Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yarbay
05 Haziran 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
58 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
4 yıl
Core MVC mi yoksa normal MVC'mi?
Webforms ile yazılmış bir projem var. Şu anda oturmuş sayılır fakat mesela bir sanal pos entegre edicem zorluk yaşıyorum çünkü MVC'ye göre örnek kod var sadece. Bunun gibi sorunlar ve hız açısından hangi teknolojiye geçmeliyim? Ayrıca sayfamda devexpress'in gridview'lerini falan da kullanıyorum. En mantıklı neyi tavsiye edersiniz bana?
5 yıl
Kamera için ayarlanmış portları kullanmak
Merhaba arkadaşlar, bir süre önce işyerime kamera sistemi bağlattım. Sabit ip aldık uzaktan da izlemek için. Fakat şöyle bi sıkıntım var, bu sabit ip'yi uzak masaüstü bağlantısı için de kullanmak istiyorum. Evdeki bilgisayarıma 3389 portunu tanımlayarak sadece ip adresi girerek uzak masaüstü bağlantısı kurabiliyorum. Aynısını işyerimdeki bilgisayarda denedim olmadı. Sonra browser'a sadece sabit ip adresimi yazınca modemin değil kamera sisteminin login sayfasının açıldığını gördüm. Kamera için de 8000 portunu açmışlar.

Şimdi benim sorum şu, ben bu kameranın 8000 olan portunu başka bir porta çevirsem (kamera sistemi haikon bu arada) uzak masaüstü bağlantı sorunum çözülür mü? Ayarı bozarım diye kurcalamak da istemiyorum kamera portunu şimdilik. Sonuçta ip adresini yazınca modeme ulaşılması gerekirken kameraya ulaşılıyor. Modem de 3389 yönlendirmesini bu yüzden yapamıyor olabilir diye düşündüm. Ne dersiniz?

edit: Modem ayarlarında (Zyxel) DMZ diye bir kısımda kamera cihazının yerel ip'sinin tanımlandığını gördüm. Oraya bağlanmak istediğim pc'nin yerel ip'sini girdim ve uzak masaüstü çalıştı. Fakat bu sefer kamerayı internetten izlemek istediğimde bağlantı başarısız hatası aldım. Bu DMZ sayfasına da başka bir ip daha ekleyemiyorum malesef...

@DMZ içindeki Yerel Ağ İstemcisi, cihazın arkasında olmadığı için, video konferans ve internet oyunu gibi, sınırsız bir şekilde her türlü internet uygulaması tarafından çalıştırabilir. Ancak aynı sebepten ötürü güvenlik tehditlerine karşı da gizliliği yoktur.
6 yıl
Fabrika için 12-16 kameralı sistem tavsiyesi
Merhaba arkadaşlar, büyük bir fabrikamız var ve bu yüzden kablolarla uğraşmak istemiyorum. ADSL bağlantısını access point ile fabrikaya yayıp IP kameralarla fabrikayı izlemek istiyorum. Bu kayıtları da kendime ait 1TB'lik onedrive alanına kaydetmek istiyorum.

Bir de merak ettiğim bu sistemi kurduğumda tv ekranında çoklu ekranda kameraları görüntüleyebilir miyim normal sistemlerdeki gibi? Yoksa her kameraya tek tek ip ile girip bakmam mı gerek.

Son sorum da şu; access point'ler yeni bir wifi ağı oluşturuyor biliyosunuz. Ben bu şekilde dağıttığımda o kameraları canlı izlemem için illa aynı wifiye mı bağlanmam gerek?

Şimdiden teşekkürler.
8 yıl
ETİKET YAZDIRMAK İÇİN NOKTALI MI TERMAL Mİ?
Merhaba arkadaşlar. Firmamızda nokta vuruşlu yazıcıyla ürün etiketi basımı yapıyoruz. Hazır dizaynlı etiketlere sadece müşteri ismi, ölçüler vs. yazılıyor. (9cm x 5cm ölçülerinde) Elimde şu an bir Argox marka etiket yazıcısı var (os 214 modeli) Ben şimdi nokta vuruşlu yazıcıdan vazgeçip bu yazıcıyla etiketlerimi yazsam karlı mı yoksa zararlı mı çıkarım? Teşekkürler şimdiden.
9 yıl
EPSON DX4400 Baskı Kafası Kırıldı !
Merhaba arkadaşlar, dün akşamdan beri temizlemeye uğraştığım Epson dx4400 yazıcının baskı kafasında tüm kafalar kapalıydı en sona siyah kalmıştı o da inatçı ya en son kuzenimin elinde can verdi.

Bu yazıcının parçalarını nerden bulurum/bulabilir miyim? Ya da bu parçanın tamiri mümkün müdür? Yapıştırsak falan? Şimdiden teşekkürler.


14 yıl
Digiturk Uydu Alıcısı Sinyal Almıyor
Arkadaşlar kafayı yemek üzereyim. Bizim binamızda merkezi uydu anteni yoktu ve digiturk yayınımızı balkona bağlattığımız digiturk anteninden alıyorduk. Daha sonra binaya merkezi anten bağlandı ve biz de ona geçtik. Herhangi bir sorun yoktu yıllarca. Dün ise uzun süredir kullandığımız vestel'in uydu alıcısı eve geldiğimizde sinyal yok uyarısı veriyordu. Ben de çıkardım eski anteni taktım (ucundaki girişi kesmişler kabloyu açıp içindeki ince bakırı anten girişine soktum digiturk'ün) ama onda da sinyal yoktu. Ayarları falan karıştırdık ama nafile en ufak bir sinyal yok. Bugün de babam gitmiş yeni digiturk receiveri almış plus sanırım. Hevesle taktık ve onda da aynı sorun var. Ne merkezide ne de kendi antenimizde sinyal yok. Neden olabilir bu arkadaşlar bir çözüm önerisi olan var mı acaba? Lütfen yardım edin...
14 yıl
Windows 7'de Msn Donma Sorunu
Arkadaşlar ben Windows 7'yi yüklediğimden beri Live Messengerda bir sorun var. Konuşurken ya da herhangi bir şekilde programı kullanırken program aniden donuyor ve hiçbir işlem yapamıyorum üzerinde. 20sn falan geçince donduğu sürece bana yazılmış mesajlar falan geliyor. Program göçmüyor yani. Ama bu donmanın zırt pırt çıkması artık cidden sinirimi bozuyor ve nette o kadar aradım hiçbir yerde bu sorunu yaşayan birine ya da çözümüne rastlamadım. Yardımlarınızı bekliyorum...

Ayrıca alttaki linkteki başlıktaki sorun da bende var fakat şimdilik o kadar da sorun değil önce bunu çözmeliyim...

http://forum.donanimhaber.com/m_36476563/tm.htm
15 yıl
Penguen'in Yeni Kapağı


quote:

Kapağın üzerinde T.C.Google Arama Motoru Genel Müdürlüğü Arama Formu yazıyor. Daha sonraki maddelerde yazanlar ise şöyle:

1. Aramak istediğiniz sözcüğü yukarıdaki kutuya okunaklı olarak yazınız.
2. Bu sözcüğü bulmanız halinde ne amaçla kullanacağınızı ayrıntılı bir şekilde anlatınız.
3. Daha önce bu sözcüğü aradınız mı ya da ailenizde arayan var mı, belirtiniz.


Ad-Soyad :
T.C Kimlik No :
Adres :
15 yıl
BİR GÖKÇEK KLASİĞİ
"21 gündür Kızılırmak suyu içiyorsunuz. Kimse farkına varmadı, özür diliyorum"

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Kesikköprü Barajı'ndan gelen Kızılırmak suyunun 21 gündür şehir içme suyu şebekesinde kullanıldığını açıklayarak, "Kimse de bunun farkına varmadı. İshal vakaları da artmadı" dedi.

Gökçek, Büyükşehir Belediyesi Basın merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, Kızılırmak'tan verilen suyunun son derece kaliteli ve sağlıklı bir su olduğunu söyledi. Ankaralı'nın 21 gündür Kesikköprü'den gelen Kızılırmak suyunu içtiğini bildiren Gökçek, "Kimse de bunun farkına varmadı. İshal vakaları da artmadı" dedi.

Bu durumu önceden duyurmaları halinde, bazı sivil toplum örgütleri ve bazı siyasi partilerin toplantılar düzenleyerek, ishal vakaları görüldüğü yönünde açıklamalarda bulunacağını öne süren Gökçek, "Bazı sivil toplum örgütlerinin bu durumu istismar ederek, ajitasyon yapmasını engellemek için bu gecikmiş açıklamayı yapıyorum. Ankaralılara hayırlı olsun. Böyle bir yola başvurduğum için halktan özür diliyorum" dedi.

-"GÜNLÜK OLARAK 20 FARKLI BÖLGEDEN SU ÖRNEKLERİ ALINARAK TAHLİLLER YAPILIYOR"

Gökçek, Kızılırmak suyunun kalitesinin içilebilir olduğunu vurgulayarak 20 farklı bölgeden her gün alınan suyun günlük olarak tahlil edildiğini ve sonuçların ASKİ'nin internet sitesinde paylaşıldığını ifade etti. Ankara'da içilen suların sağlıksız olduğu iddialarını "ideolojik" açıklamalar olarak kabul ettiğini söyleyen Gökçek, "Bu açıklamadan sonra da benzer çarpıtıcı açıklamalar gelecektir" dedi. İvedik Su Arıtma Tesisi'nin resmi açılışının yakın bir zamanda yapılacağını bildiren Gökçek, sudaki sülfat oranının iddia edildiğinin aksine standartlar dahilinde olduğunu savundu. Kızılırmak Projesi'nin 12 ayda bitirilmesinin önemini vurgulayan Gökçek "Bu tür yapılan işi karalayıcı iddialar her zaman olacaktır. Halkına sağlıksız su vermesi için bir belediye başkanının hain olması lazımdır" şeklinde konuştu.

-"İSHAL VAKALARININ NEDENİ SU DEĞİL"

Konya, Kırşehir ve Şereflikoçhisar'daki ishal salgını ile ilgili tartışmalara katılan Gökçek, "İshal salgınının nedeni Norovirüs adlı bir virüstür. Yaptığımız araştırmalar sonucunda zannedildiğinin aksine ishal salgınının nedeni su değil norovirüstür" dedi.

CHP, KIZILIRMAK SUYUNU BAKAN AKDAĞ'A SORDU

CHP Muğla Milletvekili Ali Arslan, Kesikköprü Barajı'ndan gelen Kızılırmak suyunun 21 gündür şehir içme suyu şebekesinde kullanıldığını açıklayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek’in halkın sağlığını riske atarak suçun sorumluluğunu da kendi sözleriyle üstlendiğini kaydetti. Arslan, Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a, Gökçek’in 21 günlük uygulamasından haberdar olup olmadığını sordu.

CHP’li Arslan Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın yazılı yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na verdiği soru önergesinde, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in "Ankaralı 21 gündür Kesikköprü'den gelen Kızılırmak suyunu içiyor. Kimse de bunun farkına varmadı. İshal vakalarında artış olmadı” şeklindeki açıklamasını hatırlattı. Gökçek’in 21 gündür yapılan uygulama ile vatandaşları kobay olarak kullandığını ifade eden Arslan, “Büyükşehir Belediye Başkanı halkımızın sağlığını riske atarak bu suçun sorumluluğunu da kendi sözleriyle üstlenmiştir. Söz konusu Kızılırmak suyunun, birçok şehrin kanalizasyon sularının aktığı ve tarımsal ilaçlama yapılan yerlerden geçtiği bilinmektedir” dedi.

Bakan Akdağ’a, Gökçek’in bu uygulamasından haberdar olup olmadığını soran Arslan önergesinde şu sorulara yer verdi:

“-21 gün kullanılan su, ishal vakalarına neden olmayabilir. Ancak suyun içinde yer alan zehirli maddeler, uzun dönemde tehlikeli sonuçlar doğurabilecektir. Böyle bir durumda aynı partiye mensup olduğunuz Belediye Başkanıyla birlikte bu sorumluluğu üstlenecek misiniz?

-Belediye Başkanı, Kızılırmak'tan verilen suyun son derece kaliteli ve sağlıklı bir su olduğunu söylemiştir. Bakanlığınızca yapılan böyle bir araştırma ya da onay söz konusu mudur? Hangi bilimsel verilere dayanılarak bu açıklama yapılmıştır?

-Partinize mensup Belediye Başkanı’nın gerekli analizler ve suyun sağlıklı olup olmadığının tespiti yapılmadan vatandaşlarımızın sağlığıyla oynayarak Kızılırmak suyunu şehir içme suyu kullanımına vermesi nasıl bir anlayıştır? Bu konuda kendisiyle ilgili soruşturma yapılacak mıdır?

-Bir Belediye Başkanının halkın sağlığıyla oynama ve halkı kobay olarak kullanma hakkı ve yetkisi var mıdır?

-Sayın Gökçek, 21 günlük deneme süresi için vatandaşlarımızdan özür dilemiştir. Vatandaşlarımızın sağlığıyla oynayan bu Belediye Başkanı’nın tarzını ve akıldışı yönetim anlayışını Başkent Ankara’ya yakıştırıyor musunuz?

-Özür dilemek, farkında olmadan yapılan bir hatanın sonucunda tercih edilen bir davranıştır. Oysa Belediye Başkanı; bilinçli, kasıtlı olarak halkımızı kandırmış ve aldatmıştır. Siz bir Sağlık Bakanı olarak bu özrü kabul edilebilir buluyor musunuz?

-Ankara’da çoğu vatandaşımız damacanayla su alacak güce sahip değildir ve içme suyu şebekesindeki suyu kullanmak zorunda kalmaktadır. Belediye Başkanı halka kullanmak zorunda bıraktırdığı sudan 21 gün süresince kendisi de kullanmış mıdır? Şayet kullanmışsa diğer yöneticiler gibi kendisi de kameraların önüne geçip bu sudan içerek şov yapacak mıdır?

-Vatandaşlarımız denek olarak kullanıldıkları için yasal olarak savcılığa suç duyurusunda bulunma hakkına sahiptir. Siz bir Sağlık Bakanı olarak bu vahim olaya nasıl tepki vereceksiniz?”
Kaynak:http://haber.gazetevatan.com/haberdetay.asp?detay=_Gokcekten_Ankaraya_surpriz_180964_1&tarih=28.05.2008&Newsid=180964&Categoryid=1

Bu herife yıllarca oy verip de hala beslemeye devam edenler düşünsün...
15 yıl
Palit 7600GT dayanılmaz fan sesi
Arkadaşlar birkaç haftadır kasadan çok fazla ses geliyordu ve bunun cpu fanından kaynaklandığını düşünüp piyasayı araştırıyordum fakat biraz önce kasayı açıp denediğimde sesin cpu fanı değil ekran kartı fanından geldiğini farkettim. İçi tozlanmış, temizleyebildiğim kadar temizledim (içini açamadım minik yıldız tornavida olmadığı için) ve halen aşırı ses devam ediyor. Oyun falan açtığımda ise resmen oyunun sesini duyamıyorum fanın çığlıkları yüzünden. Ben bu fan ile ne yapabilirim ya da bunun yerine alabileceğim uygun fiyatlı uyacak bir fan biliyor musunuz? Araştırdım 3-5 site uygun bir fan da bulamadım :/ Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler...
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle