Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yarbay
09 Mart 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
15 üye
Görüntülenme (?)
332 (Bu ay: 7)
Gönderiler Hakkında
2 ay
Logitech G MX518 (Kargo Dahil 158,90 TL)

Aslında kablosuz kaliteli bir mouse bakarken eskiden de kullandığım bu ürünün yenilenmiş halini bu fiyata görünce kayıtsız kalamayıp sipariş verim.


https://www.itopya.com/logitech-g-mx518-gaming-mouse/


Dipnot: Link'e tıklayınca çıkan dh ref. eklemeleri yüzünden siteye ulaşamıyorsanız klasik yöntem olan cümleyip seçerek kopyalayın.


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/1b/d2/6d/1bd26d390ca7e3fb2476a45c44c67f82.png&t=0&width=480&text=1
4 ay
[17,999 TL] Casper Excalibur E60B (i5 10400F + RTX3070)
5 ay
Superonline GPON Ping sorunu.

Başlıkta belirttiğim gibi binada gpon kutu olup eve kadar fiber kablo gelmesine, hız testlerinde en ufak bir ping sorunu yaşanmamasına rağmen online oyunlarda ping 200-300 arasında dalgalanıyor, yaklaşık iki haftadır ara ara bu şekilde oluyor fakat dün akşamdan bu yana sürekli bu sorunu yaşamaktayım. Tabi modem resetleme, ağ adlarını değiştirme, ağ şifrelerini değiştirme gibi şeyler yaptım belki bağlanan birileri vardır diye, açıkcası hiç modem arayüzüne girip kimler bağlı diye bakmadım, sadece önlem almak istedim kısacası. Neyse sorun çözülmedi. Bu durumu nasıl yorumlar ve nasıl yollar izlememi önerirsiniz?

11 ay
Superonline Alt Yapılı F/P ISS Tavsiyesi?

Merhaba arkadaşlar. Başlıkta da yazdığım gibi superonline fiber alt yapısını kullanan ISS'ler hangileri? Önerebileceğiniz f/p tarifeler var mı? Bu bağlatacağım internetten evde iki ayrı televizyon IPTV, Smart TV uygulamaları, telefondan bağlanma vb. işler için ev ahalisini için çok yönlü kullanıma uygun bir tarife lazım. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.Dipnot: Konu Superonline bölümünde ilgi görmediği için bu bölüme açılmıştır.
11 ay
Superonline Alt Yapılı F/P ISS Tavsiyesi?

Merhaba arkadaşlar. Başlıkta da yazdığım gibi superonline fiber alt yapısını kullanan ISS'ler hangileri? Önerebileceğiniz f/p tarifeler var mı? Bu bağlatacağım internetten evde iki ayrı televizyon IPTV, Smart TV uygulamaları, telefondan bağlanma vb. işler için ev ahalisini için çok yönlü kullanıma uygun bir tarife lazım. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.

geçen yıl
İki fan arasında kaldım, yardım lütfen.
Alt linklerde ki iki fan arasından hangisini tercih etmeliyim? Ya da sizin bir öneriniz var mı? İsteğim sessizlik ve yüksek hava akımı. Kağıt üzerindeki değerlerden çok kullanıcı yorumları ya da ürünlerin incelemelerine denk gelmiş üyelerin yorumları daha yararlı olacaktır karar vermem için.


https://www.bossbilisim.com/corsair-air-af140-computer-fan-14-cm-1200-rpm-25.5-db-66.4-cfm-33748


https://www.webdenal.com/fractal-design-prisma-sl-14-mavi-ledli-kasa-fani-14cm_1001720.html
geçen yıl
Başka ISS'den Millenicom'a nasıl geçillir?
Soruyorum çünkü 3. haftaya gireceğiz, gerek telefonla arama, gerek whatsapp'dan yazışma ve gerekse forumdan özel mesaj yolu ile bir dirhem yol kat edemiyoruz. TurkNet'in Muğla bölgesinde ki hizmetinden memnun değilim. İronik mi? Trajikomik mi nasıl yorumlarsınız bu olayı bilmiyorum ama durum böyle. Akşamları bir kaç saat oyun oynayayım diyorum onda da TurkNet rezaleti ile cebelleşiyorum ve Millenicom artık iflas mı edecek, yoksa müşteriye mi ihtiyaçları yok ben anlam veremiyorum bu duruma.
geçen yıl
Tuşları Silinmeyen Klavye Önerisi.
Başlıkta söylediğim gibi tuşları silinmeyen, aydınlatmalı ve en azından ses kısma açma gibi multimedya tuşları bulunan bir klavye arıyorum. Mekanik, switch vs olmasa da umursamıyorum. Benim istediğim özellikler olsun ve en az iki sene götürsün yeter. Maksimum bütçe 300 TL.
3 yıl
Sorunlu HDD İçin Öneri.
Resimde görüldüğü üzere bad sector'den geçilmiyor HDD. Hatta bir süre sonra tarama yapmayı da bıraktı. HDD hiç bir zaman windows olarak kullanılmadı sadece depolama amaçlı kullanıldı. Son zamanlarda HDD'ye yüklü klasörlerde çok zor açılma ve dosyaların yüklenmesi gibi sorunlar yaşanıyordu. Ara ara HDD windows üzerinde gözükmemeye başladı. Bilgisayarı kapatıp açınca tekrar gözükmeye başlıyor. 3 gün kadar uğraşıp sabır ede ede 300-500kb ile bazı önemli dosyaları çektim, gerisini alamıyorum bile. Bu saatten sonra HDD'den veri kurtarmayı da geçtim. Bad Sectorler kapatılıp küçük bir bölüm olarak bile olsa depo olarak kullanılabilir mi? Öneri, tavsiye ne varsa yorum bekliyorum.

3 yıl
ISS Önerisi.
Merhaba, hali hazırda kendim Millenicom kullanıyorum fakat bu sefer bir yakınım için internet bağlantısı gerekiyor. Maalesef ki bazı kriterleri söz konusu. En kısa sürede bağlanacak, en geç bayram gelmeden bağlansın isteniliyor. Alt yapısı max 35mbit desteklediği için ISS tarafından faturaya ek VDSL modem isteniyor. Taahhütsüz ve AKK sorunu olmayan da son kriter.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.