Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
D

Yüzbaşı
16 Ağustos 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
109 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
D
4 yıl
Silinebilir
Silinebilir
D
4 yıl
Mevcut 24 mbit ve üzeri bütün ilgi çekici kampanyaların tablosu
Merhabalar , uygun bir internet tarifesi araştırırken mevcutta var olan güncel bütün dikkatimi çeken kampanyaların bir excel tablosunu yaptım. Belki benim gibi arayışta olanlar için yardımcı olur diye düşünerek buradan paylaşıyorum.

Dikkatimi çeken diğer kampanyalar oldukça güncellemeye çalışacağım.

D
4 yıl
Türk Telekom'un fiber altyapı getirdiği yerlerde diğer İSPlerin hizmet verememesi saçmalığı
Merhabalar. İlginç bulduğum bir durumu paylaşmak istiyorum. Ben 2 sene kadar önce Türk Telekomdan türknet'e geçmiştim. Sancılı bir geçiş olmuştu ancak sonunda muradıma ermiş ve AKNsiz istediğim hızı almıştım.

Şimdi bir komşumu Türknet'e geçirmek için Turknet sitesinden altyapı sorgulattım ancak bakır altyapı bulunmadığı için hizmet veremiyoruz cevabını aldım web sitelerinden sorgulattığımda. Aynı binadayız arkadaşla dediğim gibi bu arkadaş komşum ve ben Türknet abonesiyim.

Sonra Türk Telekomun ben türknete geçtikten sonra(hatta tam da o sıralarda) binaya fiber(fiber to the building) hat çektiğini hatırladım. Türk Telekom binaya fiber çekince diğer servis sağlayıcıları Türk telekom üzerinden hizmet veremiyormuş.

Ancak şöyle bir durum var. Adamlar fiber hat çektiler diye bakır hattı kaldırmıyorlar, bakır kablolar duruyor yani olduğu yerde. Ben eski bakır hat üzerinden Türknet hizmeti alıyorum. Ama adamlar binaya fiber çektiler diye artık kendilerinden başka kimseden hizmet alınamıyor.
D
5 yıl
Monitörümdeki bu problemin adını bilen gelsin
Merhaba,

Çok severek kullandığım GW2760 monitörümde bir piksel hatası keşfettim. Bu piksel hatasının türü nedir bilen var mı? İlk önce bright ya da stuck piksel mi dedim ama siyah arka planda hiç belli olmuyor. Sadece beyaz ekranda belli olan daha beyaz ufak bir çizgi şeklinde görünüyor.

D
5 yıl
silinebilir
silinebilir.
D
6 yıl
Türknetten Türk Telekoma geri dönmek
Henüz yeni geçtim Türknete ve beni fitil etmek üzereler , Türk telekomda 50 Mbit 200 gb taahhütlü kullanıyordum aynen geri dönmenin(yani hiç geçiş olmamış gibi) bir yolu mevcut mudur bilen varsa paylaşırsa sevinirim.

Edit: Bugün Ahmet bey aradı sanırım bulunduğum bölgede vdsl port temininde sorun yaşıyorlar. Bir süre daha beklemeye karar verdim. Gelişmeleri buradan haber vereceğim.
D
6 yıl
TürkNet Fiber İnternet bulunan yerlere hizmet veremiyor mu?
Merhaba,

Sorum şu birisi açık ve net cevap verirse sevinirim.

TürkNet , Turk telekomun fiberi apartmana kadar getirdiği sitelere yani turk telekom fiber nerede uygulamasında hiper hızlı fiber internet olarak görülen bölgelere hizmet veremiyor mu?
D
8 yıl
Küçük ve hafif atx destekli kasa yok mudur yeryüzünde
Son zamanlarda mini itx kartlar için olan core v1 gibi kasalar ilgimi çekiyor ancak oyuncu sistemimi bu tarz bir kasaya geçirmek için anakart değişikliği yapmak istemiyorum. Canavar gibi msi z97 gaming 5 anakartım var değiştirmek istemiyorum kartı.

O kadar araştırdım atx anakart destekleyen ve oyuncu sistemimi taşıyabilecek küçük ve hafif bir kasa bulamadım. Mevcut kasam corsair vengeance c70i satıp küçük hafif bir kasa alacağım.

Günümüzde artık ssd kullanımı oldukça yaygınlaştı ve cd sürücüsü de elzem olmaktan çıktı bu taraflardan kısarak atx anakartlar için küçük boyutlu kasalar yapabilirler diye düşünüyorum ancak adam akıllı bir şey bulamadım

Atx destekli elimdeki msi gtx 970 gaming 4gyi de alabilecek küçük boyutlu kasa tavsiyeleriniz varsa bekliyorum. Türkiyede satılmayan modeller de olabilir amazondan alışveriş yapabilirim.
D
8 yıl
Oyun için AMD FX8350den hangi intel işlemciye geçmeliyim
Bir süredir msi nvidia gtx970 gaming 4g ekran kartlı sistemimle dying light oynuyorum ve bu oyunun amd sistemlerdeki optimizasyon problemi(intel işlemciler neredeyse 1,5 katı frame rate alınıyor) ve genel olarak intel i5-i7 serisi işlemcilerin oyunlarda daha iyi performans vermesi beni intele geçme düşüncesine itiyor.

asus sabertooth 990fx anakart ve fx 8350 işlemciden nasıl bir intel tabanlı kombinasyona geçmemi önerir ilgili arkadaşlar..

Intele Geçip geçmemek konusunda kesin kararımı vermedim ancak fikirlerinizi almak isterim.
D
10 yıl
Cızırtı sorunu olan Corsair Cx750 yerine Tx750m modelini aldım daha beter çıktı
Haftasonu vatandan corsair cx 750 güç kaynağı almıştım.(400r kasanın yanında geliyordu) Güç kaynağından harddisk sesi gibi biraz daha tiz ancak sistem aktivitesi ile paralel bir gürültü geliyordu. cihazı götürdüm iade için bir miktar uğraşarak iadeyi kabul ettirdim. Yerine daha kaliteli bir seri olan tx750m alındı. Ancak eve geldiğimde şok oldum çünkü yeni aldığım tx750mden daha fazla ses geliyordu.

Araştırdığım kadarıyla bazı seri üretimlerin fan kontrolcüsünde problem var sistem yükde değilken fan takılı kalıyor dönmeye başlayamıyor titriyor bu da bu gürültüye neden oluyor. Bendede bu durum söz konusu.

Corsair uluslararası forumlarında bu sorundan dolayı değişim isteyip yerine gelen üründe de aynı sorunla karşılaşanlar olmuş. benim 1 haftam dolmadı iade hakkım var ancak vatan 2inci iadeye nasıl yaklaşacak bilmiyorum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle