Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
18 Haziran 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
56 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
3 yıl
Dyson v11 Absolute aldım, kandırıldım, DİKKAT!
Arkadaşlar çok uzatmadan konuyu kısa tutarak yaşadığımı ve bunu neden yazdığımı anlatacağım.

Evde Golden Retriever cinsi köpeğim var ve tüyleri mevsim değişikliğinden dolayı aşırı dökülüyor. Kullandığım süpürgem de bozulunca Dyson v11 Absolute modelini Türkiye'de satışa yeni başlayan dyson.com.tr üzerinden 15 Nisan'da satın aldım.

İçinden çıkması gerek 120$ değerinde (dyson.com'dan bulduğum fiyatlar) aksesuar çıkmadı. Halbuki web sitesinden kutu içeriğine dahil gösteriliyordu.
Konuyla ilgili dyson.com.tr müşteri hizmetlerini aradım, mail attım ve durumu izah ettim. 6501 sayılı kanun kapsamında ayıplı ürün olduğu için ayıp tutarında indirim talep ettim.
Herhangi bir kısmi para iadesi yapmayı reddettiler ve eksik parçaları tamamlamayı teklif bile etmediler. Bu arada web sitesini de güncellediler ama önceden almış olduğum ekran görüntüsünü de ekliyorum.

Bu site yerine diğer bayi/satıcılardan alışveriş yapmanız tavsiyemdir. Bu kadar para verdikten sonra paramın karşılığını tam almayı istiyorum.
Konuyla ilgili olarak İlçe Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurumu yapacağım.

İyi forumlar.
Not: Konuya çağırdığım arkadaşlar başta olmak üzere yorum yapıp öne çıkarabilirseniz sevinirim.

Dyson v11 Absolute aldım, kandırıldım, DİKKAT!
Dyson v11 Absolute aldım, kandırıldım, DİKKAT!
4 yıl
TYT 270K Meslek Lisesi (Yardım Lütfen)
Bir ablamın oğlu sınava girdi ancak tercih yapmak için yardımınıza ihtiyacım var. Ben sınava gireli 12 sene oldu ve takdir edersiniz ki değişen sınav sistemine çok yabancıyım.
Siz değerli genç arkadaşlarım fikirlerini benimle paylaşırlarsa çok sevinirim.

Meslek Lisesi Yapı Mezunu,
İstediği Bölüm: İnşaat Teknolojisi (Ek puan geliyor)

Sizlere sorum bu öğrencimiz bu puanlarla Doğuş ve Okan Üniversiteleri'nin %100 burslu İnşaat Teknolojisi bölümlerine girebiliyor mu? Örgün öğretim veya 2. öğretim farketmez.
Yardımlarınızı rica ederim.

TYT 270K Meslek Lisesi (Yardım Lütfen)
4 yıl
Drone Fotoğrafçılığı
Merhabalar,
Yakın zamanda hobi olarak drone ile fotoğraf çekmeye başladım. Bu konuda bilgi, tecrübe ve olumlu-olumsuz yorumlarınızı benimle paylaşırsanız çok sevinirim.
İnstagram profilim: dronestagrambycnz
İyi forumlar.
4 yıl
Askerlik tecili yüksek lisans ile -birden fazla- nasıl ötelenir? (Anlatım)
Merhaba Arkadaşlar,
88 doğumluyum ve henüz askerliğimi çeşitli sebeplerden ötürü yapmadım ve yapmayı da düşünmüyorum.
Ancak bu konu bireyin neden askerlik yapmak istememesi ile ilgili değildir.

Yüksek lisans ile birden fazla kez askerlik nasıl tecil ettirilir sizlere onu anlatacağım. Umarım ihtiyacı olan arkadaşlar için bir rehber olur.Konuya başlamadan önce bazı genel bilgiler:

- Lisans: Normal üniversite eğitimi, mezuniyetten sonra 2 yıl askerliği tecil eder. Maks. yaş 29'dur.

- Yüksek Lisans: Master adı da verilen yüksek öğrenim, mezuniyetten sonra 1 yıl askerliği tecil eder. Maks. yaş 35'dur.
---Tezsiz Yüksek Lisans (T.siz YL): ALES, YDS gibi hiç bir şartı yoktur. Sadece lisans diploma notuna göre sıralama ile üniversiteye yerleşirsiniz. Maks. öğrenim süresi 3 dönemdir.
---Tezli Yüksek Lisans (T.li YL): ALES, YDS gibi şartları vardır. ALES, YDS, mezuniyet notu, mülakat ve bilim sınavı dallarından değerlendirilir. Maks. öğrenim süresi 6 dönemdir.

- Devlet Üniversitesi: Tezsiz yüksek lisans ücretli, tezli yüksek lisans ücretsizdir.

- Özel/Vakıf Üniversitesi: Bütün yüksek lisanslar ücretlidir. Bu üniversitelere tezli için başvurulduğunda ALES puanına göre öğrenim ücretinde indirim yapanları vardır.Arkadaşlar, anlatımıma lisanstan mezun olacak arkadaşlar için bir hatırlatma yaparak başlamak isterim. Eğer askere gitmek istemiyorsanız mezun olduğunuzda size verilen 2 yıllık tecil süresini sonuna kadar mutlaka kullanın. Unutmayın ki YL başvuruları Ağustos-Eylül (GÜZ Dönemi) aylarında yapıldığı gibi Aralık-Ocak (BAHAR Dönemi) aylarında da yapılmaktadır.

Gelelim özet bilgilere;
Lisans mezunusunuz ve askerliğinizin tecili bitti. Yukarıda yazdığım tarihlere göre özel ve/veya devlet üniversitelerini araştırınız ve kendinize uygun bir T.siz YL programı bulun.
(Lisans Mezunu) Burada dikkat edecekleriniz;
- Özel veya devlet üniversitesi olması hiç farketmez şu an en ucuz üniversite tezsiz için 1500TL/dönem veya 5000-6000TL/3dönem gibi ücretler istiyorlar.
- Olur da bedelli askerlik çıkar ve faydalanmak isterseniz elinizde bir diplomanızın daha olmasının bir zararı olmaz. O yüzden uzaktan eğitim veren ve bitirebileceğiniz bölümler tercih edin.
- Yine tekrar tecil ettirmeniz gerekebilir diye T.li YL dalı da olan bir T.siz YL seçmeniz faydanıza olur. (Örneğin ben İSG T.siz'den İSG T.li'ye geçtim).
- Birden fazla üniversiteye başvurun.
- Kontenjanlarını mutlaka öğrenin.
- Her üniversitenin kayıt dönemi farklıdır ve neredeyse 1 ay varan farklar vardır, kayıt dönemi daha gelmedi diye tembellik yapmayın, kayıt dönemi geçti diye üzülmeyin.

Yüksek lisans öğrencisisiniz ve okul bitmek üzere ise dediğim gibi tezli de olsanız tezsiz de olsanız okuyabileceğiniz dönem sayısı bellidir. Bu süreçte okuma hakkınız dolar veya mezun olursanız başka bir yüksek lisans programı ile tecil ettirmeniz mümkün değildir.
(Yüksek Lisans Öğrencisi) Peki ne yapılacak;
- Diğer üniversitelerin kayıt dönemlerini inceleyin ve kendinize tezli veya tezsiz yeni bir program bulun.
- Eğer size uygun bir program bulursanız onun kayıt tarihi bitişinden tercihen 3 hafta önce mevcut kaydınızı sildirin.
- Kayıt her gün silinmez! Başvurunuzu alırlar ancak kurul kararı gerekir, buna dikkat edin.
- Okul askerlik şubenize tecilinizin iptali için yazı gönderecek, takip edin.
- e-devlet üzerinden öğrencilik durumunuzu ve askerlik durumunuzu kontrol edin. Askerlik tecilinizin iptali 2 hafta civarında sürer.
- Tecil iptalini görüntüledikten sonra askerlik şubenizi arayın, teyit edin, kısaca durumu özetleyin ve ne zamana kadar üniversiteye kayıt yaptırmanız gerektiğini öğrenin.
- Tecil iptal edildikten sonra yeni üniversiteye kaydınızı yaptırın.
- Bunları sırasıyla uygularsanız askerlik durumunuz yaklaşık 1,5 sene daha tecil olacaktır.

Bazı uyarılar/püf noktalar;
- ALES, YDS vb. sınavlara girerseniz tezli şansınız doğar. Bu çileyi en azından 3 senede bir çekersiniz.
- Tezli programlarda genellikle ALES en az 55-60 istenmektedir.
- Tezli yaparsanız sonrasında doktora imkanınız vardır, tezsizde yoktur.
- Ücretsiz yapabileceğiniz tek yüksek lisans çeşidi Devlet/Tezli'dir.
- ALES ve YDS'nin geçerlilik süresi 5 seneye çıkarılmıştır.
- 2. tecil esnasında (kayıt sildirme, tekrar yaptırma) olağan dışı bir durum olmadıkça askerlik şubenize gitmenize gerek yoktur.
- 2. okuyacağınız bölüm (tezli tezsiz durumları önemli değil) ilk okuduğunuz ve bıraktığınız yüksek lisans ile aynı ise ders saydırabilirsiniz (Maks %50).
- Ders saydırma durumunda öğrenim ücreti düşebilir.
- Öğrenim ücreti konusunda mutlaka PAZARLIK yapın.
- Aynı üniversite, aynı bölümde kayıt sildirip yaptırırsanız ne olur emin değilim, mutlaka bilgi alın.

Aklıma gelenleri eklemeye ve elimden geldiğinde sorularınızı cevaplamaya çalışırım. Ancak benim de hemen hemen bilgim bu kadar. Doktora, bakaya, 2 yıllık üniversite gibi konularda bilgim yok.

Saygı ve Sevgilerimle,
CnZ
5 yıl
iPhone SE Sıvı Teması, Bozuk Gyro
Merhabalar,
iPhone SE cep telefonumu 3 gün önce suya düşürdüm.
5-6 saat sonra telefon kendine geldi ve görünüşte sorunsuz çalışıyor ancak devam eden bazı sıkıntılar var.
Apple Teknik Servisi cihazı onarmayı kabul etmedi ve yerine 1350TL karşılığında yeni iPhone SE vermeyi önerdi. Ancak bunu da ben kabul etmedim.
Sizden ricam aşağıda açıkladığım sorunlar için görüşlerinizi bildirmeniz, yapabileceklerim, ve bu sorunla Ankara'da ilgilenecek birisi varsa tavsiyede bulunmanızdır. Şimdiden teşekkürler.

1- Gyro, Accelerometer, Pusula çalışmıyor.
2- Telefon aşırı ısınmaya başladı (Gyro chipinden kaynaklı olduğunu düşünüyorum).
3- Titreşim motoru çalışmıyor (Çok önemli değil).

Not-1: Araştırmalarıma göre iPhone SE "InvenSense EMS-A 6-axis Gyroscope and Accelerometer Combo" sensörünü kullanıyor. Bu yedek parçanın temini için AliExpress'ten 2 satıcıya mesaj attım.
Not-2: Nolur nolmaz diyerek yeni bir batarya siparişi verdim.
5 yıl
Forumdakl En Kısa Kullanıcı Adı
3 ve üstünü gördüm, peki 1 veya 2 harfli kullanıcı adı olan var mı?
3 olanlar da yazsın lütfen.
6 yıl
UBER Bedava Yolculuk Kodu
Aşağıda yazan kodu ubere girip ilk yolculuğunuzda 20tlye kadar indirim alabilirsiniz. Siz kullanirsniz ben de aynı indirimi kazanacagim.
Kod: jrej9mu3ue
6 yıl
Vodafone Freezone Lazım
Freezonelu birisi varsa hayrina SINEMA yazıp 6666ya gonderebilir mi? Sinema icin sifre lazım yardimci olabilecek varsa bekliyorum arkadaslar
7 yıl
Golden Retriever Sahiplendiriyorum..
Arkadaşlar 3 yaşında beyaz bir Golden Retriever'ım var. Şehir dışına çalışmaya gitmek durumunda olduğum için geçici veya kalıcı olarak köpeğimi sahiplendirmek istiyorum. Eğer köpeğimin mutlu olacağı bahçeli güzel bir ortam sağlayabilirseniz kalıcı sahiplendirebilirim çünkü şu an apartman dairesinde bakmak zorundayım ve her ne kadar günde 3-4 kere dışarı çıkarsam da evde kapalı kalmasını artık istemiyorum. Bildiği komutlar; otur, yat, sürün, yuvarlan, al, bekle, getir, bırak, anneyi çagır, şapkamı getir, patiyi ver, ayağını kaldır vs.. Asla eve çiş vb sorunlar yaşamazsınız, eşyaları parçalama huyu da yoktur ama terlikler için garanti veremem:)

Aylık mama masrafı yaklaşık 50TL, geçici olarak sahiplenmek isterseniz mama konusunda yardımcı olurum. Oynamayı, güreşmeyi çok sever ve asla ısırma gibi bir durum söz konusu değil. Çocuklarla ve diğer köpeklerle bir sorun yaşamaz ancak biraz heyecanlı bir yapısı var.

Almak isteyen kişinin yaşadığı kişilerle tanışmak ve evini görmek şartıyla vereceğim.
Not: Ankara'dayım ve Ankara/Kırıkkale'de sahiplendirmeyi düşünüyorum.

 Golden Retriever Sahiplendiriyorum..  Golden Retriever Sahiplendiriyorum..

 Golden Retriever Sahiplendiriyorum..  Golden Retriever Sahiplendiriyorum..
7 yıl
Diablo 3 RoS Oyun Arkadaşı
Selamlar, casual Diablo oyuncusuyum ve beraber oynayabilecğim birilerini arıyorum.
Ana karakterim Monk, Paragon Lvl +300. Sunwoku + inna setleri var. 1.250.000 base dps çok rahat ve hızlı rift yapabiliyorum.
Eklerseniz sevinirim.

BattleTag: CnZ#2924
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle