Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
S

Teğmen
10 Ocak 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
59 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
S
2 yıl
Apple TV 4K 64 GB -1399 TL- MediaMarkt
S
3 yıl
[ŞOK] Philips 10000 mAh Powerbank 59.90 TL -9 Kasım- (Bim’e Gelmişti)
S
4 yıl
Edit: 76 TL oldu —- Molfix 5 Beden Bebek Bezi 112 Adet 67 TL (Amazon TR)
S
5 yıl
Tamire gelmeyen servise yaptırım
Beşiğin parçası kırıldı. 3 hafta oldu gelmediler. İlk hafta önümüzdeki hafta içi gelinir dendi. İkinci hafta servis kayıtlarını alan bayanın babasının vefat ettiği, bu sebeple adreslerin ellerine ulaşmadığını söylediler. Bu hafta üçüncü hafta ve halen ses yok.
Tamire gelmeyen servise yaptırım uygulanabilir mi? Örneğin tüketici haklarına başvurmak. Böyle bir şey mümkün mü?
S
5 yıl
AliExpress 11.11 yaklaşıyor. Bildiğimiz Turkey Post satıcıları paylaşalım.
ARKADAŞLAR; TURKEY POST KONUSU FORUMDA HALEN AKTİF. AYRICA 11.11 İÇİN DETAYLI BİR İNCELEME KONUSU AÇILMIŞ. DOLAYISIYLA BU KONUYA MESAJ YAZMANIN BİR ANLAMI KALMIYOR. HATIRLATMA AMAÇLI OLSUN DİYEREK İYİ ALIŞ VERİŞLER DİLİYORUM. İKİSİNİN DE LİNKİNİ AŞAĞIYA EKLEDİM.

Evet başlıkta har şey açık. Uzun zamandır AliExpress’ten alış veriş yaparım. 30 kadar ürün almışlığım vardır. Gelmeyen ürün sayısı iki ya da üç idi. Bundan önceki alış verişlerime güvenerek ücretsiz alış verişlere devam ettim. Fakat 14 Temmuz 2017’de son AliExpress alış verişimden aldığım 14 üründen yalnızca 4 tanesi geldi. Kargolar takipsiz ücretsiz kargolardı.

11.11 indirimleri yaklaşırken açıkçası şu son durumdan sonra ücretli takipli kargolara yönelmek istiyorum. Fakat ürünlerin kargo seçenekleri ya ücretsiz ya da 50 TL’den başlayan fiyatlar. Şu saatten sonra yapacağım şey eğer Turkey Post aktifse o seçeneği kullanmak olacak. Geçmişte Turkey Post konusu uzun bir süre gündemde kaldı. Son zamanlarda forumda konuşulmuyor. İnşallah tekrar gündem oluşturup 11.11 alış verişlerimizi Turkey Post aracılığıyla yapalım.

Forum Turkey Post ana konusu:https://mobile.donanimhaber.com/turkey-post-ve-turkey-post-kullanan-saticilar-listesi-aliexpress--125585934

https://mobile.donanimhaber.com/11-11-de-altlimitsiz-kuponlar-icin-hazir-olun-aliexpress-1000-urun-tavsiyesi-ve-rehber--120124195S
5 yıl
Spotiy'ı dinlerken internet yemeyen tarife
Böyle bir şey bulmadım. Var mı?
S
5 yıl
iTunes’ta uygulamalar sekmesi kaldırıldı. iPhone 4 uygulama yükleme sorunu.
iTunes son güncellemede uygulama yüklemeyi kaldırdığı için iPhone 4 cihazlara uygulama yüklerken uyumsuzluk sorunu olduğunda iOS 7’de çalışan son sürümü yükleyemiyorum. Google ile uygulamaları “.ipa” dosyası halinde aratıyorum fakat geçmiş sürümlere ulaşamıyorum. Siz nasıl hallediyorsunuz veya önerileriniz nelerdir? ipa uzantılı dosyalara nasıl ulaşabilirim?

Not: iTunes sürül düşür diyecek olursanız diğer güncel iPhone’lara güncel olmayan iTunes ile yazılım güncellenemiyor.
S
5 yıl
9 Eylül 1922 ile 29 Ekim 1923 arası meçhuliyeti
Tamam 9 Eylül’de İzmir’in geri alınmasıyla boğazlar hariç tüm yurttan düşmanı temizledik. Fakat cumhuriyetin kurulmasına kadar geçen 1 yıl, 1 ay, 20 günde (415 günde) nelerle uğraşıldı? Savaş sonrası sükunette halk devlet diye kimi bildi? TBMM hükümetini mutlak güç olarak kabul etti mi? Üretim ne durumdaydı? Halk nereye vergi ödüyor, nereden hizmet alıyordu? Okullar eğitim-öğretime devam ediyor muydu?

Tahminimce siyasi olarak boğazlar meselesi konuşuluyordu. Bir ihtimal de Musul meselesi. Diğer önemli soru da halk Musul ve Kerkük’ün anavatana katılmasını umuyor muydu?
S
5 yıl
Yaşın ilerlemesiyle metal müziğin zevk vermemesi
14-15 yaşlarımda başlayan metal müzik maceram, bundan üç yıl önce, 22 yaşıma geldiğimde artık yeni metal parçalara kendimi kapatmam ve halihazırda dinlediklerimin artık bayması ile son buldu. Halbuki kendi halimde elektro gitar ile dinlediğim parçaları çalmaya gayret eden, sadece çalmakla yetinmeyip parçanın gamını bulmadan bırakmayan bir dinleyiciydim. Anladığınız üzere müzik teorisine merakım vardı. Fakat bir gün bu iş gerçekten sıkmaya başladı. Son üç senede metal müziğe ihanet etmemek için yeni yeni albümler indirip dinledim. Dinlediğim müzik çaları değiştirdim. Öncekinden üst seviye kulaklık aldım fakat nafile.
Velhasıl kelam, ömrümde bir devrin sonuna gelmiş olduğumu kabul etmeliyim. Arada nostalji yaparım o kadar.

Edit: Konu epey okunmuş arkadaşlar. Biraz daha açıklayacak olursam Metellica, Iron Maiden ve Avenged Sevenfold favorilerim diyebilirim. Bazılarınız bunlar metal değil diyebilir. Öğürmeli böğürmeli dinlediğim parça bir elin parmaklarını geçmez. Sanıyorum onların da müziklerinin güzelliği vokali önemsettirmiyor.
Artık genellikle YouTube veya VK.com’un müzik arşivinden sevdiğim metal müzik parçalanının akustik coverlarını dinliyorum. Bazen de konser kayıtlarını. Orijinal stüdyo kayıtları ilk mesajda dediğim gibi sıkıyor artık.
S
5 yıl
Sarı Kutu ürünleri neden bu kadar dandik?
Eskiden 10.000 puana Turkcell T50 veriyordu. Şimdi en yüksek puan olan 9.500 puana 12 aylık 1GB internet veriyor. Ürünlerin hepsi sanal.
Eskiden belli bir puan karşılığı Turkcell mağazadan 50 liralık indirim çeki veriyordu. Üç defa kullandım. CaseLogic notebook çantası, LogiTech mini kablosuz mouse, Turkcell T40 sert kılıf almıştım. Çanta 15 liraya, diğerleri bedavaya gelmişti.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle