Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Teğmen
14 Ekim 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
31 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
8 yıl
Cevap: EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ
@baberti; Faturam gelmeden maalesef iade de edemiyorum.
Çağrı merkezinden aldığım bilgiye göre firma irsaliyeli faturayı koymuş ürüne zaten, ama kargocu getirirken ya söküyor ya da düşürüyor ondan emin olamıyoruz.
Fatura nerde diye sorduğumda faturayı ayrıca yollayacaklar demesi ve bunu hızlıal müşteri temsilcisinin işlemler listesinde faturanın da ürünle yollandığını belirtmesinden sonra bu firmayla ilgili olumsuz beyanımı belirterek olası şüpheli durumda da suç duyurusunda bulunup kargoyu getirenlerin soruşturmada şüpheli olarak ifade verebileceklerini belirttim. İşin sıkıntılı yanı da ev şu an boş, evleneceğim için henüz oturmadığım daireye sipariş veriyorum eşyaları bir bir.
Açıkçası endişeliyim bu konuda. Adam telefonu niye kapatsın ki hem gider gitmez. Gelirken kapıyı açmam için arayan adamı gittikten sonra en az 10 kere aradım. Açıkçası her firmayla olacak iş değil bu işler, hele kargo ve sevikyat işleri.
Eve bu hafta alarm yaptırmaya karar verdim bu yüzden.

HızlıAl.com'daki bu siparişten hak ettiğim 100TL MaxiPuan ve önceki televizyon siparişimden elde ettiğim 22liralık hediye çekiyle 1147TL'ye mal oldu bana işte.
Horoz Lojistik'e ait kargo bedeli var ödenmiş olan 20TL tutar eklendi buna sadece. 2liralık farkı da saymazsak işte hemen hemen aynı fiyata mal etmiş bulunuyorum.


Bosch WAT24480TR'yi satan web sayfasını ilk defa gördüm diyebilirim. Güvenilir olup olmadığını araştırmam gerekir en azından bir süre bekleyip.
Bu sitedeki fiyat gayet iyiymiş ama Bosch'u şahsen bayisinden ya da Mediamarkt'tan almayı tercih ederdim şahsen. 1600'e yuvarlamıştım zaten kafamda, aradaki fark işte 450TL oluyor hemen hemen.

HızlıAl'dan da bu sene alışveriş yapmaya başladım, verilen siparişi hızlıca sevk edebilmesi ve sipariş henüz ulaşmamışken arayıp bilgi vermesi bir yana, yaşanılan sorunlara ilişkin gayet pozitif olabilen firma olduğunu fark edince fiyatla sınırlı kalmayıp benim için güvenilir satıcılar arasına girmiştir. Tercih meselesi bu iş açıkçası.
9 yıl
Cevap: LG G2 Fm Radyo kullanılabilir!!!
Henüz dokunmadım telefonun hiçbir yerine daha, Türkiye romu duruyor, bu halde versem talepte bulunamaz mıyız? 70se 70 100se 100tl ödemeye hazırım yani adamakıllı sistemimiz olsun. Mümkün değil mi?

Ben de arkadaşın dediği o LG ANA Sayfaya bakıyorum orada bahsedilmiş mi, memnuniyet durumu nedir diye sorguluyordum.

Spirit FM'i indirdim pcye, eve gidince bakacağım artık.
Deneyeceğim ama telefon içinde zaten var olan uygulama arkaplanda çalışmıyor mu? Ne bileyim orjinali varken neden uğraşalım ki şimdi?


Root ettirip dosyanın ismini değiştirmekle garanti dışına çıkacağını pek sanmıyorum ama bu sefer de otomatik güncelleştirmeler görünmeyecek diye çekiniyorum telefonda.
13 yıl
Linksys WRT54GC Access Point'te Bağlantı Sorunu -[çözümlendi]
Öncelikle forumun yeni üyesi olarak herkese merhaba; arama motorlarında sorgulattığım yeni access pointimle ilgili başlıkları burada görünce burada soruma cevap bulabileceğimi düşündüm.

Bulunduğum şartları ve koşulları uzunca yazmaktan ziyade resim desteği de sağlayacağım daha iyi anlayabilmeniz için. Hatta resim edit programıyla temsilen gösteriyorum birazdan.

Geçtiğimiz ay evde kullandığım bilgisayarıma alternatif olarak dışarı ortamlarda download makinesi olarak kullandığım ve kimi zaman serbest olarak çeviri işi aldığımda rahatça çalışabilmek için Asus EEE PC 1000HA bilgisayarım için; evde yıllardır kullanmakta olduğum yıllarca vazgeçmeyeceğim Us Robotics marka 9105 model modemimi atmak istemedim, israf yapmamak için anten görevi görsün diye Linksys WRT54GC v3 Marka ve model Access Point'i aldım geçtimiz haftalarda. 200-300milyon verip de kablosuz modem almaya verecek parama da kıyamadım zaten. 60milyon masrafla kurtuldum denebilir. Cisco sertifikasına güvenip de aldım neyse ki.

Kurulum baya uğraştırdı, hele ki cd olmasa yandınız zaten, neyse ki öyle veya böyle kurulumu gerçekleştirdim. Şu an kurulumdan yana bir sorunum yok çok şükür. Yani en azından düzenimi bozmadan masaüstü bilgisayarım kablo bağlantısıyla internete pürüzsüz girebiliyor, bazı zamanlarda da netbooku açıp salonda ailemden kopup da odaya hapsolmadan internete girebiliyorum.

Bağlantı şeklim şu an böyle;Bağlantı şeklimde bir sorun yok böyle gayet güzel ama ben iki bilgisayar arasında dosya vae yazıcı paylaşımı yapmak istiyorum sürekli olarak, yani bilgisayardan bilgisayara flashdisk taşımak son derece ilkel olur. Onun için aşağıdaki resimde göreceğiniz gibi sarı kabloyu modemden çıkartıp access pointin ethernet1'ine takınca sorun düzeliyor. İki bilgisayar içerisinde ağımı gayet süper şekilde kurabildim. Bunda da sorun yok.Yani böyle de kullanabiliyorum ama bir sorun var, işte olayın koptuğu an burası bana göre.
Kablosuz ağımdan girdiğim netbookla MSN açılıyor, onunla msne giriş yapabiliyorum. Fakaat; ethernetimle access pointe bağladığım masaüstü bilgisayarımla msn'e giremiyorum.

*Fakat ilk bağlantımda, yani bilgisayarım direk modeme bağlıyken msn çatır çatır açılıyor.
*Masaüstü pc modeme bağlıyken netbookla paylaşım ağı kurmak mümkün olmuyor, bunun DHCP ile ilgisi olduğunu düşünüyorum, o yüzden Access point içindeki DHCP konfigürasyonunda olması gerekir iki bilgisayarın paylaşım olması için. (yanlışım varsa bilen biri düzeltsin birisi lütfen)


Umarım anlaşılmıştır sorunumun nereden kaynaklandığı, bu aldığım access point içinde ethernet portlarımdan biri mi kitlendi msnle ilgili? Bunun için çözüm öneriniz var mı? Yani ethernet portlarından herhangi birine bağlıyorum pc'yi msn açılmıyor, netbookla açabiliyorum.


Kısaca öyle bir sistem olsun ki, sürekli bir kabloyu ondan alıp ona takmıyım, dosya ve printer paylaşımını her an yapabilmeliyim herhangi kabloyu sökmeden, eminim ki bunun çözümü var. Yoksa çok abuk bir şey olur.

Modemde ve bu Acess Point'te DHCP'yi aktif yaptım. Her yeni bağlanan cihaz için ikisinde de yeni Ip ataması yapabilir böylelikle diye düşündüm.

Modem'e 192.168.1.1 ile giriyorum; Access PoinT'e 192.168.11.12 ile giriyorum(bunu bu forum içerisinde birisinin tavsiyesi üzerine yapmıştım IP çakışması olmasın diye.)

Access point IP'yi modemden alsın interneti masaüstü bilgisayarıma kabloyla netbookuma kablosuz olarak taşısın istiyorum, yazıcı ve printer paylaşımım aktif olsun.

Access point arayüz ayarlarında destination Ip subnet mask gibi terimler görünce anlamadığım için bir şey yapamıyorum nereye neler gireceğim konusunda fikrim yok, ama mutlaka bilgisi olan birileri vardır bu konuda. Access Point arızalı mıdır yoksa? Sanmıyorum böyle bir şeyin olabileceğini gerçi ama, hatta DHCP'yi kapattım access pointte, bağlantı kitlendi 2 kez hatta fabrika ayarı yaptım bunun yüzünden.

Gateway veya Router seçenekleri vardı bu cihaz içerisinde, dynamic routing statik routing gibi ayarlar var, bundan mı kaynaklı anlamadım bir türlü. Çok da kafa karıştırmasam daha iyi sanırım, Msn haricinde hiçbir sorunum yok bu arada bunu da belirteyim.
İkinci resimdeki düzende olduğu gibi sorunsuz ve paylaşımlı bağlantı kurabilmem için yardımcı olursanız çok sevinirim, tüm gece sabahladım bu sorun yüzünden uğraşmakla.


Şimdiden teşekkür ediyorum herkese,
Saygılar.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle