Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yüzbaşı
23 Mayıs 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
49 üye
Görüntülenme (?)
59 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
3 yıl
Dolar 7 Lira Oldu? Bunun bir sonu yok mu?
Ben 90'Lıyım ve doların 1 tl den daha ucuz olduğu günleri biliyorum. Şu an ise 7 lira olmuş bunun geri dönüşü mümkün mü? Örnekleri var mı farklı ülkelerden?
3 yıl
Gelinlik Dükkanı İsim Önerileriniz *ÖDÜLLÜ*
Arkadaşlar merhaba Gelinlikçi açmayı planlıyoruz ama isim konusunda kararsız kaldık siz de değerli fikirlerinizi paylaşabilir misiniz?

Eğer koyacağımız isim buradan çıkarsa bir miktar para ödülü vereceğiz; Şimdiden teşekkürler :)
3 yıl
GELİNLİKÇİ isim önerisi "ÖDÜLLÜ"
ss
5 yıl
AGE OF EMPIRES II HD EDITION OYNAMAK ISTEYEN ?
Tunngle uygulamasını indirip gelin beyler özledim lan
5 yıl
Reza Zarrab oldu Reze Zerreb :D ESED 2
Beyler Rıza Sarraf Tayyip'in onayı vardı dedi. Yeni canlı bombalı saldırılarına (rabbim korusun), ani bir Afrin operasyonuna filan, büyük bir olaya hazır olun... AKTROLLER GÖREVE


6 yıl
LEXÇUK İSTİFA !!!!!!!!!!!!!!!
Evet arkadaşlar Selçuk denilen bencil herifin iç yüzünü elimden geldiğince sizinle paylaşmak istedim. Hala daha vefa mefa diyerek bu ÇAKAL milyonları cukkalarken kuru ekmeğe talim eden taraftar da kendine gelsin artık.

Ne zaman kurtulacağız bu ÇAKAL'dan ???

6 yıl
Belediye Ekipleri "HAYIR" Çadırını Söktüler.
Referandum kampanyaları kapsamında İstanbul Beylikdüzü metrobüs durağında kurulan CHP'ye ait çadır, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından söküldü.

Uzun süreden bu yana metrobüse binen ve inenlerin yanı sıra yolun iki tarafına geçenleri etkilemek amacıyla yan yana duran AKP ve CHP çadırlarında çalışmalar sürdürülürken, bugün İBB zabıta ekibi gelerek CHP çadırının prefabrike benzediğini, bu nedenle yıkılması gerektiğini bildirdi.

CHP İlçe Başkanı Avukat Turan Taşkın Özer'in çadırın AKP'nin 5 metrekarelik çadırından daha küçük 4 metrekare olduğu iddiası görevlileri ikna etmedi. Özer, görevlilerin kendisine "Burada kermes yapmayacağınızın garantisi var mı?" diyerek itirazını kabul etmediğini ve söküm işlemine başladığını söyledi. Toplanan CHP'liler "Mustafa Kemal'in Askerleriyiz" diye slogan atarken bazı partililer gözyaşlarını tutamadı.

CHP İlçe Başkanı Turan Taşkın Özer'in açıklamasının ardından görevliler, CHP'nin 'hayır' çadırını söktü.

Pis Hollandalılar, faşist Almanlar, Nazi artıkları, hain Haçlılar yine yapacağını yapmış. Gelsinler ülkemize de gözleri biraz demokrasi görsün. Bu Haçlı Birliği yakında çökecek kardeşlerim. Bunnlaaaarr...
6 yıl
AVRASYA ve SAMER Anketlerine Göre Vatandaş "HAYIR" Diyor ! (EN SON ANKETLER)
‘Hayır’ bandı yüzde 53-60 arasında değişiyor. ‘Evet’in bütün gizleme çabasına, tartışmayı başka yöne çekme çabasına rağmen vatandaş bu işi anladı. ‘Tek adama bu kadar yetki verilmez’ diyor vatandaş. Millet, Meclis’in yetkilerine sahip çıkmak istiyor. Bu işaret, ‘Hayır’ çıktıktan sonra Meclis’i daha da güçlendiren bir anlayışı ortaya koymak lazım. Bu sonraki iş. Partizan cumhurbaşkanı istemiyor vatandaş.”

SİYASAL SOSYAL ARAŞTIRMALAR MERKEZİ (SAMER) REFERANDUM ANKETİ

Yurdun doğusu hayır diyor. iyasal Sosyal Araştırmalar Merkezi (SAMER), aralarında Diyarbakır, Şanlıurfa Van, Mardin, Kars, Hakkari, Tunceli, Bingöl, Siirt, Şırnak, Muş, Ağrı ve Batman'ın da bulunduğu 16 kentte referandum için yaptığı saha araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Araştırma sonuçlarına göre bölgede ‘Hayır' açık ara önde. Gazete Karınca'da yer alan habere göre, toplam bin 91 kişi ile 15 il merkezinde yüz yüze yapılan anket çalışması, güvenlik gerekçesiyle Şırnak merkezinde yapılamadı. Şırnak’a ilişkin saha çalışması sokağa çıkma yasakları sırasında büyük bölümü yıkılan Cizre ilçesinde gerçekleştirildi.

BÖLGEDE HAYIR ORANI YÜZDE 64.6

Yüzde 95 güven aralığı ve yüzde 3 hata payı gözetilen sonuçlara göre; bölge halkının yüzde 58,2’si referandumda “Hayır” oyu, yüzde 29,5’i “Evet” oyu kullanacağını, yüzde 7,9’u kararsız olduğunu, yüzde 2,3’ü sandığa gitmeyeceğini ve yüzde 2,1’i bu soruya yanıt vermeyeceğini beyan ediyor.
Oy oranlarına göre karasızların oyu dağıtıldığında ise yüzde 64,6 oranında “Hayır”, yüzde 32,75 oranında “Evet” ve yüzde 2,56 oranında ise “Sandığa gitmem” sonuçlarına ulaşıldı.

AKP TABANININ YÜZDE 11'İ HAYIR DİYOR

Araştırma sonuçlarına göre partilere göre oyların dağılımı ise, 1 Kasım 2015’de AKP oy verdiğini belirtenlerin yüzde 79,8’i referandumda “Evet”, yüzde 11,5’i “Hayır” oyu vereceğini, yüzde 6,5’i kararsız olduğunu, yüzde 1,9’u da sandığa gitmeyeceğini beyan ediyor.
Sonuçlara göre HDP seçmenlerinin yüzde 94,8’si “Hayır”, yüzde 0,7’si “Evet” diyeceğini, yüzde 3,9’u “Kararsız” olduğunu, yüzde 0,4’ü “Sandığa gitmeyeceğini” söylüyor.

AVRASYA REFERANDUM ANKETİ

26 il ve ilçelerinde 4060 kişiyle yapılan araştırmada “Bugün seçim olsa hangi parti oy verirdiniz” ve “Referandumda ne oyu kullanacaksınız” soruları soruldu. Araştırma sonucunda kararsızlar ve oy kullanmayacaklar dağıtıldığında bugün seçim olsa AKP yüzde 45.2, CHP yüzde 29.9, MHP yüzde 11.8 ve HDP yüzde 10.7 oy alacağı tahmin edildi.
Araştırma sonucunda ‘Evet'in oranı yüzde 30, ‘Hayır'ın oranı yüzde 38.8, kararsızların oranı 17.1 ve oy kullanmayacaklarının oranı yüzde 14.1 oldu. Kararsız ve oy kullanmayacak seçmenler dağıtıldığında ise yüzde 43.6 ‘Evet', yüzde 56.4 ‘Hayır' oranı ortaya çıktı.

Bu tarz konulara PKK şunu diyor bilmemkim bunu diyor yazacak arkadaşlar için peşinen söyleyeyim IŞİD Allahüekber diyor diye siz nasıl ki her pazar kiliseye gitmiyorsanız. Hayır diyenleri de suçlayamayın arkadaşlar, herkesin kendi doğruları var manüpüle etmeye gerek yok. Ben milliyetçiyim ve sonuna kadar HAYIR diyorum evet diyene de saygım sonsuz.
6 yıl
Darbe Gerçekleri Neden Saklanıyor ? Korkulan Ne ?
AÇIĞA ÇIKMASINI İSTEMİYORLAR
15 Temmuz darbe girişiminin araştırılmasıyla ilgili Meclis'te komisyon kuruldu. Bu komisyon darbenin ayrıntılarının ortaya çıkmasına engel oldu. İki kritik isim olan Genelkurmay Başkanı ve MİT Müsteşarı'nı TBMM'ye getirmediler. Hükümet bunu istemedi. Parlamento'nun 15 Temmuz darbe girişimini araştırması kadar daha önemli ve doğal ne olabilir? Hükümet kendi emrindeki iki kilit ismin darbe komisyonuna gidip açıklama yapmasını engelledi. İstemedi. Neden? Darbenin ayrıntılarının ortaya çıkmasını neden istemedi? Cumhurbaşkanı bunun üzerine niçin gitmedi? Darbeden biz de şikayetçiyiz. Kimler nerede oturup planlar, programlar hazırladılar?

HÜKÜMETİN NASIL HABERİ YOK?
Özel Kuvvetler Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı'nın ifadesi var. İfadesinde ‘TSK'da kriz ve olağanüstü durumlarda ‘personelin kışlayı terk etmesi emri verilir' diyor. Bu emir niçin verilmedi? FETÖ iddianamesini yazan Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Necip Cem İşçimen hangi bilgilere ulaştı ki, iktidarı rahatsız etti ki görevden alındı? Darbeden önce 6.6.2016 tarihli 24769 ve sayılı iddianame var. O iddianamede, FETÖ/PYD'nin darbe teşebbüsünde bulunma tehlikesinin açık ve yakın olduğunu, TSK'da bunların uzantılarının neler yaptığını belirtiyor. Peki nasıl oluyor da hükümetin bunlardan haberi yok?

BENİM KÜLLAHIMA ANLATSINLAR
Adil Öksüz'ü ilk dillendiren benim. Kim bu Adil Öksüz. Bunu dillendirdiğimde beni koro halinde suçladılar. Ama şimdi kaçacak delik arıyorlar. Adil Öksüz niçin serbest bırakıldı. Açık çağrı yapıyorum, Adil Öksüz'ün elindeki GBC cihazını kim ithal etti? İpucu istiyorlar, buyurun size söylüyorum. Adil Öksüz sıradan birisi değil ki, akademisyen, entelektüel, boş bir adam değil. Herkese kelepçe vurulurken Adil Öksüz'e niçin kelepçe vurulmaz? Herkesin cep telefonu alınırken, Adil Öksüz'e niye iki cep telefonuyla konuşma imkanı verilir? Bu işle ilgili soruşturma açıldığını söylüyorlar. Onu benim külahıma anlatsınlar.
Biz TBMM darbe araştırma komisyonu rapor taslağının CHP'li üyelere verilmesini istiyoruz. O taslak raporunu komisyon başkanı ‘16 Nisan'dan sonra vereceğim' diyor. Niçin 16 Nisan'dan sonra? Biz bekliyoruz onu. Kimse şunu sormuyor: Niçin 16 Nisan'dan sonra. Bana gelince her türlü eleştiri yapılır. Komisyon başkanı siyasi otoriteden aldığı talimat gereği o raporu gizliyor. Bütün belgeleri muhalefet şerhine koyacağız. Ana dosyayı gizliyorlar, bize diyorlar ki ‘Siz elinizdeki dosyaları açıklayın'. Siz o taslak raporu önce açıklayın.

AKLIMIZLA DALGA GEÇİYORLAR
Komisyon'daki uzlaşma şöyleydi: “Darbe rapor taslağı grup danışmanlarıyla ortak hazırlanacaktı. Sonra bizim grup danışmanlarını sürece dahil etmediler. Neden? Darbenin açığa çıkması için 3 parti çaba harcıyor, ama iktidar partisi engelliyor. Hem engelliyor, hem de şehitler üzerinden politika yapıyor. Bu kadar ikiyüzlülüğü hiç görmedim.
Başbakan Binali Yıldırım, “FETÖ'nün siyasi ayağı yok” diyor. 215 bin ByLock kullanıcısı arasında işvereni, çikolatacısı, baklavacısı var ama siyasetçi yok. Bu bizim aklımızla alay etmek demektir. Neden ByLock listelerini açıklamıyorlar. Çünkü yukarıdan talimat alıyorlar. Benim haksız olduğuma inanıyorlarsa, benim doğruları söylemediğimi iddia ediyorlarsa, benim anlatımlarımdan ‘Şu cümle yanlıştır' desinler.

BU ÜÇLÜYE SORUYORUM
İddianamede darbe girişiminden MİT Müsteşarı'nın 16.00'da haberi olmuş. Genelkurmay Başkanı'nın 17.54'de haberi olmuş. Cumhurbaşkanı 19.34'de haberdar ediliyor. Binali Yıldırım'ın ise 21. 30'da haberi oluyor. Cumhurbaşkanı'na şunu sormak isterim: Sizin 19.34'de haberiniz oluyor, Başbakan'a niçin haber vermedin. Cumhurbaşkanı, Genelkurmay Başkanı ve MİT Müsteşarı üçlüsüne soruyorum: Niçin Başbakan'a haber vermediniz? Niçin sadece Cumhurbaşkanı'yla çalıştınız. Başbakan bu ülkede sıradan bir insan mı? Makul düşünmesi gereken her insanın sorması gereken bir soruyu soruyorum. Genelkurmay Başkanı, MİT Müsteşarı, Başbakan'a bağlı. Cumhurbaşkanı'nın bilgisi var, herkes duyduktan sonra Başbakan'ın haberi oluyor. Neden? Bunları ben söylemiyorum, iddianamede var.

ŞEHİDİN HESABINI SORUYORUM
Darbe girişiminde şehit olan 248 vatandaşımızın hesabını soruyorum. Onlar da darbe girişimini kapatmak istiyorlar. Gerçeklerin açığa çıkmasını engellemek istiyorlar.
6 yıl
Musul ve Kerkük BİZİMDİR! Gelin Konuşalım...
Yanıbaşımızda Kürdistan kurulurken bu mevzunun sizcede üzerine gitmek gerekmiyor mu? Bu iki kent yüzyıllar boyunca bizimdi ve Misak-ı Milli sınırlarımız içerisinde çoğunluğunu Türklerin çektiği iki kenttir fakat şuan ne durumda peki?1) Musul DAEŞ (IŞİD) terör örgütü kontrolü altında ve ABD destekli Kürt'ler tarafından geri alınmaya çalışıyor.

2) Kerkük ise başına atanan Kürt asıllı vali demeye bin şahit istenecek adam tarafından çıkarılan bir oldu bitti karar ile IKBY (Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne) peşkeş çekilmeye çalışılıyor şehrin her herine Kürdistan bayrakları asılıyor.Dahası, Kerküğü de kendine katmış olamanın heyecanı ile IKBY hemen bağımsızlık referandumu ile oldu bitti bir bağımsızlık elde edip Suriye'deki ayrılıkçı PYD terör örgütüne göz kırpıyor.


Şimdi bu vatanın evladı olarak sorulması gereken soru peki ama biz ne yapıyoruz ? Ya da ne yapmalıyız ?

1) İlk olarak bölgedeki Türk(men)ler Kürdistan oldu bittisine karşı kendi bayraklarını asarak Kerkük'te direnmeye çalışıyorlar.
Kürtler de, Türkler de şehirde uzun namlulu silahlar ile geziniyorlar her an bir kıyım yaşanabilir maalesef.2) Başlıkta da belirttiğim üzre ANKARA ANTLAŞMASI sebebi ile Musul veya Kerkük'te herhangi bir stabilite sorunu olduğu vakit Türk ordusunun buralara girip kendine ilhak etmesi uluslararası hakkımız. Peki siz ne diyorsunuz ? Ne yapabiliriz ?

Laga luga yapmak değil amacım arkadaşlar MUSUL ve KERKÜK kentlerini geri alabilirsek göğsümüzüz kabarması bir yana Türkiye'mizin en büyük sorunu olan cari açığın yani dışarıya ödediğimiz paranın %70 küsürlük bir kısmı Enerji ihtiyacımız için yani Petro-Kimya , Doğalgaz vs. Musul ve Kerkük'ün bize bağlanması sırtımızdaki bu kamburdan kurtulmamız anlamına geliyor, Benzinin 1 lira olması demek :)


ANTLAŞMANIN ÖZETİ

TÜRKİYE'NİN ASKERİ MÜDAHALE HAKKI

Ortadaki tabloya bakıldığında Türkiye'nin Musul ve Kerkük'e müdahale etme hakkı doğmuş görünüyor. Hukuki olarak ise bu müdahalenin temelini 1926 yılında yapılan Ankara Antlaşması sağlıyor.

TÜRKİYE BU GERÇEKLEŞİRSE GİREBİLİR

Mısak-ı Milli sınırları içinde kalan Kerkük ve Musul, 1926 yılında yapılan Ankara Antlaşması ile birlikte toprak bütünlüğü sağlanması şartıyla terk edilmişti.

Irak'ın toprak bütünlüğü esas alınarak yapılan İstanbul Anlaşması'na göre, bugün bölünmüş yapısı ve bölgenin illegal örgütlerin kontrolüne geçmesi Türkiye'nin haklarını gündeme getirdi.

Buna göre, otorite boşluğundan kaynaklanan kaos ortamı, Türkiye'nin Kerkük ve Musul'a girebilmesi için uluslararası hukukta meşru zemini hazırlıyor.

Yani Türkiye eğer isterse, Kerkük ve Musul'daki haklarını gündeme getirerek bu iki şehri kontrol altına alabilir.

Tam da şuanki karışıklardan bahsediyor şehrin birinde terör örgütü var diğerinde ise iç karışıklık.

[size=3]PEKİ YA YÜREK VAR MI YÜREK diye sormak istiyorum.

NOT: Hiçbir partiyi desteklemiyorum. Buna ek olarak Bu yazdıklarımı okuyup, ardından da RTE yi eleştiriyor diye düşünenler neden direkt akıllarına o geldi acaba? Bunu bir düşünsünler, ters psikoloji ile birçok şeyi cevaplayabilirsiniz ;) Yanıbaşımızda Kürdistan'ın kurulmasını izleyen babam mı kardeşim? Siz hayırdır?!? Babam olsa idi sorumlusu onu da eleştirirdim. Konunun ucu ona dokunuyorsa ona yapacak birşey yok başa geliyorsan övülmeyi de kabul edeceksin yerilmeyi de sorumluluk almanın bütün nimetlerinden faydalanırken ne ala eleştirilince wuuuuu yok öyle yağma, kraldan çok kralcılara duyurulur NOKTA
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle