Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yarbay
07 Nisan 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
309 (Bu ay: 5)
Gönderiler Hakkında
2 yıl
4 yıl sonra ilk defa bisiklet sürüyorum..

Selamlar arkadaşlar. Hobi olması açısından ikinci el bir bisiklet aldım. Ama sanırım vücudum artık yatmaktan bir ölü haline geldiği için 5 dakika bisiklet sürdükten sonra bacaklarım aşırı yanıyor. Önereceğiniz bir şey var mıdır yoksa zamanla kendi kendine gider mi bu durum? Sadece bacaklar değil kalp atışım da aşırı şekilde yükseliyor.

Bir de vites konusunda yardımcı olmanızı isteyeceğim. Sol vites sanırım çarpan görevi görüyor. Peki 2*2 ile 1*4 arasında bir fark oluyor mu ?

3 yıl
7500 TL monitör dahil sistem tavsiyesi

Ayrı ayrı toplayıp uğraşmak istemiyorum açıkçası arkadaşlar. Molecule PC, sinerji, incehesap, teknobiyotik arasında gidip gelmekten yoruldum. Bu sitelerden tavsiye edebileceğiniz bir kasa varsa çok memnun olurum. Öyle uç hayalleri olan biri değilim. 1000-1100 lira monitöre ayırabilirim sanırım. Bu durumda 7200 lira dolaylarında beni 3-5 sene asla üzmeyecek bir hazır/özelleştirilebilir bir kasa tavsiyesi alabilir miyim?

3 yıl
Her yaş için bir şarkı sözü bulmaya çalışıyorum.

Yaş 24 oluyor arkadaşlar. Tamamen işsizlik eseri olarak her yaş için içinde o yaşın sözünün geçtiği şarkıları not etmeye başladım. Sırayla yazayım. 25 ve 28 eksik şimdilik.

24 - Sagopa Kajmer 24 (24'lük yorgunum) ve Karikatür komedya (umutların nicesi 24 karat)

25 -

26 - Sokrat FT. Şanışer Anlamı Yok (sonunda uyandım yaşım 26)

27 - Sagopa Kajmer Vasiyet (az önce doğdum halatım 27 boğum)

28 -

29 - Ceza Gelsin Hayat Bildiği Gibi (Dün annem elimi tutarken bugün 29 da doldu)

30 - Sagopa Kajmer Tek Başınalığın Yolcusu (Hey yabancı, yolun yarısı 35 der Sıtkı Tarancı

Korkarım beş sene sonra saracak içimi derin sancı)

25 ve 28'i bulursam 5-6 sene rahatım. Bekliyorum yardımlarınızı. Tşk.

4 yıl
KYK'nın biz sevgili öğrencilere verdiği muazzam internet.
Buyrun arkadaşları Bir haftadır buradayım. Kota olayını duyduğumdan dolayısı harcadığım interneti biliyorum yani. Netflixten Dark (2.5 GB) ve Titans(1.5 GB) dışında neredeyse hiçbir şey indirmememe rağmen nedense günlük 2-3 GB indirme yaptığım görünüyor. Hatta bugün yurtta olmamama rağmen 800 MB indirme yapmışım. Kota koyulması yetmezmiş gibi aştıktan sonra internet 256k'ya düşüyor Yıl 2019. Uzaktan eğitimden izlemem gereken dersler var ama açacak internet yurtta mevcut değil Normal hızında bile 360p YouTube videosu açamayan internette ne hikmetse harikalar yaratmışım ben. Ha bu arada adım gibi eminim bu sistemi savunacak insanlar da gayet var. Onlara da ayrı helal olsun.
KYK'nın biz sevgili öğrencilere verdiği muazzam internet.
4 yıl
Bu ayakkabı modelini bulabilecek var mı ?
Malum instagram reklamlarından. Fakat reklamı veren site güvenilir gelmedi ve zaten sitede de bulamadım. Var mıdır bu ayakkabıyı bilen ?

Bu ayakkabı modelini bulabilecek var mı ?
4 yıl
Gömlek, ayakkabı, t-shirt ve saç stili önerisi lazım. (Lütfen)
İnsan olmaya karar verdim arkadaşlar. Şaka bir yana şimdiye kadar çok standart takıldım. Yaş oldu 23 ama hala bir şeyleri beğenme konusunda sıkıntı yaşıyorum. Spor yapmıyorum ama sürekli spor ayakkabı alıyorum. Son 2 ayakkabım Lumberjack'ti. Fiyatına göre iyi dayandılar sanırım bana. Bu aralar gömlek giymeye niyetleniyorum ayrıca. Dalga geçmeden öneri yapabilir misiniz? Bütçe fazla yok. Emekli memur çocuğuyum. 2-3 gömlek ve 1 ayakkabı alacağım sanırım. Saç konusuna gelirsek 2 ay önce 4 numaraya vurdurdum saçı komple. Şuan yine kısa durumda. Sağ ve sol şakak hizasında dökülme var ne yazık ki ayrıca. Her neyse. Demem o ki güzel önerilerinizi ihtiyacım var.
4 yıl
E-devletten kayıt işlemi kalktı mı?
İyi günler arkadaşlar. Benim durumum biraz karışık. Pamukkale üniversitesinde kaydım devam ediyor. Bu yıl aynı üniversitede farklı bir bölüm tercih ettim ve kazandım. Ama eskiden "x-y tarihleri arasında e-devletten kayıt yapabilirsiniz" yazardı sonuç sayfasında. Şuan sadece öğrenci işleri daire başkanlığı yazıyor kayıt adresinde. Okulun akademik takviminde bulunan ilk kayıt tarihi de bana çok ters kalıyor ne yazık ki. Ne yapmam lazım acaba ? İlk önce eski kaydı sildirmem gerektiği için mi e-devlet kaydı gözükmüyor acaba ?

Ayrıca şuan kaydım önlisansta. Lisans bölümü kazandım. Bu şekilde iki bölüme izin veriliyor diye biliyorum. Bilgisi olan cevap verebilir mi acaba ?
4 yıl
Yama notlarının Türkçe'ye çevrilmemiş olması
Sanırım ilk defa bu kadar geç kalıyorlar. Sadece TFT yama notları vardı Türkçe sitede. Şimdi onu da görmüyorum. 9.14 tamamen yok bizim dilimizde. Bugün oyuna girince gördüm Sylas, Renekton ve Swain değişikliklerini. İyi ki pbe değişikliklerini takip ediyorum da o kadar da şaşırmadım.

Edit: Aslında çevirmişler ama haberler ve yama notları kısmına eklememişler nedense.
4 yıl
Denizli iline hakim birisi bakabilir mi?
Selamlar. Haftaya tyt ve ayt var bildiğiniz gibi. Ben Denizli'nin ilçesinde yaşıyorum ailemden ayrı bir sekile. Ailem Iğdır'da. Ben de üniversite için Çivril ilçesindeyim. Üniversite sınavına bir daha girmek istedim. Her neyse. Sınav merkezde bir okulda çıktı benim için. Çivril'den merkeze otobüs 1 saat 40 dakika sürüyor. Gireceğim da okul daha önce Denizli'de gittiğim bir konumda değil. Okul Filiz Abalıoğlu Anadolu Lisesi. Sanırım önceden okulun yeri falan değişmiş. Haritada 2 farklı Filiz Abalıoğlu çıkıyor. ÖSYM'nin sitesindeki okul Şirinköy'de. Demem o ki bu okulun yerini bilen var mı aranızda? Otogardan en çabuk nasıl gidebilirim bu okula? Minibüsle ya da belediye otobüsüyle. Ayrıca şehirde yalnız kalıyorum. Sınava girmeden önce telefonu koyabileceğim bir yer oluyor mu sınav yerlerinde acaba ? Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
4 yıl
"500 MB internet kazandınız" mesajı, internet paketlerinde gözükmüyor.
Sanırım hatalı bir mesaj alıyorum. Goller cepte uygulamasını yükledim fakat başka bir şey yapmadım. İki gündür "tebrikler 500mb günlük kazandınız" diye mesaj geliyor ama ne digital operatör uygulamasında ne de GNC uygulamasinda kalan kullanımlarda gözükmüyor. Olay nedir ? Uygulamaya bakmasam normal paketim yalan olup gidecekti.

"500 MB internet kazandınız" mesajı, internet paketlerinde gözükmüyor.
"500 MB internet kazandınız" mesajı, internet paketlerinde gözükmüyor.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle