Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yarbay
03 Eylül 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme (?)
451 (Bu ay: 6)
Gönderiler Hakkında
4 ay
Modem kontrol (test) etme yolu

modemin düzgün çalışıp çalışmadığını ölçecek bir yol var mı ? internet bazen çok yavaş bazen de var görünüyor ama siteye girilmiyor. türknet arayınca hatlarında sorun olmadığını söylüyorlar. ayrıca bazen bu sorun modemi kapatıp açınca düzeliyor. acaba sorun modemde mi ? bunu ölçmenin yolu varsa söyler misiniz.

geçen yıl
Sigorta Tahkim Komisyonu başvurusu

merhaba, 2 ay önce duran aracıma çarpıp kaçılmıştı. sokak güvenlik kameralarından bir şekilde bulup polis tutanaklarıyla itiraf etmesi sağlandı. araçta oluşan hasar 4500 lira. çamurluk ve far değişti, tampon onarım ve boya gördü. karşı tarafın sigorta şirketi değer kaybı talebimi, 2020 nisan ayından önceki kanuna göre reddetti. yasa dışı bir ret oluyor, nisan 2020 sonrası plastik bile olsa çamurluğun değer kaybı verilecek. sigorta tahkim komisyonuna taşıyacağım olayı fakat bir sorun var, araç rahmetli babam üzerine. 3 ay önce kaybettim. veraset ilamımız var, annem ablam benim adıma 3 kişi. şimdi komisyona başvuru için formda 1 kişinin bilgileri giriliyor. hepsinden vekalet mi almam gerekecek yoksa polis tutanakları şikayetleri ve sigorta şirketine başvurularda hep ben muhattap alınıp ehliyet ve kimlik bilgilerimi verdiğim için yine benim tek başvurmam yeterli mi ? vekaletname ile uğraştırmak istemiyorum annemle ablamı.


daha önce tecrübesi olanlar cevaplarsa sevinirim.

2 yıl
Araç motor yağı 5w 30 c3 ve ll farkı

merhaba, 2017 model 1.5 dci edc clio aracım var. castrol 5lt motor yağı almaya karar verdim fakat 5w 30 haricinde birde harf farkı olduğunu gördüm. tam anlayamadım. LL ile C3 arasında ne fark var. sipariş için sepete attığım yağ 5w 30 LL.

2 yıl
Arabada maske takmak

bir ara çok konusu dönüyordu. arabada bile maske takılması zorunlu diye. tek kişiyken takılması zorunlu değil fakat 2 ve daha fazla kişi varsa mecburi mi ? polis durdurmasa bile mobese ceza yazıyor mu ? var mı bu konuda bilgisi olan.

2 yıl
YDS ve Toelf denkliği

yds de 70 puan alan ve bu yönde temeli olan bir kişi, toefl için 80 puanı kaç aylık çalışma ile yapabilir ?


lisans eğitimimi Türkiye'de %100 ingilizce aldım, ingilizce için fazlasını yapabileceğime inanıyorum ama aradan çok zaman geçti ve kullanmayarak unuttuk tabi ki. norveçte yüksek lisans için gerekli şartı oluşturmaya çalışıyorum..

2 yıl
Laptop fişten çekildiğinde cmos 502 bios hatası alıyorum

15-cb008nt hp laptop anakart değişimi yapıldı. geldikten sonra fişe takılıyken sorun yok fakat prizden çıkarıp tekrar takıp başlattığımda her defasında cmos 502 bios hatası alıyorum, kendini baştan başlatıyor ayar yapıyor sorunsuz açılıyor yine döngüye giriyorsun. şimdilik bir problem yok kendi kendine açılıyor fakat bu sorun bana ileride sorun yaratır mı onu merak ettim. sorun neden kaynaklanıyor ve benim benim yapabileceğim birşey var mı ? bios sürümü son sürüm kontrol ettim f40. laptop kapağını açtım bios pili görünmüyor, pili değiştireyim diyecektim.

2 yıl
Hp Laptop çok garip problem
ilginç bir sorum var. bilgisayarı normal şekilde açmaya kalktığımda 90D hatası alıyorum ve bilgisayar kendiliğinden kapanıyor windows yüklemesi yaparken. fakat f2 basıp uefi girişi yaptıktan sonra sistem testlerinden GEÇTİ yazısı alıyorum. hiç hata yok. çıkış dedikten sonra bilgisayar açılıyor normal haline dönüyor. neden bu 90d hatası alıyorum? fan mı bozuk ? aylardır çözemedim. anakartı değiştirecektim son anda buna denk geldim.
3 yıl
System Temperature 9D ve 9B sorunları
HP 2GR77EA model laptopum açılırken fanının düzgün çalışmadığına dair uyarı veriyordu. Aynı zamanda çok ses çıkarıyor diye kapağı açayım en azından fan alana kadar tozu vs açarım biraz idare eder, sesi azalır dedim.

Açtım çift fanı temizledim, dikkatlice herşeyiyle tam yerine taktım. Kapattım fakat bundan sonra hiç açılmamaya başladı. Önce her zamanki gibi fan düzgün çalışmıyor sorun yaratabilir tarzı uyarı veriyor sonra 9B daha sonra da 9D uyarısı verip kendi kendini kapatıyor.

Termal yenileyeli 2 yıl anca olmuştur. Fan siparişini de verdim yenisi gelince takacağım. Sizce tüm sorun fan yüzünden mi ? İnternette genelde 9B sorunu gördüm. 9D sorunu da ardında çıkınca biraz korkuttu açıkçası.
Birde aklıma şu soru takıldı , ben arka kapağı açmadan önce açılmasında sorun yoktu. Uyarı çıkardı “enter” basınca açar işime bakardım her ne kadar çok ses çıkarsa da kullanabiliyordum. Şu an ne oldu da hiç açılmıyor, fotoğraftaki uyarıları sırayla veriyor ?3 yıl
aynı bilgisayarda 2 cs go hesabı ile oynanır mı
merhaba, arkadaşlarla seviye farkından dolayı mm giremiyorum. hazır cs go bedavayken yeni hesap açsam 2 hesabı aynı bilgisayarda kullandığım için sorun yaşarmıyım ? envanterim baya yüksek ban riski varsa hiç açmayayım.
3 yıl
utorrent programı gönderme hızı sorunu
bazı sitelerde ratio değerini artırmak için gönderme de önemli oluyor. utorrent programında bir torrent için en fazla 200kb gönderme hızı alıyorum, indirirken sorun yok 3mb kadar iniyor. gönderme hızını artırmanın yolu varmı, en fazla kaç kb ile gönderirim ? ( internet hızım ortalama 30mb civarı)
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle