Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Binbaşı
17 Temmuz 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
85 (Bu ay: 3)
Gönderiler Hakkında
5 ay
Omid Air 2 ve Omid i8 Pro Robot Süpürge Kullanıcıları (3100 TL'ye Lidarlı, Moplu ) - 4350 TL OLDU.

Herkese Merhabalar.


1 Hafta önce Omid Air 2 Model robot alarak, Robot süpürge kullanıcıları arasına katıldım.


Firma ve Robot hakkında çok fazla yorum olmamasına, servisin müşterisine nasıl davrandığı, ürünün ne kadar arkasında duracağını bilmediğim halde, Araştırmalarım sonucu Fiyat/Performans oranı oldukça yüksek olan, Air 2 model robot süpürgede karar kıldım.


Ürünü satın almamdaki nedenleri sıralayacak olursam;

*Bu fiyat aralığında; Lidarlı

Paspas yapabilen

Lidar sayesinde haritalama yapıp 1 den fazla haritayı hafızasına kaydedebilen başka bir ürün bulamadım.


Ayrıca ürün piyasadaki birçok marka gibi ''Barebone'' olarak satılıp markalandırılan bir ürün olduğundan dolayı, yedek parça, tamir konularında avantaj sağlayacağından, Omid firması tarafından servis hizmeti şu an için bir soru işareti olduğu ve cihazla başbaşa kalabileceğimiz bir durumda bile, Çin üzerinden gerekli parçaların sağlanabilecek olması avantajını göz önünde bulundurdum.


Aynı ürün; Liectroux XR500 - Ülkemizde satılmıyor. Yurtdışından alınırsa 4500 TL civarına geliyor şu anda.

Homend Alex Laser 1281H - 4500 TL

Robogil Stella 500B - 7999 TL


gibi ürünlerle birebir gibi. Bu 3 üründe ''Tuya Smart'' uygulaması üzerinden çalışıyor. Sarf malzemeleri (Filtre, Fırça, Mop bezi vs) aynı. Ayrıca Toz kutusu, Mop kutusu, Şarj İstasyonu gibi parçalarıda aynı. Farklılık tam emin olmamakla birlikte, üretici firmalara verilen siparişlerde seçilebilen bazı donanımların burda farklılık oluşturuyor olabilme ihtimali. Mesela teker malzeme kalitesi, sensörlerin farklı marka olabilme ihtimali, iç kısımda fırça motorunun farklı marka olabilme ihtimali denilebilir. Fakat bu donanımların bile aynı olma ihtimalide var. İçlerini açıp kıyaslama yapılmadan bilinemez.


Robotu 1 haftadır oldukça yoğun bir şekilde deneyimleme şansım oldu.


Deneyimlerimi aktaracak olursam.


Önce Artı (+)'lar ile başlayalım;


+Lidarla beraber Evin haritasını oldukça güzel bir şekilde çıkarıyor. Sorunsuz bir şekilde Şarj Ünitesinden ayrılıp haritalandırıp tekrar dönüş yaptı. 5 adet harita saklaması yapabiliyor.

Omid Air 2 ve Omid i8 Pro Robot Süpürge Kullanıcıları (3100 TL'ye Lidarlı, Moplu ) - 4350 TL OLDU.


+Çift Fırça olması avantaj, daha fazla tozu alttaki ana fırçaya yönlendiriyor. Robot süpürgeyi çalıştırmadan önce evi normal süpürgem ile süpürmeme rağmen çok iyi bir sonuç ortaya koydu.

Omid Air 2 ve Omid i8 Pro Robot Süpürge Kullanıcıları (3100 TL'ye Lidarlı, Moplu ) - 4350 TL OLDU.


+Yasak bölge istenirse şerit, istenirse alan olarak seçilebiliyor. Ben hem şerit hemde alan yasaklaması yaptım. Bu özellik işime yaradı.

+Bu fiyat segmentinde Paspas özelliğinin bulunması ve doğal damlama değil bunu pompa sayesinde 3 kademe olarak yapabiliyor olması, Ben sadece standart modda kullandım ve evi 2 kere komple paspasladım. Mutfakta yere düşen su damlaları sonucu oluşan noktaların hepsi kayboldu, geçtiği yerlere ışık altında baktığımda robottan kalan şerit halinde paspas lekeleri görmedim. Zemin oldukça temiz ve lekesiz duruyordu.(Eko, Standart, Güçlü), Ayrıca Y şeklinde ileri-geri paspas özelliğide mevcut.

+Robot sürekli kenarlara sert şekilde çarparak ilerlemiyor. Özellikle haritayı çıkardıktan sonra. düz uzun bir duvarda, tam süpürgeliğin paralelinden dümdüz şekilde hızlıca ilerliyor. Bazı robotlardaki gibi sürekli duvara doğru yönlenip önündeki çarpma sensörünün duvara temas etmesine sebep olmuyor.

+Kumandasının olması ve kumanda üzerinden programlı temizlik, komple ev temizliği, emiş ayarı ve manuel kontrol gibi özelliklerinin kumanda üzerinde olması. Kumandayı henüz kullanmadım. Telefondan kontrol daha kolay tabikide. Fakat büyüklerimiz telefonla kontrol edememe gibi bir durum söz konusu olursa kurtarıcı olarak kenarda durması avantaj

+Kullanım Kılavuzu ve Uygulama kurulum kılavuzunun Türkçe gelmesi.Ürünün Eksi (-)'lerine gelicek olursak;


-Pilinin 3000Mah olması, 5200'lük batarya kullanılsa daha iyi olurmuş. 2+1 evi komple Güçlü modda süpürttüğümde ucu ucuna %20 şarjın altına düşmeden tamamlayabiliyor. (Standart Modda %50 şarjı kalıyor)

-Pötikare şekilde, yani dikine ve yatay olarak bir odayı veya komple evi süpürtemiyorsunuz. Sadece Pin N Go seçeneğiyle harita üzerinde seçtiğiniz bir noktanın 1.6 metrekare alanını bu şekilde süpürebiliyor.

-Oda isimlendirmesi yapılamıyor ve sıralaması seçilemiyor. (Sıralama seçilmese bile saçma şekilde uzaktaki bir odaya gidip sonra yakındaki bir odaya geçme gibi bir durum söz konusu değil. Şarj istasyonunun bulunduğu odadan başlayarak en yakınındaki odaları temizleyerek ilerliyor.)

-Hem süpürme hem silme işini aynı anda yapamıyor. 2 haznede ayrı ayrı takılıyor çünkü. Toz haznesini çıkartıp yerine Mop ünitesi takılıyor. Mop aparatının içinde küçük bir toz haznesi kısmı var fakat emiş yapmıyor, sadece alttaki ana fırça sürekli döndüğünden dolayı o fırçaya takılan toz ve tanecikler bir nevi gırgırmış gibi hazne içine düşüyor. (Bunun bir avantajı var aslında, cihazın emiş yapan fanı toz haznesinin içinde, fan’a birşey olması durumunda toz haznesi 350-400 lira civarına alınıp komple sıfırlanabiliyor, cihazın içinin açılmasına gerek kalmıyor.)


Ürünün Fiyatı şu anda 3105 TL


https://www.ciceksepeti.com/omid-air-2-akilli-robot-supurge-kcm7923254


Ürün hakkında aklıma gelenler şimdilik bunlar. Bu ürünü kullananlarında bu başlık altında toplanması daha güzel olacaktır. Mutlaka söylemeyi unuttuğum şeyler vardır. Sorularınızı sorabilirsiniz. Elimden geldiğince cevaplamaya çalışacağım.

2 yıl
Gigabyte Aorus i7-9750 - 1660ti - 144hz ips -16 ram - 1 tb hdd - 8300TL
2 yıl
Newegg - i7 9750h - gtx 1660ti - 8 ram - 512 nvme ssd - 6280TL
7 yıl
Nargile dalışı hakkında ne biliyorsunuz ?
Çevrenizde nargile yöntemi ile toplayıcılık yapan var mı ?
7 yıl
Nargile dalışı hakkında ne biliyorsunuz ?
Nargile yöntemi ile toplayıcılık hakkında bildikleriniz neler ?

Etrafınızda bu şekilde dalan var mı ?
8 yıl
Virtualbox ile mac kurdum. Usb yi taktığımda mac görmüyor.
arkadaşlar virtual box ile mac yosemite kurdum. virtualboxtaki mac te usb leri göremiyorum. usb ye format atıp içine app storedan indirdiğim yosemite i unibeast ile yazdırmam gerekiyor. fakat usb yi bir türlü bulamadım. bunun çözümü var mıdır ?
8 yıl
Yosemite kuracağım. Fakat anlamadığım 1-2 ufak sorum var.
merhaba arkadaşlar. lenovo y580 laptop a yosemite kurmak istiyorum.

internette herşeyini sorunsuz çalıştıranlar var. hem hd 4000 i hemde gtx 660m ekran kartını, wireless i , bluetooth u herşeyi çalıştırmayı başarmışlar yosemite te.

öncelikle etrafımda bir macbook kullanıcısı yok. o yüzden usb hazırlayamıyorum. öncelikle baz aldığım kaynakta unibeast ile imaj almamı istemişler. (unibeast ayrı bir programmı değilmi tam bilmiyorum )

internetten direk bootable yosemite raw dosyası indirip direk usb ye yazalabilen yosemite dosyası var. sadece onu kullanmam yeterlimi ? )

http://www.tonymacx86.com/yosemite-laptop-support/144245-yosemite-10-10-x-lenovo-y580.html kaynak bu.


ve böyle bir kaynak belirtilmiş.https://github.com/MegaCookie/Lenovo-Y580-OSX-Installer

buradaki dosyaları nasıl bootlable usb ye atacağım ? dosyalar tam olarak ne işe yarıyor bilmiyorum ama sanırım bunları usb ye atacağım ve kurulum ekranında laptop la uyumlu kextleri seçeceğim.
8 yıl
Teleservice te değişmiş cihazı apple store da değiştirme( değişim kağıdı kayboldu)
Benim durumunda olupda cihaz değişimi yapabilen oldumu ? Teleservice ten cihazımı değiştirmiştim. Ekranın sağ üst köşesinden bastırınca çok gıcırdıyor ve panic.plist hatası veriyor. Teleservice te bu cihazın yanında değişim kağıdı verilmişti ve o kağıt kayboldu. Fakat teleservice in sitesinden bakıldığında gözüküyor. Eski imei den aratıyorum değişen cihazın imesi ( şuan kullandığım cihazın imei si ) çıkıyor.

Bu cihazı apple storeda değiştirme şansım varmı ?
8 yıl
paypaldan 0.15 $ gönderebilecek varmı ?
evet arkadaşlar paypaldan 0.15 dolar yollayabilecek birisi varmı ?
8 yıl
Bir film vardı ( film kültürü olanlar bekleniyor)
Evet arkadaşlar bir film vardı. Çocuk kızı elde edebilmek için kızın eski sevgilileriyle kavga ediyor. Hepsiyle kapışıyor ve coin kazanıyordu.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle