Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
B

Yarbay
24 Ağustos 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme (?)
437 (Bu ay: 4)
Gönderiler Hakkında
B
2 ay
Hepsiburada yumos ve unilever indirimleri

Yumos ürünlerinde lansmana özel indirim var

2li yumos + yeni çıkardıkları koku(giysi spreyi)+ yumos renkli deterjan 1690ml 220tlye kargo dahil geldi.


Hepsiburada yumos ve unilever indirimleri

Normalde Omo kullanıyorum, Omo vs yumos deterjan kıyaslama yapan varsa çok iyi olur.

Yeni formül yapmak yerine Omo formüllerini kullandıklarını düşünüyorum bakalim

B
3 ay
Hepsiburada Palmolive - Colgate - Hacı Şakir indirimleri

Selamlar ,


Hepsiburada kişisel bakım merkezi satıcısında

Satıcıyı takip edince 150/30 kupon veriyor

Ayrica kimi ürünlerde sepette %15 varken kimilerinde 200/30 indirim daha düşüyor


Seçenek oldukça fazla dolar artışının etkisi gelmeden bir yıllık stok yapılabilir.

Önümüzdeki süreçte carrefoursa veya migros %40 veya 1+1 yapacak fakat zamlı fiyatlardan yaparlar.


Benim sepet bu şekilde.

Hepsiburada Palmolive - Colgate - Hacı Şakir indirimleri
B
geçen yıl
Bilkent CTIS Hakkında soru cevap

Merhaba Herkese,


Bilkent CTIS veya yazılım düşünen arkadaşların soruları varsa yardımcı olmak isterim.


Şuan okulda 6. yılım ve 7.yıla uzadı ( Erasmus sağolsun güzel gezdik :) )


Kapsamlı bursluyum ve 2016 yılında 515 puan ile o zamanın tavan puanı ile bölüme girmiştim.


Yaklaşık 2.5 yıldır sektörde çalışıyorum.


5 Ay Finlandiya'da erasmus yaptım.


Güncel CGPA 3.70 GPA 4.0

B
geçen yıl
Colgate Expert Complete 78TL Amazon

Şuan için en düşük fiyat kargo dahil gönderim var satıcı Amazon.


Daha önceleri kampanya ile 60-64tl bantlarinda satıldı ama şuan reyon fiyatları 150-200 civarina çıkmış.

Colgate Expert Complete 78TL Amazon
B
geçen yıl
100 GR Milka 19.5TL Olmuş

Migros sanal marketten alıntıdır.

100 GR Milka 19.5TL Olmuş
B
2 yıl
Lescon Spor Ayakkabı Kalitesizliği Kullanıcı Hatasi

Merhaba,

Ağustos ayında aldığım ve yaklaşık 3 ay sadece gezmek için giydiğim ayakkabının tabanı eridi. 6 ay önce 350 lira kampanyali fiyatı olan yerli bir marka bu.

Daha önceki puma, adidas Nike ayakkabılarda hiç yaşamadığım bir sorundu bu. Gercekten rahat ve tipi güzel bir ayakkabı yapıp tabanında bu kadar dandik malzeme kullanmak nedir.

Garantiden gelen cevap ise tabiki kullanıcı hatası. Hiç malzememiz çok yumuşak veya yeterli kalitede diyen yok.


Fotoğraflarını ekliyorum Puma Adidas Nike gibi markalara alternatif olarak düşünenler dikkat etsin derim böyle başınıza daha önce hiç gelmeyen bir şeyle karşılaşılabilirsiniz.

Lescon Spor Ayakkabı Kalitesizliği Kullanıcı Hatasi


Lescon Spor Ayakkabı Kalitesizliği Kullanıcı Hatasi


Lescon Spor Ayakkabı Kalitesizliği Kullanıcı Hatasi
B
2 yıl
Samsung 27 inch curved Monitor 1700Tl Trendyol

2-3 gündür monitor fiyatlarını takip ediyorum. Oyun için değil kod yazma günlük kullanım youtube netflix vs için kullanmak amacıyla arıyorum.


doviz fırlamadan önce 1300-1400 bandlarında imiş. Şuan güncelde bu fiyata en uygun monitor.


Trendyolda 1700TL samsung Shopta 1799 TL trendyolda da satıcı samsungshop

B
2 yıl
Yilbasinda turkiye'ye dönüyorum neler alabilirim

Merhabalar,

Yil sonunda finlandiya'da turkiye'ye dönüyorum ist havalani uzerinden. Freeshop ve buradan neler alabilirim?

Ps5 alsam 530 euro Turkiyede ne kadara satilir?

Tavsiyeleriniz nelerdir

B
2 yıl
Falken AS210 4 Mevsim Lastik İncelemesi 10bin KM 9 Ay

Merhaba herkese,


Megane 4 hb 1.2 tce(2016) icon manuel araca sahibim 205/50/17 lastikleri (650TL alındı tanesi). Daha önce forumda araçla ilgili yaşadığım sorunları vs yazmıştım ona profilimden ulaşabilirsiniz,


Bu sefer de 4 Mevsim lastik deneyimimden bahsetmek istiyorum.


Yılın büyük bir bölümünü Ankara'da ve Eskişehir'de geçiriyorum. Özellikle kış aylarında kesinlikle buralardayım. Onun haricinde bu süreç içinde İstanbul, İzmir, Mersin Antalya ve bunların yol güzergahlarından geçiyorum. İşin Özü -25 +40 derece sıcaklıklarda Lastiği kullandım :)


Lastikler 2020 Tarihli ve Ekim 2020 tarihinde araca Ankara'da bayisinden taktırdım ( internet fiyatına yakın fiyat verildi bu gerçekten marka için güzel bir artı bana göre )


O sıralarda hava ekim ayına göre sıcak ve güneşli idi. Üstünden çıkan lastikler 2015 üretimi Run Flat Pirelli Cinturato P7 idi.

İlk fark kesinlikle lastik gürültüsünde ve fren mesafesinde başladı. Çıkan lastiklerin dişleri vs iyi durumda olmasına rağmen ve performans lastiği olmasına rağmen hamuru çok sertleşmişti yol tutuşu ve fren mesafesi ömrünü doldurmuştu. Uğultu oldukça azaldı ve Falkenler Reinforced yanak olduğu için konfor arttı.


Lastiğin tipinden bahsetmek istersem Kış Lastiğini temel alan bir 4 mevsim lastik. İnce dişleri oldukça fazla ve dişli kışlık bir yapısı var. V desen kullanılıyor.

Bu lastiklerin bence en büyük handikapları yoğun yağmurda zorlarsanız su kanalları olmadığı için iyi bir yaz lastiği kadar kısa fren mesafesi verememesi. İçinde su kanalı olmadığı için su tahliyesinde sorun yaşıyor ( Limitlerde kullanmazsanız yağmurda kesinlikle hissetmezsiniz)


Lastiği kullandığım Bölge Ankara Bilkent Üniversitesi. Ankara'yı bilenler bilir kampüs içi ve çevresi hep yokuştur ve çok fazla tümsek vardır sürekli gaz fren gidersiniz. Aynı zamanda tepede olduğu için iyi bir kar ve don alır. Petlas ile sıkıntı yaşamamış ve sorunsuz 3 yıl geçirmiştim bu lastiklerle de herhangi bir problem yaşamadım sadece 4 mevsim olduğu için bunu bilerek aracı sürdüm. Çok kaliteli bir Nokian Kış lastiğinden geçen belki farkı anlar fakat kışın karda da aracı zorlamak büyük risk. Yol tutuş bir kere kaybolursa bir daha ya refüjdesiniz ya kaldırıma çıkarsınız. O yüzden kış için çıkarımım KESİNLİKLE ORTALAMA BİR KIŞ LASTİĞİ PERFORMANSI veriyor.


Bu süreçte araya korona vs girince Eskişehir'e döndüm ve kışın büyük çoğunluğu burada geçti. Yine burası da oldukça dona çeken bir bölge. Özellikle güneş almayan sokak aralarında 5-6cmlik kalın buz tabakaları oluyor. Bu tabakalar üstünde haliyle kaysa da yaz lastiği gibi yağ gibi kaymıyor ve bir şekilde duruyor araç. ( Bu iklimde kış lastikli Astra Sedan(2016) 18 inc Fabrika lastikleri ile kesinlikle yolda durmuyor. buz gördüğü anda arkası önü farklı yere oynuyor.) O yüzden kış lastiği buz üstünde fayda etmez desek de yazlığa göre kesinlikle bir yol tutuşu var.


Mevsim geçişlerinde gün içinde hem yağmur hem güneş hem de yerde 5 cm kar gördüğüm anlar oldu. Bu senaryo için bence rakipsiz bir lastik. Hava ısınınca kışlık gibi ne aşırı ses yapıyor ne de yol tutuşu ve fren mesafesini kaybediyor.


Mayıs, Haziran, Temmuz aylarında İzmir Buca ve Genel olarak bütün İzmir çevresini gezdim. Yazın yol tutuşu çıkan Pirellilerden kat kat daha üstün(4 tekerden kayma yaşıyordum virajlarda). Yeni lastik her zaman eski lastiğin canını okuyor. En dandik lastiği de taksanız hamuru eskiyen lastik maalesef bütün özelliğini kaybediyor. Virajlarda tutarsız bir kayma veya fren mesafesinde dikkat çeken bir uzama yoktu. Sadece V desen ve kışlık yapısından dolayı sessiz bir yaz lastiğine göre biraz daha fazla uğultu olabilir ( örnek Michelin primacy 4 ve continental premium 5).


Temmuz ayında İzmir-Eskişehir , Eskişehir-Ankara , Eskişehir-İstanbul yaptım. Havalar oldukça sıcaktı ve ne İstanbul trafiğinde ne de sıcak asfalt Ankara yokuşlarında saçma bir tepki göstermedi. Tedirgin eden bir durum olmadı. Bu süreçte oldukça fazla çukurlara düştüm ve korktuğum başıma gelmedi. YANAKLARI oldukça sağlam balon yapma ihtimali yumuşak Avrupa lastiklere göre oldukça az.


Bu kurban bayramı tatilinde iki arkadaş turneye çıktık ve Eskişehir-Kütahya-Afyon-Isparta-Antalya-Burdur yollarında gezdik. Antalya gittiğimde 40 derece idi ve köprülü kanyona gittik en yukarıları ve yolları çok kötü olan kısımlarında kullandım. Toprak yolda da oldukça başarılı bir yol tutuşu var. (dişli yapısı buralarda kesinlikle yardımcı oluyor toprağı tutuyor). Köy yollarından ve dağlardan hep gittik bazen sert kullansam veya virajı tahmin edemesem de lastikler kesinlikle yolu tuttu. Bariz bir ESP ve ABS müdahalesi yaşamadım. Özellikle korkum Antalya Sıcağında lastiğin su koy vermesi idi fakat performanslı gitmeme rağmen sert frenlere rağmen çok şahane bir geri dönüş aldım. O kadar bozuk yollarda da patlamaması balon yapmaması ayrı bir güzellik oldu.


Aynı lastikten 16 jant ölçüsünde pejo 407 arkadaşa aldık o da kışın kayak merkezlerine yazın tatil beldelerine gitti ve en ufak şikayeti şu anlık yok. Ayın lastikten babamın Egea'ya da almak istedim fakat Eskişehir'de bu lastikten yok. Firma şu sıralar Türkiye'ye bu lastiği yeni üretim vermiyor ve internette 'de hep 2020 tarihliler var. Bulabilseydim kesinlikle Falken alacaktım fakat Bridgestone'un 4 mevsim olanını 16 jant ölçüde tanesi 550Tl'den taktık. Kışlık küçük dişleri olmayan Michelinin 4 mevsim lastiğine benzeyen bir yapısı var. Kışın onu da teste edeceğim şimdilik yazın sorunsuz.


Sonuç olarak aldığım zaman tanesini 650Tlden almıştım ve Petlas kışlık lastiğin tanesi ortalama bu fiyatta idi. Fiyat olarak o yüzden rakipsiz bir modeldi. aynı zamanda 205/50/17 ölçüsü ara ölçü olduğu için çoğu markada fiyatlar aşırı uçuyordu. Michelin 4 mevsim tanesi 1000Tl üzerindeydi. Yılda 10 bin yaptığım için bunun 3-4 bini kışlık geri kalanı da yazlık ile oluyordu. Haliyle iki lastikte diş derinliği olarak sıfıra yakın kondisyonda olduğu halde yıldan dolayı çöp oluyordu. Yıllık verdiğim iki lastik değişim + otel ücreti de çabası (200TL). Falken'den beklentim 50bin km 5 yıl beni götürmesi. 5 yılda şu anki fiyatlardan 1000TL lastikçiye değişim ücreti vereceğim için lastik bana 1600TL'ye mal oldu aynı zamanda sök tak olayından da kurtuldum.


Benim gibi bir yaşam tarzı olanlara KESİNLİKLE TAVSİYE EDERİM,


Kime tavsiye etmem derseniz, Erzurum Kars gibi çetin kış koşullarında veya Mersin Antalya güney Doğu gibi sıcağın son noktalarını yaşayanlara çok km yapıyorlar ise yazlık yerine tavsiye etmem. Yıllık az km yapıyorlarsa yine TAVSİYE EDERİM.


Türkiye şartlarında kesinlikle en iyi FİYAT/PERFORMANS lastiği Falken AS210 4 Mevsim'dir.(Bana göre!)


Şuan taze olduğu için performansı çok güzel eğer bunun %70-80inini 3-4 yıl daha saklayabilirse Falken çok Kaliteli ve F/P bir lastik yapmış diyebilirim.


Sorusu olanları aşağıya bekliyorum.

B
2 yıl
İzmir-İstanbul otoyolu ücret başlangıcı nereesi

merhaba herkese,


İzmir'de ücretsiz otobandan direkt yeni yapılan yola bağlandım ve turgutlaya gelmeden sanayi gibi bir yerin içerisinden alt devlet yoluna bağlandım,


Ne girişte ne çıkışta gişe yoktu. HGS kontrolü yaptım ücret kesilmiş. E-devletten de baktım ücret gözükmüyor.


Bu yolun ücret başlangıcı neresidir bilen var mı ?

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle