Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Teğmen
31 Ekim 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
9 üye
Görüntülenme (?)
644 (Bu ay: 6)
Gönderiler Hakkında
3 yıl
9600K o/c YARDIM
Merhaba. Sabit hiz ve voltajda, kararli sekilde islemciyi ayarlamak istiyorum ve biosta neleri açip kapatmam gerektigini bilmiyorum üstadlar yardimci olursa memnun olurum.
NOT: Henüz ekran karti almadim.
Sistemim;

MSI Z390 Gaming Plus (anakart)
9600k i5 (islemci)
THERMALTAKE WATER 3.0 PERFORMER C (sivi sogutma)
CORSAIR 2x8gb 3000Mhz CL16 (RAM)
CORSAIR 650W 80+ (PSU)


9600K o/c YARDIM9600K o/c YARDIM9600K o/c YARDIM9600K o/c YARDIM9600K o/c YARDIM
5 yıl
allo boss dac
İyi forumlar. Windows 8.1 kurulu masaüstü bilgisayarda Asus essence stx ii 7.1 ses kartını kullanıyorum. Raspberry Pi 3 + allo boss dac alsam ses kalitesinde nasıl bir fark oluşur? İyi mi kötü mü etmiş olurum? Kullandığım hoparlör Pioneer HPM-100, amfi Sansui B-2101
6 yıl
CDP vs ses kartı
Merhaba üstadlar. PC den indirdigimiz kaliteli FLAC ses kayitli müzikleri cdye çekip, CD çaları amfiye baglayarak mı daha kaliteli ses alırız yoksa PCyi amfiye bağlayıp aynı FLAC ses kayitli müzikleri direk PC den çalarak mı daha kaliteli ses aliriz? SNR degerlerini karsilastirdigimizda ses kartı bariz önde fakat başka önemli unsurlar nelerdir?

PC ses kartı: Sound Blaster ZXR (124db SNR)
CD player: JVC XL-Z555 (106db SNR)
6 yıl
Led bağlantısı için direnç seçimi
Merhaba. 7,2V gelen yere, led bağlamak için araya kaç ohm direnç bağlamalıyım? Led'in en parlak ve güvenli şekilde çalışması için? Ve paralel mi seri mi bağlamalıyım?
6 yıl
Transistör Orjinallik Testi
Bir çıkış transistörünün (örnegin Sanken) HFE degerleri fake ile orjinal ayni olabiliyor. Bu durumda orjinal olup olmadigini nasil anlariz?
6 yıl
Konu silinebilir
Konu silinebilir
6 yıl
Konu silinebilir
Konu silinebilir.
6 yıl
Ses kartı tamiri Sound Blaster ZXR
Merhaba. Geçen gün PC'nin ses kartına bağlı olan rca kabloların uçları birbirine değdi ve o günden beri cızırtılı ve anlaşılmaz ses geliyor. Kulaklık çıkışına kulaklık taktığım zaman sorunsuz ses alabiliyorum. Problem rca'ların olduğu yerde. Çıkışları mı yandı bilmiyorum. Tamir edebilecek en güvenli yer neresidir? Değerli bir kart olmasa uğraşmam, fakat tamir edildikten sonra ses kalitesinde kayıp yaşayacaksam hiç masraf etmeyeyim? Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Sound Blaster ZXR


 Ses kartı tamiri Sound Blaster ZXR Ses kartı tamiri Sound Blaster ZXR
6 yıl
Transistör uyumu
Merhabalar. Power amp devresinde 1 adet 2SA1145 bozulmuş. Elektronikçiye gittim almak için, elimizde yok deyip eşdeğer olarak BC328 verdiler. Fakat iki transistörün de datasheetlerine bakıyorum, farklı değerler görüyorum. Çok da anlamam bu konudan. İki datasheet'in de resmini ekliyorum. Üstatlar bir yol gösterirse ona göre cihaza takıp çalıştıracağım.
 Transistör uyumu Transistör uyumu Transistör uyumu Transistör uyumu
7 yıl
i5 4670K darboğaz
Merhaba. 4670K 4.6ghz'de kullanıyorum. 4k çözünürlükte GTX970 SLI ile bu işlemci darboğaz yapar mı ? i7 ister mi ? Peşinen teşekkürler.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle