Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
C

Yarbay
09 Haziran 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
16 üye
Görüntülenme (?)
2468 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
C
geçen hafta
İmamoğlu'nun belediyeciliğinin berbat olması

Arada Kadıköy'e gidiyorum, arkadaş 5 ay önce gittim, tamam kaldırımları çıkartmışlar, iyi bari başlamışlar dedim geçtim. Ondan 2 ay sonra yine gittim, hala aynı şekilde duruyor hiçbir ilerleme yok. 1 ay sonra bi daha gittim, güya biraz yapmışlar ama hala duruyor. 5 aydır Kadıköy çarşının kaldırımlarını düzeltemediler. Nasıl iş anlamıyorum. İmamoğlunu çok övüyorlar bir de. Gayet de vasat belediyeciliği. AKP daha iyiymiş valla ya. Ben hatırlıyorum bizim orası eskiden CHP belediyesinindi. Sokakta çöp konteynırı yoktu. 5 sene sonra getirdiler neyse ki. çöpleri sokağa bırakıyorduk. Yani bu chp de az değil cidden, varsa yoksa boş sjwcilik, süs püs, popülizm kasıyor. Akp de yapmıyor mu yapıyor. Ama CHP'nin biz düzeltecez vs diyip de böyle yapması aşırı saçma.

C
2 ay
Ucuz manüel araç tavsiyesi
Ucuz bir araç arıyorum adam akıllı öğrenmek için. Kullanıyorum baya ama karmaşık İst trafiğine pahalı araçla çıkmak istemiyorum o kadar rahat değilim henüz. Dur kalklarda bazen istop atıyorum onu çözmek istiyorum. Hangi arabayı almalıyım? Toyota corolla 2000 model falan düşündüm de nasıl sizce?
C
2 ay
Turknet ipv6 ya başvurabiliyor muyuz?

Keenetic hero dsl modemim var, türknete sadece ve sadece ipv6 varsa geçeceğim tekrar. Evimdeki modeme bağlanamıyorum lanet cgnat ve ipv4 yüzünden ssh atamıyorum. Başlarım böyle işe. IPv6 veriyor musunuz kesin olarak? Veriyorsanız ok yoksa uğraşamam valla. Çok sıkıldım ya şu cgnat olayından.

C
2 ay
Netspeed FTP server internete bir türlü açılamıyor, ttnette sorun yok

Aynı sorun türknetteyken de vardı. Mesela ttnet te modemden ftp yi açıyorum internete, sonra başka alakasız bir pc den kendi modemimdeki ftp ye bağlanabiliyorum. Netspeed de olmuyor. Arayüzde bir ip yazıyor, bununla karşı taraf ftp ye bağlanabilir diyor. Ama o da ne, giriyorum girmiyor. Zaten bu yazan ip adresi de benim public ip adresimden farklı. Kimin ip adresi ki bu? Ttnetten bu işlemi çok daha kolay yapabiliyordum ama.

C
3 ay
Ülkedeki artan başıboş sokak köpeği problemi

Kimse niye bunu konuşmuyor anlamıyorum. Hadi sen ben yetişkiniz belki savuştururuz ama kadın ve çocuklar için çok büyük tehlike. Hiçbir gelişmiş devlette böyle bir şey yok. Adamlar böyle olayların olabileceğini görmüş, demiş ki köpeğin doğası bu, sürü halinde böyle saldırgan olabilirler, bi çıkarsama yapmışlar. Boş romantizm yapmamışlar.


Motorcular için tehlike. Zaten ölen yaralanan epey çocuk oldu son birkaç senedir. Kayseri de 2019 da bir çocuğu parçalamışlardı. 2022 de de çok sayıda yaralanma ölüm oldu. Engelliler için büyük tehlike. Görme engelliler sopayla bunlara vurabiliyormuş doğal olarak köpekler de saldırıyormuş çok tehlikeli. Kedilere bir şey demiyorum bakın. Köpekler. Hadi bazıları seviyor falan da herkesi düşünmeli kamu insanlara ait, mesela buradaki bazıları dışarıda parkta sevgilisiyle bildiğin cinsel ilişkiye girmeyi isteyebilir diye, bunu yasal sayamayız. Toplumun geneli bundan rahatsız olur.


Açıkçası sokak köpeğine bir şey diyemeyen halkın da ekonomisi bi zahmet bok gibi olsun yani. Canını dahi düşünmeyen bir milletin nasıl ekonomisi iyi olsun? Can güvenliği abi bu. Hem bunları beslemek için günde 20 trilyon para gidiyor.


Twitter da başıboş köpek sorunu sayfası var. Girin bakın ne tür problemler yaratıyormuş. Korkunç şeyler de var. Yüreği olan izlesin.

C
3 ay
Mesir macunu İstanbul da nerede satılıyor?
Bir arkadaşım için soruyorum da.
C
4 ay
2007 yılında DH konu dışı niye güzeldi? Şimdi hiç keyfi yok...

Neden? Sebep z kuşağı mı? Eskiden güzeldi lan buralar.

C
4 ay
Netspeed 200 Mbit hızım (ss li)

Nasılım? Saat 20:42 daha yeni test yaptım. Upload hızına bakın 30 Mbit bu arada.

C
4 ay
Huawei hg255s mi TP-LINK Archer C5V mi iyidir?

İkisi de mevcut elimde. Huawei olanda USB 3.0 portu var. FTP dışında SAMBA da var. Archer da sadece FTP var. Kurulumu biraz değişik sadece. Sizce hangisi daha iyidir?

C
4 ay
Turknet hizmet numarası nasıl öğrenilir?

Yeni arayüz yapmışlar bulamıyorum.

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle