MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
09 Temmuz 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
145 (Bu ay: 5)
Gönderiler Hakkında
4 gün
Soyad ile oy koparmak
Soyadımda Türk geçiyor sizce gelecekte cumhurbaşkanı adayı olsam bundan oy koparabilir miyim? Çünkü Ekrem İmam oğlu başardı.
2 hafta
Neden kitap okumuyorum?
Hiç unutmuyorum ilkokuldayken sınıf öğretmeni sürekli olarak kitap okuma ödevi verirdi ve okumayanları cetvelle iyi bi pataklardı. Bende mecburiyetten okuyodum fakat nefret ede ede. Bu sebepten kitaplara karşı önyargım oluştu ve bir daha hiçbir zaman sevdiğim bir kitabı bulamayacağıma karar verdim. Fakat büyüdükçe kendi kendine kitap okumaya karar verdim aslında kitap okuyan birisiyim şuanda fakat okuyamıyorum.

Neden mi?
Hergün saat 7 gibi kalkar derslere girer saat 2de de dersler biter. 2den 2.30a kadar dinlenirim, 2.30dan 4e kadar yazılım öğrenirim, 4den 5e kadar yemek yerim(masa kurma vs), 5den 7ye kadar okul ödevlerini yaparım, 7den 8e kadar internette takılırım, 8den 8.30a kadar ingilizce çalışırım ve gün biter. Akşama kadar bunları yapıp üzerinede kitap okuyamam kimse okuyamaz. Bazılarınız kitap okumayı erken saate al diyecek denemedim mi sanıyorsunuz? Aile evinde yaşıyorum sürekli biri birine bağırıyor dikkatim dağılıyor. Sonra da yeni nesil neden kitap okumuyor oluyor? 15 saat uyanıksam zaten 7-8 saati okula gidiyor(canlı ders falan yalan bişey anladığımda yok ama sırf puan alıp iyi bir üniye gideyim diye giriyorum)

Daha geçen ay neredeyse 10 15 tane kitap aldım eğer şu okul dönemi biterse başlayacağım.
3 hafta
Donanımhaber IOS gece modu nasıl açılır?
Androidde vardı fakat iosda bulamadım bilen aydınlatırsa sevinirim
3 hafta
2 Yıllık Telefonu Satıp 4 Yıllık Telefon Almak
Önceden epey android telefon kullandım ve şunu anlıyordum "androidlerin ömrü 2 yıl" gerçektende böyle. Androidler 2 yıldan sonra kasmaya başlarlar, benim elimdede Huawei Y6 2018 vardı ve bende onu satıp üzerinede biraz para ekleyip ikinci el iPhone 6S aldım. Aldığım telefon gayet temiz şuan ondan yazıyorum ve iyikide bu kararı vermişim çünkü kasmayla uğraşamazdım. Eskiden iPhoneların gereksiz pahalı olduğunu düşünen biriydim fakat artık anladım ki adamlar araba gibi telefon üretiyorlar. Bundan sonra bende iPhonecuyum ;) Bazı arkadaşlar benim telefonu alalı 2 yıl oldu ama kasmıyor diyebilir, rakama bu kadar takılmayın 1de olabilir 3de. Bu arada şuan kullandığım telefon 2017de alınmış.
3 hafta
iPhone 6S şarjı nasıl?
Elimde dandik Huawei Y6 vardı sattım onu şuanda iphone 6s almayı düşünüyorum fakat şarjı tedirgin ediyor. Önceki telefonum 3000 miliamperdi 6s 1800mA gözüküyor. Yarısı kadar ömrü olduğunu düşününce pek hoş gelmiyor kullanıcılardan şarj yorumunu alabilir miyim? Daha üst düzey alamam bütçe 1.5k zaten ikinci el alacağım.
3 hafta
Telefonunuz kasıyor mu?
Önceden m20 kullanırken bazen kasılmalar oluyordu fakat yinede pek takmazdım şuan Huawei y6 kullanıyorum bunda çok fena kasılmalar oluyor ama bişekilde idare ediyorum. Dün ablamın telefonunu alıp Bi 10 dakikalık inceledikten sonra iPhone 7 plusın neredeyse hiç kasmadığını fark ettim. Eskiden iphoneların parasını hak etmediğini düşünürdüm fakat kaç yıl önce çıkan 7plus bile kasmıyorsa ve samsungun 2019da çıkarttığı m20 kasıyorsa bunda Bi iş var.
Sizde telefonunuzun modelini ve performans seviyesini 10 üzerinden yazabilir msnz? Benim şuanki deneyimlerime göre:

Samsung M20: 6/10
Huawei Y6 2018: 3/10
iPhone 7 Plus: 9/10
4 hafta
Y Kuşağı ne bu tantana
Z kuşağı biriyim.
Forumda bir süre gezdikten sonra Z kuşağına oynanan oyunlar gördüm. Evet Z kuşağında saçma salak tiplerde var tıpkı Y kuşağında olduğu gibi, bunu kimsenin inkar ettiği falan yok. Sorun şu ki: Z kuşağını sadece internette gördüğü kadarıyla tanıyan veya çevresinde rastlasada en kötü halleriyle tanıyan kişiler kendi kuşaklarını daha iyi sanıyor. Benim arkadaş ortamımda tiktok çeken yok mesela az önce arkadaşım Sabahattin Ali'nin bir kitabını bitirdiğini söyledi ondan sonra konuştuğumda proje ödevi yaptığını söyledi. Bence yeni nesilin erkenden bir şeyleri sorgulaması bile eski nesilden bir adım önde olduğunu gösterir.

Peki size soruyorum:
Siz Z kuşağına nasıl bir dünya verdiniz?
Şahsi düşüncem, eğer örnek bir nesil olsaydınız bizede yansırdı.
geçen ay
Div satırın tamamını kaplamıyor

    <style>

        .underline {

            text-decorationunderline;

        }


        .card {

            font-size13px;

            positionfixed;

            bottom0px;

            height46px;

            left0px;

            width100%;

            background-colorrgb(255249249);

            }        .card-body {

          text-aligncenter;

          positionrelative;

          top-16px;

          background-colorwhitesmoke;

          box-shadow5px 5px 5px 5px black;

        }


        a {

          color#000;

        }


        a:hover {

          color#000;

        }


        .btn {

          background-color#F44937;

          padding8px 7px;

          positionrelative;

          top-2px;

          border1px solid #F44937;

          border-radius4px;

          font-weightbold;

          font-family'roboto';

          font-size13px;

        }


        .btn:hover{

          background-color#F44937;

          border1px solid #F44937;

        }    </style>

  </head>

  <body>


    <div class="card alert alert-dismissible fade show mx-auto">

      <div class="card-body">

        Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için <a href="#" class="underline">veri politikamızı</a> inceleyebilirsiniz.


        <button type="button" data-dismiss="alert" class=" btn btn-primary">

          ANLADIM

        </button>

      </div>

    </div>kendimi test etmek için farklı sitelerin çerez kutusunu yapmaya çalıştım ama olmadı div satırın tamamını kaplamıyor. Aşağıda buttona tıklayınca kapatmayı başardım(bootstrap alert ile) fakat gölge eklediğimde satırın tamamını kaplamadığını fark ettim. sizce sebebi neyden kaynaklanıyordur?

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/3d/f8/55/3df85518c43d73a553cbfb15a4ca0662.png&t=0&width=480&text=1
geçen ay
Hangi Araba Alınmalı?
geçen ay
Araç Bakıyoruz Hangisi Alınmalı?

Arabaların özelliklerini sırasıyla kıyaslı halde yazıyorum. Anket olarak yapmak istemedim yorumlarınızı merak ediyorum.


Fiat Egea HB(2017) / Hyundai i20(2015)

Model: 1.4 Fire Easy Plus(HB) / 1.2 MPI Style

Yakıt: Benzin & LPG / Benzin & LPG

KM: 39.000 / 87.000

Vites: Manuel / Manuel

Motor gücü: 95 hp / 84 hp

Motor Hacmi: 1368 cc /1248 cc

Hasar Durumu: Yok / 5K Tramer(Sol ön kapı boyalı, Sol arka kapı değişmiş)

Fiyat: İkiside Aynı 119K


Arabaların özellikleri kısacası bu sorularınızı yanıtlayabilirim. Babam Fiat Egeayı savunuyorken ben Hyundai i20'yi savunuyorum çünkü çok daha hoş, ben dış görünüşe çok önem veren birisiyimdir. Arabaların resimlerini koyuyorum buraya karar sizin. (Bu arabayı en çok ben kullacağımdır yüksek ihtimal ama yinede Egea iyi bir fikirse onu almamız gerekir.)(ilk arabamız olacak) (Fikirlerinizi önemseyeceğiz bu sebeple düşünerek yorum yapın lütfen)

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/71/99/30/719930a5c6567a24ecb1c87ddfafc96a.png&t=0&width=480&text=1


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/33/b0/f8/33b0f807005462dbdf014f5d7d56518b.png&t=0&width=480&text=1
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.