaşlar bilgisayarımın özellikleri iyi. Önceden CS 1.6 oynarken hiç sorun yaşamazken son iki haftadır kasım kasım kasılarak oynuyorum aynı oyunu. Online oynadığım zaman fps düşüşleri olduğu gibi lag da 60'lardan 500-600'lere çıkıyor. Birkaç dakika böyle devam ettikten sonra bilgisayar eskisi gibi akmasa da eskisinden daha iyi oluyor (şu kasılan halinden).

Sadece oyunda değil, masaüstündeyken, nette gezinirken, YouTube'da video izlerken de aynı sorunu yaşıyorum.

Sebebi ne olabilir? Çözümü ne olabilir? Bilgili arkadaşlardan yardım bekliyorum.
Teşekkürler.
4 yıl
"Kim Milyoner Olmak İster?"deki soru
Şimdi gördüm. Çok şaşırdım. Duygulandım da.

Bakalım bulabilecek misiniz?

4 yıl
CS 1.6 online police station haritasında oynuyoruz (SS'li)
Sunucu kiraladık. Police station haritasını yükledik. Saat 9 civarı oynayacağız.Oynamak isteyen varsa özelden yazsın IP vereyim. Bekliyorum.
4 yıl
Nextbit Robin
Arkadaşlar bu cihazı kullanan var mı? Cihazın şekli, rengi çok hoşuma gitti. Kullanan, bilen varsa tecrübelerini paylaşabilir mi?
4 yıl
Yurt dışına gider misiniz?
Birleşik devletler yeşil karta başvurmayı düşünüyorum. Diyelim ki başvurdunuz. Size çıktı. Oraya gider misiniz yoksa Türkiye'de mi kalırsınız?
4 yıl
"Xx dakika içerisinde kilit parolasını değiştirmelisiniz"
Arkadaşlar bu ne?

3 yıldan fazladır iPhone kullanıyorum. İlk defa başıma geldi böyle bir şey. "Xx dakika içerisinde kilit parolanızı değiştirmelisiniz" diye bir uyarı çıktı ekranda. Bunu daha önce yaşayan var mı? Uzaktan cihaza bağlanmak için bir hile olabilir mi?
4 yıl
Bu cihaz alınır mı (5s gold)?
Arkadaşlar bir süredir gold renk 5s cihaz arıyorum. Şu ilana denk geldim.

http://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-cep-telefonu-modeller-sifir-gold-faturali-garantili-373340440/detay

Satıcı ile konuştum. Fiyat 1300 diyor. Sizde değer mi? Siz olsanız ne yaparsınız? Ciddi ciddi yorumlarınız önemli. Yalnız bir durum var: Satıcının dediğine göre cihaz servisten geldikten sonra aktif edilmemiş. Ama garanti bitiş tarihini sorduğumda 19 Temmuz olduğunu söyledi. Benim bildiğim, değişim bile olsa, cihazın imei numarasını girdiğin zaman "lütfen cihazı etkinleştin" demesi lazım. İki durum düşündüm:

1. Satıcı cihazı etkinleştirmiştir, tekrar sıfırlamıştır. Beni yemeye çalışıyor.

2. Satıcı kutunun altındaki seri noyu (swap cihazın imei nosunu değil de kutunun üzerinde yazan seri noyu girmiştir) girerek garanti bitim tarihini görmüştür.

Bence ikinci seçenek ama emin olamıyorum. Sizce ne yapmalı? Fikirleriniz önemlidir.

Teşekkürler.

--------------------

Arkadaşlar satıcıdan GET istedim. Cihazın imei numarasından garantiyi sorgulamasını istedim. Yanaşmadı. Uğraşamazmış. Bir de akıl veriyor "elden cihaz bakın diye". Görgüsüz ayı. İptal arkadaşlar. Yine de teşekkürler.
4 yıl
iOS 9'da kalmalı mı yoksa iOS 10'a mı geçmeli?
Arkadaşlar iOS 9.3.5 yüklü 6s 64'lük cihazım var. iMessage'dan mesaj gönderince şu "vın" sesi çıkıyor ya, sesin bitiminde hafif bir cızırtı duyuyorum. Sms gönderince aynı "vın" sesi temiz çıkıyor. Ama bir kere iMessage'da hafif cızırtılı oldu mu smste de hafif cızırtı çıkıyor.

Sizde de öyle oluyor mu? iOS 10'da var mı böyle bir şey?

Yoksa sorun psikolojik mi :) ?

-------------

09 Mart 2017 itibarıyla güncel.

Sorunun yazılımsal olduğunu düşündüğüm için iOS 10'a geçtim. Arkadaşların cihazları ile kıyaslayınca bahsettiğim şeyin onlarda olmadığını gördüm. Dün cihazı servise teslim ettim.

Bakalım ne olacak?
4 yıl
Cihazım ne kadar eder?
Arkadaş cihazımın ederi ne?

iPhone 6s 64 gb rose gold renk. iOS 9.3.5 yüklü. Haziran sonuna kadar garantisi var. Servisten geldikten sonra orjinal kutusunda bekledi. Çizik, ezik, vuruk sıfır. Dört gündür kullanmaktayım. Batarya dipdiri. Fatura yok (yurt dışı cihazı olarak pasaporta kayıtlı. Cızırdama sorunundan servisten değişim aldım. TU kodlu cihaz. Kapanma ihtimali hiç yok).

Fikirleriniz değerlidir.
4 yıl
6 serisi cihaz kullananlar
Arkadaşlar ara ara yedek cihazımı kullanıyorum. 6s. 2 gün denedim. Yok arkadaş elim ağrıdı resmen. 6'ya göre biraz daha ağır (kütle) cihaz.

Biraz ağır olmasından dolayı yedeği kurup 5s'e döndüm. Valla rahatlık ya. Şu anda o kadar rahat ki. Bir aralar 6s değil de 6s+ düşünüyordum. İyi ki de almamışım.

Özetle, 6s'imi de 5s'imi de çok seviyorum. Gözümde 6s zaten performans kralı, 5s ise mobilite kralı. Şimdilik 5s ile devam edeceğim.

Siz de 6s veya üstü kullanınca eliniz ağrıyor mu?

-------------

05 Mart 2017 itibarıyla güncel.

Arkadaşlar yine cezbetti beni 6s. Bu sabah yedeği 6s'e geri kurup cihazı açtım. Birkaç ay böyle kullanacağım :)
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.