Şimdi Ara

T1300 Sony Vaio oveclock yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Sony vaio vgnsz-51b İntel Core solo T1300 1,66 ghz işlemcim var. İntek i945 chipset üzerinde, ekran kartına overclock yaptım fakat araştırmalarıma rağmen windows üzerinde çalışan cpu overclock yapmak için herhangibir araç bulamadım. Clockgen vs çalışmıyor. Ayrıca bios da cpu fsb sini yada çarpanını değiştirebileceğim bir menüde yok. Bu hususta Yardımlarınızı bekliyorum overclock için ne yapabilirim?

Saygılar

• Set FSB yazılımını deneyebilirsin..Yanlış hatırlamıyorsam o boarda uyar....
  • Laptoplar oc olmaz o yüzden biosunda da menü yok laptopların asıl amacı taşınabilirliktir
  • quote:

Orjinalden alıntı: okanbozkurts

Laptoplar oc olmaz o yüzden biosunda da menü yok laptopların asıl amacı taşınabilirliktir

Gayette güzel olur..

Biosta o.c menüsünün olmaması o.c olmayacagı anlamına gelmez..

Ben kendi laptobumdaki hem ati 1400 ekran kartını hemde işlemciyi yazılımla o.c yapıp 2200 olan 3D mark 2006 puanlımı 2900'a kadar çıkardım..

Buda %30 o.c demektir..

Tabi sogutma olayından dolayı tavsiye edilmiyor ancak bu o.c olmıyacagı anlamına gelmiyor...

• Teşekkür ederim, bu yazılımı nereden indirebilirim acaba? Ayrıca okan bey bu işlemcinin 1.6 dan 2.6 ya kadar overclock yapılabildiğini duydum benim amacım 2.0 yapabilmek başarabilirsem cpu yu yada laptopu değiştirme olanağım ortadan kalkıcak, ayrıca ekran kartına %32 overclock yapmayı başardım soğutma için kendim bir proje çizdim gayet başarılı oldu, çalışmayan bir oyunu çalıştırabildim ama cpu yuda hızlandırmam gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hekimbaba -- 28 Mayıs 2008; 17:57:25 >
  • http://www13.plala.or.jp/setfsb/

buradan donatenin üzerindeki linki tıklayarak indirebilirsin...

Readme kısmını mulaka oku oradan senin anakartına uygun kodu bul ve programda o kodu seçerek o.c yapabilirsin...
  • Programı indirdim, uyguladığımda çekirdek hızını artırdım 1.66 gözükürken 1.70 lere çıkardım fakat ufak bir oynamadan sonra bilgisayar stabil olmuyor. Sanırım voltaj artımına ihtiyaç var bu sorunu nasıl çözebiliriz? Ufak bir oynamada mhz artıyor fakat programlarda yanıt vermeme vs olaylarla karşılaşıyorum
  • Maalesef voltaj arttırımına birşey yapamayız...

Eger stabil olmuyorsa yapabilecek birşeyin yok....
  • Yardımlarınız için teşekkür ederim. Voltaj artırımı bios tan oluyor sadece o yüzden bios edit edilmesi gerek o da çok riskli :) Tekrar teşekkür ederim
  • Rica ederim...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.