Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Binbaşı
23 Aralık 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
9 üye
Görüntülenme (?)
46 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
3 yıl
iframe test
belki sistemde vardır

deneme
4 yıl
Yatay Bakır Borular ve Soğutma Performansına Etkisi
Merhabalar,
Uzun zamandır kule tipi işlemci hava soğutucularında kafamı kurcalayan birşey var. Bilindiği gibi bu tip soğutucularda yaygın olarak 3+3 veya 4+4 şeklinde bakır borular var. Normalde bu borular ısıyı dağıtmada performanslı yapıdadırlar. Buraya kadar herşey normal gibi gözüküyor. Hatta yanılmıyorsam ileri düzey çözümlerde bu bakır boruların içinde özel bir madde var. Isınınca yukarıya doğru gaz olarak çıkan, yukarıda soğuyunca aşağıya doğru sıvı olarak inen. Ancak bu boruların, ısıyı en iyi şekilde dağıtmaları için dikey olarak durması gerekmiyor mu? Böyle olunca yüksek ısı yukarı çıkmaya çabalarken, biz bu soğutucuyu anakarta takınca bakır borular dikey yerine yan durup soğutma performansını düşürmüyor mu?
Teşekkürler

4 yıl
İkinci El Bölümünde Çığır Açan Gtx 10xx Serisi
Merhaba arkadaşlar,
Uzun zamandır güncel piyasayı kontrol etmek ve uzak kalmamak için sürekli takip ettiğim dh ikinci el (ekran kartı) bölümünde, bugüne kadar alışılagelmişin dışında farklı durumlar yaşıyorum.

Bölümde, 1 gün içerisinde ortalama 20 ve üzerinde gtx 1060, 1070... satışı konusu görüyorum. Özellikle serinin gtx 1070 modelinde.

Benim merak ettiğim konu; kartların %95'i neredeyse sıfır gibi olmasına rağmen neden özellikle gtx 1070 model ekran kartının ikinci elde satışı çok fazla? Bu kartla ilgili bilinen kronik veya başka bir sorun mu var? Neden bu kadar yeni kartlar olabildiğinden fazla "ikinci el olarak" satılıyor ve her geçen gün de satılmaya devam ediyor?
.
6 yıl
Prime G530(FQ) modeli hakkında
Merhaba arkadaşlar elimde turkcell'den alınma Prime G530FQ model telefon var. Ancak içinde gelen turkcell uygulamalarından rahatsız oluyorum.
Sammobile dan G530(F) modeline ait romu indirip elimdeki sürüme kurabilir miyim?
7 yıl
Photoshop Zaman Çizelgesi Tümüne Uygulama
Merhabalar,
Bilindiği üzere photoshop yazılımında "Görüntü" sekmesinde "Otomatik Renk" seçeneği mevcut. Bu seçenek fotoğraflarıma daha temiz bir renk uyguluyor. Ancak bu yazılımda herhangi bir "gif" uzantılı dosyayı açtığımda bu seçeneği karelere tek tek yapmak zorunda kalıyorum. Kare Animasyonu'ndan Video Zaman Çizelgesi özelliğine geçiş yapsam bile yine mevcut karelere bu eylemi tek tek uygulamak zorunda kalıyorum. Herhangi bir şekilde bu karelerin tümüne uygulama olasılığımız var mı? Zira bu kez karelerin tümünü shift + fare yöntemiyle seçsem dâhi, bu kez "Otomatik Renk" seçeneği "pasif" kalıyor.
Teşekkürler
8 yıl
Bilgilendirme [Rün Sayfası Kampanyası] Aktif
Merhabalar,
1 alana 1 bedava rün sayfası kampanyası aktif hale gelmiştir.
Paket kategorisi kısmından 6300 ip veya 590 rp ye alınabilir.
8 yıl
Drogba'dan cevap geldi: 39 mu...


G.Saray'ın Fildişili yıldızı Didier Drogba, sarı-kırmızılı takımın bugün yaptığı antrenmandan önce takım arkadaşları tarafından kendisi için hazırlanan sürpriz doğum günü partisine katıldı.

Galatasaray'ın Fildişili yıldızı Didier Drogba, sarı-kırmızılı takımın bugün yaptığı antrenmandan önce takım arkadaşları tarafından kendisi için hazırlanan sürpriz doğum günü partisine katıldı.

Kendisine doğum günü sürprizi hazırlayan takım arkadaşlarına teşekkür eden Drogba, "Burada mutluyum ve bugün için de teşekkür ederim. Şu anda 39 mu oldum 40 mı bilmiyorum, ama buradayım" dedi. Kısa bir süre önce Drogba ve Webo'nun yaşı hakkında açıklama yapan Muhsin Ertuğral, "Drogba 39 yaşında vardır" açıklamasuını yaptı.

Didier Drogba'nın efsane olduğu Chelsea de twitter sayfası üzerinden yaptığı açıklamada, Fildişili yıldızın doğum gününü kutladı.

Sporx, Milliyet, Haber7 vs vs.
8 yıl
Yerel Güvenlik İlkesi - Yazılım Kısıtlama [Yardım]
Merhaba arkadaşlar,
Ben bir programı açılmamak üzere "Yerel Güvenlik İlkesi - Yazılım Kısıtlama" kısmından veya gpedit.msc tarafından engelliyorum.
Buraya kadar herşey iyi ancak, programı engelledikten sonra açılmaya çalışırken windows bana "Bilgisayarınızı etkileyen kısıtlamalar nedeniyle bu işlem iptal edildi." gibisinden hata veriyor. Ve bu hata, ben oyundayken çıktığı için oyunu alta alıyor ve tamam demeden de gitmiyor.
Benim amacım bu uyarıyı da yok etmek. Acaba bu uyarıyı yok etmek için nasıl bir yöntem uygulamalıyım?
Teşekkürler.

Düzenleme: Kategori bulamadım bunun için
8 yıl
Minecraft Eşya Seti Arıyorum [Yardım]
Merhaba arkadaşlar,
Çoğu websitede aradım ama bulamadım.
Bana şöyle içinde televizyondan tutun, çoğu eşya bulunan bir set arıyorum.
Önerebileceğiniz paketler varsa sevinirim.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
8 yıl
Yeni Nike Reklamı - Hareket Matbaası [GS]
Verildiyse çok çok özür diliyorum. Zira forumda arattım bulamadım.


https://www.youtube.com/watch?v=OV4TjIYVyuY
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.