MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Binbaşı
14 Ekim 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
130 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
11 ay
Farklı IP sorunu?
Arkadaşlar, son günlerde hepsiburada.com sitesine Chrome tarayıcı ile girmeye kalktığımda İng. "Bloklandınız" diye uyarı çıkıp chapta doğrulaması istiyor.
Tek Tıkla da giriyor HB'ye.

Bu gün fark ettim ki HB, IP adresimin farklı olduğunu belirtiyor.

Bunun üzerine bir kaç whatismyip sitesinden kontrol ettiğimde:

1- IP adresim doğru (Sabit IP)
2- IP adresim yanlış
3- Hem doğru ve de hem de yanlış IP adresim bir arada

Nasıl oluyor da oluyor?
Başına bu tür bir olay gelen var mı?
geçen yıl
Turkcell MH canlı desteğe ulaşmak?
Soru basit gelebilir ama ücretli veya ücretsiz hatlardan ulaşamadım.

Problemim şu: Bu gün masaüstü bilgisayar ile Turkcell sitesinden faturamı ödemek istediğimde, 3D secure şifresi onaylandıktan sonra Turkcell uyarı penceresi "Bu sayfaya ulaşımınız engellenmiştir" diyor ve ödeme gerçekleşmiyor.

Not: Yazılı desteğe başvurdum, 10 gün içerisinde cevap veririz diyor.
2 yıl
Kediler nankördür, yorganlarınıza işerler
Kedimin 12 yaşına girmesine 2 ay kaldı, 1.5 yaşından beri ben sahiplendim.

Ancak, bu akşam gördüm ki, kendi tuvalet kumu olmasına rağmen gidip orta odadaki katlanmış durumda yıkamaya gönderilmek için bekleyen yorganın önce üzerine işemiş, sonra da kat yerinden açıp oraya bir daha işemiş.

Yorganı kendine gösterdiğimde arazi oldu, biliyor ahlaksız kedi

Bu tür aksiyonları daha önce defalarca yapmış ama onu bıraksam nereye gidecek diye duygusallık yaptım.

Kediler sevimli imiş, canları cehenneme:

Mesela, artık ne kadar okşasam da mır mır sesi gelmiyor:

"Düşürdük kekliği, beni sevmek ve doyurmak zorundasın ömrüm boyunca"
2 yıl
Benden habersiz yapılan Süperonline Aboneliği
Bu gün gündüz saatlerinde tesadüfen E-Devlet'e girdiğimde yineher zamanki gibi adıma açılmış bir şeyler var mı diye bakarken bir de ne göreyim, 11.2018'den beri Türkcell Süperonline müşterisi olarak görünüyorum, abone no ile birlikte !

Tek şey, borç 0!

Yok böyle bir şey elbette, Türkcel'le tek ilişkim bir tane cep tel, o da kontörlü.

Hemen itiraz mesajı gönderdim sitelerinden ama bu saate kadar tık yok.

Ne yapmalı, nereye şikayet etmeliyim arkadaşlar? Bunu ilk defa yaşadım..

BTK sitesi şikayet için uygun mudur?
2 yıl
İkinci el Motosiklet Satış hikayesi
Motorumu sattım; E ne olacak ki, her gün çok sayıda motor alınıp satılıyor denilebilir.

Bu olayın güzel tarafı, başka şehirlerde yaşadığımız, birbirimizi hiç tanımadığımız, alıcının sadece benim motosiklet maceralarımı okuyup, bir kaç resmimi görerek beni güvenilir olarak değerlendirip, satışın gerçekleşmesinden 1 hafta önce, telefonda küçük bir pazarlıktan sonra anlaştığımız rakamı hemen anında bana havale etmesi idi.

Değerlendirme yapma yetisi, işte önemli olan bu: Aynen benim bir tarihte Rusya/Vladikafkas şehrine cuma akşamı cebimde beş Ruble'siz varıp, döviz bürosu bulamayınca işlek cadde kenarında durup kara kara düşünüp hatta, Gürcistan'a geri dönmeye karar vermek üzere iken yanıma gelen Osetya'lı Ahsar'ın misafirlik davetini kabul ederken onu güvenilir olarak değerlendirdiğim gibi.
Bu sayede ve ertesi gün onun yardımları ile Ruble bulup Rusya'da yoluma devam edebilmem gibi.

Bu gün yaptığım iş, ilk sahibi olduğum 2007 model Honda CBF 500 motorumu satarken öğrendiklerim:

- Plakanız vida ile tutturulmuşsa Fenni muaneyeden geçemiyorsunuz. Bu nedenle, Notere gidip plakamı yenilemek istiyorum deyip söküp getirdiğiniz eski plakayı Noter'e bırakıp oradan ücretsiz aldığınız sevk belgesi ile Şöförler Cemiyetine gidip yeni plaka almak ve yeni plakayı dönüp motora yapıştırmak.

- Benim gibi, Trafik sigortasını ve motorun Fenni Muayenesini geçirmişseniz, satış işlemininden önce muayenene yaptırmak için önce Trafik Sigortası yaptırmak.

- Fenni muayeneden sonra yapışkan plaka ile notere gidip satış işlemini başlatmak.

- Ancak, alıcı başka bir şehirden geliyorsa ve plaka değişikliği istiyorsa artık onu satın aldığı şehirde yapmak zorunda.

- Benim motorun yaşındakiler için Noter ekranında bazı bilgiler eksik çıkıyor: L1 L2 , Motorun KW gücünün Ağırlığına oranı gibi değişen ve satışın gerçekleşmesi için geçerli olan bilgileri, Noter çalışanı Emniyet Genel Müdürlüğüne bu konuların açıklayıcı cevaplar için mesaj gönderiyor. Bu mesaja 2 dakikada cevap gelebildiği gibi saatleri de bulduğu belirtiliyor. Bizim cevap 1 saati buldu. Şansımıza Noter fazla kalabalık değildi, işlemimiz çabuk bitti ve
Daha yeni değiştirmiş olduğum gıcır gıcır yapışkan plakayı söküp tekrar Noter'e bırakarak ve onlarında derhal plakayı yapışkan kokusundan dolayı pencerenin dışarısına koyup evrakları verip ve bizimde Şöförler Odasına yetişip alıcının istediği yeni plaka çıkartıldı ve yandaki bir yerde küçük bir ücret karşılığı yapıştırma yapılarak:

Motosikletimle vedalaşma zamanının geldiği belli olmuştu..

Sonuç olarak, bana güvenen alıcı arkadaşıma çok teşekkür ediyor ve kazasız belasız günler diliyorum.
2 yıl
Noraly, Arjantin - Alaska seyahati için Güney Amerikada !
Kim bu Noraly derseniz, Hollanda'lı 31 yaşında Jeokimya yüksek lisansı olan yanlız bir kadın sürücü:2018 yılında Hindistan'dan karmaşık bürokratik engelleri aşıp sıfır Royal Enfield Himalaya marka motosiklet alıyor.
Hindistan'dan Malezya'ya sürdükten sonra Motorunu Umman'a gönderip Orta Doğu, Orta Asya, kısmen Rusya Gürcistan derken dün Kars sınır kapısından Ülkemize giriş yaptı:
Youtube Kanalı: https://www.youtube.com/channel/UCEIs9nkveW9WmYtsOcJBwTg

Bloğu:https://www.itchyboots.com/

Lakabı da güzel: "Kaşıntılı Botlar"

Seyahatlerinde, özellikle Orta Asya ülke gümrüklerinden geçişlerde gerekli olan evraklar hakkında mükemmel bilgiler veriyor.

------------

Bu tür yanlız kadın sürücülerin cesaretlerine hayranım, ilk defa gittikleri ülkelerde tek başlarına en ıssız toprak yollara girmeleri, ıssız bölgelerde çadır kurmaları her türlü takdire şayan, bunların yaptığını ben erkek sürücü olarak yapmaya cesaret edemem; Gerçi benim motor Naked, zaten gidemem o yollara.
Nitekim, aklıma gelen 3 olumsuz örnek:

- Urfa'nın hatırlayamadığım bir kasabasında iki türk motorcu'ya kamp için ıssız bir yere götürüp daha sonra onları soygun için öldüren yerel motorcu tip, hatırlarsınız.
Daha sonra polisin titiz çalışması sonucu katil yakalandı ama ne fayda..

- Yıllar önce nette bir blogda okumuştum: Motosikletli Türk sürücü Rusya'da kırsal ve ıssız bir alandaki göl kenarında akşam kamp kuruyor, daha sonra yan tarafına bir minibüste kızlı erkekli bir grup gelince pek tedirgin olmuyor ama içki şişeleri ortaya çıkınca davetlerini kıramıyor.
Ertesi gün uyanınca parası ve çantalarındaki tüm değerli eşyaların çalındığını görüyor ama karşısında sayıca üstün kalabalağın sırıtmaları karşısında elinden bir şey gelmiyor.

- Youtube'da videosunu seyretmiştim, yine bir orta Asya ülkesinde tek başına seyahat eden kadın motosiklet sürücüsü toprak ıssız yollarda kaybolunca motorlu bir yerelden yardım istedi. Adamın peşine takıldı ama adam onu daha da ıssız çıkmaz ve dar bir toprak bir yere götürüp durunca önce anlamadı ama adam şalvarını çözmeye başladığında durumun vehametini anladı.
Lisan problemine rağmen neyseki kadın sürücü kask kamerasını ve havayı işaret ederek kırroya o anda kameradan canlı yayın yaptığını ve tüm Dünya'nın kendisini izlediğini Tarzan dilinde anlatmayı başarınca kırro ürktü ve şalvarını geri bağlayıp oradan motoruna binip gitti.

Elbette yukarıdaki örnekler gibi tehlikeli olmasa da ben de bir şey anlatayım:

Vize serbestisi varken Rusya'dan ülkeme motosikletle dönüş yolundayım, Kafkasya/ Vladikafkaz şehrinde bir otel bulup yatarım diye yol alırken saat 23:00 gibi ilerde sağda iyi aydınlatılmış ve bir çok araba ile birlikte kızlı erkekli kalabalıklar görünce güvenip mola vereyim dedim.
Motordan inince 18-20 yaşlarındaki ergenlerin ellerinde bira şişelerini görünce hemen motorun anahtarını cebime attım.
Nitekim heyecan arayan gençler, biraz uzak park etmeme rağmen beni görünce hemen etrafımı sardılar ve özellikle epey sarhoş biri motorun üstüne oturup anahtarı istemeye başladı.
Stresli bir 10 dakika sonunda içlerinden birisi sağduyulu çıktı ve bu duruma son vererek arkadaşını ve kalabalığı uzaklaştırdı.
Evet, Rusya'da sarhoşlardan uzak durulması gerektiğini biliyordum ama bu durum spontane oldu.

Nitekim 1 saat sonra yine aydınlık ama kimsenin olmadığı küçük bir cepte mola verince karşı yoldan geçerken beni görüp geri dönen 1000'lik Honda sahibi Tamerlan arkadaş Vladikafkaz'da otel aradığımı öğrenince eşiyle beraber yaşadıkları evde beni misafir ettiği gibi, motosikletleri bıraktığımız paralı otopark ücretini bile ödememe razı gelmedi..
2 yıl
2019 - 2020 Fenerbahçe Bayan Takımı, WNBA vs. haberleri
Üç yıllık bir beraberlikten sonra eski başlığa veda zamanı geldi: https://forum.donanimhaber.com/fenerbahce-bayan-basketbol-takimi-2017-2018-haberleri-vs--126773935-32#-1

Çünkü konuyu açan arkadaş bir daha başlık / Yıl güncellemesi yapmadı.

Yeni başlığı açıyorum ki hiç olmazsa ilerde yıl düzeltmesini yapabilmek için.

Bu konuyu favorilerine almış olan az sayıdaki Bayan Basket takipçileri renkdaşlarımdan, isteyenler bu yeni konuyu favorilerine alabilirler.

Çünkü eski konu sanırım kısa süre sonra altlara kayarak kaybolacaktır.
2 yıl
Timo
2011 Eylül doğumlu erkek kedi Timo daha 7,5 yaşında iki böbreğinin birden yetmezliğine yakalanmış:

Hollanda'da yaşayan, sahibi tarafından bu kadar beslenip şımartılan ve Youtube'da 33 bin takipkisi bulunan erkek Ragdol kedi.

Sakınan göze çöp batıyor işte.

Timo:

Evin bahçesindeki süs havuzundaki balık arkadaşlarına son bir veda etmek için gelmiş gibi kedi Timo:

Bir kaç aydır aboneydim ve 1-2 dakikalık kısa videolarını izliyordum, üzüldüm:
Kedimin Veterinerine Timo'nun sorunu anlattığımda tek bir şey sordu:
- Erkek kedi mi?
- Evet
- Hiç ümit yok.


Timo için çok üzgünüm
2 yıl
Dünya'nın en fotojenik kedisi: Smothie
Smoothie, Hollandada yaşayan British Longhair kedi ve Google'a sorduğumuzda ilk sıraları alan tatlı kedi:Bu yeşil gözlü dünya güzeli kız'ın hayranları arasına katılmak için müracaat:
2 yıl
Dünya'nın en fotojenik kedisi: Smothie
Mükerrer olduğu için silindi.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.