Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
B

Yüzbaşı
09 Mayıs 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme (?)
283 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
B
geçen ay
Focus artık satılmayacak mı ?

Sitesinde her ay düzenli olarak focus fiyatları güncellenirdi ama bu ay bir fiyat yazmamışlar. Puma ve kuga gibi modellerin fiyat bilgisi var sadece. Bilgisi olan var mı acaba ?

B
3 ay
2022 model şahin

Üretimi olacağına dair iddialar var. Şahlanıyoruz elhamdülillah.

B
4 ay
Akıllı telefonlards yenilik olarak ne getirilebilir ?

Her yeni çıkan telefonda kamera dışında bi gelişme yok diyor herkes. Peki kamera haricinde bir telefonda artık ne geliştirilebilir ki ?

B
4 ay
The witcher 3 açılmıyor

İlk defa steamden yükledim kendilerini. Açılıyor gibi görünüyor ama ekranda tık oynamıyor. 5600h rtx 3060 laptopumda açmaya çalışıyorum ne deneriysen olmadı. C++ kurdum, yönetici çalıştırdım, direct x falan kurdum, yok olmadı. Steamdan oyun dosyalarını da doğruladım, bir türlü açamadım. Yardıncı olabilecek var mı ?

B
5 ay
Millet Kütüphanesinin İsraftan İbaret Olması

Yıllardır Ankara'da yaşayan biri olarak çalışmak için Milli Kütüphaneyi kullandım ve gayet de beğenirim. Ama özellikle vize zamanlarında sıra olmasından dolayı Ankara'da bir kütüphane ihtiyacı daha var diye düşünürdüm. Sonunda reisi cumhurumuz bizim için bir kütüphane yaptı. İlk zamanlar pandemidir odur şudur budur gidemedim ve daha geçenlerde giderek deneyimlemek istedim. Neden israf dediğimi hemen anlatayım.İlk olarak konum olarak berbat bir yerde. Eğer arabanız varsa misler gibi gidersiniz, kapalı otoparkı da var, sıkıntı çekmezsiniz. Ama öğrenci adamın arabası mı olur Allah aşkına ? Yakınlarda ne bir metro var ne de dolmuş geçer. Sadece az sayıda ring var ve hiç merkezi bir yerde değil. Neyse hadi konumunu geçelim bir şekilde geldik kütüphaneye, girişte gereksiz bir güvenlik taraması var ama onun detayına inmeyeceğim, hadi güvenlik için önemlidir diyelim geçelim. 2. kattaki salonlarda, 4. kattaki salonlarda ve alt kattaki lisans ve önlisans öğrencileri için yapılmış yerde ders çalışabilirsiniz. Ancaakk yer bulabilirseniz. Ne var canım sen de erken gel yer bulursun diyebilirsiniz ama o iş öyle değil. Bir kere bir kütüphanede bir sistem yok. Mesela milli kütüphanede kartı okutursunuz ve size bir numara verir. O numaraya da gider oturursunuz ve o masa sizindir. Ancak millet kütüphanesinde öyle bir sistem yok. Gelen çantasını koyabiliyor. Bunun da şöyle saçma bir sonucu var. Ahmet erkenden gelip arkadaşları için masaya çanta, kitap falan koyup o yeri kaplayabiliyor. Belki gün boyunca oraya kimse oturmayacak ama bildiğiniz yer tutabiliyor. Yani internette millet kütüphanesinin doluluk oranı yüzde 80 olsa bile girdiğinizde yer bulamıyorsunuz. Hadi sistemi de geçtim, bakın millet kütüphanesi alan olarak gerçekten devasa bir yer. Milli kütüphaneyle kıyaslamak gerekirse 10 kat falan daha büyük bir yerdir.(belki daha fazla). Hal böyle olunca insan kapasite olarak çok daha fazla olmasını bekliyor, ama maalesef öyle değil. Milli kütüphanenin kapasitesi 1000 küsürken, millet kütüphanesinin kapasitesi 2500. Ayrıca saat 17.30dan sonra 4. kattaki salonlar da kapanarak bu oran daha da düşük hale geliyor. Bunun temel sebebi kütüphanenin içerisinin verimli bir şekilde kullanılmamasından, tamamen gösteriş için yapılmasından dolayı. Bazı yerlerde çalışma masaların önünde koltuk koymuşlar, KOLTUK NİYE KOYUYORSUNUZ ORAYA ? Yani oraya oturan bir insan evladı ne yapabilir ? Arkadaşlarıyla sohbet edemez, çünkü masalarda çalışan var ve ses olur, e o zaman koltuklar neden orada ? Katlarda toplantı odaları var ve odalar kilitli. Yav kardeşim ne toplantı odası kim toplanıyor burada ? Açsanıza orayı çalışsın öğrenciler. Yani her gittiğim yerde ulan buraya çok daha fazla masa koyulabilir niye böyle yapmışlar derken buluyorum kendimi. Bir de beni başka rahatsız eden konu katlarda çok fazla sayıda görevli var ve hiçbir iş yaptıkları da yok. Tamamıyla 'kendi arkadaşlarına' iş sağlamak için oralarda çalıştırıyorlar ve inanır mısınız maaş falan da veriyorlar.


Yine de yiğidi öldür hakkını yeme, kütüphanenin iyi yanlarını da söyleyeyim. Her masada priz var ve masalar baya geniş, rahat. Sıcaklık olarak gayet iyi. İstediğiniz zaman beleş kahve alabilirsiniz. Belirli saatlerde çorba ve kek cidden veriyorlar. Yalıtım çok iyi yapılmış, konuşma olsa bile yankı mankı olmuyor. Yürürken falan ses çıkmıyor. Tuvaletler temiz, güzel. Gönül rahatlığıyla sıçabilirsiniz.

B
5 ay
515 bin lira boş paket bir focus eder mi ?

Etmez bence. 1 milyon falan vermek lazım.https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/fe/31/7e/fe317e62232bceb88cf2d2a538c550b6.png&t=0&width=480&text=1
B
8 ay
Konuşulan şeylerin karşınıza reklam olarak çıkması

Daha önceden bunu çok duymuştum ama aklımın bir köşesinde hep yav o dinleme olayı batarya tüketir, öyle bir şey mümkün değil, wp yazışmaları falan reklamlar için kullanılıyordur ama konuşmaların dinlenmesi hep bana abartı gelmiştir. Ta ki yaşayana kadar. Ayda yılda bir yazıştığım bir arkadaşa geçen gün mesaj attım buluşalım diye. Neyse buluşmayı falan ayarladık ve buluştuğumuzda işi hakkında bahsetti. İşte muhasebeyle uğraşıyorum, şu an az para kazanıyorum ama işi öğrenmeye çalışıyorum falan filan. Kendisi bi mali müşavirin yanında çalışıyor ve birçok kez ben de ya bu mali müşavirler çok para kazanıyor, şimdi az kazansan da işi öğreniyosun, bence zekice falan dedim. Yani hem o hem ben birçok kez bu sözü kullandık ve genel olarak işinden bahsettik. Ne wpden ne instadan ne de telefon görüşmelerinde buna benzer bir şey konuşmadık. Ben de ne muhasebeden anlarım ne de öyle kişilere işimin düştüğü oldu yani önceden hiç araştırmadığım hiç bilgimin olmadığı bir alan. Ama daha bugün (adblock açık olmasına rağmen) bilgisayardan bir youtube videosu izlerken karşıma mali müşavirlik ile ilgili bir reklam çıktı ve o zaman gerçekten dinlendiğimi anladım.


Sizin de başınıza gelen böyle şeyler var mı ? Yani bilgisayar araştırırken bilgisayar reklamı normal ama bu kadarı biraz ürkütücü.

B
8 ay
iPad Air 3 Ipados 15 hakkında

Güncelleyen var mı ? Herhangi bir sıkıntı yoksa geçmeyi planlıyorum ama şu an gayet seri çalışan cihazımı bozmak istemiyorum.

B
11 ay
Bu kadar da olmaz kardeşim

Beklediğimden çok çok daha kolaydı. Rezillik. 2020den beter olmasa bari.

B
12 ay
Yeterli aşı gelse bile pandemiyi atlatamayacağımız gerçeği

Farkında mısınız bilmiyorum ama aşıya karşı öyle bir algı oluşturulmuş ki her kesimden insan ben aşı olmak istemiyorum diyor. Çevremdeki çoğu insan düzgün bir cevap veremese de aşı olmak istemediğini belirtiyor. Bilim Kurulu Üyesi Levent Akın: "Bana gelen bilgilerde doğruluğunu kontrol etmek lazım belki ama 100 kişi aşı randevusu alıyorsa, tahminen 25 kişi aşıya geliyormuş. 75 kişilik kontenjanı gereksiz bloke ediyormuş. Bu hem kendileri için hem de Türk toplumu için zarar veriyor.” açıklamalarında bulundu. Hal böyleken bu coronavirüs illetinden nasıl kurtulabiliriz ki ?

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle