Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
E

Yüzbaşı
08 Kasım 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
37 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
E
5 yıl
23-24 inç, günlük kullanım ve video amaçlı monitör tavsiyesi
Emektar Samsung 2232GW model monitörüm bozulunca monitörsüz kaldım. Günlük kullanım dışında film-dizi izlerken de çok memnundum. Şimdiki bazı televizyonlarda olduğu gibi hareketli sahnelerde bulanıklaşma gibi şeyler hiç olmuyordu, akıcı bir görüntüsü vardı.

Genelde Word ve Excel'de birden çok sayfayı anda kullanmam gerekiyor bazen, aynı zamanda birkaç internet sayfası da açık oluyor. O yüzden 24" oldukça ideal benim için, . Onun dışında arada bir film-dizi izlemek için de kullanmak istiyorum, 720p ve 1080p filmlerde, YouTube videolarında vs. akıcı bir görüntü elde etmek için önerebileceğiniz bir model var mıdır? Oyun amaçlı kullanacağımı pek sanmıyorum.

Sistem: Asus P5KC anakart, Q6600 işlemci, MSI Geforce GTX 750Ti ekran kartı ve 4GB DDR2 RAM.

Bütçe en fazla 1000 TL.

Teşekkürler şimdiden.
E
5 yıl
Monitörün sorunu ne olabilir?
8-9 sene önce aldığımız Samsung 2232GW monitör bir süredir normal çalışmıyor. Önceleri bilgisayarı açar açmaz görüntü vermiyordu, sanki bir parçanın ısınması gerekiyormuş gibi belli bir süre sonra görüntü vermeye başlıyordu. Daha doğrusu siyah ağırlıklı görüntüler var ise çok zorlanıp ekranı kapatıyordu. Ben de bir flash bellek takıp F11'e basarak beyaz ağırlıklı bir görüntü ile ekrana görüntünün gelmesini sağlıyordum. Bir ara bir tamirciye verdik, başka bir monitörün besleme parçasını/ünitesini taktığını söyledive sadece biraz daha erken açılmaya başladı monitör o kadar...

10 gün kadar önce de oyun oynamak istedim, biraz oynadıktan sonra bilgisayarı kapattım. Ertesi gün açtığımda görüntü videodaki gibiydi, hala da öyle...

Yatay çizgiler belirip kayboluyor ve ekrandaki belli yerleri sürekli başka yerlerde anlık olarak gölgeler şeklinde gösteriyor. Tamiri olabilir mi, çok maliyetli mi olur? Samsung servisine götürsem sadece bakmak için çok ücret isterler mi?

Teşekkürler şimdiden.E
6 yıl
Eski sistem için ekran kartı önerisi
Merhaba,

1.5 sene önce fırınladığım ve birkaç gün öncesine kadar idare eden ekran kartım sonunda tamamen bozuldu sanırım. Aynı şekilde ikinci kez fırınlama yaptım ama işe yaramadı bu sefer.

8 sene önce toplamıştık bu bilgisayarı.

-Asus P5KC anakart
- Intel® Core™2 Quad Processor 2.40 GHz Q6600 işlemci
- 2x2 GB DDR2 RAM
-ATI HD Radeon 4870 512 MB ekran kartı var.

En fazla 400 lira civarında hangi ekran kartını alabilirim? Ramleri de DDR3 ramlerle değiştirsek ne kadar etkisi olur?

Insurgency oynuyorum genelde, tabii ki GTA V ve FIFA 16 vs. oynayabileceğim bir kart olursa harika olur.

Ekran kartı ve mümkünse ram tavsiyesinde bulunursanız çok sevinirim.
E
7 yıl
Oyun amaçlı sistem için modifiye önerisi
Bayağı zaman önce topladığımız bir sistem var, birkaç gün önce Insurgency kurdum ama oynanmayacak kadar donuyor oyun. GTA 4'ü sorunsuz oynatıyor.

Mesela 2x4GB DDR3 RAM alsak ve bir ekran kartı alsak GTA 5, Fallout 4 vs. oynayabilir miyiz? Ya da hayal mi

Kısacası güncel oyunları vs. oynamak için ne gibi takviyeler yapabiliriz?

Sistem özellikleri:

Asus P5KC anakart

ATI Radeon HD4870 ekran kartı

4 GB DDR2 RAM ve Q6600 işlemci

Teşekkürler herkese.
E
7 yıl
Cevap: iData üzerinden Almanya vizesi alanlar
. Yanlışlık oldu, silinirse sevinirim.
E
7 yıl
HD4870 - Ekranda Sarı Piksel Bozulmaları
Sorunun ekran kartı ile ilgili olduğunu düşündüğüm için konuyu buraya açtım. Bilgisayarımda ATI HD4870 ekran kartı var, 2008 yılında alınmıştı o zamandan bu güne sorunsuz kullanıyorum.

1 haftadır piksel piksel sarı noktalar şeklinde bozulmalar oluyor monitörde. Örneğin masaüstünde iken sayfayı yenileyince yerleri değişiyor sarı noktaların. Bir video izlerken aynı şekilde sürekli sarı noktalar yer değiştiriyor. İnternette gezinirken özellikle siyah yerlerde çok net belli oluyor, bazı yerlerde titriyor.

Ekran kartının sürücüsünü kaldırınca ekran anında normale dönüyor, sürücüyü tekrar yüklediğimde ise belli bir süre sonra artarak aynı sorun yine başlıyor. (Önce birkaç nokta, sonra gittikçe çoğalıyor sarı noktalar)

Dün "display driver uninstaller" diye bir programla yine görüntü sürücülerini kaldırdım, ekran kartının kendi cdsinden tekrar yükledim. Bugün akşama kadar sorun yok gibiydi, 2 saat kadar bir dizi izledim. Sonra ara vererek dizinin başka bölümünü açtım, 12. dakikada yine her taraf sarı sarı piksellerle doldu.

Şu an format atmak istemiyorum, başka ne yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim. Çok sinir bozucu bir hal almaya başladı artık.
E
8 yıl
Maksimum 3000 TL'lik notebook/laptop önerisi
Maksimum 3000TL bütçe için hangi modelleri önerirsiniz?

Oyun hiç oynanmayacak... Uzun süre idare edecek, internet, müzik, video performansı ne kadar yüksek olabilirse o kadar iyi. Skype görüşmeleri de sıklıkla yapıldığı için kamerası, mikrofonu ve hoparlörleri önemli.

Şimdiden teşekkürler.
E
8 yıl
İnternette gezinme ve Skype için laptop önerisi
Çoğunlukla internete girmek için kullanmak üzere 15.4, 15.5 ya da 15.6 inç laptop arıyoruz.

Skype görüşmelerinde sıkıntı yaratmasın, internette gezinirken bir sayfayı açarken çok bekletmesin istiyoruz (internet hızı yeterince iyi, şu an kullanılan laptop eski olduğu için maalesef sayfaları açarken de, Skype kullanırken de sorun çıkartıyor.) Bunun için nelere dikkat etmeliyiz, örneğin wifi kartının özelliklerine mi, başka şeylere mi pek bilgim yok.

Şimdiden teşekkürler...
E
8 yıl
İnternette gezinme ve Skype için laptop önerisi
Çoğunlukla internete girmek için kullanmak üzere 15.4, 15.5 ya da 15.6 inç laptop arıyoruz.

Skype görüşmelerinde sıkıntı yaratmasın, internette gezinirken bir sayfayı açarken çok bekletmesin istiyoruz (internet hızı yeterince iyi, şu an kullanılan laptop eski olduğu için maalesef sayfaları açarken de, Skype kullanırken de sorun çıkartıyor.) Bunun için nelere dikkat etmeliyiz, örneğin wifi kartının özelliklerine mi, başka şeylere mi pek bilgim yok.

Şimdiden teşekkürler..
E
9 yıl
Laptop çalışırken ekranında donma
Merhaba, abim şöyle bir sorunu olduğundan bahsetti. Toshiba P300 model laptop, bazen açılıştan hemen sonra bazen de çalıştıktan bir süre sonra fotoğraftaki gibi donuyormuş. İnternette işlemci sıcaklığı ile ilgili olabileceğini okuduktan sonra kontrol etti ama neredeyse hiç ısınmadığı zamanlarda bile yine aynı sorunla karşılaşmış. İşlemci sıcaklığının 60 derece civarında olduğunu söyledi.
Bu durumla karşılaşıldığında reset atmadan düzelmiyor.

Sorun başka ne olabilir? Bu ekran görüntüsüne bakılarak bir şey söylenebilir mi?

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle