Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
D

Yüzbaşı
11 Şubat 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
61 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
D
2 ay
Yan Sanayi Buji Kablosu Sıkıntı Çıkarır Mı?

Özellikle lpg'li araç için soruyorum. Aracımda düşük devirde tekleme sorunu var. Lpg ayarı ve filtre değişimi yeni yapıldı . Devir yükseldiğinde bir sıkıntı yok sadece yokuşlarda ve düşük devirlerde problem var. O yüzden ateşleme bobini ya da lpg enjektörü arızası olduğunu düşünmüyorum çünkü sürekli değil sadece düşük devirde oluyor. Bujileri yeni değiştirdim ama hella marka aldım (araç fiesta uyumlu yazıyordu). Tekleme düzelmediği için son olarak kablodan şüpheleniyorum. 200 lira motocraft yan sanayi 70-80 civarı. Hangisini tavsiye edersiniz? (Sorun kablodan değilse belki de sağlam kabloyu da değiştirmiş olacağım.)

D
7 ay
Antalya'da Ford Servisi Tavsiyesi

İyi akşamlar, 1.5 fiesta'nın yağ soğutucusu bozulmuş ve buna bağlı yedek su deposu, antifriz ve radyatör-kalorifer giriş çıkış hortumları gibi birkaç parça değişecek. Ayrıca vakti geldiği için triger, v kayışı ve devirdaim de değişecek. Ford Bilaller 8300 lira fiyat çıkardı. İşinde ehil, kurumsal, fatura kesen, orinal parça kullanan, sıkış tepiş yan yana kapısı açılamayan 5 arabanın olmadığı, ustanın yanına elini kolunu sallaya sallaya herkesin girip kendi işini öne almaya çalışmadığı-ustanın da sahibi olmayan arabayı bırakıp diğerine geçmediği, ustanın test ediyorum ayağına akşam olunca arabayı gezmeye götürmediği, koltuğuna direksiyonuna poşetsiz oturup yağ-pas lekesi bırakmayan, 2-3 gün kafa rahat arabayı bırakabileceğimiz özel servis tavsiyeniz var mı? Turgut plaza vs. nasıldır?

D
11 ay
Şehir İçi 5 lt'yi Geçmeyen Dizel Tavsiyesi

Antalya'da şehir içi yakıt yüketimi 5 lt'yi geçmecek araç tavsiye edebilir misiniz? Bütçe 110-120 bin civarı. Benim bulabildiğim 95 bg ecoflex corsa (75 likleri çok yakıyormuş) ve 2015 üstü fiestalar var (bunun da eski kasaları çok yakıyormuş). Punto ve i20 kağıt üstünde az yakıyor gözükse de 7 lt civarı yakar diyorlar. Egea ve Linea da az yakmıyormuş. Not: Fransız malı olmayacak. Clio c3 208 symbol 301 konu dışı.

D
geçen yıl
İlandaki Peugeot 206+ Alınır Mı?
D
2 yıl
Kazada Karşı Tarafın Aracını Perte Çıkarmak
Allah göstermesin %100 kusurlu olarak 200.000 liralık bir araca vurduk diyelim. Vuran tarafta kasko yok sadece zorunlu trafik sigortası var ve maksimum 39.000 lira ödeme yapıyor. Sigorta şirketi hesapladı ve aracı perte çıkarmaya karar verdi. Araç sahibi kasko değerinden parasını alıyor, kendinde suç olmadığı için (varsa) kendi kaskosuyla ya da sigortasıyla da herhangi bir işi yok onun açısından tamam. Peki çarpan kişi bu 200.000'in tamamını (yani 200-39=161) cebinden mi ödemek zorunda? Neticede sigorta da aldığı aracı ihaleyle satıp para kazanacak.
D
2 yıl
Powerten Motor Yağı Kullanan Var Mı?
D
2 yıl
Kazada Tali Kusurlu Sayıldım Basamak Düşer Miyim?
Bugün 30 civarı bir hızla mahalle arası giderken kavşakta kural ihlaline uymadığı için bir araç arka kapımdan vurdu.Polis tutanak tuttu dosya hazırlamışlar. Karşı taraf asli kusurlu fakat bana da kavşakta yavaşlamamaktan tali kusur vermişler. Trafik sigortasında basamak düşer miyim? Bu karara nasıl itiraz edebilirim?
D
2 yıl
İlk Kasa Fiesta 17.000 TL Alınır mı?
D
2 yıl
Polo Classic İlanı
D
3 yıl
Topluca Cimer'e Yazsak Dolandırıcılık Çözülür Mü?
Arkadaşlar her araç satışında noter sözleşmesine aracın o anki km'si ve son 24 saat içinde yetkili ekspertizden yapılan incelemeye göre tespit edilen boya-değişen bilgisi zorunlu olarak girilse birçok sıkıntı çözülür diye düşünüyorum. Araç dolandırıcıların eline düşmeden 1. 2. 3. sahibi her satışta notere km'yi ve boya değişeni kaydettirdiği anda dolandırıcı ne yaparsa yapsın satacağında karşısına çıkmalı. Bu sistem de 10 tl gibi bir ücret karşılığı sms ile sorgulanabilmeli. Bu aracın şu anki sahibi bu aracı şu tarihte şu km'de şu kadar değişen şu kadar boya ile almış diye çıkmalı. İlanda sorgudan farklı bir şey varsa da emniyete şikayet edilip ruhsat sahibine yüksek para cezası kesilmeli.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.