MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yarbay
29 Eylül 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
9 üye
Görüntülenme (?)
156 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
4 hafta
Değer kaybı için avukatlarla vs. uğraşıp paranızı kaptırmayın

Birkaç ay önce ufak bir kaza geçirdim, karşı taraf %100 hatalı olduğu için ve benim de kaskom olmadığı için karşı tarafın sigortasından yaptırdım aracı bir yakının yerinde o yakın sağolsun değer kaybı için avukata yönlendirdi ve bana değer kaybı için yatan 2051 liradan vekalet ücretiydi, avukatın komisyonuydu, eksper ücretiydi(eksper ücretini vermek her halükarda zorunlu sanırım) vs. derken 1102 lira kaldı :) Sonradan internetten baktım gerekli belgeleri sigorta şirketine atarsanız da oluyormuş bu yüzden boşuna vekalet ücreti ve komisyonla uğraşıp bunları zengin etmeye gerek yok.

geçen ay
Hayvanların derisindeki keneleri temizleyen kuşlar (tatmin içerir)

Özellikle ilk videodaki valabinin üstündeki kenelerin alındığını izleyince efsane içim rahatladı. Galiba çekerken çok acıdığı için dayanamayıp kovuyorlar kargaları ama bıraksalar kargalar hepsini alacak :(
2 ay
Office Programlarını Çalıştırınca win32kfull.sys Hatası Veriyor

Sorun başlıkta. Dün Windows'u güncelledikten sonra başladı ve ilk önce Microsoft Word'ü açınca mavi ekran verdi sonrasında tek tek bütün Office programlarını denedim hepsinde aynı hatayı veriyor. Şu ana kadar ekran kartı driver'ını ve bios'u güncelledim sorun devam etmekte. Şimdi Windows 10 sürüm 20H2 özellik güncelleştirmesini indiriyorum bakalm sorun düzelecek mi.

2 ay
Herkesin evden çalıştığı bir dünyada üretim, imalat ve hizmet nasıl olacak ?

Bu durum bana çok haksız geliyor. Günümüz dünyasında çok sayıda insan evden çalışmakta. Özellikle koronavirüsle birlikte bu durum yüzdesini bilmemekle beraber çok fazla arttı fakat üretim ve imalat sektörlerinde çalışanların evden çalışma gibi bir lüksü yok. Hizmet sektöründe yasağa tabi olmayan mesleklerin de aynı şekilde (kargocular, kuryeler vs.) evden çalışma lüksleri bulunmuyor. Bu sektörlerde çalışan insanlar yarın kalkıp çalışmamaya başlasa çok ilginç şeyler yaşanır. Sonuçta herkes evden çalışma rahatlığını ister.

3 ay
Balon Sinoplasti yaptıran var mı ?

Yaptıran varsa; nerede, ne kadara ve memnun kalıp kalmadığını yazabilir mi ?Nedir, ne değildir diye merak edenler için:


4 ay
Fren hidrolik yağını değiştiren 3-5 kişiden biriyim galiba

Araçta frenle alakalı bir problem vardı, onu çözdükten sonra birde fren hidrolik yağını değiştireyim sonuçta 7 yaşında bir araç ve şu ana kadar hiç değişmemiş dedim. Gittim sanayiye 1 litre Bosch dot 4 fren hidrolik yağı aldım 45 liraya. Tanıdık bir dükkanın yanındaki yerde değiştirtdim ve kimle konuştuysam hepsi kullandıkları araçlarda şu ana kadar fren hidrolik yağını hiç değiştirmediklerini söyledi. Usta da, 10 yıldır burada çalışıyorum belki fren hidrolik yağını değiştirmeye gelen ikinci kişisindir dedi. Kaçak falan olursa değiştirmek/tekrar doldurmak gerekiyormuş yoksa kimse kalkıpta fren hidrolik yağını değiştirim demiyormuş. Araba da yarım litre yağ anca aldı yarısı duruyor, 80 lira da işçilik istedi tanıdığız vs. dedim 50 liraya indirttim. İlginç bir ve doğada pek sık görülmeyen bir işlemdi.

5 ay
Bir aslanın son anları...
5 ay
Kingston A400 SSDNow 240GB 500MB-350MB/s Sata3 2.5" SSD 227 TL Amazon (Kodla 197 TL)
5 ay
Hayvanlara zarar verenlere caydırıcı ceza fikirleri

Bu canavarların mal varlıklarının yaşadığı çevredeki hayvanların 1 yıllık bakım ve erzak tutarını karşılayacak kadarına el koyulmalı ve minimum 2 ay polis gözetiminde kamusal hizmet cezası verilmeli ama öyle çaycılık vs. gibi hafif şeyler olmamalı. Toplum içinde olacak ve işlediği suç önünde ve arkasında yazacak. Eğer aynı suçu ikinci sefer yaparsa mal varlığının %25'ine el koyulup çeşitli yardım kuruluşlarına bağışlanacak (Lösev, Mehmetçik Vakfı gibi).


"Neden mal varlığı ?" Diyecek olursanız. Çünkü hapis cezası hem verilmiyor hem de insanın bu hayatta önem verdiği en büyük şey para. O yüzden bence bu konuda en büyük caydırıcılık para cezası olur. Kafasında "ulan yatar çıkarım ne olacak" diye düşünemez, cezası direk olarak kesilir.

6 ay
Emlak ve İş Yeri Çevre Temizlik Vergisi

Devletin soygunlarından biri. Senelik bin küsür lira veriyoruz -daha yüksek verenler de var- ve bu parayı bütün ilçe veriyor fakat daha kapıdan çöpleri alan çöpçüler yarım yamalak çöpleri alıp yerleri hiç temizlemiyorlar. Yani düşünüyorum, ben bu vergiyi senelerdir veriyorum ama bana geri dönüşü ne ? Bu zamana kadar verdiğim bu saçma verginin bana ne gibi bir yararı oldu ? Yarın ilk iş sokakta doğalgaz için kesildikten sonra tekrar beton atılmamış yer için arayıp doldurmalarını isteyecem. Daha neler istenebilir, fikirlere açığım.

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.