Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
06 Nisan 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
113 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
geçen yıl
MediaMarkt 5 kere ödemeye çalıştığım ürünün fiyatına zam yaptı
MediaMarkt e ticaret sayfasından 4 Eylül 2020 tarihinde satın almak istediğim bir ürünün ödemesi sırasında hata ile karşılaştım. Bu hata sonrasında 5 kez ard arda ödemeye çalıştım fakat başarılı olamadım. Ödeme sistemlerinde bir sorun olduğunu düşünerek banka ile görüşme sağladım. Bu görüşmede banka tarafında bir sorun olmadığı iletildi. Sorun mediamarkt ödeme sistemlerindeydi. Buna istinaden tekrar ürünü başka bir kartla almak için sepetime döndüğümde, ürünün fiyatının 249'den 299'ye çıkartıldığını gördüm. Mediamarkt müşteri hizmetlerinize talep açtırıp, mağdur edildiğimi, ürünün eski fiyatından tarafıma satılmasını rica ettim. 4 gündür en az 30 kez aradığım firma, kalıbına uymayacak şekilde, haksız bir fiyat artışının normal olduğunu, fiyatları anlık güncellediklerini öne sürerek taleplerimi reddetti.

Siz bir dükkana girip, ürünü elinize alıyorsunuz, ödemek için 5 defa girişimde bulunuyorsunuz ve mediamarkt sistemleri tarafından oluşan bir hatadan kaynaklı ödeyemiyorsunuz ve sonrasında zam geliyor.
Neyin zammı bu sorması ayıp. Hem çözüm odaklı yardımcı olmamaları, hem de benim ödeme girişimlerindeki hatalar gözlerine çarpmış olmalı ki, fiyatı uygun olan ürüne hemencecik zam yapıverdiler. Yazıklar olsun fırsatçı anlayışa. Defaatle alışveriş yaptığım ve güvenilir bulduğum bu firma artık benim gözümde bitmiştir.
Kendilerinden kaynaklanan sorunları kabullenmeyip, bu şekilde ucuz bir sonuçla geçiştirmeye çalışmalarını ne anlayabiliyorum ne de anlayışla karşılayabiliyorum.

Şaşkınlığım ve üzgünlüğüm hat safhada. Televizyonlara koca koca reklam veren bu firmalara da güvenemeyeceksek kime güveneceğiz bilemiyorum.
geçen yıl
Naim Filmi - Bulgaristan Asimilasyonu ve Arapça İsim
Dün Naim filmini izledim. Bulgaristan'ın yaptığı asimilasyon çabalarının en başında, Türklerin isimlerini Bulgar isimleriyle değiştirmeye zorlamasiydi. Filmde bir sahnede bu zorlamalar sırasında ölenlerin isimlerini okudular. Karanlık gece olarak bahsedilen gecede öldürülenlerin isimlerini. Neredeyse hepsi arapça.

Bu da bir tür asimilasyon değil midir?

Yıllar yılı savunduğun öz kimliğin olduysa bir başka milletin dili/kültürü/isimleri bir nevi asimile olmuşuz diyebilir miyiz?

Kavga küfür olmadan fikirlerinizi bekliyorum.
2 yıl
Stanley Mug Plastik Kokusu
20.11.2019(10 Gün önce)'da aldığım mug( Trigger Action Mug) plastik kokuyor. Sıcak suda beklettim olmadı, sirkeli sıcak suda 10 saat kadar beklettim olmadi. Alternatif başka yöntem deneyip başarılı olan var mı?

Stanley One Hand Mug 2.0 versiyonunda bu koku olayının çözüldüğünü yazmış biri.

Aldığım yer kutupayisi. Resmi distribütör. Onlarla iletişime geçtim, böyle bir koku sikayeti nadir de olsa geldi dedi. Çok sık geliyor demezdi zaten diye düşünüyorum. Yollayın bize inceleyelim dedi. 21 gün sürüyormuş incelenme süreci maksimum. Daha 10 günlük termosumu yollayıp 21 gün beklemek de sıkıntılı geliyor.

Sizce ne yapmalıyım?
Çözüm önerisi var mı?
Değişim istesem yeni gelecek üründe de olursa diye tırsıyorum.
2 yıl
Doa Kapsamı Nedir?
PlayStation 4 cihazımı garantiye gönderdim. 35. günde köprülerde yanma olmuş. İLk 1 ay içinde olsaydı direkt değişim oluyordu, 1 ay'ı geçtiği için DOA kapsamına girmiyor, bu sebeple değişim yapamayız dediler.

Bu DOA kapsamı nedir?
Bilgisi olan var mı bu kapsamla ilgili?
2 yıl
PlayStation 4 Slim Oynarken Kapanıyor
3 haftalık cihazım 15 dk kadar oyun oynadıktan sonra elektrik kesercesine kapanıyor. Fifa2020 ve Nfs Payback ikisinde de oluyor. Garantiye göndermeden yapabileceğim şeylerin bazılarını yaptım ama olmadı.
Regülatör,
Direkt prize bağlamak,
Database güncellemesi,
Sürüm güncellemesi

Daha öncesinde sorun yoktu. 7.0.0 sürümünde oldu.

Fikri olan var mı acaba?

Bad sector için diski tarasam garanti dışı falan kalır mı cihaz?
3 yıl
İsrail'in aya çakılan uzay aracı
Ülkemizin başarısız girişimlerini linç eden güruh İsrail'in düşen uzay aracı hakkında ne düşünüyor?
4 yıl
One Plus 5T Oreo Güncellemesi
Arkadaşlar merhaba,
OxygenOs 4.7.1 - Android 7.1.1 sürümündeyim. Oxygen 5.0.4 geldi fakat güncelleme yapsam mı yapmasam mı bilemedim. Güncelleme yapanlar nelerle karşılaştı? Sorun var mı güncelleme sonrası? Sarj ne durumda. İşlevsel sorunlar var mı?

Cevaplarınız için simdiden teşekkür ederim.
4 yıl
Popüler Haberler Widget Hatası
Unable to load hatası geliyor. Tıklayınca haberler doluyor milisaniyeler içinde tekrar unable to load diyor.
Cihaz: iPhone9,3 (11.2.5)
Sürüm: 2.0 (25679)
4 yıl
Dell 7577 16Gb vs MacBookPro 2015 Early 8Gb Takas
Arkadaşlar merhaba,
Dell 7577 i7 7700HQ 16Gb Ram 128Gb SSD FHD 15Ay garanti var olan bir cihaz ile Macbook Pro 2015 Early 8Gb Retina 1Ay garantisi model takas edilir mi?

Dell i almak üzereyim. Fikirlerinizi bekliyorum.
4 yıl
Haber ararken uygulama kapanıyor
Haber araması yaparken haberler yüklenmeden loading esnasında görünümü değiştiren sol alttaki menüye tıklayınca uygulama kapanıyor.


Cihaz: iPhone9,3 (11.2)
Sürüm: 2.0 (25679)
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.