Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yüzbaşı
24 Ağustos 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
33 üye
Görüntülenme (?)
978 (Bu ay: 7)
Gönderiler Hakkında
11 ay
Netflix 4K - 4 Kişillik Slotlar

Merhaba,


Forumun hem çok eski hem de epey referanslı bir üyesiyim. Birçok streaming platformuna üyeyim. (BluTV, Prime Video, Exen, Hulu, HBO, Disney+, Spotify, Youtube vs.). Bu yüzden pek aktif kullanmadıklarıma ortak hesabı oluşturmaya karar verdim. Ayda yılda bir lazım oluyor çünkü.


Katılmak isteyenler PM gönderebilir. Ücret 3 aylık kişi başı 75₺. Kalan slot: 3

3 yıl
11.11 Kandırmacası ve Dolandırıcılık (N11, KırmızıElma, LG, Ceva içerir) (İade geldi :) )

28 Haziran 2021 Editi:


Sonunda THH sayesinde ücret iadesi alabildim fakat kuponu geri verip hemen sonlandırdılar. Aldığım fiyata bu standartta TV almak imkansız şu anda. 8 ayda TV fiyatları iyi artmış.


25 Haziran 2021 Editi:


THH kararı neticesinde N11'e ulaştım ve para iadesi için TV'yi tekrar göndermemi istediler. Bunun üzerine satıcaya kırık TV'yi geri gönderdim. Ama aradan 2 hafta geçmesine rağmen halen para iadem yapılmadı. N11 ve satıcı tarafından hala oyalandığımı hissediyorum. THH kararından itibaren 15 gün geçtiği için icraya vermeyi düşünüyorum.


10 Haziran 2021 Editi:

Firma (CSM Ev Ürünleri, KırmızıElma) THH'ye savunma yapmadı. Hem bu yüzden hem de gösterdiğim gerekçeler yüzünden THH beni haklı buldu. Şimdi firmanın ödeme yapmasını istiyorlar.


17 Aralık 2020 Editi:


N11 aradı. LG'den gelen rapor olumsuz olduğu için iade ya da değişim sağlayamayacağını söylediler. Buna alanen dolandırıcılık denir. Artık tek çarem Tüketici Hakem Heyeti olacak. N11 bu politikayla umarım kötü bir gidişata sahip olur ve hiçbir şekilde yardımcı olmayan, saygısız ve ukala müşteri hizmetleri de işlerinden olurlar.


N11 alalen beni dolandırdı ve kendi çapında kazandığı küçücük parayı afiyetle yedi.


2 Aralık 2020 Editi: n11.com tarafından bir kez daha arandım (daha doğrusu üç iş günü dolduğu için ben aradım ve daha sonra kendileri dönüş yaptı), bana halen sürecin devam ettiğini ve ne zaman tam olarak biteceğini söyleyemediklerini belirttiler. Sabırla ne yapacaklarını beklemekteyim. Ayrıca KırmızıElma (CSM Ev Ürünleri A.Ş.) adlı satıcıdan gün geçtikçe şikayetler artıyor. Nedense alınan TV'lerin yarısından fazlası kırık çıkıyor.
30 Kasım 2020 Editi: Bir arkadaşım satıcının ofisinin olduğu İzmir Bayraklı Tower'ı ziyaret etti ama satıcının ofisine alınmadı. KırmızıElma (CSM Ev Ürünleri A.Ş.) depremden etkilenen Bayraklı'da bulunuyor. goygoy06 isimli arkadaşımızın da dediği gibi satıcının ayıplı mal satma ihtimali bir hayli yüksek. Hatta n11'deki mağazasının yorumlarını da kontrol ederseniz, bu durumu yaşayan onlarca insanın olduğunu görecekseniz.


https://www.n11.com/urun/lg-65un71006lbapd-65-4k-ultra-hd-uydu-alicili-smart-led-tv-1603831?magaza=kirmizielma


@goygoy06 adlı kullanıcının, alıntılanan mesajı:

Alıntı

metni:
Kırmızı Elma mağazası İzmir/Bayraklıdaymış. Depremde zarar gören Tvleri mi satıyor acaba? N11 yorumlarından baktım sizin aldığınız televizyon serisinde hep kırık gelmiş. Depoda sizin televizyonların tutulduğu raf devrilmiş olabilir.
Son gelişme Edit: Ekşi Sözlük üzerinden açmış olduğumuz entry vasıtasıyla n11.com kurumsal iletişim ekibi irtibat detaylarımı istedi, daha sonra aradıklarında hem Donanımhaber konumu hem de ekşi sözlük entrymi gördüklerini belirttiler. Ürün değişimi mi yoksa para iadesi mi istediğimi sordular, ben de sağlam gelirse ürün değişiminin önceliğim olduğunu belirttim. Kendileri satıcıyla iletişime geçecekmiş ve üç gün içerisinde bana dönüş sağlayacaklarmış. Konuyu öne çıkaran arkadaşlara çok teşekkür ederim. Gelişmeleri buradan iletmeye devam edeceğim.Uzun süredir büyük bir televizyon alma planım vardı ve 11 Kasım'da bu planımı gerçekleştirdim. N11.com üzerinden 7000 TL'lik ürünü 670 TL'lik kupon kullanarak 6330 gibi bir fiyata satın aldım. Düşününce çok da büyük bir alışveriş olmamış çünkü şu an televizyonun fiyatı kuponsuz 6600 TL hem de satıcısı Hepsiburada.


Neyse siparişimi vereyim dedim LG marka 65 inch, uygun fiyatlı ve güzel bir televizyon olduğunu düşündüm. Benim için önemli olan şey panel ve ekran boyutuydu zaten. Bu yüzden böyle bir tercihte bulundum. Ürünü KırmızıElma adlı satıcıdan aldım.


Satıcı, ürün hakkında ne sorsam hızlıca cevaplıyordu ve fiyat olarak da en uygunuydu. Satıcı, ürünü Ceva Lojistik ile kargoladı. Ceva Lojistik'in sitesinde kargo takibi yapınca ürünün epey geç geleceğini gördüm fakat ürün beklenenden erken geldi. Lakin Ceva Lojistik televizyonu direkt kapıya bırakmış ve hiçbir şekilde benim kontrol etmeme imkan tanımamış, ürünü teslim aldığıma dair imza bile toplamamıştı. Ceva Lojistik'i aradığımda gündelikçi, yoğun tarihlerde (Black Friday, 11.11 gibi) günübirlik çalışan küçük bir çocuğun teslim ettiğini ve prosödürü bilmediğini benim yerime onların imza attığını söylediler. Ucuz bir ürün olsa belki bu kabul edilebilir ama bu ürün televizyon ve fiyatı hayli yüksek.


Her neyse, LG servis geldi kurulum için TV'nin ayaklarını yerleştirdi. O da ne! TV kırık. Servis elemanı daha sonra kutuyu inceledi. Kutu hasarlıymış dedi. Bana kalırsa kutuda da öyle aman aman bir hasar yoktu. Rapora kutu hasarlı yazdılar. LG servisten rapor durumumu sorgularken telefondaki müşteri hizmetleri kadın %90 değişim olacak dedi ama ertesi gün değişimin mümkün olmadığını kutudaki en ufak hasarın bile LG ile alakası olmadığını söylediler. Satıcının değiştirmesi gerektiğini söylediler.

Ben de satıcıyla iletişime geçmeye çalıştım. KırmızıElma adlı satıcı ürünü almadan önce sorularımı 24 saniye önce cevaplarken, ürün kırık çıkınca 24 saatte cevaplamaya başladı. Faturadaki numaraya ulaşmak imkansıza yakındı. Bir kere ulaşabildim onda da yüzüme kapattılar ve değişimin mümkün olmadığını, sorunun kargodan kaynaklandığını ve hakkımı kargoda aramam gerektiğini söylediler.


N11'le konuştum. Onlar da hiçbir türlü müşterinin yanında değil. Bir daha asla N11'den alışveriş yapmayacağım. Aracı firma olmasına rağmen hiçbir şekilde yardım etmek istemiyorlar. Hatta senelerdir e-ticareti aktif bir şekilde kullanan biri olarak (evime kargo gelmeyen gün yok denecek kadar azdır, özellikle amazon.com, co.uk, de gibi sitelerden) n11'den kimseye ürün paylaşımında bulunmayacağım. Gerçekten e-ticaretin yüz karası n11'dir. Gittigidiyorla böyle bir sorunla karşılaşınca direkt yardımcı olmuşlardı. Amazon diyince zaten akan sular duruyor. Adamlar gerçekten işini layıkıyla yapıyorlar.


Sonuç olarak aklıma gelen seçenekler:


-Satıcı ayıplı mal gönderdi. Bilerek kutuya ufak bir hasar koydu.

-Kargodan dolayı hasar oluştu. Günibirlik işçi çalıştırdıklarından dolayı imza bile almadan rastgele teslim yaptılar. Zaten binanın güvenlik kameralarının görüntülerine baktım ve televizyonu taşıma şekli oldukça tehlikeliydi, yerden sürüklüyor ve asansöre koyarken çat diye bırakıyor.


Şimdi ürünle kalakaldım. Elimden gelebilecek en iyi seçenek tüketici hakem heyetine başvurmak olacak. Bir daha asla bu firmalardan alışveriş yapmayacağım. Özellikle LG ve N11'i tüm çevreme kötüleyeceğim. KırmızıElma'yı asla satıcı olarak önermeyeceğim.


Profilimden de anlayacağınız gibi sürekli forumu takip eden bir bilgisayar mühendisiyim. Bu tarz bir olayın başıma geleceğini hiç düşünmezdim. Siz siz olun asla 11.11 furyasına kanmayın. Konuyu öne çıkarırsanız sevinirim.

3 yıl
Ankara'da Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans
Merhaba,

Bu yıl yüksek lisans yapmayı planlıyorum. Siber güvenlik, kripto, gömülü yazılım veya bilgisayar ağları gibi alanlarda çalışmak istiyorum. Çalışırken aynı zamanda yüksek lisans öğrenimini devam ettirebileceğim bir üniversite tavsiye edebilir misiniz? İngilizce düzeyim tüm alanlarda üst düzey (konuşma, yazma, okuma vs.). Ayrıca Ankara'da bilgisayar mühendisliği bölümünü 3.5 üstü ortalamayla bitirdim. Aklımdaki üniversiteler şunlar:

-ODTÜ (Kabul oranı nasıl bilemiyorum)
-Bilkent (Çalışırken YL yapmak nasıl olur bilmiyorum)
-TOBB (Tamamen İngilizce eğitim aldığım için Türkçe eğitimin zor gelebileceğini düşünüyorum)
-Hacettepe (Daha önce YL yapan arkadaşlarım memnun değillerdi, yarıda bırakanlar oldu)
-TED (İstediğim alanlardan birinde çalışabileceğime emin değilim)

Daha önceden bilgisayar mühendisliği vb. alanlarda YL yapmış ve konu ile ilgili bilgisi olanlardan yorumlarını bekliyorum. Teşekkürler.
3 yıl
144 Hz 3D Monitörümdeki İlginç Sorun
Merhabalar videoda da görüldüğü gibi Acer GN246HL monitörümde böyle bir sorun oluştu (beyaz çizgiler) monitör 3D 144 Hz LED. Bir anda oldu neden olduğunu anlamadım. Ölü piksel testi videoda gözükmektedir. Ne yapmamı önerirsiniz? Panelin mi değişmesi lazım?4 yıl
Stattrak Bayonet Crimson Web Field Tested
Pazar fiyatı en ucuz 1603 TL'dir. İstediğim fiyat 1200 TL. Sadece referanslı üyelerle alışveriş yapacağım, önce ödeme sonra item gönderebilirim.
4 yıl
Canon Pixma G2411 Tanklı Yazıcı 500 TL
4 yıl
35000'e Mazda 3 Alınır mı?
Dün almaya gidecektim 2005 lpg 252000 kmde, fakat yetkili servis ilerde 5000-5500 tl masraf çıkacağını söyledi, lpgden dolayı süpab erimesi oluyormuş. Sizce bu masrafa rağmen alınır mı? Toplam 11 kazaya karışmış, ön üç parça değişen ve üç parça boya var tavan hatasız, tramer 3000 yazılmış fakat ben sorguladığımda parça parça 9000+ tutarı belirsiz 6 kaza daha var.


Not: Araç otomatik vitesti ve satılmış sanırım ilanda yok.
4 yıl
2005 otomatik toyota avensis alınır mı?
4 yıl
2006 Cmax Dizel Otomatik Ghia satıp 2011 Manuel Superbe Geçmekrbe Geçmek
Merhabalar elimde 2006 CMAX 1.6 TDCI 153000 KM'DE 1700 TL tramer kayıtlı arabam var ve şu an 51000 tlye alıcısı var. Sizce üstüne 8000-10000 civarı ekleyip 1.4 TSI Superb'e geçilir mi? Boylarımız 2 metre üstü bu yüzden bu tarz araçlara bakıyorum. 8000-10000 tramerli 170-200 binde bulunaniliyor. 1.4 TSI'a LPG önerir misiniz?

Şimdiden teşekkürler.
4 yıl
Kasayı Duvarda Asmak İçin Raf Önerisi
Merhaba arkadaşlar,

Kasamın için full RGB fakat ne yazık ki kasam aşağıdaki dolapta olduğu için hiçbir şekilde göremiyorum. Bu yüzden kasamı duvara sabitlediğim bir rafın üzerine yerleştirmeyi düşünüyorum. Bunun için ne tarz bir malzeme alabilirim?

İyi forumlar.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle