Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yüzbaşı
13 Haziran 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme (?)
124 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
11 ay
Davet linki istiyorum turknet arkadaşını getir kodu yani

Başlıkta yazdığı gibi. Hakkı bitmemiş birisi varsa iyi olur

11 ay
Hatay Antakya'da TT altyapısı kullanan fiber internet veren firmalar?

Hatay Antakya'da TT altyapısı kullanan fiber internet veren firmalardan en uygun ve en düzgün hizmet verenler hangileri bu bilgiye nerden ulaşırım ? Sadece Türk Telekom fiber var apt da ve sokakta.

geçen yıl
Milenicom'un 6 senelik müşterisine adreste altyapı olmayınca iptal sonucu attığı kazık

Son edit: faturayı kaldırmışlar yani sorun ortadan kaldırılmış ancak tarafıma bir bildirim gelmediği için yaklaşık 1 ay sonra öğrendim. Tabi ben haklı iken bu kadar zahmet ve strese girdim ve bana yardımcı olmadılar ilk aşamada.

İlk aşamada kayıtlarını kendileri dinlese ve bana dönüş yapsalar olay sorunsuz kapanacaktı ve müşterileri kaybetmek ve kötü ün yerine her şeyi olumluya çevireceklerdi. Sırf bu yüzden üste sorunun çözüldüğünü bildirip alta yine de konuyu bırakıyorum. İyi niyet 3 ay sonra gelmez....

Abone numaram 9830103

Kullanmadığım internete çıkan kapanma ücreti:211tl


Olayın özeti : Adres değişiklikleri sebebiyle bulunduğum yerlerde altyapı olmadığı için eskiden "hizmetinden memnun olduğum" internetimi onların teklifi ile kapatmak yerine dondurmaya karar verdim. Olaylar böyle başladı. Dondurdum. İlk 3 ayın sonunda açtılar sözlerinde durmadılar aradım 2. Hakkımı kullanmak istedim yeniden kapatma kararı aldım. sözlerinde durmadıkları için haklı olduğumu söyleyip 2. Dondurma hakkımı verip çıkan kısa süreli faturayı sildiklerini söylediler. Tekrar dondu internet ve en son yine bulunduğum yerde altyapı çıkmayınca üyelik girişi yapıp "FATURA OLMADIĞINI GÖRÜP " kapatma kararı aldım ve dondurdum dedikleri sürelerde ARADA açık kalan sürede ve donmuş olan fatura olmaması gereken sürede kısaca her fırsatta kendi sözlerinin olduğu aralarda bile fatura kesip yollamışlar. Bu arada bu 6 ay öncesine dayanan sürede hiçbir şekilde bu faturalar sistemde yoktu son kapatmadan önceki girişimde dahil yoktu. Olsa derdim ki neyin faturası bu.

Bu sürelerin hiçbirinde (4.aydan emin değilim sadece) kesinlikle internet kullanılmamış modem takılmamıştır adreste altyapı yok ki modem takayım. Bunların yasal takibi mileni ile yaptığım görüşmenin kayıtları kısaca mahkeme kararınca uygun görülen her aşamada hakkımı sonuna kadar kullanacağım. Kendim bizzat hukuk fakültesi öğrencisiyim eğer milenicom kontrol etmek isterse bilgilerimi vereceğim. Neden bunu söylüyorum kendim dahil avukat abilerim dostlarım vs her koldan bu işin yasal takipçisi olacağım. Görüşmelerimin kayıtlarını bir süre saklamak zorundalar bunu silerlerse de otomatik olarak haksız olduklarını önce bütün forum ahalisi sonrasında Twitter duyacak.


Öncelikle nasıl bir müşteriyim:

Faturamı kusursuz ödedim her zaman.

Bu arada 3 defa arkadaşını getirden müşteri getiren biriyim.

Ek olarak turkcel Superonline'ın internetim düzgün olduğu halde intrnetiniz sorunlu demesi ve davet etmesi üzerine bunu milenicom'a bildiren bir müşteriyim üşenmedim aradım bilgilendirdim ve teşekkür ettiler.

Peki ne yaptılar:

Aboneliği kapatmak istedim. dediler ki arayıp " donduralım"

dedim ki 3 ay yetmez bu bulunduğum adreste 6 ay gibi bir süre kalacağım taşındığım yerde internet olursa tekrar açarız olmazsa kapatmak zorunda kalırım.

Bana gelen yanıt şu "beyefendi 6 ay dondurma hakkınız var 3ay ardından 3 ay daha kullanabilirsiniz.

Bende dondurma açma kapama parası vs üçkağıt yok değil mi dedim ?

"Hayır, herhangi bir ücret yansımaz " dedi müşteri temsilcisi kişi. Ve otomatik tekrar dondurulacağını en kötü durumda benim kayıt açıp bildirdiğimdw tekrar dondurma hakkım olduğunu söylediler.

Peki dedik dondurdum.

3 AY SONRA DONDURMA BİTME SÜRESİNE YAKIN önce aradım bana müşteri temsilcisi diye anılan şahsın söyledikleri "böyle bir hakkınız yok yılda sadece 3 ay dondurma hakkınız var"

SÖZLERİNİ KAYIT AÇARAK HATIRLATTIM MALUM MÜŞTERİ TEMSİLCİSİ DİYE BİR ŞEY YOK SİZ KAYIT AÇIYORSUNUZ KENDİLERİ ARIYOR .

ANCAAAAAK BİR CEVAP BİLE VERMEDEN KAYITI KAPATTILAR. TEKRAR AÇTIM TEKRAR KAPATTILAR.

Sonrasında internetin açıldığını görüp kapatma kararı aldım aradılar durumu yarım saat anlattım defalarca

"Siz HAKLISINIZ ÖZÜR DİLERİZ FATURA YANSITMAYACAĞIZ VE TEKRAR DONDURACAĞIZ" dedi müşteri temsilcisi şahıs ben ısrarla bana söz verildiğini o kayıtları incelenmesini talep ettim ve kapatın dedim lafı acayip uzattı özür diledi ve fatura çıkmayacak vs dedi tekrar ikna etti ve tekrar dondurdum.

3 ay geçmeden görüyorsunuz ki 7. Ayın son haftası ve 8. Ayın 31ine kadar yanı 9.ayın 1ine kadar fatura kesilmiş tekrar son olarak Ekim kesilmiş, yani 3 aylık dondurma süresini aşmadan nasıl oluyorsa tekrar Ekim'de fatura kesmişler.

Buradan sonrası daha garip adamlar 211tl fatura kesip

SİSTEME GİRİŞ YAPIYORUM ONLİNE OLARAK MÜŞTERİ BULUNAMIYOR E O ZAMAN SİTEDE BİR ŞEY VARDIR DİYORUZ DETAY VEREN O DA YOK . YAAANİ PAŞALAR KESECEK FATURAYI BEN GÖRMEDEN ÖDEYECEM BAK SEN BAK.

SONRA WHATSAPP DESTEK HATTINA YAZDIM VE YAZILANLAR ORTADA YÜKLÜYORUM

@millenicom

Düzenleme1: etiket

Düzenleme 2: imla yazım vs düzeltmeleri sıralama düzenleme

geçen yıl
Eski forumlarda cevap göremediğimden LAZER ÇİFT BASKILI YAZICI önerisi lazım ?

Eski konularda Pasifiklik var .

Lazer yazıcı tavsiyesi kullananlardan ve işin ustalarından istiyorum

1-fiyat üst limit)...........800 veya çok çok iyi basit dolumlu uzun ömürlü ise 1600.................................................................:

2-aylık ortalama çıktı sayısı.......1500-2000.....................................................:

3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....: Çok fonksiyonlu çift taraflı baskılı wifili mümkünse

4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................:lazer

5-Renkli çıktı gerekli mi?........................................................hayır kesinlikle gereksiz........:

6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............: Kendim yapma veya satın alma taraftarıyım çok farketmiyor baskı sayım çok ise kendim yapmam mantıklı eğer az ise hazır alırım

7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?.......... teknik servisi tamircileri yaygın..:

8-Fax özelliği isteniyor mu? ......................................................hayır......:

9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ......................................:wifi+usb

2 yıl
TV de speaker box micro Dimming özelikleri hakkında yardım

Arkadaşlar 2 TV arasında kaldım. Bir tanesi elimde ve iade şansım var. Diğerini ise soruma cevap bulursam alıp elindekini iade edeceğim.

Elimdeki TV de micro Dimming, Real vision pro, speaker box(sesle alakalı) yok. Va panel. 4 HDMI 2 USB mb130e anakart 1.5 ram smart.

Alacağım TV de bunlar var. Alacağım TV 200tl daha ucuz. ips panel. 2hdmi 1 USB mb230 anakart 1.25 ram smart

Film ve ses kalitesini önemsiyorum. Speaker box olup olmaması ve saydığım diğer özellikler (yazılımsal) ne kadar fark eder ? Sizce bu özellikleri tercih etmeli miyim?

İade konusuna gelince TV kontol edildi kutuda duruyor amazondan alındı iade durumunda zorluk yaşamam olası görünmüyor. Alacağım TV ise Hepsiburada bir satıcı 9.2 puanlı

2 yıl
Bu Ülkede Eba ve operatör Rezaletini haber yapacak bir dürüst TV kanalı yok mu ?

Konumuz eba ve internet bağlantısı gerekliliği ve eba için verilen yalandan 8gb.

1.eba her canlı oturuma 150-500mb internet götürüyor.

2. Eba için verilen ücretsiz internet canlı derste işlemiyor o zaman anlamı ne ?

3. Bu eba için verilen ama kullanılması engellenen internet için firmalar ile MEB arasında nasıl bir anlaşma var ? Varsa ne kadar alıyor operatörler? Bu para kimin cebinden çıkıyor? Gerçekten operatörlerin gönlünden koptu ise neden canlı derste işlemiyor? Dalga geçerek eğleniyor mu operatörler?

4. Bu devletin hakimi savcısı nerede? Eğitim hakkı en öncelikli anayasal vazgeçilmez haklardan birisi. Eğitimde fırsat eşitliği de öyle. Öyleyse köylerde kırsalda ilçelelrde internet neden çekmiyor 4g ile ? Çocukların tabletleri nerede ? Toplanan para nereye gitti?

5. Para toplamak mı lazım devletimizin kendi geleceği olan eğitim için yapacağı yatırım için yardım mı lazım?

6. Madem bunların hiçbirini sağlamıyosunuz virüse rağmen toplu salgınlara rağmen açın okulları?

7. Neden mebte herşey 2 gün önceden belli oluyor? MEB memurları hangi meslekten mebi yönetenlerin eğitim yönünden aldıkları pedagojik eğitimler var mı ? MEB bakanı öğretmen eyvallah ama gerisi nedir? Bu bakanlık planlı bir iş yapmaz mı ?

8. 1 ay oldu hala operatörlerden ses yok devletten internet adımı yok ttnin yüzde 49u devletin değil mi ?

.9 vatandaş söylenmekten başka ne yapıyor neden toplu operatör protestosu yapmıyoruz?

3 yıl
Ryzen 2400g ye 3600mhz ram aldım fakat 3333mhz ötesine gitmedi
İşlemci ryzen 5 2400g
Anakart msi b450m-a pro max m2
Ram gskill ripjaws v f4-3600c18d-16gck yani 3600mhz cl18
Anakart menüsünde otomatik oc menüsü var onu açmak gerekiyor cpu 3.85 mhz oluyor. Sonra ram profilleri var profil 1 3333mhz yapıyor bu çalışıyor. Profil 2 3600mhz yapmalı yazan o ama bunu seçince yeniden başlatınca ram stoxk hızı olan 2133mhz oluyor. Bu ayardan anlayan muhakkak vardır 3600mhz de kullanmak istiyorum rami çünkü Apu sistem mhz önemli.
3 yıl
Red mi 5 plus sistem başlatıcı 13 Mayıs güncellemesi sonra sürekli çökme (çözümiçerir)
Resmi güncelleme sonrası aralıksız çökme gerçekleşti
Ana ekran sürekli çöktüğü için hiçbir ayara bile giremiyodum. Eğer bu durumda iseniz bir başka telefondan herhangi bir launcher indirip watsaptan kendinize atın bildirimswn watsapa girn.
İster bu launcheri kullanın isterseniz orjinale dönmek için ayarlar-uygulamalar-uygulama yönetici- sistem başlatıcı- güncellemeleri kaldır
Bunu uygulayın. Ayarlara girin ana ekran kısmına gelin başlatıcıyı "sistem başlatıcı" seçin.
4 yıl
Xigmatek asgard 382 pure black edition 600watt acil yardım lazım
Arkadaşlar kasayı 175tl ye e ticaret ile aldım 207 lira kargo ücreti çıkmış gönderenin acemiliği Galiba toplamda 400tl civarına geliyor 2.el yine de alınır mi? Yoksa almayıp geri mi göndereyim? Ben çok defa dolu kasa gönderdim 50 yi geçmedi ptt ile hadi başka kargo olsun 100 olsun ama 207 nedir?
4 yıl
Lenovo b50-50 ses problemi( lütfen kullanan varsa baksın mesaja)
Başlıkta özelliklerini yazdığım 2gb nvidia gt920m ekran kartlı intel i3 5005u işlemcili versiyon olan b50-50 model lenovo laptopta telefondan çıkan sesin yarısından az ses geliyor. ses net temiz. hoparlör patlak değil vida bile değmemiş.
tüm yabancı forumları okudum tek tek denedim. Zaten teknik konularda çok iyi olduğumu düşünüyorum.
Bu durumda tek bir seçeneğim kaldı garantiye yollamadan önce bunu kullanan bir kişi dahi olsa onu bulup sesinin nasıl çıktığını öğrenmek.
Lütfen bunu kullanan arkadaşım varsa bana ulaşşsın. yüz tane laptop kullandım böyle az ses imkansız bence.
biri normal tonda konuşsa sesi duymuyorum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle