Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yüzbaşı
20 Aralık 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
60 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
5 yıl
AEA Barkın Bayoğlu kaza. Vefat ettiği duyumu var. "Vefat haberi kesinleşti"
Gece yarısı 1. Köprü çıkışında araç içerisinde kavga edip yola fırlayan birisine çarptığı söyleniyor. Hem Barkın Bayoğlu'nun hem de çarptığı şahsın öldüğü çeşitli kaynaklardan dogrulaniyor.
Ben şu an yolculuk yapıyorum. Konu ile ilgili bilgiler oldukça paylaşalım.
Sevdiğimiz ve takip ettiğimiz biriydi. Bir önceki kazasindan yeni iyiylesmisti. Allah rahmet eylesin. Hepimizin başı sağolsun.
Daha net bilgiler alabilirseniz lütfen paylaşın.

Kaynak :

===============================================================================================

Altın Elbiseli Adam Barkın Bayoğlu, 26 Temmuz 2017 Salı günü (yarın) Çengelköy Mezarlığı içindeki Kerem Aydınlar Camii'nde ikindi namazını müteakiben kılınacak cenaze namazından sonra Çengelköy Mezarlığı'na defnedilecek.

Cenaze namazına katılma imkanı olanları motosiklet dünyasının simge ismini son yolculuğunda yalnız bırakmamalarını diliyorum.
Cenazeye katılma imkanı olmayanlar en azından ruhuna birer Fatiha yollayalım. Dua edelim.

Camii Krokisi
12 yıl
Vodafone Kontratlı HTC Desire PDA >> Custom Rom Yükleme İşlemi....
Selamlar

Kendi deneyimlerimden yola çıkarak olayı mümkün olduğunca basitleştirerek custom rom yükleme işini dilim döndüğünce açıklamak istiyorum. Böylece cihazdaki gereksiz kısıtlamaların önüne geçmiş olacağız.

NOT: Bu işlem cihazınızı garanti dışı bırakabilir. Cihazınızı bozabilir. Riskli bir işlemdir. Ben kendi tecrübelerimi paylaşacağım. Bu işlemi uygulayın veya uygulamayın diye birşey diyemem, sorumluluk size aittir. Herhangi bir arıza durumlarında sorumluluk kabul etmiyorum...

Desire kullanacak arkadaşlara birkaç tavsiye. Desire aldığınızda içerisinden SD kart çıkıyor. 4 gb lık Samsung olması lazım. Yalnız bu Class2 bir SD Kart olduğu için yazma ve okuma hızları düşük. Eğer cihazımızı verimli bir şekilde kullacaksak en azından 8 Gb Class 6 bir SD Kart almanızı öneririm.


CUSTOM ROM YÜKLEME ÖNCESİ HAZIRLIK İŞLEMLERİ

1. Cihaz SD kart içindeki bilgileri Bilgisayarınıza yedekleyin..... ÖNEMLİ
2. Gerekli uygulamaları bilgisayarımıza yükleyelim

a: Özel ayarlanmış Android USB driver. Bu dosyaları indirdikten sonra bir yere açın lazım olacak.
b: Cihazın Root ve Recovery işlemlerini yapmamız sağlayan bir nevi Jailbreak yapan uygulama. UNREVOKED

3. Cihazı bilgisayara tanıtma...

Bu işlem öncesinde bilgisayarda HTC Sync açıksa kapatın. Veya silin sonra tekrar yüklersiniz.

Bu işlemi yapmak için PDA mızı HBOOT menüsüne almamız gerekmektedir. Bunun için cihazı kapattıktan sonra veya kapalı bir cihazı SES KISMA TUŞU na basılı tutarak açmalıyız.

gibi bir menü gelecek. Bir takım yazılar yazacak sonra duracak.
Bu ekrandayken cihazı USB kablosu ile bilgisayara bağlıyoruz.

Bilgisayarın Aygıt Yöneticisi içerisinde Diğer Cihazlar da Android 1.0 göreceksiniz. Driveri güncelle diyerek daha önce yüklediğimiz özel ayarlı Android USB driveri yüklüyoruz.
Desire PDA mızı Windows a tanıtmış olduk.

4. Cihazın bilgisayarla bağlantısını kesin ve normal şekilde başlatın. (En kolayı pilini çıkarın normal olarak başlatın.)
PDA mız tamamen açıldıktan sonra birkaç ayar yapmamız gerekiyor.
Menü tuşu Ayarlar/Uygulamalar/Geliştirme içerisindeki USB hata ayıklama yı aktif hale getirin.

5. http://files.androidspin.com/downloads.php?dir=amon_ra/RECOVERY/&file=recovery-RA-desire-v2.0.0.img adresinden amon ra recovery dosyasını indiriyoruz.
Bu dosya indikten sonra Bilgisayara indirdiğimiz Reflash package.exe dosyasını Yönetici Olarak Çalıştır ile çalıştırıyoruz. File / Custom Recovery den indirdiğimiz recovery-RA-desire-v2.0.0 seçiyoruz.
"İlk anlattığımda burayı atlamışım. Dikkatinden dolayı Alpozge nikli arkadaşımıza teşekkür ederim."quote:

Orijinalden alıntı: ManoMachine

çok güzel bir anlatım, ellerinize sağlık ben de unrevoked ile yapmıştım root işlemini, gayet güzel ve ayrıntılı bir anlatım olmuş.

biraz daha detaylandırılması gereken bir iki noktayı da eklersek daha kolay anlaşılır kanımca;
unrevoked normalde clockwork yüklüyor, bundan ayrı bir şey isterseniz (mesela anlatımdaki gibi amonRA vb.) unroveked u açmadan önce telefonunuzun bilgisayara bağlı olmaması gerekiyor. eğer bağlıyken unrevoked u açarsanız standart olarak clockwork'ü atar cihaza. cihaz bağlı değilken unrevoked'ü açıp gelen pencerede file/custom recovery yolunu izleyip istediğiniz img dosyasını seçebilirsiniz. Bunu yaptığınızda en alttaki satır "Recovery image: custom" a dönüşecek. bu aşamada cihazı bağlayıp işleme başlayabilirsiniz. yada direk takar ve clockwork'ü yüklerseniz, çok da mühim değil.Böyle bir görüntü gelmesi lazım. Sonra program size işlemi yapmak isteyip istemediğinizi soracak Agree diyor ve arkamıza yaslanıyoruz.
Cihaz bir takım işlemler yapacak ve işlemler bitene kadar hiçbirşeye dokunmayacağız. Taa ki Done yazısını görene kadar.
Done yazısını gördüyseniz hayırlı olsun root işlemini başarıyla yapmışsınız demektir.
Bu işlemden sonra cihazı USB ile bilgisayara bağlıyoruz. Bize nasıl bağlantı kurmak istediğimizi soracak. Yalnızca Şarj et seçiyoruz.

ŞİMDİ DANANIN KUYRUĞUNUN KOPTUĞU YERE GELDİK. Bu işlemden sonrası risktir...

Henüz cihaza tam olarak birşey yapmadık. Root işlemini gerçekleştirmiş olduk. Bu işlemden sonra Custom rom yükleme işlemine geçeceğiz.

CUSTOM ROM EDİNİYORUZ.


Üç tip rom önerebilirim.

a. [ROM-AOSP FRG83] Oxygen v1.0.3 (Cleanest, fastest ROM on the block *51MB!*)
Bu rom HTC Sense arayüzünden arındırılmış ve oldukça az yer kaplayan hızlı bir romdur.
b. [CDMA] [ROM] MIUI 0.12.11.0 for Desire CDMA [13 Dec 2010 update] Bu ise çinlilerin geliştirdiği arayüz olarak iphone çok benzeyen bir romdur. Oxygen romdan biraz daha doludur.
c. [FroYo Sense] LeeDrOiD V2.3b (17/12 l Official l OC&UV l FAST l STABLE l WWE) orijinal roma çok yakın HTC Sense arayüzlü ve Türkçe destekli romdur.

Bu romlardan birisini seçersiniz. Ben Türkçe desteğinin olması ve dolu dolu olması sebebiyle LeeDroid i tercih ettim.
Bunlar custom romlar. Bir de bu romlara uygun Radio Rom yüklemeliyiz.

a: Desire Index - Everything Desire is here! [UPDATED: 11/12] [ReflexTSense HD, DezireZ] bu adresten Latest Radio yu yüklersiniz.


Şimdi iki tip custom rom yükleme işi var. İlki suya sabuna dokunulmayan cins. Bilgisayarınıza indirdiğiniz custom rom ve rodio romu zip li hallerinden açmayarak SD kart içine atıyorsunuz. Cihazla gelen SD Kartı kullanmak istiyorsanız bu tip yükleme size göre. Fakat bir dezavantajı var. Belli bir kullanımdan sonra cihaz hafızası doluyor ve habire can sıkan Bellek Azaldı uyarıları ile karşılaşıyorsunuz. Tabi az program yüklerseniz başka.
Diğeri cihazı tepe tepe kullanmanızı sağlıyor. Fakat bu tür bir custom rom yükleme işine girecekseniz en azından 8 Gb Class 6 bir SD Kartı takmanız lazım. Diğer türlü sizi uyuz edecek. O zaman bu cihazı almanızın esprisi kalmayacak. Böyle yapacağınıza ikinci el bir HD2 bulup üzerinde Android ile kullanmak daha mantıklı. Aynı zamanda cihazın içinde gelen SD kart üzerine HD video kaydı yaparken de SD kart hızından kaynaklanan donmalar yaşayacaksınız.
12 yıl
Vodafone 3G veya EDGE Samsun ve civarnda cekmıyor mu
Merhabalar

Vosafon hattımda aylık cepnet kullanıyorum. Bir iş için Ankara'dan Samsun'a geldim. Samsun'da GPRS baglantısı kurulamıyor. Corum da net vardı. Samsun'a geldım internete baglanamaz oldum. Vodafon Musteri hizmetlerinin ise zaten kendilerine bile hayırları yok.
Acaba Samsun civarında Vodafone üzerinden net baglantısı yok mu? Cihazım HD2.
Vodafone Live olsun Vodafone Internet olsun otomatik ayarlar olsun bir turlu baglanamadım.
Eger baglantı kurmanın bır ımkanı varsa yardımlarınızı beklerım.
12 yıl
iOS 4 Multitasting ve arkaplanda çalışan programları kapat(ama)ma (ÇÖZÜLDÜ)
Merhabalar birkaç gündür iphone 3GS telefonumu 4.0 a güncelledim. Programları deniyor ve yeni ayarları yapıyordum. En son trapster programını açıp sonra kapattım. Yaklaşık 2-3 saat telefonla bir işim olmadı. Telefonla birisini aramam gerektiğinde bir de baktam %68 iken braktığım şarj % 20 altına düşmüş. Telefon açayım diyene kadar da %10 oldu. Bunun sebebini araştırırken telefonun üst barında sağ yukarı doğru bir ok gördüm. Trapster app. kapanmamış arka planda çalışmaya devam etmiş.
Diğer programları denedim bir problem yok. Ama trapsteri bir kere açtınız mı bir daha kapanmıyor. Acaba iOS 4 de arka planda çalışan programları sonlandırma gibi bir seçeneğimiz var mı? Sign Out deyip kapatmam da işe yaramadı. Multitasking yapacaz diye çalışan programları kapatamayacaksak işimiz var demektir. Zira telefonu yeniden başlatmadan düzeltemedim bir türlü.
12 yıl
iPhone'da internet sayfalarındaki scrollbar görüntüleme (ÇÖZÜLDÜ)
Merhabalar

iPhone ile internete girdiğimde bazı sayfalarda bulunan scrollbar özelliğinin çalışmadığını gördüm. Birkaç browser indirip onlarda da denedim netice alamadım.

ve

resimlerine baktığınızda demek istediğimi anlarsınız.

Sahibinden.com sitesinden bir arama yapmam gerekti. iPhonedan açtığımda scrollbar desteklememesi ile aradağım şeye ulaşamadım. Bildiğim kadarıyla safari mobile javascript destekliyordu.(ayarlar içerisinden safariye girdiğimde javascript seçeneği de aktifti) Nihayetinde internet sayfalarında scrollbarın desteklenmemesi ilginç geldi.

Böyle birşeyle karşılaştınız mı bilmiyorum. Eğer bir çözümü varsa paylaşırsanız sevinirim.
12 yıl
iPhone 3GS Ahizede yüksek seslerde çatlama, cızırtı
Merhabalar. Yaklaşık 1 haftalık iphone sahibiyim. Başlıktan da anlaşılacağı üzere iPhone 3GS aldım. Telefonda konuşurken ahizede karşıdan gelen seste "son ses 1-3 dişte" çatlamalar ve cızırtılar oluyor. Bu problem sizde de oluyor mu. Sizce bu bir donanımsal arıza mı yoksa genel olarak iphone larda ses bu şekilde mi?
12 yıl
Firefox Açılır Pencere Engelleme'yi devre dışı bırakan durumlar.
Selamlar;

Firefox daki Açılır Pencere Engelleyici özelliği birçok durumda işe yarıyor. Zırt pırt açılan reklam pencerelerine karşı güzel bir özellik. Fakat birçok durumda da işe yaramadığını gözlemledim. Uyanıklar Açılır Pencere Engelleyici yi geçmek için yeni bir firefox.exe uygulaması açtırıyorlar. Haliyle bu durumda Açılır Pencere Engelleyici devre dışı bırakılmış oluyor.
Bildiğim kadarıyla bazı programlarda aynı uygulamadan sistemde yalnızcı bir tanesini çalıştıran özellikler mevcut. Aynı programdan bir tane daha açamıyorsunuz. Acaba bu özellik Firefox'da da var mı. About; Config ayarlarında buna rastladınız mı. Veya windows üzerinden sistemde sadece bir tane firefox.exe kopyasının çalışmasını, diğerinin açılmamasını sağlayabilir miyiz?
Eğer bu konunun bir çözümü varsa bir çok kişinin de derdine derman olacaktır.
12 yıl
Nokia 6700 Classic vs Samsung S7350 Ultra arasında kararsız kaldım. Sizce ?
Merhabalar;

3G, internet, wi-fi gibi özelliklerle ilgilenmiyorum. Benim aradığım özellikler 5 mp kamera, radyo, bilgisayara bağlanabilirlilik, bol alarm ayarlanabilme özelliği vb şeyler. Kendi yaptığım araştırmalar sonucu iki telefon arasında kararsız kaldım.
NOKIA 6700 Classic CEP TELEFONU (CHROME) ve SAMSUNG S7350 Ultra S CEP TELEFONU (TITAN SILVER)
Hatta bu telefonların özellikleri de birbirine yakın. Görünüş olarak Nokia 6700, özellikler olarak ise Samsung S7350 daha iyi gibi. Aslında her iki telefonu da birebir inceledim. Yine de karar veremedim. Fiyatları bile birbirlerine yakın seviyede.
İkisinden birini alacağım. Kararı sizlerden gelecek önerilere göre vereceğim.

Merak ettiğim bir husus daha var. İşim dolayısıyla cep numaramı öğrenen gerekli gereksiz bir çok kişi tarafından aranıyorum. Şu an kullandığım Samsung telefonda Reddedilenler Listesi denen bir özellik var. Çok fazla rahatsız edenleri bu listeye dahil ediyorum. Acaba Nokia 6700 da böyle bir özellik var mı. Bir arkadaşımda Nokia 6300 modeli var. Biraz kontrol ettik böyle bir özellik bulamadık. Bir de internetteki araştırmalarımda Black List denen bir program yüklendiğinden bahsediliyordu. Bu programcık da rehbere dahil edilerek karalisteye alınan numaraları engelliyormuş. Bu konuda da bilgilerinize ihtiyacım var.
12 yıl
Nokia 6700 Classic düşünüyorum. Nokialar ile ilgili genel bir sorum var.
Merhabalar uzun bir süredir Samsung cep telefonları kullanırım. Araştırmalarım sonucu Nokai 6700 cep telefonu almaya karar verdim. Diğer bir alternatifim ise 5800 XpressMusic.
Nokia kullanan birkaç kişiye sorduğumda pek cevap alamadım. Şunu merak ediyorum. Samsung telefonlarda sizi arayan herhangi bir numarayı beğenmezseniz Reddedilecekler Listesi denen bir yere ekliyorsunuz
ve o numaradan gelen çağrılarda telefonunuz asla çalmıyor ve karşı tarafa direkt red sinyali gönderiyor. Çok fazla gereksiz çağrılar aldığım için bu özellik benim için önemli. Acaba Nokia larda da böyle bir özellik var mı.
12 yıl
Kulağı az duyanlara cep telefonu önerisi
Merhabalar,

Babamın kulakları biraz ağır işitir oldu. Sesi diğerlerine göre daha gür çıkan bir telefon tavsiye edebilir misiniz?
Öyle özellikli birşey olması gerekmez. Sesi yüksek çıksın yeter.

Nette biraz araştırma yaptım pek sonuç alamadım. Sizlerin görüşlerine ihtiyaç duydum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle