Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yarbay
09 Şubat 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme (?)
332 (Bu ay: 10)
Gönderiler Hakkında
4 ay
Japon Marka Fransız Kardeşini Klonladı

Renault-Nissan-Mitsubishi İttifakı'nın Japon temsilcisi Mitsubishi, kompakt SUV modeli ASX'in üzerindeki örtüyü kaldırdı. Önümüzdeki yıl Avrupa'da satılmaya başlanacak otomobilin tanıtılması ile birlikte, markanın meraklılarını şaşırtan gerçek de ortaya çıktı. Öyle ki, yeni ASX'in logosu hariç tüm özellikleri Renault Captur ile birebir aynı. Hatta, otomobilin Captur'dan olduğu gibi alınan dijital gösterge tablosundaki araç görselinde Renault logosunun gizlenmesine bile ihtiyaç duyulmamış durumda.Japon Marka Fransız Kardeşini Klonladı
Japon Marka Fransız Kardeşini KlonladıHabertürkhthayat.haberturk.com
Japon marka Fransa'dan otomobil klonladı
https://www.haberturk.com/yeni-mitsubishi-asx-tanitildi-3522580-ekonomi
geçen yıl
Kutuplara giden TOFAŞ

Çok ilginç doğrusu


Sekizsilindiryoutube
Beyin Yakanlar serimizde sizlere çok ilginç araçlar ve ilginç modifiyeleri tanıtmaya çalışıyoruz. Ancak bu serimize daha da heyecan katabilmek için, artık otomobiller ile yaşanmış ilginç olayları da dahil etmeye karar verdik. Bu doğrultuda serideki beyin yakan yaşanmışlığa sahip ilk videoyu da Avrupa'nın Kuzey burnu sayılan Norveç'in Nordkapp şehrine Tofaş ile gidip gelen takipçimiz Şevket ile başlıyoruz. Kendisi 21 günlük seyahati boyunca İstanbul'dan çıkıp toplam 20 Avrupa şehrini geçmiş, sonrasında da Avrupa'nın Kuzey burnu Nordkapp'a ulaşıp İstanbul'a geri dönmüş. Toplamda da tam 14.000km yol almış ve de 35.000TL yakıt harcaması yapmış. Videomuzda bu beyin yakan hikayeyi heyecanla kendisinden dinleyecek ve sizlere de aktaracağız. Umarız videomuzu beğenirsiniz, iyi seyirler.
https://www.youtube.com/watch?v=ic_HD1gF564
3 yıl
Yeni Dacia Duster için Dodik seti yaptıran var mı???
Arkadaşlar 2019 1.0 TCe sahibiyim Cosmo Mavi renginde, Dodik seti yaptırmak istiyorum, daha önce yaptıran var mı??? Kaça yaptırılıyor??? Tavsiyeniz var mı???
4 yıl
OPEL 20 Sene sonra kara Geçti.
Bünyesinde Peugeot, Citroen, DS ve Opel/Vauxhall markalarını bulunduran Fransız otomobil grubu PSA, 2018 yılı finansal sonuçlarını açıkladı. Buna göre, grubun satışları yüzde 7'ye yakın artırak 3.8 milyon adede çıktı. Öte yandan, PSA'nın 2017 yılında General Motors'tan satın aldığı Opel, İngiltere pazarındaki ismiyle Vauxhall, 2018'de grubun cirosunun yüzde 25'ini tek başına karşılayarak 20 yılın ardından ilk kez kâr açıkladı. PSA Başkanı Carlos Tavares, "Opel'in satın alınması, stratejik planımızın ilk adımıydı. Şimdi sıra global bir marka olmamıza geldi. Bu kapsamda, Citroen'i Hindistan'da, Opel'i Rusya'da ve Peugeot'u da ABD'de satışa sunacağız" dedi.

www.haberturk.com/20-yil-sonra-kara-gecti-2385955-ekonomi
5 yıl
DİZEL ARAÇLAR İÇİN ÖNEMLİ GELİŞME
Dizel başta olmak üzere, İngiltere'nin Loughborough Üniversitesi bilim insanlarının içten yanmalı motorların en büyük problemlerinden biri olarak gösterilen zararlı partikülleri ortadan kaldırabilecek bir teknoloji geliştirildiği ve tüm fosil yakıtlı motorlardaki nitrojen oksit ve karbon salınımının elektrikli motor performansına yaklaşabileceği belirtildi.
İngiliz bilim insanlarının geliştirdiği yeni bir teknolojiyle dizel motorlardaki zehirli ve ölümcül olabilen NOx salınımını yüzde 98 oranında azalttığı iddia edildi.
Loughborough Üniversitesi bünyesindeki bilim insanlarının üzerinde çalıştığı projede nitrojen ve oksijenin amonyak kullanılarak ayrıştırılabildiği belirtiliyor.

Amonyak Türetim ve Dönüştürme Teknolojisi, kısa adıyla ACCT olarak adlandırılan çalışmada oksijen moleküllerinin, dünya atmosferinde yüzde 78 oranında bulunan nitrojen yerine, hidrojene tutunarak atık bırakmadığı belirlendi.
ADBLUE'DAN ÇOK DAHA İYİ

Profesör Graham Hargrave ve Jonathan Wilson, ilk testlerde basit ve ucuz olarak niteledikleri ACCT prototipinin bir Skoda taksiye entegre edildiğini açıkladı.

Ardından yapılan şehir içindeki sürüşlerde ise, teknolojinin kalibre edilmemesine rağmen yüzde 98 oranında daha az partiküle yol açtığı saptandı.

Euro-6 standardındaki AdBlue sistemi ise yüzde 60'ta kaldı.

Nitrojen oksitlerin (NOX) zararlı emisyonlarını azaltmak için katalitik dönüştürücü içindeki egzoz gazlarının içine enjekte edilen AdBlue, egzoz sistemlerine SCR takılı olan dizel motorlar için özel olarak tasarlanan bir sistem.

Egzoz gazlarına enjekte edilen AdBlue ile bir amonyak çözeltisi (NH3) ve karbon dioksit (CO2) içinde bulunan üre oluşması sağlanıyor. Dolayısıyla verimi de iklim ve koşullarla sınırlı, ayrıca yüksek sıcaklık gerektiriyor.

2 YIL İÇERİSİNDE ÜRETİME GEÇİLEBİLİR

ACCT ise bilim insanlarına göre her durumda neredeyse tavan performans sergileyebiliyor.

Avrupa'da dizel satışları yüzde 20 düşmüşken ve pek çok ülke ile otomobil üreticisi dizel kullanımını kaldırmaya hazırlanıyorken İngiltere'deki gelişme dengeleri değiştirebilir.

Loughborough Üniversitesi mühendisleri teknolojinin araçlara entegrasyonunun kolay olduğunu ve doğru destekle 2 yıl içerisinde seri üretime geçilmesi söz konusu Doğru destek tabiri tam olarak açılmasa da endüstri uzmanları için bunun üretim süreçlerine erişim ve maddi destek olduğu, böylelikle elektriklendirme yarışının yavaşlayabileceği görüşü söz konusu.
Kaynak: Habertürkhttps://sgkrehberi.com/haber/151943/dizel-araclar-icin-onemli-gelisme.html
5 yıl
Jaguardan Uzay Teknolojili Consept Araç
6 yıl
İL BAZINDA GÜVENİLİR AKARYAKIT İSTASYONLARI TAVSİYE
Arkadaşlar bildiğiniz üzere, araçlarımıza aldığımız akaryakıtın güvenilir olması, hileli olmaması hepimizi ilgilendiren bir konu. Bu konu ile ilgili parça parça konular açılsa da hepsini bu başlık altına toplayıp, yaşadığımız illerde tecrübe ettiğimiz güvenilir akaryakıt istasyonlarını paylaşarak birbirimize yardımcı olabileceğimizi düşünüyorum.
İzmir için yaşadığım çevre olarak:

Güzelyalı Shell (İstasyonu Shell isletiyor ben yakıtımı hep buradan alıyorum)
Üçkuyular Shell (Şahıs işletiyor ama çok fazla sürüm var en ufak bir şikayet duymadım)
Üçkuyular OPET (Büyükşehir Belediyesinin ortaklığı, Shellin hemen yanında çok fazla sürüm var yakıt aldım sorun yok hiç şikayet duymadım.
Sellway PO (Aydın Çeşme otobanının Balçova üstündeki hem gidiş hem geliş yönünde Selway alışveriş merkezinde ki PO lar, çok fazla sürüm var yakıt aldım herhangi bir sorun yok, şikayet duymadım.
Güzelbahçe Shell (Shellin kendi istasyonu güvenilir)
TANKAR firması ( Karabağlar Belediyesi yanı, ve Arap deresi civarında gibi yaklaşık 7 tane BP istasyonları var firma ile iş yapıyoruz, İzmirdeki bir çok Resmi kuruma akaryakıt veriyorlar sahipleri dürüst insanlardır, istasyonlarından güvenerek alabilirsiniz)
6 yıl
Nissan, Mitsubishiyi iflastan kurtardı.
7 yıl
SAAB 9-3'ün tüm haklarını Türkiye Satın Aldı...
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle