MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
C

Yarbay
09 Haziran 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
13 üye
Görüntülenme (?)
1984 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
C
7 sa. önce
İncide çok saran bir aşk hikayesi vardı kaç sene önce

Bi 7 sene önce falan vardı sanırım, bi tane Mahir mi ne vardı, bu kızın eski sevgilisi, bunu dövüyordu falan ayrıl o kızdan. Sonra malum çocuk ayrılmıyordu. Sonra Mahir Moldovya'ya falan gidiyordu ne bileyim. Gelince arkadaş oluyorlardı Mahir olm ayrıl o kızdan o kız çok bilmem ne falan diyordu. Neydi olm bu hikaye ya? Bitiremedim aklımda kaldı hep.

C
7 sa. önce
Hande Yener eskiden çok iyiydi

Şu şarkıyla Lady Gaga'yı tokatlar mesela. Ben pop dinlemem ama kadın aşmıştı ya bi aralar.

C
dün
Leblebi yasaklanmalı

Gereksiz bir şey. Ne o öyle karışık kuruyemişlerin arasına atıyorlar, kimse yemiyor burun kıvırıyor. Saçma sapan bir şey. Hatta bununla beraber yer fıstığı da yasaklanmalı. O ne ya? Tatsız bir şey. Badem fındık antep fıstığı varken leblebi falan neymiş ya.

C
2 gün
Aşı ve ilaç firmalarının çok zengin olması sizi hiç mi şüpheye düşürmüyor?

Bu adamların paraya bile ihtiyacı yoktur ki. İnsanın artık paraya bile ihtiyacı olmayınca, insanları kontrol etme güdüsü geliyor, kendini gerçekleştirme isteği yani. Bana gücü ele geçirince, parayı bulunca değişmeyen bir tane lider gösterir misiniz? Yoktur. Bu adamlar da çok fazla güçlü. Hani ihtiyaçlar hiyerarşisi vardır Maslowun. Yani kısaca, bu adamlar ne isterse yapabilir, isterse seni kısır da yapabilir güya dünya çok kalabalık diye. Sonuçta dünyanın çoğuna yapacaklar bu aşıyı. Medya zaten ellerinde. Karşı çıkan olursa bilim düşmanı diye salla, hatta git kafasına sıktır intihar süsü verdir. O yüzden Bill Gates şöyle böyle konuşuyor meydanlarda. Zaten bu adamlar zamanında kenevire zararlı deyip yasaklattırmadılar mı? Veya sigara yararlı biliniyordu ilk çıktığında? Demek ki parayı veren düdüğü çalabiliyor. Çalamazsa Keneddy gibi kafasına sıktırabiliyor.Şüphe etmekten korkmayın arkadaşlar. Makul şüpheler mantıklıdır. Ben olaya pragmatist ve gerektiğinde şüpheci bakarım. Bence benim ölme ihtimalim çok çok düşük olduğu için, ben aşının faydalı mı değil mi olduğunu dahi düşünmedim.


Transistörler var mıdır mesela? Gözün görebildiğinden küçükler çünkü. Vardır çünkü laptop nasıl çalışabilir başka türlü? Fakat covid var mıdır deseniz bilmiyorum derim. Çünkü işime gelmiyor.

C
2 gün
Turknet 150 mbps hız rekoru
Eğleniyor muyuz gençler? Ttnet nasıl?

C
2 gün
Niye ekran kartlarının yarısı vergi?
Şuna bak 3080 700 $ burda ise 11 bin tl.
C
5 gün
Ttnet aradı, ttnet anahatlarına geçmek ister misiniz dediler
Dedim ben 85 tl ye 100 mbit fiber kullanıyorum.02129290647 diye numaradan aradılar ilginçtir. Telefon olası dolandırıcılık dedi ama. Ben sordum dolandırıcı mısınız diye, yoo dediler Bilmem ne aşamalarını yapcaz zaten dolandırıcı olmadığımızı anlayacaksınız dedi kız Ama ben başımdan savdım dandik bir hız verirler şimdi diye. Ama merak ettim kaç hız veriyorlar ve kaç para?

Güncelleme: Dolandırıcılarmış
C
6 gün
Aliexpress dolandırıcı bir firmadır

Arkadaş 500 tl ye ürün aldım, nasıl cesaret ettiysem artık belliydi böyle olacağı. PTT ye gittim niye gelmedi kargo falan, 15 gündür bekliyorum. Baktım verilen kargo nosu başka bir kişiye ait. Ağırlığa bakıyorum, ağırlık 400 gram. Benim aldığım şey en az 3-4 kg. Nasıl olabilir? O kargo benim değil. Adam yanlış kargo numarası vermiş. Burdan kurtulamıyorum.


Dispute açtım, süresi de doldu parası yollanmadı ama. Ne zaman verirler? Parasını alamayanlar da varmış. Ben burdan şu sonucu çıkardım aliexpress de bu işin içinde. Dolandırıcılarla birlik olmuş bundan avantasını alıyor. Bunları nereye şikayet edeceksin uluslararası bir mahkeme lazım. Yurtiçindeki bir firma olsa en azından devlete şikayet edersin böyle hiçbir şey yapamıyorsun.

C
6 gün
Memurlar hep yatıyor
Yani mesela bir iki sene önce adliyeye gittim. Ufak bir memur işlemi vardı, 12 ile saat 2 arası komple yemek arası. Sonra da akşam 4 de kapatıyorlar. Merak ediyorum bunlar ne zaman çalışıyorlar? He sonra gidiyorum odalarına, xx memur yok birazdan gelcek. Komedi. Bu kadar az çalışıyorlarsa yemek arası da vermesinler. Ne bu ya 3 saat ya çalışıyorlar, oturarak o da zaten, bir de yemek molası, bak sen. Ben bir sabah bir de akşam yiyorum mesela.

Geçen de ptt ye gittim, güya koronadan öğlenleri kapatıyorlarmış komple. Kesin zaten koronadan kapatıyorlardır(!). Soğukta bekledik. İyi oldu zaten az yatıyordu memurlar. İyice yatsınlar.

Memurlar yatıyor genelde. Özellikle adliyedekiler çok yatıyor gibi geliyor bana. Gerçekten utanç verici ben memur olsam bu kadar yatmaya vicdanım el vermezdi.

Şimdi geçen bir de vergi dairesine gittim, adamlar 4 te kapatıyormuş yav. Bababababa. 10 da açılıyor, 4 te kapanıyor. 12-1 de yemek. Kaç saat oluyor? 5 saat çalışıyorlar. Şaka gibi. Bu kadar da olmaz korona ayağına komüniste bağladık ya.
C
6 gün
Elektronikte 5 nm ye indikten sonra ne olacak?

5 nm den daha fazla küçülemiyormuş transistörler diyorlar. Elektromanyetik alanlardan dolayı. Yani elektronikte eskisi gibi çok hızlı ilerleme olmayacak gibi. Şu anda 7 nm de üretim yapıyor firmalar. Acaba bir de elektroniğin sonuna geldiğimizden, fiyatlar da ucuzlar mı? Ryzen 5000 i 100 dolara alabilir miyiz 5 sene sonra? Optik işlemciler falan gelecek diyorlar ama, hiç haber yok bunlardan daha.

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.