Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
29 Temmuz 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
47 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
7 yıl
2500TL sistem önerisi
Merhaba arkadaşlar. Oyun odaklı bir sistem toplayacağım. Sadece kasa için 2500TL bütçe ayırdım. Ciddi bir performans farkı olur derseniz 100-200TL esnetebilirim bütçeyi. Yardımcı olursanız sevinirim.
11 yıl
Dragon Age II Demo
Bildiğiniz üzere yakın zamanda Dragon Age II nin demosu yayınlandı.Forumda demoyla ilgili görüşlerimizi paylaşacağımız bir başlık olsun istedim açıldı da göremedimse özür dilerim. Demoyu kadın-erkek her türlü classla bitirdim(buna okçu-assasin,two handed warrior-shield and sword warrior dahil). Gördüklerimi paylaşmak istiyorum.

Öncelikle oyundaki vuruş hissi gözle görülür biçimde artmış. Buna paralel olarak oyundaki aksiyon dozu ve kan miktarı da epeyce artmış bulunmakta. Dragon Age Origins ile kıyasladığımızda RPG öğelerinin azaldığını söylemek mümkün. Bunun kemik RPGsever kitlenin hiç hoşuna gitmeyeceği aşikar. Şahsen oyun Role-playingden ziyade epik bir film havasına bürünmüş. Tabi sadece demoya bakarak bir yorum yapmak imkansız ama bana sanki oyundaki amaç rol yapmaktan ziyade önceden hazırlanmış birkaç rolden birini seçmek olayına kaymış gibi geldi. Yani bikaç alternatifli bir film gibi 3-5 alternatif olacak ve birini takip edeceksiniz gibi görünüyor.

Bir diğer yeni özellik ise ana karakterin seslendirilmesi tabi ki. Bu her ne kadar hoş bir detay olsa da male hawke ın konuşmaları çok ruhsuz geldi bana. Sanki özen gösterilmemiş gibi. Diğer yönde female hawke da aşırı kırıtıyor yürürken (bence) insanın içinden ne biçim şampiyon bu yahu diyesi geliyor.Bunun dışında kadın ve erkek karakterler arasında görünüş ve seslendirme açısından pek bi fark yok. Ne bileyim erkek güç kadın da dayanıklılık bonusuyla başlayabilirdi mesela.Hop gitti mi bir adet rpg öğesi daha.

Classlara bakacak olursak mageler artık eskisi gibi öyle sadece nur ışığı atıp durmuyolar asalarından. Değişik değişik hareketleri var. Birinci oyundaki dandik staff vuruşu yapsalar bile böyle farklı farklı animasyonla bunları yapmaları hoş olmuş. İlk oyunda üvey evlat gibi kalan okçular ise bunda gerçekten işe yarar bir takım elemanı konumuna gelmişler. Gerek alan skilleri gerek tekli hedeflere yaptıkları etkili vuruşlar gerçekten düzgün hasar veriyor. Bunun dışında ok yiyen bir rakip öylece üstünüze koşmaya devam etmiyor böyle sendeliyor falan. Gerçekçilik açısından hoş bir detay. Melee rogue larımız ise resmen çağ atlamış. Ancak iyi anlamda değil (bence). Backstab skili aşırı kolay artık. Bir tuşa basıyorsunuz ve haşırt diye arkadan sokuyorsunuz bıçağı. Üstelik upgrade etmişseniz adam devriliyor yere kalkasıya kadar da çalışmaya devam. Etrafınızda çok mu düşman var evade yapıyorsunuz haşırt diye savaş bölgesinin dışındasınız. Yani biraz fazla iyi gibi geldi bana. Warriorlarda ise dikkatimi çeken özelliklerden biri two handed swordun artık normal saldırıda sadece saldırdığınız düşmana değil etrafındakilere de zarar vermesi. hoş bir detay (bence)

Demodaki zorluk seviyesi "normal" imiş. Ne varki bana hiç de normal gibi gelmedi. Bi kere alana hasar veren skiller dostlarınıza zarar vermiyordu. Yani warriorunuzun etrafını saran düşmanlara okçu ok yağmurunu sallıyor, mageniz de alev topunu haydi eyvallah 5-6 adam haşırt diye gidiyor. Eğer oyun da böyle olursa ikinci oyunun normali birincinin easy sine denk geliyor olacak heralde.

Yani sonuç olarak şunu söyleyebilirim. Dragon Age II duyurulduğu gibi aksiyon öğeleri olan bir RPG den ziyade RPG öğeleri olan bir aksiyon oyunu olmuş. Benim hoşuma gitti şahsen. Çünkü ben hem aksiyon hem RPG oyunlarını seven bir insanım. Ama ne yazıkki şöyle yıllardır hasret kaldım adam gibi bir RPG oyununa diyorsanız bu oyun sizin için değil kesinlikle. Hele hele Baldurs Gate hayranıysanız ve birinci oyunu oynayıp eh hiç yoktan iyidir dediyseniz bu oyunu beklediğinize pişman olacaksınız muhtemelen. Ancak Mass Effect 2 oynayıp sevenler bunu da sevebilirler.
13 yıl
SAMSUNG CLP-300 SERİES YAZICI SORUNU
Öncelikle merhaba.
Samsung clp-300 series marka renkli lazer yazıcım var.Yazıcıyı ilk günlerde sorunsuz kullanabilirken şu an kullanamıyorum.Usb kablosunu taktığımda bilinmeyen aygıt hatası veriyor.Ne yaptıysam yazıcıyı görmesini sağlayamadım bilgisayarın.Aynı usb kablosunu başka bir yazıcıda denediğimde ise sorunsuz çalışıyor.sorun kabloda değil yani.Yardımlarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler
13 yıl
MOUSE BELLİ BİR SÜRE SONRA İŞLEVİNİ YİTİRİYOR!
Pc açıldıktan bir süre sonra mouse işlevini yitiriyor.Mouse imlecini oynatabiliyorum ancak hiçbir tıklamayı algılamıyor.crtl+alt+del ile görev yöneticisini açabiliyorum ama alt+tab alt+f4 gibi klavye komutlarını da anlamaz hale geliyor bilgisayar işin içinden çıkamadım.Mouse usb den takılanlardan
14 yıl
FİREFOXDA DONMA SORUNU
Arkadaşlar firefoxun son sürümünü indirdim ve sistemime kurdum ancak şöyle bir sorunum var.
Programı çalıştırdığımda düzgün bir şekilde açılıyor ama internette gezerken çok sık takılmalar oluyor.Mesela durduk yere program yanıt vermiyor konumuna geçiyor ve 5-10 saniye sonra düzeliyor.Bunu çok sık tekrarlıyor ve bir türlü firefoxumu kullanamıyorum.
firefox 2 kurdum 1,5 kurdum ama hep aynı sorun ie 6 da kurulu sistemimde fakat onda böyle bir sorun yok.Sadece forumda değil google de bile aradım ama çözemedim.Şimdiden teşekkürler.

EDİT:Ayrıca bütün eklentileri silip denedim programı toptan silip yeniden kurdum hep aynı sorun format dışında bir çözüm arıyorum
14 yıl
silinebilir halloldu
...................
14 yıl
+6 priest paper dd in pathos
pathosda +6 paper dd satılıktır ytl ile değildir fiyatı 8gb olarak düşündük ama anlaşacağımıza inanıyorum ilgilenenler mesaj yazsınlar topice
14 yıl
Ardream magesi ile ilgili bilgi istiyorum
Evet arkadaşlar rogue oynuyodum ama baydı şu an mage açıcam yan char mage açıcam daha önce hiç mage açmadım ve forumda arama yaptım ancak char takasları falan çıktı hep bi sonuca ulaşamadım.
Şimdi sorularımı sorayım
1)+7 dd crimson kafalık +7 crimson set giyecem sizce iyi mi
2)elime +7 elixir mi alayım yoksa +6 ya da +7 light erenion mu
3)Takılarda da orta yollu bişiler söyleyin mümkünse char en fazla 10 gb falan harcıcam

server:pathos
14 yıl
satın alma
59 lwl asas yada okçu
np si önemli değil
item önemli değil
çar alınırilgililere duyrulur
14 yıl
beyler attığım tickete cvp yardım lütfen
knight online koxp vs kullanmadım ama ban yedim ticket attım cvp geldi bi bakarmısınız anlayan çevirirse memnun olurum


Thank you for contacting Knight Online Customer Support. I regret to inform you that this account has been closed, as someone with access to this account was observed using third-party tools which violates our posted Terms of Service policy. This account will not be unblocked and all current future tickets will be closed and no further action will be taken on this account. I apologize for any frustration this may have caused and thank you for your understanding. - Knight Online Customer Support, CSR Vihas

şimdiden teşekkürler
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.