Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
A

Yarbay
10 Haziran 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
14 üye
Görüntülenme (?)
45 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
A
5 yıl
DOLAR MESELESİ
-Türkiye'nin 2018 yılındaki turist sayısı ve geliri 1. çeyrekte %25 den fazla artmış,

-İhracatı artmış,

-Yıllık, son çeyrek ve 2018 ilk çeyrek büyümesinde Dünya'da ilk 3 içinde olmuş,

-İşsizlik 2 puan düşmüş, yani iş imkanı artmış,


ama bütün bu verilere rağmen dolar artmış.

Normal şartlarda böyle durumlarda dövizin düşmesi gerekirken tam tersi bir durum olması nasıl izah edilir arkadaşlar. Ekonomi bilen, okulunu okuyan kişiler cevap verirse memnun olurum.
A
6 yıl
S6'dan sonra..
Arkadaşlar S6 kullanıyorum ve kronik kamera geç odaklanma sorunu da yapmaya başladı yeni bir telefon almak niyetindeyim. Özellikler s6 dan daha iyi olsun 1-2 yıl beni idare etsin. Samsung ve Sony istemiyorum artık başka bir marka düşünüyorum. Şöyle bir baktım, moto z hoşuma gitti, yeni nesil kaliteli çin markaları da olabilir.
A
6 yıl
Sınıf (segment) karmaşası
Öncelikle araçlardaki segment ayrımını kim, hangi merci, hangi kurum yapıyor, bu segment farklılıklarını ortaya çıkaran kriterler neler. Araç boyutu mu, kullanılan malzeme mi, ağırlı mı?

Mesela; Octavia C segmenti Audi a4, bmw 3 serisi D segmenti. Araç teknik verilerine bakıyorum, Octavia hem a4 ten hem 3 serisinden daha büyük, daha geniş ve bazı donanım özellikleri daha iyi. (Sunroof, elektrikli koltuk ve ısıtma gibi)

Ya da S60 ile Mercedes C serisi aynı segment ama dolu bir s60 bence bir çok yönden c serisinden çok önde.

Gerçekten Segment geçişleri bu kadar keskin mi, aralarında büyük kalite, konfor, yol tutuş vb. farklar var mı?

Örnek veriyorum, dolu bir C sınıfı ile boş bir D sınıfı arasında kalan ve tercihini C sınıfından yana yapan kişi ne kaybetti? Ya da boş bir D sınıfı alan dolu bir C sınıfı alan kişiye göre hangi konularda daha iyi bir iş yaptı?

Yukarıda yazdıklarımın tamamı benim gerçekten merak ettiğim, öğrenmek istediğim şeyler, lütfen işi sulandırıp konuyu amacından saptırmayalım. Gerçekten konuya vakıf üstadların fikirlerini merak ediyorum.
A
7 yıl
2012-2014 Superb mi Güncel kasa Octavia mı?
Arkadaşlar şu an kullandığım aracı (Tiguan 1.4 tsi) satıp Sedan bir araç almak istiyorum.

2 tane seçeneğe indirdim, 1. seçeneğim Güncel kasa (2013-2017) Octavia 1,6 dizel otomatik, 2. seçeneğim ise; bir önceki kasa Skoda Superb (2012-2014) 1.6 dizel otomatik.

Yılda ortalama 15.000 -17.000 km yol yapıyorum, bunun büyük çoğunluğu şehir içinde.

Bundan önceki kullandığım son 5 araç ise sırasıyla şöyle; 2003 model Passat 1,9 tdi highline, 2005 Volvo S60 2.4 D5, 2010 Volvo s40, 2006 Model Audi a4 multitronic ve son olarak şu anki aracım olan 2012 Otomatik 1,4 tsi Tiguan.

Bu bilgiler ışığında bana hangi modeli tavsiye edersiniz. Artık bu tercihimde sebat edip, en azından 5 yıl bu aracı kullanmak istiyorum.

Hangi aracı tavsiye edersiniz, özellikle her iki aracı kulanmış arkadaşların fikirlerini özellikle önemsiyorum, teşekkür ederim.
A
7 yıl
Oyunun yeni telefona level kaybı olmadan aktarılması
Arkadaşlar eski telefonumda Angry Birds Epic var ve bu oyunda baya bir level atladık oğlumla oynaya oynaya. Şimdi yeni bir cihaz alacağım eski telefondaki oyunu nasıl aynen yeni telefona kopyalarım.
A
7 yıl
S6 mı yoksa Htc one a9 mu?
Arkadaşlar 2 cihaz arasında kaldım, ikisi de Türkiye garantili ve faturalı olmak kaydıyla; hangisini önerirsiniz?

Samsung s6 mı, Htc one A9 mu? Hangisini tercih edersem de en aşağı 1,5-2 yıl kullanmayı düşünüyorum.
A
7 yıl
Sıfırlanan telefondaki program
Arkadaşlar telefonumda angry birds epic yüklüydü ve 44 etap bitirdiğim sırada telefon bir arıza sonucu sıfırlandı. Cihaza yeniden aynı oyunu yüklediğimde hatta google play oyunlardan açtığımda oyun 1. bölümden başladı. Önceki etaplara nasıl getirebilirim?
A
7 yıl
Sıfırlanan telefondaki oyun..
Arkadaşlar telefonumda angry birds epic yüklüydü ve 44 etap bitirdiğim sırada telefon bir arıza sonucu sıfırlandı. Cihaza yeniden aynı oyunu yüklediğimde hatta google play oyunlardan açtığımda oyun 1. bölümden başladı. Önceki etaplara nasıl getirebilirim?
A
8 yıl
QQ ve Crv kararsızlığı
Arkadaşlar, 2006 model a4 tdi kullanıcısıyım. Aracı 3 yıldır kullanıyorum ama artık km 170.000 devirdim ve ufak ufak sorunlar çıkarmaya başladı. Bu araçtan sonra niyetim 2010-2011 model 2.0 dizel otomatik QQ veya 2010-2011 model 2.0 otomatik CRV almak. Ama hangisi karar veremedim. Bütçem 70-75000 arası.
Bir tarafta bu fiyata daha fazla özellik sunan, daha az bakım maliyeti olması muhtemel bir crv, diğer tarafta dizel olması nedeniyle daha az yakıt maliyeti, 2 eli nispeten daha iyi bir araç. Ben crv yi daha yakışıklı buluyorum fakat diğeri de dizel motor. Tüp taktır diyenler olabilir ama iş merkezinin kapalı garajına tüplü araç da alınmıyor. Bu 2 araç arasında kalsam ve bütçem de 70000-75000 aralığı olsa ne dersiniz?
A
8 yıl
A4 (2006) sonrası ne alınır?
Arkadaşlar imzamdaki 2006 model a4 2,0tdi aracımı artık arıza yapmaya başlaması nedeniyle satmak istiyorum. Bunun yerine 2007 model ve üstü 0 km de olabilir bir araç almak istiyorum. Dizel kesinlikle düşünmüyorum artık. Fiyat aralığım 60-70.000 tl arası. Neler önerirsiniz?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle