Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
Y

Yüzbaşı
01 Şubat 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
39 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
Y
5 yıl
Vw piyasadan kalksa otomobil piyasası bu durumdan nasıl etkilenirdi.
Bir vw düşmanlığı almış başını gidiyor.Vw tüm üretimini durdursa piyasa bu duruma nasıl tepki verir.Golfün ,passatın yerini hangi araçlar alır.
Y
5 yıl
İkinci el otomobilin ,sıfırından pahalı olması...
2017 modeli 90 bin tl olan otomobilin ,aynı markanın 2010 modeli üretilse fiyatı ne olur.Bence 60 bini geçmez.Evet sıfırı diyorum.Adam 7 yaşında ki otomobiline fiyat yazarken 0 fiyatını emsal alıyor.Sıfır araçtaki motora , donanıma bakmaksızın.ikinci elde fiyat azalırken sadece boya ,değişen ve km ye göre fiyat yazılıyor.Basit bir örnek;Şu an 2 piyasada 15, 20 bin fiyat istenen Toros, şahin ,dogan gibi 20 yaşındaki araçların sıfırı aynı donanımla üretilse fiyatı ne olur?Ötv ve kdv ye rağmen 25-30 bini geçmez.
Y
5 yıl
Golfün niye sedan kasası yok.
Jetta yerine golfün sedan kasası olamaz mı?Jetta ,golf kalitesine çıkarılıp ,Sedan golf adı altında satılamaz mı?Bu soruyu ww satış temsilcisine sordum.Peynir ekmek gibi satar ama passat satışları ciddi oranda düşer cevabını verdi.Hemen her markanın sedanı varken golfün niye yok.Golfün bagajı küçük diye birçok kişi bu yüzden jettaya yöneliyor.Jetta kötü araba mı kesinlikle hayır ama golf bambaşka.
Y
9 yıl
Toyota Corolla yol bilgisayarı...
2010 model Toyota 1.6 comfort araç aldım.Yol bilgisayarında anlık tüketim değerinin ekranda devamlı görünür kalmasını istiyorum.Sol taraftaki tuşa bastığımda 4-5 saniye kadar bilgileri gösterip,tekrar boş ekrana geçiyor.Yardımcı olursanız sevinirim.
Y
9 yıl
Elantramı,Civic mi?
42-43.000 tl bütçem var.Otomatik vites, 2011-2012 model ikinci el araç almak istiyorum.Uzun süren araştırmalar neticesinde bu 2 araç arasında kaldım.Bu iki araçtan birisini alıp lpg taktırmayı düşünüyorum.Tam Elantrada karar kılmıştım ki, lpg olayı kafamı karıştırdı.Honda bu konuda sorunsuz bir araç.Elantranın lpg uyumu konusunda Hyundainin garanti vermemesi, ibreyi Honda lehine çevirdi.Yinede kararsızım,yardımcı olursanız sevinirim.
Y
10 yıl
Aracımın 90 km den sonra sağ ön kısmından gelen ses.
4-5 viteste ,vites kolu titremeye başlıyor ve sağ ön taraftan sarsıntı ile karışık sesler geliyor.Diğer viteslerde sorun yok.sadece 90 km den sonra başlıyor .Sarsıntı ile sanki ön düzen dağılacakmış hissi veriyor.Sorun ne olabilir.
Y
10 yıl
Aks tamir edilebilir mi?
Otomobilimin direksiyonunda hafif titreme ve boşluk vardı.Bugün,Sola çekme yaptığı için rot-balans ayarı bozulmuştur diye servise gittim .Usta aksın bozuk olduğunu değiştirilmesi gerektiğini söyledi.Tamirde edilebilirmiş.Otomobilim fort fiesta.Orjinal aks tanesi 1050 tl.İkisi değişeceği için fiyat 2100 tl oluyor.400 tl tamir edilebileceğini,ya da 200 tl ye ithal aks takılabileceğini söyledi.Usta ithal aks kesinlikle önermiyor.Tamir edilirse ,ileride yine sorun çıkartabilir diye düşünüyorum.Tamir masrafı normal mi, biraz pahalı geldi bana.2 demir parçasına 2100 tl çok para.
Y
10 yıl
Otomobilimin sağ arka tarafından lok lok diye sesler geliyor
Fort fiesta marka otomobilimin sağ arka tarafından lok lok diye sesler geliyor.Sesler devamlı değil.Amarsitörle ilgili bir problem olabilir mi?
Y
10 yıl
Kilometre düşürmenin hukuki boyutu...
Bir arkadaşım kilometresi ile oynanmış ,pert kaydı olan 2005 model fort fiesta marka otomobil almış.Pert kaydı olduğunu ve kilometresi ile oynandığını sonradan öğreniyor.Otomobile 80.000 km de diye 18.000 para ödemiş.Ben mahkemeye vermesini söyledim.Galeriyi aramış, haberdar olmadıklarını kendilerininde başkasından aldıklarını söylemiş.Mahkemeye versemde sonuç çıkmaz diyor.Sineye çekilecek bir durumda değil.Sadece km olayı olsa anlarım.Pertten önce otomobilin birde 3500 tl bir hasarı mevcut.Bu durumda mahkemeye verirse kazanabilir mi?
Y
11 yıl
Yaptığım kaza tramerde gözükmüyor.
Yaklaşık 2 ay önce bir kaza yapmıştım.Karşı taraf hatalı olduğu için 600 tl masrafı sigortası ödedi.5664 ve tramerden sorgulama yaptığımda kayıt bulunamıyor diyor.O zaman tramere ve sigorta şirketlerine de güvenmemek gerkiyor araç alırken.Kazalı olup kayıt altına alınmayan araçlarda vardır piyasa da diye aklıma geldi.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle